Turgelio vizija: žalioji zona užgoš prekybininkus?
Įkelta:
2020-06-05
Nuotrauka
Aprašymas

Prekybvietės fasadinė pusė vizualizacijoje (kairėje) ir dabartinis turgelis (dešinėje)

,
Nuotrauka
Aprašymas

Dabartinė prekyvietė . Autorės nuotrauka

 

 

,
Nuotrauka
Aprašymas

Ta pati prekybvietės vieta vizualizacijoje. Tauragės rajono savivaldybės feisbuko nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybė jau keletą metų žada imtis prie Muzikos mokyklos esančios, tauragiškių dar daržovių turgeliu vadinamos prekyvietės rekonstrukcijos. Panašu, jog planai jau pradedami įgyvendinti – internete paviešinta prekyvietės vizualizacija. O ji šiek tiek primena Vilniuje jau veikiantį Benedikto turgų, kuriame miestiečiai ne tik apsiperka, bet ir užsuka pavalgyti.

Šiuo metu, rajono savivaldybės duomenimis, vyksta prekyvietės projektavimo darbai, kurie turėtų būti baigti rudenį. Pasak Aivaro Preikšaičio, rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo, tada bus ieškoma rekonstrukciją galinčių vykdyti rangovų. Kada realiai objekte prasidės darbai, kol kas nepranešama.

Rajono savivaldybės feisbuko paskyroje publikuota vizualizacija gerokai skiriasi nuo dabartinio prekyvietės vaizdo. Visa teritorija, kaip ir dabar, turėtų būti ribojama kioskų, tačiau viduje įrengta poilsio erdvė pirkėjams ir keletas prekybos stalų. Poilsio erdvėje įrengti suolai, klombos su gėlėmis ir medžiais. Iš gatvės pusės esantys kioskai – su vitrinomis.

„Manau, faina būtų, jog visas turgelis po stogu būtų. Ir kavos atsigerti ir užkandį kokį pietų metu suvalgyti, klausantis klasikinės muzikos. Neįtakos jokios gamtos sąlygos, kurios tikrai mažina žmonių srautą, jei nepalankus lauke oras“, – vizualizaciją komentavo Ovidijus Dapkus, ją teigiamai įvertino ir 346 paskyros sekėjai, paspaudę „patinka“. Tačiau paviešinta vizualizacija sulaukė ne tik pagyrų, bet ir kritikos. Rolandas Laurinskas teigia, jog naujoji prekyvietė – nepraktiška. „Dabar kiekvieną pavasarį vyksta prekybininkų kovos turgelyje dėl kiekvieno kvadratinio metro. Čia kažkoks parkelis suprojektuotas. Vizija yra graži, bet turi būti ir praktiška“, – rašo vyras.

Jam antrina feisbuko naudotoja Jūratė Optienė: „Nelabai suprantu, kam tas parkelis-poilsio zona, kaip jums atrodo, žmogus, atėjęs į turgelį apsipirkti, eis atsisėsti ant suoliukų tarp medžių, kam to reikia? O kur gėlėmis prekiaujantys prekybininkai prekiaus – jiems vietos nėra, nes projekte nenumatyta, tai ar negeriau vietoj poilsio zonos palikti prekybines vietas gėlininkams, tai dar ir pelninga, nes iš suoliukų ir medžių alėjos nemanau, kad pelnas bus“, – rašo moteris.

Nuotrauka

Ar po rekonstrukcijos kils rinkliavos prekybininkams, pasiteiravome šiuo metu prekyvietę administruojančios UAB „Dunokai“ direktorės Gintarės Rakauskienės. Jos teigimu, tai spręs rajono savivaldybė.

– Nuomos kainas sprendžia savininkas. Kol kas jos labai mažos. Kokia kaina bus ateityje, mes nežinome. Gali būti, kad po rekonstrukcijos „Dunokai“ apskritai nebebus prekyvietės administratorius, gal bus pasirinkta kita administravimo forma, – sakė G. Rakauskienė.

Galimų kainų pokyčių nekomentavo ir administracijos direktorius Modestas Petraitis.

– Tikrai negaliu atsakyti, nes tokio klausimo nesvarstėme. Šiuo metu tik projektavimo stadija. Kai turėsime patvirtintą projektą – tada bus galima kalbėti apie tai, kas administruos, kaip administruos, kaip vietos bus suteikiamos, kokios kainos ir panašiai, – teigė jis.

Šiuo metu prekyvietėje stovi 24 kioskai, tačiau yra nemaža prekybos erdvė ir po stogu, sudaryta galimybė prekiauti prekes pasidedant ant grindinio.

Naujoje prekyvietėje, A. Preikšaičio teigimu, bus įrengtos 24 uždaros prekybos vietos, 16 atviro tipo po stogeliu, 6 vietos prekybai iš mikroautobusų bei prekybos medeliais ir gėlėmis plotas.

 

Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
prieš 14 valandų
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Trečiadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai patvirtino naujas pareigybes Tauragės ligoninėje, priėmė kelis sprendimus, susijusius su turtu.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse parduoti stadioną ir atgauti skolą nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti iš varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Plačiau skaitykite rytojaus numerio vedamajame. 
Nuotrauka
a
Užimtumo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-25
Išbandymu tapusi pandemija skaudžiausiai  darbo rinkoje palietė vyresnio amžiaus žmones. Šalyje gyvena 282 tūkst. 50-64 metų amžiaus darbingo amžiaus gyventojų, o rudenį į darbo paieškas įsitraukė net 78 tūkst. žmonių, kuriems yra daugiau nei 50 metų. Užimtumo tarnybos vyresnių klientų struktūroje daugumą (68,1 proc.) sudaro  vyresni nei  55 metų amžiaus asmenys.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-11-25
Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“ kviečia jaunus žmones nuo 14 iki 29 m. savanoriauti. Šiuo metu jaunuoliams duris atveria trylika Tauragės rajono įstaigų ir organizacijų.
Nuotrauka
vėliava
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotraukos maketas
Įkelta:
2021-11-25
Ketinimai Dariaus ir Girėno gatvėje, Jūros krantinėje, įrengti 24 metrų vėliavos stiebą jau įgyvendinami. Neseniai su UAB „AKA Baltic“ pasirašyta darbų atlikimo sutartis.
Nuotrauka
k
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-24
Šios savaitės pradžioje žiema pirmą kartą priminė apie save iškritusiu sniegu. Panašu, kad mišresnių kritulių banga Lietuvą pasieks ir šį savaitgalį, o kitą savaitę sulauksime ir rimtesnio šalčio. 
Nuotrauka
k
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-24
Šiandien po mėnesio pertraukos duris atvėrė „Iki“. Sugrįžtančius pirkėjus prekybos centras pasitinka vaišindamas nemokama kava ir vaisiais.
Nuotrauka
k
Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ nuotrauka
Įkelta:
2021-11-23
Kaip „Tauragės žinioms“ sakė  Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ vadovė Raselė Stružeckienė, apie piliakalnio apšvietimą pagramantiškiai svajojo jau seniai. Norėta, kad labiausiai pasididžiavimo vertą objektą būtų galima lankyti ir pavakarę.
Nuotrauka
k
„Sodros“ nuotr.
Įkelta:
2021-11-23
„Sodra“ pradėjo mokėti vienišo asmens išmokas, kurios šiais metais yra skiriamos vienišiems šalpos pensijų ir kompensacijų gavėjams, mažesnes nei 260 eurų pensijas gaunantiems senjorams ar 60 ir daugiau procentų darbingumo netekusiems žmonėms. Vienišo asmens išmokos pasiekia gavėjus tokiu pat būdu, kaip pensijos ar kitos „Sodros“ išmokos.
Nuotrauka
a
Eugenijaus Skipičio nuotr./Pagėgių savivaldybės feisbuko paskyra
Įkelta:
2021-11-23
Neseniai asfaltuotas prie Rambyno kalno vedantis kelias. Imta tvarkyti ir aplink esantį kraštovaizdį: pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“, kurį inicijavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, o vykdė Rambyno regioninio parko direkcija, neseniai Rambyno kraštovaizdžio kompleksas naujai pritaikytas lankymui.
Nuotrauka
a
Tauragės Literatų Klubas Žingsniai feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-11-23
Antradienį literatų klubas žingsniai mini savo veiklos 25-metį. Eilėmis ir kultūriniais renginiais tauragiškius džiuginantys poetai, rašytojai visai neseniai išrinko ir naują klubo pirmininkę – ja tapo klubo narė Lina Astrauskienė.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-11-23
Tauragėje, Sandėlių gatvėje vyksta baigiamieji gatvės asfaltavimo darbai, kuriuos atlieka UAB „Šilutės automobilių keliai“. Gatvė pradėta asfaltuota verslo subjektų iniciatyva, kurie pateikė Savivaldybei prašymą gatvės remonto darbus atlikti drauge su jų prisidėjimu. 
Nuotrauka
turgus
Reginos Vaičaitienės nuotraukos
Įkelta:
2021-11-23
Įvažiuojančius į Tauragę nuo Kryžkalnio pusės pasitinka ne pats gražiausias vaizdelis – dešinėje kelio pusėje plytinti didžiulė turgaus teritorija, pilna nugyventų, apsilaupiusių, griūvančių kioskų, sutręšusių prekystalių, apjuosta surūdijusia tvora, po lietaus skęstanti balose. Taigi pirmas įspūdis apie miestą – išties prastas. O ir tauragiškiai į turgų užsuka vis rečiau. Kas tai lemia – prastos sąlygos ar tiesiog turgūs „išeina iš mados“?
Nuotrauka
ŠALTIS
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-22
Paskutinė lapkričio savaitė startuos šaltesniais orais, jau daug kur gali pasirodyti snaigės. Visgi, apie savaitės vidurį termometrų stulpeliai vėl sparčiai stiebsis aukštyn, o krituliai bus skystesnio pavidalo.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-22
Lapkričio 17-ąją buvo minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Šiai dienai paminėti Tauragės rajono savivaldybė kvietė prisidėti prie iniciatyvos ir megzti kojinytes anksčiau laiko gimusiems kūdikiams – ankstukams.