Galimybių pasai nuo pirmadienio: verslui – baimė ir nerimas 
Įkelta:
2021-09-11
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Aprašymas

Į didžiąsias prekybos tinklų parduotuves – tik su galimybių pasais


 

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Aprašymas

Lankantis mažose parduotuvėse privalu laikytis galiojančių reikalavimų

 

Nuo rugsėjo 13-osios, ateinančio pirmadienio, į didžiąsias parduotuves ar pasigražinti be galimybių paso nebus galima. Nors iki naujosios tvarkos įsigaliojimo liko kelios dienos, verslo atstovai vis dar nežino, kaip reikės aptarnauti klientus – savaitės pabaigoje  aiškių ir tikslių nurodymų vis dar nebuvo. Laukia darbingas savaitgalis, – sako verslo atstovai. O naujosios tvarkos laukiama su nerimu ir baime. 

Į didžiąsias parduotuves – tik su galimybių pasais 

Iš keturių Tauragės mieste esančių „Maximos“ parduotuvių Vyriausybės numatyti ribojimai bus taikomi tik vienai „Maxima XX“ parduotuvei, įsikūrusiai Prezidento g., nes jos prekybos plotas yra didesnis nei 1500 kv. m. 

„Ruošdamiesi svarstėme įvairius sprendimus, kaip įgyvendinti šį naują Vyriausybės numatytą ribojimą, siekdami, kad mūsų darbuotojai ir klientai patirtų kuo mažiau nepatogumų. Nuo rugsėjo 13 dienos prie parduotuvės, esančios Prezidento g. 72, durų stovės mūsų darbuotojai, kurie skenuos galimybių pasų QR kodus bei tikrins kitus dokumentus, kurie yra prilyginami galimybių pasui. Stengsimės, kad galimybių pasų patikra vyktų kuo sparčiau, ir labai tikimės savo klientų supratingumo ir geranoriškumo, jei teks lukterėti eilėje“, – komentavo Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė. 

Paklausta, ar įmonė patirs papildomų išlaidų dėl prievolės tikrinti pirkėjų galimybių pasus, ar padidėjusios sąnaudos neatsilieps prekių kainoms, „Maximos“ atstovė teigė, kad skaičiuojama, jog pirkėjų srautų valdymo ir apsaugos stiprinimas parduotuvių tinkle kas mėnesį papildomai pareikalaus apie 300 tūkst. eurų. 

„Kaip ir iki šiol, visus reikalavimus dėl COVID-19 prevencijos priemonių taikymo įgyvendiname savo veiklos sąnaudomis“, – teigė E. Dapkienė.

„Maxima X“ parduotuvėms Dariaus ir Girėno g. 63, Dariaus ir Girėno g. 34A ir Šlaito g. 1  Vyriausybės numatyti ribojimai įtakos neturės. Galimybių pasai nebus privalomi ir Skaudvilės „Maxima X“ parduotuvėje. 

„Šiose parduotuvėse, kaip ir iki šiol, prašysime savo klientų apsiperkant saugoti mūsų darbuotojus ir kitus pirkėjus, t.y. laikytis saugaus atstumo, dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas, neiti apsipirkti jaučiant peršalimo simptomus ir pan.,“ – informavo prekybos centro atstovė. 

Pasak prekybos centro „Norfa“ atstovo spaudai Dariaus Ryliškio, visose XXL ir HYPER formato parduotuvėse bus prašoma galimybių paso. Tauragėje tik parduotuvėje Bernotiškės g. pirkėjai bus įleidžiami su galimybių pasais. Juos, pasak tinklo atstovo, bent jau pirmosiomis savaitėmis planuojama tikrinti prie prekybos salės vartelių.

Į parduotuvęs „Lidl“ pirkėjai bus įleidžiami ir be galimybių paso. 

Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Daug baimės ir nerimo

Ketvirtadienio rytą kalbinta „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė sakė, kad kol kas  konkrečių nurodymų, kuriuos dažniausiai perduoda Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, įmonė negavo. 

– Įgyvendinsime tai, kas logikos ribose, nes šią minutę pavyzdiniuose nurodymuose daugelis dalykų su logika kertasi, – teigė sušių baro vadovė. 

–  Stebime vyriausybės  informaciją, bet kol kas nieko nežinome. Tik aišku, kad nuo pirmadienio   klientus priimame tik su galimybių pasais. Bet kaip visa tai reikės įgyvendinti, kaip aptarnauti klientus, kurie maistą išsineša, kaip atskirti srautus, nurodymų neturime, – apgailestavo J. Visockienė. – Tuos pačius klausimus kelia ir didesnių verslų – restoranų, viešbučių atstovai. Kolektyvas ir aš pati esame nežinioje. 

Kai bus aiškūs konkretūs nurodymai, pasak verslo atstovės, bus stengiamasi juos įgyvendinti.

– Įgyvendinsime tai, kas logikos ribose, nes šią minutę pavyzdiniuose nurodymuose daugelis dalykų su logika kertasi, – teigė sušių baro vadovė. 

Jeigu bus patvirtintas reikalavimas įrengti atskirą patalpą atsiimantiems maistą klientams be galimybių pasų, pasak kavinės vadovės, tai bus fiziškai neįgyvendinama. 

– O jei ir įgyvendinama, reikalauja papildomų finansų, gal ir atskiros kasos, atskiro žmogaus. Žiūrėsim, į ką atsižvelgs ministerija, nes Restoranų asociacija vyriausybei teikia visus pastebėjimus, kaip tai įgyvendinti realybėje. Ant popieriaus surašyti lengva, – kalbėjo J. Visockienė. 

Plėtos išvežimo paslaugą

Verslo atstovus gąsdina ne tik nežinia dėl reikalavimų įgyvendinimo – neramu ir dėl klientų sumažėjimo. 

Kol kas kavinėje jokių pakeitimų neatlikta, laukiama konkrečių nurodymų, o tada, kaip sako J. Visockienė, bus kimbama į reikalavimų įgyvendinimą. 

–  Kol kas išbandėme tik galimybių pasų kodų nuskanavimą. Manome, kad teks išplėtoti maisto išvežimo paslaugą – daugiau sušiukų pristatysime į namus, darbovietes. Mes keliausime pas klientus, o jų esame labai pasiilgę, – apie galimus pokyčius versle užsiminė J. Visockienė.

Per vasarą vėl prisiminęs bendravimo su klientais džiaugsmus, kavinės kolektyvas, pasak vadovės, labiausiai tikisi klientų geranoriškumo, kad nebūtų susipriešinimo tarp turinčių ir neturinčių galimybių pasus. 

– Visi darbuotojai pasiskiepiję, labai laukiam ir mylime savo klientus, bet privalome laikytis reikalavimų, nes gresia baudos, – teigė J. Visockienė. 

UAB „Šaukštelis“ priklausančiose greta veikiančioje 100 kv. m parduotuvėje klientus bus galima aptarnauti be galimybių pasų, bet prisėsti viduje jau būtų galima tik su galimybių pasu. Kai paaiškės keliami reikalavimai, tikėtina, pasak J. Visockienės, kad staliukų parduotuvėje bus atsisakyta. 

Prireiks galimybių pasų 

Nuo rugsėjo 13 d. grožio paslaugų teikėjai privalo aptarnauti tik galimybių pasą ar kitą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo yra skiepytas, persirgęs ar atlikęs testą, turinčius lankytojus, nors paslaugų teikėjas, ūkinės veiklos vykdytojas ar jų darbuotojai galimybių paso turėti neprivalo. Jiems galioja reikalavimas testuotis arba būti pasitikrinus prieš veiklos pradžią. 

Apgyvendinimo vietų (pvz., viešbučių) klientų dokumentai, patvirtinantys atitiktį, turės būti tikrinami prieš apgyvendinant gyventojus. Asmenys apgyvendinami ne ilgesniam laikotarpiui nei galioja jų galimybių pasas, atliktas testas ar kitas dokumentas. Jeigu būtinas ilgesnis apgyvendinimas, nei nurodytų dokumentų galiojimas, pateikus naują (pratęstą) galimybių pasą ar naujo testo rezultatus, apgyvendinimo sutartis pratęsiama.

Nuo pirmadienio testuotis privalės visi gamybos srityje dirbantys asmenys, išskyrus darbuotojus, kurie persirgo COVID-19 liga, kuriems prieš mažiau nei 210 dienų COVID-19 liga buvo patvirtinta PGR ar greituoju antigeno testu, kurie prieš mažiau nei 60 dienų yra gavę teigiamą serologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po vakcinacijos, kurie buvo paskiepyti. 

Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka

Periodiškai tirtis dėl COVID-19 privalo asmens sveikatos priežiūros įstaigų, valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas asmens sveikatos priežiūros įstaigose teikiantys darbuotojai, socialinių paslaugų įstaigose, paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamų socialinių paslaugų teikėjai, teikiantys švietimo paslaugas, vaistinių darbuotojai, krovinių tarptautinio vežimo veiklos, renginių, laisvalaikio, kultūros, meno paslaugų teikimo veiklos atstovai, teikiantieji viešojo maitinimo paslaugas, dirbantieji mažmeninės prekybos, viešojo administravimo ir kitose srityse. 

Vietose, kur aptarnaujama su galimybių pasais, kaukių dėvėjimas tik rekomenduojamas.

Be pasų

Nuo rugsėjo 13 d. be galimybių paso bus galima prekyba parduotuvėse, turgavietėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, turinčiose atskirą įėjimą iš lauko, kurių prekybos plotas neviršija 1 500 kv. m, nuotolinė prekyba, kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose. Galimas smulkaus remonto paslaugų užsakymas, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 min. Be galimybių paso teikiamos laidojimo paslaugos. Galimas muziejų ekspozicijų ir parodų lankymas, bibliotekų (knygų pasiėmimo ir grąžinimo tikslais) ir knygų atsiėmimo punktų paslaugos. Be galimybių paso teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos (pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus, įskaitant testavimą), socialinės, psichologinės pagalbos ir psichoterapijos paslaugos, asmens sveikatos priežiūros įstaigose esančių ar globos įstaigose gyvenančių terminalinės būklės asmenų, nepilnamečių iki 14 metų bei nėščiųjų lankymas. Be galimybių pasų bus teikiamos veterinarijos, keleivių vežimo vietiniu (miesto ir priemiesčio) transportu, keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugos. Paso neprireiks ir prireikus teisinių paslaugų, veikloms, susijusioms su vaiko teisių apsauga, pagalba smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems, nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis asmenims. 

Be galimybių pasų bus galimos atvirose erdvėse teikiamos paslaugos, vykdoma prekyba ir ūkinė veikla, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 asmenų.

Aptarnaujant be galimybių pasų privalu dėvėti kaukes, laikytis atstumų, asmens higienos. Tikslesnių nurodymų įvairioms veikloms galima rasti vyriausybės sprendimuose. 

Nesilaikant naujos tvarkos galimos ir baudos – asmenims nuo 500 iki 1500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 3 valandas
Jei manote, kad kibernetinio saugumo atakos užšifruojančios jūsų duomenis ir reikalaujančios išpirkų už juos (angl. ransomware) gresia tik didžiosioms pasaulio įmonėms ar institucijoms, tai jūs stipriai apsirinkate. Nuo šių atakų nukenčia tiek verslo atstovai, tiek viešasis sektorius, tiek ir eiliniai žmonės. Kibernetinio saugumo specialistai šias atakas įvardija kaip vienas grėsmingiausių ir sutartinai ragina reikalaujamų išpirkų nemokėti, nes užšifruotus duomenis, net ir sumokėjus išpirką, ne visada įmanoma atgauti.
Nuotrauka
Greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Trečiadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje Tauragės ligoninės atstovas Danas Masiulionis informavo apie grėsmingą ir jau sunkiai valdomą situaciją dėl gydymo įstaigą užplūdusių pacientų. Abu kovidiniai skyriai pilni pacientų ir neatmetama, kad netrukus teks atidaryti dar vieną skyrių. Ką tai reiškia? Teks dar labiau apriboti teikiamas paslaugas ir visas pajėgas nukreipti koronavirusų sergančių ligonių gydymui. Kad besikreipiančiųjų srautas sumažėtų, siūlyta atidaryti daugiau karščiavimo klinikų. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 23 valandas
Bendra tendencija tiek Lietuvoje, tiek Europoje – išsivysčiusiose šalyse silpnaregių sparčiai daugėja. Prie įgimtų ir įgytų ligų prisideda skaitmeninis akių nuovargis, pandemijos paskatintas nuotolinis darbas. Pasaulinės baltosios lazdelės dienos paminėjimo renginiai bus skirti atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria silpnaregiai. 
Nuotrauka
Galimybių pasas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dėl įvestų galimybių pasų vyriausybei tenkančią kritiką neretai turi išklausyti ir sprendimų dėl pandemijos valdymo nepriimantys žmonės. Įeinančių į prekybos centrus pirkėjų dokumentus turintys tikrinti kontrolieriai išgirsta visko – nuo maldavimų iki keiksmų. Vienas jų „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad būna klientų, kurie nė nepaiso reikalavimų sustoti bei parodyti galimybių pasą ir eina į parduotuvę be leidimo. Tvarką, anot pašnekovo, ne visada užtikrina ir apsaugos darbuotojai.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savivaldybės administracijoje jau netrukus darbą pradės naujasis viešosios tvarkos specialistas. Praėjusią savaitę vyko Švietimo ir sporto skyriaus specialisto atranka, bet konkurso nė vienas pretendentas nelaimėjo. Nuo spalio 1-osios veiklą pradėjusiame naujajame Viešųjų pirkimų skyriuje vedėjos pareigas eina Milda Kliunkienė, o juridinio ir personalo skyriaus vedėja tapo Greta Jankauskaitė. 
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ketvirtadienio dieną numatomi debesuoti su pragiedruliais orai, kai kur gali negausiai palyti. Pūs nestiprus vakarų, pietvakarių vėjas. Dienos metu Vilniuje oras sušils iki 9, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 10 laipsnių. Klaipėdoje vyraus 11 laipsnių šiluma
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-14
2021-ieji yra paskutiniai metai, kai gyventojai turi galimybę pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata už nepilnamečių vaikų priežiūrą, būsto ar automobilio remonto darbus ir susigrąžinti dalį išlaidų už šias paslaugas. Lengvata pasinaudoti galima, kai minėtus darbus atliko ir paslaugas suteikė Lietuvoje registravęs veiklą gyventojas ar įmonė, o pirkėjas turi darbų/paslaugų suteikimą ir sumokėjimą patvirtinančius dokumentus, – praneša VMI.
Nuotrauka
pinigai
D. Umbraso/LRT nuotr.
Įkelta:
2021-10-13
Vyriausybė posėdyje trečiadienį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui minimalią mėnesio algą (MMA) nuo 2022 metų sausio didinti 88 eurais arba beveik 14 proc. – nuo 642 iki 730 eurų, – skelbia portalas LRT.
Nuotrauka
a
rekvizitai.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Keičiasi klientų, turinčių specialiųjų poreikių, aptarnavimo tvarka Lietuvos pašto skyriuose – negalią turintys klientai bus aptarnaujami be eilės, jiems bus suteikiama nemokama siuntos pakavimo paslauga, esant poreikiui – pagalba, bus siekiama atliepti ir kitus individualius aptarnavimo poreikius, – praneša Lietuvos paštas.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Spalio 13-ąją Europoje minima saugaus eismo diena. Šia proga prasideda akcija „Saugus greitis – saugūs kelininkai“, kuria AB „Kelių priežiūra“ siekia atkreipti dėmesį į vairavimo kultūrą ir keliuose slypinčius pavojus bei paskatinti keliuose elgtis atsargiau.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Sveikatos apsaugos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Tauragiškis Martynas šių metų pradžioje persirgo COVID-19 infekcija, todėl Vyriausybei įvedus galimybių pasą jis galėjo šį dokumentą gauti. Rugsėjo mėnesį vaikinas nusprendė pasiskiepyti „Janssen“ vakcina. Kitą dieną nešinas galimybių pasu jis norėjo įžengti į parduotuvę, tačiau nebuvo įleistas. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Moksleivio mama tauragiškė Rūta Karmazinaitė apie tai, kad jos sūnus galėjo turėti kontaktą su COVID-19 sergančiu bendraklasiu, iš pradžių sulaukė žinių ne iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), o iš savo atžalos. Moteris teigė, kad nuo to laiko, kai susirgęs jos vaiko klasiokas, atlikęs greitąjį testą, sužinojo sergąs COVID-19, iki tol, kai ji pati oficialiai buvo informuota apie galimą sergančiojo ir sūnaus kontaktą, praėjo bene 6 dienos. „Tai apie kokį pandemijos valdymą mes kalbame?“ – stebėjosi ji.
Nuotrauka
Vytauto gatvė
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-11
Nuo penktadienio įsigaliojo nauja automobilių statymo Tauragės mieste tvarka. Vytauto ir Bažnyčių gatvėse pastatyti ženklai, ribojantys automobilių stovėjimo laiką. Artimiausiu metu tokie ženklai bus pastatyti ir Respublikos gatvėje, – praneša Tauragės rajono savivaldybės adminiatrcija.
Nuotrauka
Maxima
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-10-11
Nuo šiandien duris užvėrė Šlaito gatvėje esanti „Maxima“. Parduotuvė uždaroma trumpam atsinaujinimui – tik kelioms dienoms. Atnaujinimo darbai numatyti ir Gedimino gatvėje esančioje IKI. Šis prekybos centras neveiks mėnesį.
Nuotrauka
katė
Mindaugo Laurinaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-10-11
Gyventojai, įsigydami šunį, katę ar šešką, turėtų įsitikinti, kad jis paženklintas mikroschema.  Tie, kurie laiko augintinį seniau, turėtų jį paženklinti ir tai padaryti privalu iki ateinančios gegužės. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas patvirtino pakeistas Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisykles, pagal kurias ženklinti ir registruoti augintinius tampa paprasčiau.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Šiandien Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka mini ypatingą datą – Tauragės Valstybinio centralinio knygyno skyriaus (dabartinė biblioteka) 90-ųjų įsteigimo metinių šventę. Ta proga viešojoje bibliotekoje rinkosi garbingi svečiai, surengta laudacija pirmajai bibliotekos vadovei Larisai Kopaitei ir bibliotekos darbuotojams.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Spalio 8–9 d., šiandien ir rytoj, jau trisdešimt pirmąjį kartą vyksta Lietuvą suvienijanti gerumo iniciatyva – rudeninė „Maisto banko“ akcija. Planuojama, kad joje dalyvaus ir paramą maistu savo globojamiems žmonėms rinks 304 skirtingos organizacijos, akcija vyks 71 Lietuvos mieste ir miestelyje.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Spalio 11-ąją Žygaičių seniūnijoje darbą pradeda nauja seniūnė – Lina Baziliauskienė, iki šios savaitės vidurio ėjo Tauragė šeimos gerovės centro direktorės pareigas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-10-07
Ambicingas planas pavyko – jau keletą metų puoselėta idėja Tauragei tapti Lietuvos kultūros sostine bus realizuota 2023-aisiais. Kultūros ministerija skelbia, kad Tauragė siekia Lietuvoje būti gyventojams ir svečiams iš viso pasaulio atviras miestas su kultūriškai aktyvia bendruomene ir kūrybai įgalintu jaunimu. Šią žinią tauragiškiai sutiko džiaugsmingai.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-10-07
Spalio 25 d. vyks Teisingumo ministerijos rengiamas jubiliejinis 15-asis Konstitucijos egzaminas. Ministerija prie šios iniciatyvos kviečia jungtis visus Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius Lietuvos piliečius, nes tai puiki proga ne tik pasitikrinti savo teisines žinias, pagrindinio šalies įstatymo išmanymą, bet ir prisidėti prie mūsų šalies teisinio pamato, bendruomeniškumo stiprinimo.