2020 Rugsėjo 30 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Andrius Vaičiūnas: „Laikrodis – pati svarbiausia aprangos detalė“

  • Įkelta: 2020-05-01
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Andriaus Vaičiūno laikrodžiai „Tauras“ – jau pamėgti tauragiškių. Pats kūrėjas tiki, jog kraštiečiams imponuoja gimtojo miesto simbolika, o laikrodžiai, jo nuomone, yra svarbiausia aprangos detalė kiekvienam žmogui. Nors Lietuva įkliuvusi į karantino pinkles, A. Vaičiūnas rankų nenuleidžia – gegužės antrojoje pusėje pristatys jau aštuntąją riboto leidimo kolekciją „Ąžuolas“. Kuo kolekcija bus ypatinga bei į ką reikėtų kreipti dėmesį renkantis laikrodį, tauragiškis sutiko pasidalinti su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

A. Vaičiūnas tiki, jog, nors pasaulis vis labiau skaitmenizuojasi ir populiarėja elektroninės laiko skaičiavimo priemonės, laikrodžių iš stileivų garderobo tai neišstums. Tačiau neatmetė galimybės kada nors išbandyti ir išmaniųjų laikrodžių gamybą. Visgi kol kas kūrėjas lieka prie klasikinės koncepcijos. Jam laikrodis yra tarsi gera knyga – elektroninė versija neatstos tikrojo.

Senovėje laikrodžiai buvo gaminami vienetiniai, ir ši prabanga buvo skirta tik aukštuomenės luomui. Laikrodžiai atspindėdavo savininko charakterį ir jo užimamą padėtį visuomenėje.

– Žinoma, laikai pasikeitė, bet laikrodžiai vis dar yra pati svarbiausia aprangos detalė kiekvienam žmogui. Norint derinti šiuos aksesuarus prie aprangos, vieno laikrodžio gali būti maža. Beje, vienas populiariausių ir seniausių kolekcionavimo hobių yra būtent laikrodžiai – kiekvienas turi savitą istoriją, kuri dažnai yra perduodama iš kartos į kartą, – laikrodžio reikšmę garderobui pabrėžia A. Vaičiūnas. – Turime ganėtinai daug klientų, kurie kolekcionuoja mūsų laikrodžius ir turi kone kiekvienos kolekcijos egzempliorių. Kadangi kiekviena kolekcija yra riboto leidimo, tad jiems tai lyg ilgalaikė investicija į vienetinį produktą. Tiesa, turime vieną taisyklę – nevykdome išankstinių pardavimų, nors ir gauname daug užklausų. Sąlygos yra visiems vienodos, tad laimi pirmesni įsigiję.

Žinomas stereotipas, kad laikrodžio dovanoti negalima. Tačiau kaip dažnai laikrodžiai dovanojami? Ar laikrodis – trokštama dovana vyrams?

– Stereotipas, jog laikrodžių dovanoti negalima, yra daugiau nei klaidingas, – sako Andrius. – Laikrodžiai yra viena geriausių dovanų, nes jie yra ilgaamžiai daiktai, kurie ilgą laiką kels tik teigiamas emocijas ir puikius prisiminimus.

Esą apie tai byloja ir klientų atsiliepimai: „Prisimenu savo 24-ąjį gimtadienį, kai gavau dovanų laikrodį iš savo draugės, kuri dabar yra mano žmona. Tai buvo dovana, kurios aš ilgą laiką nesureikšminau... Tačiau dabar kas kartą pažiūrėjus į šį laikrodį grįžta patys nuostabiausi jaunatviški prisiminimai, kuriuos nešioju ir nešiosiu savo širdyje,“ – kliento laišku apie pirmąjį dovanų gautą laikrodį dalijasi prekinio ženklo „Tauras“ įkūrėjas.

Asmeninio albumo nuotraukos

O į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis laikrodį? Kaip atpažinti, ar jis – kokybiškas?

– Norint išsirinkti sau tinkamą laikrodį pirmiausiai reikėtų atsakyti sau į klausimą „Kur aš jį naudosiu“. Auksas jau seniai simbolizuoja prabangą ir išskirtinumą, tad norint tikrai prašmatniai atrodančio laikrodžio, kuris puikiai derės ir prie kostiumo, verta rinktis būtent aukso spalvos laikrodžius. Prie kasdienės aprangos dera neiššaukiantys, sidabro arba tamsios spalvos laikrodžiai. Jeigu sunku nuspręsti, prie ko derinti laikrodį, arba norisi universalaus, reikėtų rinktis laiktodį su silikonine apyranke, kurie puikiai tinka ir sportuojantiems, ir mėgstantiems klasiką. Siekdami patenkinti visų klientų poreikius, mūsų riboto leidimo „Ąžuolo“ kolekcijoje sukūrėme net 6 skirtingus dizainus, skirtingoms asmenybėms, – pasakoja A. Vaičiūnas.

Pasak jo, norint sužinoti, ar laikrodis kokybiškas, vertėtų atsižvelgti į daugybę kriterijų, bet vienas pagrindinių yra mechanizmas. Pasaulyje yra daug mechanizmų gamintojų, tačiau, A. Vaičiūno nuomone, pagal kokybę lyderiauja tik šveicariški ir japoniški mechanizmai. Laikrodžiuose „Tauras“ naudojami japoniški kvarciniai „Miyota“ mechanizmai, kurie esą pasižymi aukšta kokybe ir itin ilgu tarnavimo laiku.

Gegužės 21-ąją išeis jau 8-oji riboto leidimo laikrodžių kolekcija „Ažuolas“, kuri, pasak A. Vaičiūno, bus ilgiausiai kurta kolekcija. Pernai lapkritį išleisti „Nidos“ laikrodžiai buvo išpirkti per 5 dienas.

– Ąžuolas lietuvių mitologijoje reiškia švenčiausią medį, simbolizuojantį stiprybę ir vyriškumą. Visuomet stengiamės sukurti unikalų ir niekur nematytą dizainą, kad pirkėjas, nešiojantis „Tauro“ laikrodį, tikrai jaustųsi išskirtinis. Jeigu kurdami moteriškas kolekcijas akcentuojame minimalizmą, tai šiuo atveju su vyriškais visiškai priešingai – kuriame didelius ir masyvius laikrodžius. Dizainą pradėjome kurti dar 2019 m. lapkritį, tai bus, ko gero, ilgiausiai kurta kolekcija. „Ąžuolą“ sudaro 6 modeliai, kurių kiekvienas yra skirtingas. Laikrodžio viduje tiksi naujausias japoniškas „Miyota 2035“ kvarcinis mechanizmas, tad praėjus net ir pirmam susižavėjimui pirkėjai ne vienerius metus galės džiaugtis savo palydovo praktiškumu. Prie perkamo laikrodžio kiekvienas pirkėjas gaus sertifikatą, kuris patvirtina modelio autentiškumą ir ribotą pagamintą jų kiekį, – teigia A. Vaičiūnas.

Pasak jo, kiek jam teko domėtis kitais aksesuarų gamintojais, prekyba kovo mėnesį buvo gerokai kritusi, o balandžio gale pradėjo atsigauti. Karantino metu žmonės esą pirmiausiai perka pirmo būtino prekes, kitus pirkinius atidėdami vėlesniam laikui.

– Taigi, gamintojų ir pardavėjų nuotaikos šiuo metu nėra pačios geriausios, o į prieškrizinį pardavimų lygį, manau, grįšime dar negreitai. Nepaisant to, dabar yra puikus metas optimizuoti savo verslus ir tobulėti, norint išsilaikyti konkurencingoje erdvėje. Mūsų pačių planus karantinas pakoregavo nebent minimaliai, dirbame toliau ties „Ąžuolo“ kolekcija ir tikimės ją sėkmingai išleisti jau gegužės 21 dieną, – teigė Andrius, pridurdamas, jog tik meilė tam, ką daro, jam suteikia motyvacijos nesustoti.

Lietuvoje švelninant karantino apribojimus, prie kai kurių prekybos ir paslaugų vietų jau tįsta eilės, o užėję žmonės turi laikytis saugaus atstumo. Panašiai piko metu spūstys ima formuotis ir internete, tačiau kol vieni priversti tenkintis lėtesniu ryšiu, turintys galingiausią šviesolaidinį internetą vienodai greit naršo visada. 

Vartotojas negalės atsisakyti renginių organizatoriaus pasiūlyto kupono vietoj per karantiną atšaukto renginio, ketvirtadienį nusprendė Seimas.

Sušvelninus karantino apribojimus verslui mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ atnaujina savo prekybos tinklo veiklą – atidaromas operatoriaus salonas Tauragėje. „Puikiai suprantame, kad didelei daliai mūsų klientų salonai – ypatingai svarbūs. Reaguodami į klientų poreikius, laikydamiesi naujausių Vyriausybės nutarimų ir griežtų sveikatos apsaugos reikalavimų, atnaujiname salonų veiklą,“ – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus įmonių įgyvendina 420 daugiabučių renovacijos projektus. Užbaigus šiuos projektus, atnaujintų daugiabučių skaičius Lietuvoje priartės prie 3 tūkstančių. Vis dėlto šiandien sklandžią renovacijos darbų eigą sutrikdyti gali šalyje jau daugiau nei mėnesį tebesitęsiantis karantinas ir dėl to kylantys iššūkiai.

Paskelbus karantiną dauguma verslų patyrė šoką – darbai sustojo, pajamų nėra, o darbuotojams mokėti reikia. Ypač daug sunkumų patiria transporto paslaugas teikiančios įmonės. Su didžiaisiais kelionių operatoriais Lietuvoje dirbančios ir autobusų bei mikroautobusų nuoma su vairuotojais užsiimančios įmonės „Vilneda“ darbuotojų atstovu prisistatęs pilietis skundėsi, kad darbdavys liepia pasirašyti prašymą savo noru eiti iš darbo, tik tada sutinka išmokėti užsidirbtus komandiruotpinigius. Įmonė teigia, kad konflikto su darbuotojais nėra, o už darbą atsiskaitoma laiku. Maža to, esą įmonė padeda vairuotojams susirasti kitas darbo vietas, tačiau ne visi galimybėmis naudojasi. Situaciją įmonėje tiria Valstybinė darbo inspekcija.

Ekonomistai ir nekilnojamojo turto analitikai prognozuoja, jog karantinas ir galimas pajamų susvyravimas kuriam laikui įšaldys būsto rinką. Kol kas šių metų pirmojo ketvirčio NT pardavimų skaičiai rodo, jog tauragiškiai būstus pirko gana intensyviai.

Jei tikro pavasario ir šiltų orų belieka laukti, geriausią internetą galima turėti net ir tęsiantis karantinui. Ką apie šviesolaidį kalba jį įvedantys „Telia“ inžinieriai?

Praėjusią savaitę vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas restoranams, barams ir kavinėms nuo pirmadienio leista priimti klientus. Tiesa, atvykstantieji gali būti aptarnaujami tik lauko terasose. „Tauragės žinios“ pasižvalgė miesto centre – šioks toks judesys jau pastebimas.

Nuošalioje sodyboje Šaukėnų kaime įsikūrusi jauna Justinos ir Kęsto šeima jau ketvirtus metus puoselėja gėlių auginimo verslą. Savo rankomis jie susirentė 4 šildomus šiltnamius ir šiandien su šypsena prisimena pirmuosius metus, kurie, švelniai tariant, buvo ne žiedais kloti. Justina atvirauja, jog įeiti į perpildytą gėlių prekeivių rinką buvo itin sudėtinga – turguose iš jos šaipėsi, užgauliojo, protino, jog jos pastangos nieko vertos, o gėlininkystė greitai atsibos. Tačiau dabar Justina jaučiasi tvirtai – savo atkaklumo dėka su vyro pagalba ji įgyvendino savo svajonę – iš emigracijos Škotijoje grįžti namo ir įsitvirtinti versle, apie kurį iš pradžių nieko nenutuokė.

Kovo mėnesį vykusių Metų renovacijos projekto 2020 rinkimų metu visuomenė turėjo galimybę susipažinti su 2018–2019 m. renovacijos projektais ir atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį. Po atviro balsavimo internete Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė šių metų favoritus – tai atnaujinti daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

Užsitęsęs karantino laikotarpis tapo dideliu ir sudėtingu iššūkiu verslui. Tam, kad dirbti nuotoliniu būdu būtų paprasčiau ir lengviau, „Tele2” siūlo išbandyti specialų „Power Pack“ išmanių paslaugų paketą, idealiai sukomplektuotą nuotoliniam darbui.

Pastaruoju metu gyvename smarkiai pakitusiomis sąlygomis – prie jų prisitaikyti turi ir gyventojai, ir verslas. Karantino laikotarpiu turime itin saugoti vieni kitus, todėl daugelis reikalingų paslaugų, taip pat – ir draudimo, teikiamos nuotoliniu būdu. Rasa Račiūnienė, „Compensa Vienna Insurance Group“ draudimo ekspertė, paaiškina, ką reikia žinoti Tauragės gyventojams, jei šiuo metu reikalinga konsultacija, norite apsidrausti ar nutiko žala, ir primena, kaip pastarąją užfiksuoti savarankiškai.

Žemės ūkio augalų priežiūros priemonės sudaro didelę dalį bendrųjų išlaidų. Nustatyta, kad dėl įvairių priežasčių tik iki 70% naudojamų pesticidų darbinio tirpalo pasiekia savo tikslą. Tai reiškia, kad mažiausiai 30% pesticidų kiekio ūkininkai praranda dėl įvairių priežasčių, tokių kaip blogas pasiskleidimas, nunešimo pavėjui, lietaus nuplovimas ir kt. Tai dideli nuostoliai ūkininkams, žala aplinkai bei prastas ūkininko įvaizdis visuomenėje. Ieškant būdų padidinti naudojamų priemonių efektyvumą ir mažinti aplinkos taršą, naudojamos įvairios pagalbinės medžiagos – priedai.

Visai neseniai mokslininkai nustatė, kad kai kurios vyrų imuninės sistemos ląstelės veikia kitaip nei moterų, o kai kurios netgi tiesiogiai sąveikauja su vyriškaisiais lytiniais hormonais. Dėl šių pastebėjimų galima iš dalies paaiškinti, kodėl kai kurios ligos vyrus paveikia labiau negu moteris.

Reaguodama į šalyje paskelbtą karantiną ir siekdama padėti verslo klientams susidoroti su iškilusiais iššūkiais, mobiliojo ryšio bendrovė „Tele2“ paruošė ypatingus išmanių sprendimų pasiūlymus.

Tauragės apskrities gyventojai jau gali naudotis nauja elektroninės maisto ir kasdienių prekių parduotuvės „Barbora“ paslauga – maisto ir kitus kasdienio vartojimo produktus užsakyti internetu, o suruoštus užsakymus greitai ir patogiai atsiimti „Barbora Express“ pirkinių atsiėmimo stotelėse Tauragėje, Jurbarke ir Šilalėje esančiose „Maxima“ parduotuvėse – pirkinių atsiėmimo stotelės jau pradėjo veikti.

Mažmeninės prekybos tinklas UAB „Gulbelė“, reaguodamas į Lietuvoje susidariusią situaciją, imasi pokyčių, susijusių su visos šalies solidarizavimusi kovoje prieš koronavirusą. Bendrovė ne tik sutrumpino šalies regionuose veikiančių 62 krautuvių darbo laiką, prie kasų įrengė organinio stiklo skydus, bet ir ieško būdų, padėsiančių palengvinti kasdienį apsipirkimą.

Už kiek daugiau nei penktadalį mlrd. eurų investicijų sumą bus atnaujinti dar 457 seni daugiabučiai. Atsižvelgus į dabartinius Vyriausybės prioritetus pastatų energinio efektyvumo didinimo srityje, buvo nuspręsta finansuoti visu kvietime dalyvavusius projektus, atitikusius sąlygas. 

Atsižvelgiant į siuntų terminalų patogumą karantino metu, Lietuvos paštas plečia terminalų tinklą ir įrenginėja naujus terminalus. Vienas jų įrengtas ir Tauragėje, adresu Dariaus ir Girėno g. 16. Gyventojai kviečiami naudotis terminalu jau nuo šiandien, o laukiantys siuntos, gali tikėtis, jog ji atkeliaus į naują terminalą.  

Praėjusią savaitę karantiną paskelbė ir sienas uždarė Lietuva ir dar septynios Europos Sąjungos šalys. Krovininiai automobiliai šalies sieną gali kirsti tik per Kalvarijų ir Lazdijų pasienio kontrolės punktus. Europos žemėlapis, verslo akimis, persitvarkė 360 laipsnių kampu. Tai tapo didžiuliu iššūkiu savo veiklą su Vakarų Europos šalimis vykdančioms Tauragės rajono įmonėms. Praėjusios savaitės pradžioje logistikos įmonės vertėsi per galvą organizuodamos į tolimuosius reisus išvykusių savo vairuotojų parvykimą. Prabilta net apie galimybę stabdyti veiklą bei kuriam laikui nutrauti krovinių gabenimą apskritai. 

Nuo pirmadienio šalyje įvedus karantiną, pavalgyti pietus pamėgtoje vietoje tapo nebeįmanoma – daug maitinimų įstaigų apskritai užveria duris. Tačiau bėdoje alkstančių savo klientų nusprendusios nepalikti kavinės prisitaikė prie rinkos sąlygų – gamina maistą išsinešimui.  

Iš Tauragės kilęs Tomas Žemgulys Lietuvai pristato naują pramogą – golfo takelius. 7-erius metus karinėse pajėgose tarnavęs vyras po tėvystės atostogų nutarė imtis nuosavo verslo. Idėją tam davė prieš 15 metų draugų padovanotas miniatiūrinis golfo takelis su maža lazdele ir kamuoliuku. Jis įsitikinęs: golfas – tai žaidimas, galintis suburti verslo partnerius, šeimas bei organizacijas kitokiam laisvalaikiui ir turiningam bendravimui.

Šiandien įsigalioja „Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo“ pakeitimai dėl nuotolinio darbo, slaugos išmokų, subsidijų dėl prastovos.

Nesvarbu, ar norite patobulinti kokį slaptą šeimos receptą, ar pagaminti garnyrą iš šviežių grybų, pagardintų sviestu ir žolelėmis. Tokiems darbams greičiausiai naudosite savo pamėgtą, patikimą keptuvę. Tai – dažniausiai naudojamas maisto ruošimo indas. Visgi Jus gali nustebinti įvairūs būdai, kaip jį gadinate. Ne visos keptuvės internetu yra vienodos, tad renkantis reikia pagalvoti ir apie priežiūrą. Pavyzdžiui, pagamintai iš ketaus reikia kitokios priežiūros nei padengtai nelimpančiu paviršiumi. Tai, kaip kepate, valote ir laikote šias priemones, turi daug įtakos jų ilgaamžiškumui. Gal dedate jas į indaplovę ar naudojate netinkamus įrankius maisto ruošimo metu? Laimei, daugybės būdų, kaip galite sugadinti keptuvę, lengva išvengti.

Vasario 16-osios gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas. Tiesa, tikslesnis pavadinimas būtų – floristikos studija. Mat jo savininkė Jūratė Veisienė vien prekyba gėlėmis apsiriboti neketina. Jos mintyse – „Gėlių rytmečiai“, „Raganavimas su gėlėmis“ ir kitokios edukacijos.