2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Su šviesolaidiniu internetu atstumo laikytis nereikia

  • Įkelta: 2020-04-30

Panevėžyje dirbantis „Telia“ inžinierius S. Gasperavičius sako, kad su šviesolaidiniu internetu visi namų įrenginiai veiks stabiliai bei greitai.

Lietuvoje švelninant karantino apribojimus, prie kai kurių prekybos ir paslaugų vietų jau tįsta eilės, o užėję žmonės turi laikytis saugaus atstumo. Panašiai piko metu spūstys ima formuotis ir internete, tačiau kol vieni priversti tenkintis lėtesniu ryšiu, turintys galingiausią šviesolaidinį internetą vienodai greit naršo visada.

„Karantino metu internetu naudojasi daugybė žmonių. Tačiau jei turimas ryšys netenkina, yra sprendimas – šviesolaidinis internetas. Su juo spartos problemų nekyla ir bet kuriuo paros metu namuose visi įrenginiai veiks stabiliai bei greitai“, – sako „Telia“ inžinierius Saulius Gasperavičius, šviesolaidiniu internetu aprūpinantis Panevėžį ir aplinkinius miestelius.

Šviesos dar niekas neaplenkė

Kas užtikrina šviesolaidinio interneto kokybę? Svarbiausi yra du veiksniai. Šviesolaidis yra pažangiausia interneto technologija pasaulyje, kol kas nieko geresnio nėra išrasta. „Taip yra dėl to, kad šviesolaidžio kabelyje duomenys perduodami stiklo pluošto laidais, naudojant šviesą. O už ją nieko greičiau net kosmose nėra“, – sako S. Gasperavičius.

Antra, kiekvienam klientui yra atvedama atskira šviesolaidžio linija, kuri nėra niekaip skaidoma ar dalinama. Taigi turėdami šviesolaidinį internetą esate nepriklausomi nei nuo kaimynų, nei nuo kitų prie tinklo prisijungusių žmonių.

Tai reiškia, kad šviesolaidinis internetas neužsikemša net vakare, kai visa Lietuva sėdi internete. O ir paties kliento namų tinkle gali veikti keliolika ar net kelios dešimtys įrenginių, priklausomai nuo pasirinkto plano.

Inžinierius iš Druskininkų E. Vaickelionis primena, kad šviesolaidžiui pavojaus nekelia nei pelės, nei kurmiai, o internetas nesulėtėja net siaučiant audrai.

Atlaiko ir šimtus įrenginių

Druskininkus aptarnaujantis „Telia“ inžinierius Egidijus Vaickelionis prisimena, kaip šviesolaidinį internetą įvedė į išmanųjį namą. „Kliento namuose vienu metu prie tinklo buvo prisijungę 17 skirtingų įrenginių. Tai ne tik kompiuteriai, telefonai, bet ir vaizdo stebėjimo kameros, išmanieji vartai ir kiti įrenginiai. Ir mūsų internetas visus be jokių problemų juos „vežė“!“ – sako E. Vaickelionis.

Tačiau keliolika įrenginių anaiptol ne riba, o verslo klientai prie šviesolaidinio interneto prijungia net šimtus vartotojų.

E. Vaickelionio teigimu, net per karantiną užsisakyti ir įsivesti šviesolaidinį internetą problemų nekyla: „Šiuo metu turime labai daug darbo, skambučiai netyla. Šviesolaidinis internetas žmonėms yra aktualus kaip niekada. Nepaisant išaugusių apkrovų, šviesolaidinio interneto įvedimas neužtrunka – ryte jį užsisakę, po pietų jau galėsite mėgautis.“

Anot „Telia“ specialisto, šviesolaidinį internetą Lietuvoje gali turėti dauguma žmonių. Jį lengviausia įvesti miestų gyventojams, sudėtingiau – ūkininkams. Tačiau kai jau ūkininkas įsiveda šviesolaidį, kaimynai jam pavydi ne ūkio, bet šviesolaidinio interneto.

Nebaisios nei audros, nei kurmiai

Labiausiai žmones stebina tai, kad įspūdingą spartą užtikrina toks plonas laidas – juk net senieji variniai kabeliai ir elektros laidai storesni. Ar šviesolaidžio kabelis patvarus? „Jei žmonės sudvejoja šviesolaidžio tvirtumu, duodu jiems patiems tą laidą nutraukti. Kažkodėl nepavyksta“, – šypteli E. Vaickelionis.

Šiems kabeliams pavojaus nekelia nei pelės, nei kurmiai, o internetas nesulėtėja net už lango siaučiant audrai. Tik nuo neatsargių statybininkų jie neapsaugoti. Bet ir nutraukus kabelį, jį operatyviai sulituoja „Telia“ inžinieriai.

Jei ir jūs norite paties galingiausio šviesolaidinio interneto, daugiau sužinoti ir jį užsisakyti galite užsukę į „Telia“ interneto svetainę www.telia.lt, paskambinę tel. 1817 arba artimiausiame „Telia“ salone.

Užs. Nr. 27

Vartotojas negalės atsisakyti renginių organizatoriaus pasiūlyto kupono vietoj per karantiną atšaukto renginio, ketvirtadienį nusprendė Seimas.

Sušvelninus karantino apribojimus verslui mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ atnaujina savo prekybos tinklo veiklą – atidaromas operatoriaus salonas Tauragėje. „Puikiai suprantame, kad didelei daliai mūsų klientų salonai – ypatingai svarbūs. Reaguodami į klientų poreikius, laikydamiesi naujausių Vyriausybės nutarimų ir griežtų sveikatos apsaugos reikalavimų, atnaujiname salonų veiklą,“ – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus įmonių įgyvendina 420 daugiabučių renovacijos projektus. Užbaigus šiuos projektus, atnaujintų daugiabučių skaičius Lietuvoje priartės prie 3 tūkstančių. Vis dėlto šiandien sklandžią renovacijos darbų eigą sutrikdyti gali šalyje jau daugiau nei mėnesį tebesitęsiantis karantinas ir dėl to kylantys iššūkiai.

Paskelbus karantiną dauguma verslų patyrė šoką – darbai sustojo, pajamų nėra, o darbuotojams mokėti reikia. Ypač daug sunkumų patiria transporto paslaugas teikiančios įmonės. Su didžiaisiais kelionių operatoriais Lietuvoje dirbančios ir autobusų bei mikroautobusų nuoma su vairuotojais užsiimančios įmonės „Vilneda“ darbuotojų atstovu prisistatęs pilietis skundėsi, kad darbdavys liepia pasirašyti prašymą savo noru eiti iš darbo, tik tada sutinka išmokėti užsidirbtus komandiruotpinigius. Įmonė teigia, kad konflikto su darbuotojais nėra, o už darbą atsiskaitoma laiku. Maža to, esą įmonė padeda vairuotojams susirasti kitas darbo vietas, tačiau ne visi galimybėmis naudojasi. Situaciją įmonėje tiria Valstybinė darbo inspekcija.

Ekonomistai ir nekilnojamojo turto analitikai prognozuoja, jog karantinas ir galimas pajamų susvyravimas kuriam laikui įšaldys būsto rinką. Kol kas šių metų pirmojo ketvirčio NT pardavimų skaičiai rodo, jog tauragiškiai būstus pirko gana intensyviai.