2020 Birželio 03 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Į Tauragės kavines, restoranus nedrąsiai žengia klientai

  • Įkelta: 2020-04-27

„Star pizza“. Autorės nuotraukos

Praėjusią savaitę vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas restoranams, barams ir kavinėms nuo pirmadienio leista priimti klientus. Tiesa, atvykstantieji gali būti aptarnaujami tik lauko terasose. „Tauragės žinios“ pasižvalgė miesto centre – šioks toks judesys jau pastebimas.

Aie 15 val. iš Bažnyčių gatvėje esančio bromelio, prie „Vero cafe“, aidėjo smagus šurmuliukas. Keletas draugų gurkšono kavą. Sėdėjo prie atskitų stalelių. Na, o tauragiškių pamėgtoje „Star pizza“ atvykus šių eilučių autorei kaip tik nuo stalelių papietavusios pakilo pora moterų. Su kaukėmis, pirštinėmis.

Kiek tylesnės buvo kiniečių restorano „Da feng“ prieigos. Tačiau padavėja Aušra žurnalistei sakė, jog šiandien prie lauko staliukų pietavo keletas asmenų. Lauko terasoje buvo padėtas dezinfekantas, kuriuo moteris valo staliukus.

Dariaus ir Girėno gatvėje įsikūrusioje „Šaukštelio studijoje“ per keletą valandų spėjo apsilankyt vos vienas klientas, na o greta įsikūrusios „Vilkyškių pieninės“ pardavėja pasakojo, jog pora tauragiškių jau mėgavosi pieniškais kokteiliais prisėdę bendroje „Šaukštelio studijos“ ir „Vilkyškių pieninės“ terasoje.

– Jie atvkę jau žinojo, jog galima prisėsti lauko terasoje. Nuolatiniai lankytojai. Gėrė pieniškus kokteilius. Lauko terasoje prie vieno staliuko gali prisėsti tik du asmenys. Daugiau negalime leisti. Baudos didelės. Apie 6000 eurų. Jei atvyktų šeima, gali sėsti prie vieno staliuko, tačiau kiti asmenys prie jų prisijungti negalėtų. Jiems pasiūlytume kitą staliuką, – sakė „Vilkyškių pieninės“ pardavėja.

„Da feng“
„Vilkyškių pieninė“
„Vilkyškių pieninės“ ir „Šaukštelio studijos“ bendra terasa
„Vero cafe“

Nuošalioje sodyboje Šaukėnų kaime įsikūrusi jauna Justinos ir Kęsto šeima jau ketvirtus metus puoselėja gėlių auginimo verslą. Savo rankomis jie susirentė 4 šildomus šiltnamius ir šiandien su šypsena prisimena pirmuosius metus, kurie, švelniai tariant, buvo ne žiedais kloti. Justina atvirauja, jog įeiti į perpildytą gėlių prekeivių rinką buvo itin sudėtinga – turguose iš jos šaipėsi, užgauliojo, protino, jog jos pastangos nieko vertos, o gėlininkystė greitai atsibos. Tačiau dabar Justina jaučiasi tvirtai – savo atkaklumo dėka su vyro pagalba ji įgyvendino savo svajonę – iš emigracijos Škotijoje grįžti namo ir įsitvirtinti versle, apie kurį iš pradžių nieko nenutuokė.

Kovo mėnesį vykusių Metų renovacijos projekto 2020 rinkimų metu visuomenė turėjo galimybę susipažinti su 2018–2019 m. renovacijos projektais ir atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį. Po atviro balsavimo internete Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė šių metų favoritus – tai atnaujinti daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

Užsitęsęs karantino laikotarpis tapo dideliu ir sudėtingu iššūkiu verslui. Tam, kad dirbti nuotoliniu būdu būtų paprasčiau ir lengviau, „Tele2” siūlo išbandyti specialų „Power Pack“ išmanių paslaugų paketą, idealiai sukomplektuotą nuotoliniam darbui.

Pastaruoju metu gyvename smarkiai pakitusiomis sąlygomis – prie jų prisitaikyti turi ir gyventojai, ir verslas. Karantino laikotarpiu turime itin saugoti vieni kitus, todėl daugelis reikalingų paslaugų, taip pat – ir draudimo, teikiamos nuotoliniu būdu. Rasa Račiūnienė, „Compensa Vienna Insurance Group“ draudimo ekspertė, paaiškina, ką reikia žinoti Tauragės gyventojams, jei šiuo metu reikalinga konsultacija, norite apsidrausti ar nutiko žala, ir primena, kaip pastarąją užfiksuoti savarankiškai.

Žemės ūkio augalų priežiūros priemonės sudaro didelę dalį bendrųjų išlaidų. Nustatyta, kad dėl įvairių priežasčių tik iki 70% naudojamų pesticidų darbinio tirpalo pasiekia savo tikslą. Tai reiškia, kad mažiausiai 30% pesticidų kiekio ūkininkai praranda dėl įvairių priežasčių, tokių kaip blogas pasiskleidimas, nunešimo pavėjui, lietaus nuplovimas ir kt. Tai dideli nuostoliai ūkininkams, žala aplinkai bei prastas ūkininko įvaizdis visuomenėje. Ieškant būdų padidinti naudojamų priemonių efektyvumą ir mažinti aplinkos taršą, naudojamos įvairios pagalbinės medžiagos – priedai.