Tauragės dėvėtų drabužių rinkoje kaunasi plungiškiai
Įkelta:
2020-11-18
Nuotrauka
Aprašymas

Gedimino gatvėje „Second hand“ įsikūrė šių metų vasarą. Autorės nuotrauka

 

 
,
Nuotrauka
Aprašymas

Nauja verslininkų gudrybė – dėvėtų drabužių asortimentą papildyti ir naujais drabužiais itin išrankioms pirkėjoms. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Respublikos gatvėje veikiančios dėvėtų drabužių parduotuvės savininkas pripažįsta – konkurentai mina ant kulnų. Autorės nuotrauka

 

Vietelės, kur drabužių galima įsigyti pigiau, – vienas didesnių traukos objektų moterims mieste. Per keletą metų tauragiškės ypač pamėgo dėvėtų drabužių parduotuves Bažnyčių ir Respublikos gatvėse. Jos priklauso verslininkui iš Plungės. Nors verslas sekasi, plungiškis jau nebėra pagrindinis žaidėjas mūsų miesto dėvėtų drabužių rinkoje. Jam įkandin šią vasarą atsekė pigios aprangos tinklas „Second hand“. Tinklo savininkai – taip pat iš Plungės.

Užsuka kas savaitę

Pirmadienį šią dėvėtų prekių parduotuvę aplankė ir šių eilučių autorė. Per 300 kv.m  ploto salėje apsipirkinėjo  kelios moterys ir trys vyrai. Megztinių skyriuje sutikta ir pakalbinta vidutinio amžiaus moteris teigė į dėvėtų drabužių parduotuves užsukanti beveik kas savaitę. Pasibaigus darbo dienai ji ieškojo kreminės spalvos megztuko arba tunikos.
–  Kadangi dirbu, laiko turiu tik po darbo. Tai spėju užsukti tik į vieną-dvi parduotuves. Šią savaitę aplankiau gal tris dėvėtų prekių parduotuves, nes ieškau megztinio. Noriu, kad jis būtų tokios pat spalvos kaip paltas. Vieną man patinkantį megztuką buvau aptikusi Bažnyčių gatvėje. Nenudėvėtas, geros būklės, matosi, kad siūlai kokybiški, nenutampytas. Ispanų firmos „Stradivarius“. Kainavo 4,5 euro. Jau būčiau ėmusi, tačiau neturėjau pasiėmusi grynųjų, o ten bankine kortele atsiskaityti negalima. Jei čia ko nors geresnio nerasiu, išsigryninsiu, grįšiu ir nusipirksiu tą megztinį, – teigė žurnalistei pirkėja.
Moteris pasakojo mėgstanti kruopščiai derinti aprangos detales, tačiau, pasak jos, vienu ypu apsipirkti pagal savo įsivaizduojamą įvaizdį būtų per brangu. Kokybiški drabužiai kainuoja daug – naujas megztinis perkant  internetu – nuo 30 eurų.
– Dažniausiai aprangą derinu prie kurios nors vienos pagrindinės aprangos detalės. Neseniai įsigijau naują paltą, tad man norisi, kad ir batai, ir megztinis, ir šalikas dėvint jį atrodytų nepriekaištingai. Kartais, ieškodama trokštamo rūbo, užtrunku keletą savaičių, mat naujų prekių parduotuvėje atsiranda tik kartą per savaitę, – sakė moteris.

Nuotrauka

„Medžioja“ prekinius ženklus

Tai, kad dėvėtų drabužių parduotuvės masina ne tik ribotų pajamų asmenis, žinoma seniai. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Gedimino gatvėje veikiančio „Second hand“ tinklo savininkė Asta Petkuvienė, pirkėjų trokštamiausios prekės – firminiai drabužiai.
– Žmonės nebesigėdija lankyti dėvėtų drabužių parduotuvių. Keičiasi žmonių požiūris, jie vis drąsiau tiems dėvėtiems drabužiams suteikia tą antrą šansą. Net jei ir kartą užsivilktas bei išplautas, tačiau žinomo prekinio ženklo drabužiss gali kur kas ilgiau tarnauti nei pirktas naujas, nežinomos firmos. Taip pat tikima šalių ekonominiu suskirstymu: jog yra pirmos, antros, trečios rūšies šalys, kad Lietuvą pasiekia „prastesnėms“ šalims skirti, net ir žinomų firmų, tačiau prastesnės kokybės drabužiai. Tarkim, jei žinomos firmos kašmyro megztuką pirksi už 100 eurų, o tu čia ateini ir geros kokybės, be etiketės, randi už 7, tai skirtumas – ryškus, – kalbėjo moteris.
Verslininkės pasakojimu, pasitaiko, jog tarp parduotuvių tinklo pardavėjų ir nuolatinių pirkėjų užsimezga bendradarbiavimas. Kokios ypatingos prekės ieškantys pirkėjai prašo, jog šiai atsiradus būtų jiems pranešta ar prekė būtų atidėta.
– Gal kam kailinukų ar striukės reikia. Būna vyrų su ypatingai didelėmis pėdomis, jiems itin sudėtinga rasti tinkamą avalynę. Pavyzdžiui, 48-o dydžio. Naujos kaina ne kiekvienam įkandama. Vyrai užsuka pas mus įsigyti pigios darbinės aprangos. Taip pat ir nestandartinių pėdų savininkės. Pavyzdžiui, jei pėda platesnė, nauji batai gali spausti, o padėvėti jau būna pralaisvėję, – dėstė verslininkė.

Nuotrauka

Ko ieško vyrai?

Pasak pašnekovės, pagal pirkėjų poreikius kuriama ir rinkodara. Kadangi vyrai – nekantrūs, jiems prekės būna iškabinamos kuo geriau matomoje vietoje, kad netektų ieškoti.
– Siekdami klientų patogumo, kad netektų stumdytis ankštoje parduotuvėlėje, specialiai kiekvienai tinklo parduotuvei ieškome ir nuomojamės didelę prekybos salę. Pavyzdžiui, Kretingoje esančios mūsų tinklo parduotuvės prekybos salė – per 500 kv.m. Beje, mūsų asortimente rasite ir naujų drabužių. Jei pirkėjas neišsirenka iš dėvėtų, gal jis negailės sumokėti kiek brangiau, tačiau įsigyti naują rūbą. Prekiaujame ir naujomis rankinėmis. Pastebėjome, jei moterys pataupo drabužiams, rankinę dažniausiai perka tik naują, – subtilybėmis dalijosi „Second hand“ savininkė.
Pigios aprangos tinklas, kaip ir ne viena iki šiol mieste veikianti dėvėtų drabužių parduotuvė, taiko tą patį pirkėjų masinimo modelį: ant durų skelbiama, kada prekybos salė papildoma drabužiais. Šių eilučių autorei yra tekę pastebėti, kad tokiomis dienomis pulkelis pirkėjų už durų susispiečia dar prieš parduotuvei atveriant duris.  
– Yra pirkėjų, kurie mūsų drabužius perka glėbiais. Tiesiog verčia, ieško gerų prekinių ženklų aprangos, radę ima net gerai neapžiūrėję. Tai perpardavinėtojai. Mes juos juokais vadiname prekybos magnatais. Kartais man net gaila stebėti, galvoju – kažkas, radęs tą ar aną geros kokybės rūbelį už kelis eurus, išties nudžiugtų, o va dabar turguje jis bus perparduodamas kur kas brangiau. Tai dėl to prie parduotuvių ir susidaro pulkelis žmonių, kurie tikisi į prekybos salę patekti pirmiau nei tie mūsų vadinamieji magnatai, – kalbėjo verslininkė.
Jos įkurto „Second hand“ tinklo parduotuvės veikia Klaipėdoje, Kretingoje, Plungėje, Šilutėje, Telšiuose ir nuo šių metų vasaros – mūsų mieste.
Kur kas anksčiau, prieš aštuonerius metus, į dėvėtų drabužių rinką įžengė plungiškio UAB „Launedva“. Kaip sakė šio tinklo parduotuvių savininkas Visvaldas Paulauskas, jų konkurentai – taip pat plungiškiai. „Second hand“ veiklą pradėjo gerokai vėliau nei jie, tačiau parduotuvių gausa jau lenkia. UAB „Launedva“ parduotuvės veikia Gargžduose, Plungėje, Tauragėje – Respublikos gatvėje („Jūratės“ vaistinės kieme) bei Bažnyčių gatvėje, virš knygyno „Vaga“.
Apie tai, kodėl mūsų mieste veikia net dvi tinklo parduotuvės, verslininkas kalbėti nepanoro, pasak jo, verslas Tauragėje sekasi „normaliai“ ir ne ypatingiau nei kituose miestuose įkurtose tinklo parduotuvėse.

Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo tvarkos aprašą. Jame numatyta nauja rėmimo priemonė – savivaldybė kompensuos išlaidas, susijusias su verslo plano ar investicinio projekto dokumentų parengimu. Taip pat skirs kompensacijas už įkurtas darbo vietas. Apraše numatytas ir biurokratijos mažinimas.
Nuotrauka
humana
Įkelta:
2021-02-19
Pačame miesto centre, Vytauto gatvėje, įsikūrusios „Humanos“ parduotuvės netrukus pirkėjai neberas – ji persikelia į naujas patalpas mikrorajone. Atidarymas planuojamas kovo 15 dieną.
Nuotrauka
Taurų parkas
Įkelta:
2021-02-12
Kiek daugiau nei prieš dešimt metų tai, kad buvusiame Tauragės kariniame miestelyje, Tauragės dvaro kaime, kažkada klegės vaikai, o užsieniečiai ropšis į medžius, kad galėtų pernakvoti medyje įkurtame viešbutyje, dažnam būtų atrodžiusi ne tik neįtikėtina, bet ir juokinga. Tauragiškių pamėgtas Taurų nuotykių parkas šiemet mini dešimtmetį. Tokį pramogų parką, koks per dešimt metų išaugo Tauragės priemiestyje, turi retas miestas.
Nuotrauka
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvo.
Įkelta:
2021-02-12
Įdomu žinoti, jog atsinaujinantys energijos šaltiniai įdiegti beveik 80-yje daugiabučių namų modernizavimo projektų. Vienas iš jų, esantis Marijampolėje, buvo pripažintas geriausiu 2019 metų renovacijos projektu. Čia energijos poreikis po priemonių įdiegimo sumažėjo daugiau kaip 80 proc., tokius sutaupymus leido pasiekti gyventojų pasirinkta geoterminio šildymo sistema. Šiuo metu įgyvendinami dar daugiau kaip 1500 daugiabučių atnaujinimo projektų ir dalyje jų planuojama įdiegti alternatyvius energijos šaltinius.
Nuotrauka
Rudzkis
Įkelta:
2021-02-04
Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai – sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų. Kaip įprasta, 2021 metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai, skelbia Registrų centras.
Nuotrauka
greičio matuoklis
Įkelta:
2021-02-04
Dariaus ir Girėno gatvėje, prie Šimtmečio pastato, praėjusių metų pabaigoje įrengtas momentinis greičio matuoklis sukėlė ne tik vairuotojų nerimo būti užfiksuotiems viršijant greitį – įrenginys, kaip baiminasi verslininkai, taps pretekstu  nuo šiol jiems mokėti kelių mokestį. Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12  Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas. Diena tokiame kelyje komerciniam transportui kainuoja 6–11 eurų, metams – 1000 eurų. Iš miesto pasiekti Taurus, Tarailius yra vienintelis kelias – įvažiuojant į magistralinį kelią. O naujas momentinis greičio matuoklis, pasirodo, ne tik fiksuoja greitį, bet įrašo vaizdą.
Nuotrauka
pakuotės
Įkelta:
2021-02-02
Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių. Apie tai informuoja VšĮ „Užstato sistemos administratorius“.
Nuotrauka
liveta
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacija įsitikinusi, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino. „Gaunama 257 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Kad situacija grėsminga, patvirtina ir su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi Liveta Austinaitė – jos grožio studiją ,,Liva nagų stiliaus namai“ teko uždaryti vos spėjus įsivažiuoti darbams. „Esi jaunas žmogus, sukuri pirmiausia darbo vietą sau, tada dar kolegoms, ir tau trenkia lyg su šlapiu skuduru į veidą“, – nusivylimo neslepia ji.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Asociatyvi nuotrauka: canva.com
Įkelta:
2021-01-27
Pereinant iš fizinės prekybos į elektroninę erdvę, nebeužtenka pasirūpinti tvarkingu prekių išdėstymu internetinės parduotuvės lentynoje. Elektroninės prekybos ekspertai sako, kad bene daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti būtent logistika ir prekių srautų valdymas bei produkcijos saugojimas. Natūralu, kad augant paklausai, didinama ir pasiūla, tačiau augantys užsakymų skaičiai nepadeda praplėsti sandėliuose turimos vietos.
Nuotrauka
Raudones pilis
Įkelta:
2021-01-18
Paskutiniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje pritarta partnerystės projektui, pagal kurį savivaldybė perduotų objektą investuotojui, kuris pilyje įrengtų viešbutį, restoraną ir konferencijų centrą. Tokia idėja galėtų būti įgyvendinta per keletą metų.
Nuotrauka
butai
Įkelta:
2021-01-16
Jau ne vienerius metus Tauragėje kalbama, kad naujakuriams Tauragėje susirasti nuomojamą būstą yra tikras iššūkis. Dažnai nuomininkai turi gerokai patuštinti kišenes, konkurencija tarp nuomininkų – didelė. Ja pasinaudoja ir sukčiai, viliodami iš patiklių žmonių pinigus. Tačiau nutinka ir taip, kad nukenčia ir nuomotojai – vaizdai, kuriuos jie pamato išsikrausčius nuomininkams, kartais priverčia žiaukčioti. „Tauragės žinioms“ teisininkas Deivis Valiulis atskleidė, ką reikėtų žinoti nuomojantis ar nuomojant būstą.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-01-13
Vos pradėjusi dirbti pagal individualią veiklą jauna kosmetologė liko be nieko, kai paskelbus karantiną teko uždaryti grožio salonus. Mergina baigė įvairius kursus, jaunimo integracijos į darbo rinką programą, sumokėjo už darbo vietą salone. Užimtumo tarnyba aiškina, kad kiekvieną atvejį sprendžia individualiai, bet realybėje situacija kitokia. Mokesčius mokėti reikia, o pajamų gauti neįmanoma.
Nuotrauka
alantas
Įkelta:
2021-01-12
Pandemija stipriai paveikė tiek asmeninį žmonių gyvenimą, tiek verslą ir šalies ekonomiką. Valstybinė mokesčių inspekcija neseniai paskelbė sąrašą įmonių, kurios nukentėjo nuo COVID-19 – Tauragės apskrityje tokių įmonių per tūkstantį. Dalis kalbintų verslininkų sako, kad kol kas nepatogumų didelių nėra, bet kaip bus ateityje, jei karantinas užsitęs, kol kas sunku pasakyti.
Nuotrauka
plovykla
Įkelta:
2021-01-01
Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis Vaidas savo gimtojo krašto nepamiršo ir investavo į automobilių plovyklą. Sako, norėjo pakeisti tautiečių požiūrį į automobilių priežiūrą. Ir lokacija pasirinkta ten, kur plovyklos Tauragėje nebuvo. „Būsiu patenkintas, jei pavyks pritraukti nuolatinių klientų“, – pasakoja pašnekovas.
Nuotrauka
pilaite
Įkelta:
2020-12-31
Pilaitės namai – tai naujas gyvenamųjų namų kvartalas Tauragėje, kylantis visai šalia miesto. Šiuolaikiški, ekologiški A+ energinės klasės namai nuo Tauragės miesto centro nutolę vos 3 km, suprojektuoti ir jau pradėti statyti. Šis projektas, kaip žada jį įgyvendinančios Nekilnojamojo turto agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, leis miesto žmogui mėgautis gamtos ramybe. O to ieškančių išties nemažai.
Nuotrauka
pagramantis
Įkelta:
2020-12-29
Per pastaruosius penketą metų Tauragėje uždaryta arba reorganizuota 16 įvairių švietimo įstaigų. Tačiau atsiranda kita tendencija. Visuomenei senstant senelių globos namuose vietų darosi vis sunkiau surasti. Vis dažniau po reorganizacijos tuščiuose mokyklų pastatuose įsikuria senoliai.
Nuotrauka
mokomoji
Įkelta:
2020-12-29
Vyriausybė, atsižvelgdama į nepalankią COVID-19 situaciją Lietuvoje, prieš šventes priėmė sprendimą laikinai uždrausti transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus.
Nuotrauka
revolut
Įkelta:
2020-12-21
Iki šių metų pabaigos „Revolut“ į Lietuvą perkels apie 10 mln. savo vartotojų sąskaitų. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), prižiūrinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją Lietuvoje, sako, kad kartu su dideliu kiekiu sąskaitų išaugs ir galimų rizikų grėsmė, tačiau pripažįsta, kad tokį scenarijų prognozavo iš anksčiau ir ėmė tam ruoštis.
Nuotrauka
Požeminė konteinerių aikštelė Vytauto g. 141, Tauragėje
Požeminė konteinerių aikštelė Vytauto g. 141, Tauragėje
Įkelta:
2020-12-18
Tauragės rajone dar 2016 m. pradėto projekto „Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, kuriuo siekiama išplėtoti komunalinių atliekų surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą, didžioji dalis darbų jau baigti. Tauragėje įrengtos naujos požeminės ir antžeminės konteinerių aikštelės, didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje (DASA) įrengtas pastatas, skirtas pakartotinai naudoti tinkamiems daiktams laikinai saugoti, individualių namų valdoms išdalinti žaliųjų atliekų konteineriai bei kompostavimo dėžės.
Nuotrauka
kirpeja
Įkelta:
2020-12-17
Kitais metais padidėjus minimaliai mėnesinei algai (MMA), keisis kai kurių su ja susijusių įmokų dydžiai, tačiau „Sodros“ įmokų tarifai liks tokie patys. Kokie kiti pokyčiai nuo sausio laukia savarankiškai dirbančiųjų?
Nuotrauka
koliazas
Įkelta:
2020-12-14
Turbūt neįsivaizduojame savo gyvenimo be kvapų. Šiandien kvepalai, kvapiosios žvakės, kvapai namams ar automobiliui yra tapę neatsiejama kasdienybės dalimi. Tauragiškis Alius Verumbickas kuria kvepiančias žvakes, tačiau jos visai kitokios nei tos, kurias siūlo masinė prekyba: jos pagamintos savomis rankomis, natūralios ir nekenksmingos nei žmogui, nei aplinkai. 
Nuotrauka
rakto skylute
Įkelta:
2020-12-13
Vis dažniau galvodami apie savo sveikatą, žmonės ima ne tik ieškoti fizinės, sveikatą gerinančios veiklos, bet ir pagalvoja apie sveikesnės mitybos galimybes. O rasti sveikesnius produktus lengviau, kai jie pažymėti specialiu ženklu. Ženklas „Rakto skylutė“ ant produkto rodo, kad jis atitinka visus sveikatai palankesnių produktų vertinimo kriterijus. Toks ženklas įteiktas UAB „Savorija“ gaminančiai prieskonius.