2020 Balandžio 02 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Šiandien įsigalioja darbo kodekso pakeitimai (papildyta Lino Kukuraičio komentaru)

  • Įkelta: 2020-03-19
Asociatyvi nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien įsigalioja „Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo“ pakeitimai dėl nuotolinio darbo, slaugos išmokų, subsidijų dėl prastovos.

Daugeliui kyla klausimas, kaip valstybė subsidijuos įmonems už prastovas, tačiau kol kas dar poįstatyminių teisės aktų šiuo klausimu nėra. Šiandien įsigaliojusiame „Lietuvos Respublikos užimtumo įstatyme“ numatomos tokios Valstybės subsidijos dėl prastovos:

  • 60 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai bruto.
  • 90 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai bruto (tuose sektoriuose, kur nustatyti Vyriausybės apribojimai ekstremalios situacijos arba karantino metu).

Subsidija bus mokama iki pasibaigs ekstremali padėtis arba karantinas, o darbdavys  įsipareigoja išlaikyti asmeniui darbo vietą dar 3 mėnesius nuo subsidijos mokėjimo pabaigos.

„Visi verslai, kurie patiria sunkumus ir išleidžia darbuotojus prastovai, jie visi turi teisę į subsidiją. Klausimas yra, ar jie gaus 60 ar 90 proc. subsidiją. Į tą klausimą bus atsakyta kitą savaitę. Daugiausiai tai bus tos įmonės, kurių veikla yra draudžiama karantino metu“, – antradienį žiniasklaidai sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Kaip skelbia naujai įsigaliojęs  „Lietuvos Respublikos užimtumo įstatyme“ darbdavys darbuotojui ar darbuotojų grupei gali skelbti prastovą kai Vyriausybė paskelbia ekstremaliąją situaciją ar karantiną ir dėl to darbdavys negali suteikti darbo. Tokiu atveju negalima reikalauti, kad darbuotojas atvyktų į darbą.
Prastovos laikotarpiu darbdavys darbuotojui moka ne mažesnį kaip Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos darbo užmokestį, kai jo darbo sutartyje sulygta visa darbo laiko norma.

Įstatymą galite rasti čia.
 

Nesvarbu, ar norite patobulinti kokį slaptą šeimos receptą, ar pagaminti garnyrą iš šviežių grybų, pagardintų sviestu ir žolelėmis. Tokiems darbams greičiausiai naudosite savo pamėgtą, patikimą keptuvę. Tai – dažniausiai naudojamas maisto ruošimo indas. Visgi Jus gali nustebinti įvairūs būdai, kaip jį gadinate. Ne visos keptuvės internetu yra vienodos, tad renkantis reikia pagalvoti ir apie priežiūrą. Pavyzdžiui, pagamintai iš ketaus reikia kitokios priežiūros nei padengtai nelimpančiu paviršiumi. Tai, kaip kepate, valote ir laikote šias priemones, turi daug įtakos jų ilgaamžiškumui. Gal dedate jas į indaplovę ar naudojate netinkamus įrankius maisto ruošimo metu? Laimei, daugybės būdų, kaip galite sugadinti keptuvę, lengva išvengti.

Vasario 16-osios gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas. Tiesa, tikslesnis pavadinimas būtų – floristikos studija. Mat jo savininkė Jūratė Veisienė vien prekyba gėlėmis apsiriboti neketina. Jos mintyse – „Gėlių rytmečiai“, „Raganavimas su gėlėmis“ ir kitokios edukacijos.

Kartais galima tiesiog jausti, kad namuose oras yra per sausas arba per drėgnas. Drėgnas oras namuose priveda prie greitai pelijančių sienų, vangios savijautos. Namuose drėgmę galima pamatuoti higrometru – jį galima įsigyti atskirai, bet jie neretai būna integruoti ir į drėgmės rinktuvus. Normalus drėgmės lygis namuose turėtų tik apie 35–40%. Jeigu lygis per aukštas, jums padės drėgmės rinktuvas, tačiau kaip išsirinkti geriausią?

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ organizuojamas „Ačiū“ turas tęsia kelionę po Lietuvos miestus ir miestelius. Šįkart 2020-ųjų turas, kuris skirtas padėkoti vietos gamintojams ir bendruomenėms už ilgalaikę partnerystę, atvyko į Tauragę.

Mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ savo klientams paruošė išskirtinius interneto namams pasiūlymus. Klientai, savo vardu operatoriaus tinkle turintys 1 ar daugiau numerių, jau dabar gali pasirinkti šeimos poreikius geriausiai atitinkantį „Tele2 Laisvo interneto“ planą nuo 1,99 Eur/mėn.