Pradėję nuo sušių žengė į pieno produktų rinką
Įkelta:
2019-05-15
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Penktąjį gimtadienį pasitinkančios UAB „Šaukštelis“ veiklą drąsiai galima vadinti sėkmės istorija – bendrovei priklausančią kavinę-sušių barą „Šaukštelio studija“, įsikūrusią pačiame miesto centre, tauragiškiai ir miesto svečiai pamėgo jau seniai. Nors verslas klesti, bendrovei vadovaujanti Justina Visockienė sustoti neketina – neseniai ji įsigijo „Vilkyškių pieninės“ franšizę ir perėmė jos firminę parduotuvę, įsikūrusią tame pačiame pastate. „Nuolatinis judėjimas ir yra viena pagrindinių sėkmės sudedamųjų dalių. Varikliukas turi nuolat suktis. Tik sustok, ir kaip mat pajusi, kad kažką praleidai“, – įsitikinusi ji.

Turėjo ir planą B, ir planą C

Paprašyta prisiminti pirmuosius žingsnius kuriant verslą, Justina Visockienė sako:

– Mūsų istorija yra sėkmės istorija tikrąja to žodžio prasme. Atėjom vedami didžiulės baimės – tokio produkto čia nebuvo, Tauragėje sušiai buvo naujiena. Rizikos būta daug – niekas negalėjo iš anksto žinoti, kaip mus priims tauragiškiai. Viskas priklausė nuo mūsų pačių – kaip sugebėsim jį pateikti. Bijodami, kad jis nepasitvirtins, turėjom ir planą B, ir planą C, bet jų neprireikė. Dabar jau galiu sakyti, kad su savo produktu atsidūrėm tinkamoj vietoj tinkamu laiku.

Pirmieji metai, prisimena ji, buvo ypač sunkūs, dirbti tekdavo 24 valandas per parą.

– Mokiausi kiekvieną dieną. Buvau vos 23-ejų, o reikėjo būti vadove ir vadovauti neretai vyresniems už save darbuotojams. Būna žmonių, kurie negali susitaikyti, kai jiems vadovauja jaunesni. Ir man pačiai tai buvo nelengva, kol įsisąmoninau, kad privalau pati nustatyti darbo tvarką ir santykį su darbuotojais: susirinkom čia dirbti, dirbam komandoje ir privalom visi daryti viską kaip įmanoma geriau, – pasakoja ji.

Justina su vyru į Tauragę atvyko iš Kauno. Ten ji sako mačiusi visai kitokią maisto, aptarnavimo, vartojimo kultūrą. Atvežti ją į Tauragę, pripažįsta ji, buvo iššūkis.

– To čia nebuvo. Ir tai buvo iššūkis – ar mums pavyks įdiegti ją čia, ar ne. Šiandien mes tai turim. Jei ne – turėjom gerai apmokamus darbus Kaune, galėjom grįžti. Tuos darbus metėm, nors mūsų algos čia pirmuosius metus tikrai nesiekė to, ką ten uždirbom, bet šiandien tikrai nesigailiu,– sako J. Visockienė.

Reikia nuolatinių pokyčių

Nuotrauka

„Šaukštelio studijos“ savininkė sako nevadinanti konkurentais nė vienos kavinės – pasak jos, visi jie sėdi tam pačiam vežime, todėl privalo vieni kitus gerbti ir tuo pačiu suprasti savo kryptis.

– Pavyzdžiui, mes kaip sukom sušius, taip ir sukam. Tiesa, nuo 20 rūšių sušių pradžioje turim šiandien 50 rūšių ir vis dar prigalvojam naujų. Pastebim iš savo klientų – reikia nuolatinių pokyčių. Mūsų klientai nuolat nori kažko naujo. Niekada nesustoti, visada eiti į priekį. Ši verslo sritis – visuomeninis maitinimas – reikalauja nuolatinio judėjimo. Tai yra viena pagrindinių sėkmės sudedamųjų dalių. Varikliukas turi nuolat suktis. Tik sustosi ir kaip mat pajusi, kad kažką praleidai. Tai pastebės ir klientai, ir konkurentai. Tikiuosi, niekada neprarasime lankstumo ir nuoširdaus bendravimo, stengsimės judėti tik į priekį. Pokyčius mums diktuos žmonės, jų norai, rinka ir mūsų galimybės bei siekis tobulėti, – įsitikinusi „Šaukštelio studijos“ vadovė. 

Paklausta apie asortimentą, J. Visockienė sako, kad pirmi trys mėnesiai parodė, jog sušius tauragiškiai pamėgo, su jais viskas tvarkoje, bet ji suprato, kad reikia dar kažko šalia. Pradėjo gaminti salotas, ir kurios netrukus irgi pelnė pripažinimą, ir dienos pietus. Verslininkė sako pajutusi, kad to reikia – miesto centras, daug žmonių ateina per pietų pertrauką ir klausia, ką galima greit pavalgyti.

Beje, Justina neretai ir pati vis dar sukasi virtuvėje – sako, klientai kartais nustemba pamatę ją su prijuoste, sukančią sušius.

– Taip, aš ir pati dirbu. Kaip galiu nedirbti, juk dirbu sau. Esu ne tik direktorė ir įkūrėja – dirbu viską, ką reikia, – tvirtina pašnekovė.
Beje, „Šaukštelio studija“ visada jungiasi prie įvairių socialinių akcijų: rudenį – prie akcijos „Kviečiu į svečius“, kai pelnas aukojamas „Maisto bankui“. Kalėdų laikotarpiu bendradarbiauja su Maltos ordino pagalbos tarnybos Tauragės skyriumi ir dovanoja Kūčių vakarienę vienišiems miesto senjorams. Kavinėje nuolat vyksta akcija „Už orią senatvę“: sekmadieniais nuo 12 val. visi senjorai vaišinami puodeliu arbatos ar kavos.

– Savo veikla stengiamės būti socialiai atsakingi bei savo pavyzdžiu įkvėpti ir kitus, – tikina kavinės įkūrėja.

Kolektyve – 17 darbuotojų

Verslininkė sako besidžiaugianti vis didėjančiu jaunu ir veržliu kolektyvu.

– Visi drauge esame vienas kumštis ir stengiamės suprasti bei atrasti, kas labiausiai patenkintų ir pranoktų mūsų kavinės svečių lūkesčius, – dalijasi mintimis kavinės įkūrėja.

Neseniai įdarbinta dar viena mergina, taigi dabar kolektyvą sudaro 17 darbuotojų. Pasak Justinos, kolektyvas nusistovėjęs, ypač virtuvės darbuotojų, ir jį stengiamasi išlaikyti. Kai kurie žmonės dirba kone nuo pat atidarymo, 4 metus ir ilgiau. Tiesa, aptarnaujantis personalas keičiasi – išvyksta į kitus miestus studijuoti ar į užsienį.

– Jaunimas laksto, ir tai natūralu, – sako verslininkė. – Tiesa, ne kartą yra tekę susidurti su skeptišku požiūriu – „O, jau „Šaukštelis“ vėl ieško darbuotojų“. Viskas tvarkoj su mumis, kai kurie žmonės įsitvirtina visam laikui, kai kurie ne. Jauni žmonės neretai dar būna neapsisprendę, ką veiks gyvenime, ir nėra linkę įsipareigoti ilgam, visas pasaulis jiems atviras. Todėl bare dažnai reikia darbuotojų, ir ne tik mums. Ateina žmogus, apmokai, o jis ima vieną dieną ir išeina. Tai, ko gero, visų maitinimo įstaigų problema, – svarsto J. Visockienė.  

„Ant lėkštutės niekas nieko neatneš“

Jauniems žmonėms, svajojantiems apie savo verslą, labai svarbūs finansai. Ne kiekvienas jų turi pakankamai, o jei ir turi, abejoja, ar išties verta investuoti viską, ką turi. J. Visockienė apie tai turi ką pasakyti – ir pati ne kartą pasinaudojo finansinės paramos instrumentais, ir netgi yra dirbusi savivaldybėje verslumo skatinimo specialiste.

– Jaunam verslui pagalbos yra, tik reikia mokėti jos ieškoti. Ant lėkštutės tikrai niekas nieko neatneš. Reikia pačiam įdėti labai daug darbo ir labai tikėti ta idėja, su kuria tu ateini. Kai dirbau savivaldybėje, būdavo, ateina idėją turintys jaunuoliai ir prašo – duokit. Ką čia gali duoti, žmogus  turi pats sukurti verslo planą ir labai daug dirbti. Taip, reikalavimų daug, ir darbo reikia įdėti tikrai nemažai, bet viskas įgyvendinama, – sako ji. – Pati pridėjau ranką prie verslumo skatinimo programos kūrimo, joje išgvildenta, kuo savivaldybė gali padėti.

Verslininkė prisimena, kad ir „Šaukštelis“ prieš 5 metus buvo gavęs „Invegos“ finansavimą. Tai verslumo skatinimo programa, ją vykdė „Kredito unija“. „Invega“ kompensuoja paskolos  palūkanas. Pasak jos, ir dabar ta programa yra, ji skirta jaunimui iki 29 metų, kuriančiam verslą ir darbo vietas sau, dabar parama net išplėsta.

– O baimių visada bus. Jas nugalėti galima tik su jom susiduriant. Mes, kurdami savo įmonę, labai tikėjom tuo, ką darom, ir tikėjimas buvo stipresnis už baimę. Ir dar – prieš pradedant kurti savo verslą reikia savęs paklausti, ar galėsi skirti darbui visą parą, ar tikrai sugebėsi atsisakyti draugų, laisvalaikio. Jei tu toks žmogus, kuris negali be draugų, geriau net nepradėk, – įsitikinusi verslininkė.

Ji mano, kad neretai tie, kurie ryžtasi kurti savo verslą, stokoja finansinio raštingumo.

– Vienam verslui reikia metų, kitam dvejų. Su nuliu juk nepradėsi. Visada turi apsvarstyti, kad bus, jei tau nepasiseks ar bent jau tikrai ne iškart. Be to, visada sakau: niekada nekišk į verslą paskutinių pinigų. Geriau ieškok finansinės paramos ar iš darbo biržos, ar iš „Invegos“. Gausi tuos pigius pinigus ir kas mėnesį mokėsi po truputį, o jei sukiši savo sukauptus kokius 10 tūkstančių eurų ir po trijų mėnesių užsidarysi, liksi be nieko, – aiškina Justina.

Plečia verslą

Taigi „Šaukštelio studijai“ jau penkeri, jo veikla sustyguota. Justina prisipažįsta pajutusi, kad ėmė trūkti veiklos. Ir ką gi – dar vienas iššūkis: UAB „Šaukštelis“ įsigijo „Vilkyškių pieninės“ franšizę ir dabar „Šaukšteliui“ priklauso jos firminė parduotuvė.

– Tai bus pridėtinė vertė „Šaukšteliui“ kaip įmonei, papildoma darbo vieta man, nes jau norėjosi veiklos, ir vėl vieta, per kurią galim siūlyti produktą, kalbėti apie jį. Planuojam ir asortimento plėtrą. „Vilkyškių pieninė“ turi savo prekės ženklą, turi vardą, tiek metų kaimynai, pažįstam produkciją, perkam patys, naudojam gamybai, tad drąsu ir kitiems siūlyti, – teigia J. Visockienė.

Perimtas „Vilkyškių pieninės“ patalpas jau spėta kosmetiškai atnaujinti. Parduotuvė po keleto dienų remonto jau vėl atvėrė duris. Darbuotojos visos liko tos pačios.

5-ojo gimtadienio proga – nuolaidos ir akcijos

Pasak J. Visockienė, penkmetį kolektyvas pasitinka labai pakilia nuotaika.

– Aš ir pati labai džiaugiuosi, – prisipažįsta ji. – Prisimenu, kai šventėm pirmąjį gimtadienį, jau tada atrodė, kad nueitas labai ilgas kelias, kad mums pavyko. Net nepajutau, kaip atėjo penktasis...

Tikroji gimimo diena, pasak jos, – gegužės 23-oji. Didelę gražią šventę su gyva muzika darbuotojams su šeimos nariais ketinama surengti gegužės 25-ąją. Taigi gegužės 25–26 d. „Šaukštelio studija“ nedirbs, na, o 23–24 d. lepins klientus nuolaidomis ir akcijomis. Žadamas šventinis tortas, nuolaidų kortelių dalybos, sušių padėklai dovanų, o visiems sušiams iš meniu abi dienas – 10% nuolaida.

Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2020-12-29
Per pastaruosius penketą metų Tauragėje uždaryta arba reorganizuota 16 įvairių švietimo įstaigų. Tačiau atsiranda kita tendencija. Visuomenei senstant senelių globos namuose vietų darosi vis sunkiau surasti. Vis dažniau po reorganizacijos tuščiuose mokyklų pastatuose įsikuria senoliai.
Nuotrauka
mokomoji
Įkelta:
2020-12-29
Vyriausybė, atsižvelgdama į nepalankią COVID-19 situaciją Lietuvoje, prieš šventes priėmė sprendimą laikinai uždrausti transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus.
Nuotrauka
revolut
Įkelta:
2020-12-21
Iki šių metų pabaigos „Revolut“ į Lietuvą perkels apie 10 mln. savo vartotojų sąskaitų. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), prižiūrinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją Lietuvoje, sako, kad kartu su dideliu kiekiu sąskaitų išaugs ir galimų rizikų grėsmė, tačiau pripažįsta, kad tokį scenarijų prognozavo iš anksčiau ir ėmė tam ruoštis.
Nuotrauka
Požeminė konteinerių aikštelė Vytauto g. 141, Tauragėje
Požeminė konteinerių aikštelė Vytauto g. 141, Tauragėje
Įkelta:
2020-12-18
Tauragės rajone dar 2016 m. pradėto projekto „Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, kuriuo siekiama išplėtoti komunalinių atliekų surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą, didžioji dalis darbų jau baigti. Tauragėje įrengtos naujos požeminės ir antžeminės konteinerių aikštelės, didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje (DASA) įrengtas pastatas, skirtas pakartotinai naudoti tinkamiems daiktams laikinai saugoti, individualių namų valdoms išdalinti žaliųjų atliekų konteineriai bei kompostavimo dėžės.
Nuotrauka
kirpeja
Įkelta:
2020-12-17
Kitais metais padidėjus minimaliai mėnesinei algai (MMA), keisis kai kurių su ja susijusių įmokų dydžiai, tačiau „Sodros“ įmokų tarifai liks tokie patys. Kokie kiti pokyčiai nuo sausio laukia savarankiškai dirbančiųjų?
Nuotrauka
koliazas
Įkelta:
2020-12-14
Turbūt neįsivaizduojame savo gyvenimo be kvapų. Šiandien kvepalai, kvapiosios žvakės, kvapai namams ar automobiliui yra tapę neatsiejama kasdienybės dalimi. Tauragiškis Alius Verumbickas kuria kvepiančias žvakes, tačiau jos visai kitokios nei tos, kurias siūlo masinė prekyba: jos pagamintos savomis rankomis, natūralios ir nekenksmingos nei žmogui, nei aplinkai. 
Nuotrauka
rakto skylute
Įkelta:
2020-12-13
Vis dažniau galvodami apie savo sveikatą, žmonės ima ne tik ieškoti fizinės, sveikatą gerinančios veiklos, bet ir pagalvoja apie sveikesnės mitybos galimybes. O rasti sveikesnius produktus lengviau, kai jie pažymėti specialiu ženklu. Ženklas „Rakto skylutė“ ant produkto rodo, kad jis atitinka visus sveikatai palankesnių produktų vertinimo kriterijus. Toks ženklas įteiktas UAB „Savorija“ gaminančiai prieskonius.   
Nuotrauka
beta
Renovuotas daugiabutis Marijampolėje. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Įkelta:
2020-12-04
Daugelis Lietuvos gyventojų norėtų atsinaujinti savo daugiabutį ir mano, kad modernizacija prisideda prie gyvenimo kokybės gerinimo. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ kartu su Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Pastatas, iškilęs Gedimino gatvėje vietoj senosios „Maximos“, tampa nauju traukos centru: neseniai jame atidaryta automobilių detalių parduotuvė „Autoaibė“, o ją lipte aplipo kitos parduotuvės, kuriose prekiaujama užuolaidomis, grindų danga, dėvėtais ir naujais drabužiais gėlėmis, mėsos produktais. Į jų „kompaniją“ šiomis dienomis įsiliejo dar viena tauragiškių pamėgta vietelė – šakočių ir kitokių saldumynų parduotuvė, anksčiau veikusi Respublikos gatvėje.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-18

Vietelės, kur drabužių galima įsigyti pigiau, – vienas didesnių traukos objektų moterims mieste. Per keletą metų tauragiškės ypač pamėgo dėvėtų drabužių parduotuves Bažnyčių ir Respublikos gatvėse. Jos priklauso verslininkui iš Plungės. Nors verslas sekasi, plungiškis jau nebėra pagrindinis žaidėjas mūsų miesto dėvėtų drabužių rinkoje. Jam įkandin šią vasarą atsekė pigios aprangos tinklas „Second hand“. Tinklo savininkai – taip pat iš Plungės.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-13

Posakis, kad savame krašte pranašu nebūsi, pasitvirtina ne visada – tai puikiai įrodo į gimtinę grįžtantys ir čia savo vietą randantys kraštiečiai. Viena jų – Neta Norkutė, po tarptautinio verslo studijų ir ilgų metų sostinėje grįžusi į gimtąją Tauragę ir čia įkūrusi savo verslą – įmonę „Savorija“, gaminančią prieskonius ir žolelių mišinius, atspindinčius viso pasaulio skonių įvairovę. Gimęs iš pomėgio gaminti maistą, augintas jaunatviškos drąsos, verslas po truputį skinasi kelią. Ir nors koją kišti jam bando jau antras karantinas, jauna moteris rankų nenuleidžia ir tvirtai tiki šviesia savo įmonės ateitimi.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-10

Ką tik minėjome Visų šventųjų dieną, lankėme artimųjų kapus. Turbūt ne vienas ta proga prisiminėme ir savo mylimus, tikrais šeimos nariais tapusius augintinius, kurių jau nebeturime šalia. Kaip atsisveikinome su jais? Vis labiau populiarėja mirusiųjų kremavimas. Kremuoti, pasirodo, galima ne tik žmones, bet ir augintinius. Vienintelė tuo užsiimanti įmonė, jau pustrečių metų veikianti Tauragės rajono Zoliškių kaime, siekia formuoti humaniškesnes atsisveikinimo su augintiniais tradicijas.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-30

Ar, žinojote, kad taksi programėle „Bolt“ galima išsikviesti ir Tauragėje? O gal jau ir naudojotės? Tada gali būti, kad jus į reikiamą vietą savo „Peugeot“ automobiliuku nuvežė Kristina Liolaitė. Jai šis darbas – dar vienas sau mestas iššūkis, nors toli gražu ne pirmas. Mat moteris jau 30 metų prikaustyta prie neįgaliojo vežimėlio.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-27

Šalyje augant COVID-19 užsikrėtimų skaičiui, rūpindamasis pirkėjų bei savo darbuotojų saugumu, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ visose parduotuvėse atėjusiems apsipirkti nemokamai suteiks vienkartinę apsauginę veido kaukę. Kaukės bus pradėtos dalinti nuo trečiadienio.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-26

Nuo kitų metų nebelieka Tilžės plente įsikūrusios statybinių prekių parduotuvės „Vinita“.  Įmonė pardavė prekybines patalpas. Nuo pavasario čia turėtų įsikurti tarptautinio prekybinio tinklo parduotuvė.