Įkurtuvės planuojamos dar šiemet
Įkelta:
2021-09-24
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Šiame name kuriasi bendruomeniniai vaikų globos namai

Trečiadienį rajono politikai Tauragės šeimos gerovės centrui perdavė nupirktą namą, kuriame kursis bendruomeniniai vaikų globos namai. Įkurtuvės planuojamos šiemet. Tarybos posėdyje priimta ir daugiau sprendimų, susijusių su turto perėmimu ir perdavimu. 

 Perdavė namą

Tauragės šeimos gerovės centrui patikėjimo teise perduotas savivaldybei priklausantis namas, 5,5 a žemės sklypas, ūkinis pastatas ir kiti inžineriniai statiniai Miško g. 19. Čia įsikurs bendruomeniniai vaikų globos namai. Šis pirkinys savivaldybei atsiėjo 140 tūkst. eurų. 

Pasak savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės, remontui ir namo pritaikymui gyventi vaikams lėšų prireiks minimaliai – įrengti vieną pertvarą kambaryje. 

Šeimos gerovės centrui perduotame name yra 4 kambariai, bendras plotas – 146,25 kv. m.

– Šiuo metu vyksta kosmetiniai remonto darbai, bus perkami baldai, įstaiga turi gauti licenciją iš Socialinės priežiūros paslaugų departamento, ir tada kraustysimės. Tikimės, kad tai bus dar šiais metais, – „Tauragės žinioms“ sakė Šeimos gerovės centro direktorė Lina Baziliauskienė. 

Įgyvendinant  institucinės vaikų globos pertvarkos priemones Tauragėje įsikurs ir daugiau bendruomeninių namų. Kaip tarybos posėdyje minėjo rajono meras Dovydas Kaminskas, antrasis namas vaikams statomas. 

Turtas 

Tarybos sprendimu iš Turto banko Tauragės rajono savivaldybės nuosavybėn perimta administracinio pastato Stoties g. 12 (šiame pastate anksčiau buvo įsikūrusi Finansinių nusikaltimo tyrimų tarnyba, antrasis aukštas. Čia kursis Tauragės visuomenės sveikatos biuras, kuris išplėtęs veiklas, deleguotas vyriausybės, nebesutelpa patalpose Prezidento g. Patalpos bus skirtos biuro administracinėms paslaugoms vykdyti. 

Kitu sprendimu Mažonų ir Batakių seniūnijoms  patikėjimo teise perduotos Tauragės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantis nekilnojamasis turtas. Mažonų seniūnijai perduotas namas ir kitas turtas, kurio balansinė vertė 8449,61 euro, Balskų k., Užtvankos g. 7, o Batakių seniūnijai – gyvenamasis namas su kitais statiniais (balansinė vertė – 9140,30 euro) Pužiškės k. 3 ir Pužiškės k 2. Šis turtas, buvę Valstybinės miškų urėdijos pastatai, savivaldybei vyriausybės nutarimu perduotas iš Turto banko.

Pasak G. Pukelytės, šiuose pastatuose planuojama įrengti socialinius būstus. 

– Kiek žinau, pastatai yra prastos būklės, juos reikia remontuoti prieš suteikiant socialinio būsto laukiantiems asmenims. Bus skiriamos lėšos remontui, – teigė G. Pukelytė.  

Pasak rajono mero D. Kaminsko, kol kas nieko daryti neplanuojama, perduoda Turto bankas, tad ir perimama.

– Balskuose įmanoma kažką sugalvoti, o Pužiškėje, tikėtina, teks parduoti, – teigė meras. 

Kad Pužiškės k. pastatai neremontuotini, teigė ir tarybos narys Robertas Piečia. 

Kaimo bendruomenei „Kunigiškietis“ panaudos pagrindais 10 metų laikotarpiui perduotos patalpos, o tiksliau – pratęsta jų naudojimo sutartis. Patalpos yra Kultūros namų pastate Kunigiškių k., Tuopų g. 8, bendras perduodamų plotas – 248,76 kv. m. Jose bendruomenė vykdo įvairias veiklas. 

Teiks paraišką 

Tarybos posėdyje trečiadienį pritarta Tauragės rajono savivaldybės administracijos projekto „Šilumos siurblių įrengimas Tauragės rajono savivaldybės administracijos Mažonų seniūnijos pastate“ įgyvendinimui. Savivaldybei 2022–2023 metų biudžeto lėšomis prie projekto bendrojo finansavimo teks prisidėti ne mažiau kaip 20 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų ir padengti netinkamas finansuoti, tačiau projektui įgyvendinti būtinas išlaidas, kurių nepadengia projektui skiriamas finansavimas. O jam gauti savivaldybės administracija įpareigota pateikti paraišką Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai. 

– Aplinkos projektų valdymo agentūra yra paskelbusi kvietimą teikti paraiškas šilumos siurbliams įsirengti. Kvietimo esmė – finansavimą būtų galima gauti įstaigoms, kurios atitinka ne mažesnę kaip C energetinę klasę ir keičia iškastinio kuro katilus. Galima gauti ne daugiau 80 proc. reikalingo finansavimo įsirengti šilumos siurblius. Apklausę įstaigas išsiaiškinome, kad būtent Mažonų kultūros namai atitinka visas sąlygas ir būtų galima teikti paraišką tame pastate įrengti siurblius, – prieš tarybos posėdį sprendimo esmę aiškino Andrius Laucius, Plėtros,investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistas.

Tarybos narys V. Kovšovas domėjosi, ar tik šis vienas pastatas gali pretenduoti į paramą įrengiant šilumos siurblį. 

Pasak specialisto, surinkus informaciją paaiškėjo, kad yra dar keletas pastatų, kurie kūrenami iškastiniu kuru, bet jie neatitinka kitos Aplinkos projektų valdymo agentūros kvietimo sąlygos, kad pastatai turi būti ne mažesnės kaip C energetinės klasės. Po energetinį naudingumą nustatinėjusio eksperto tyrimo paaiškėjo, kad Norkaičių bendruomenės namai šios sąlygos neatitika.   

 

 

 

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 2 valandas
Jei manote, kad kibernetinio saugumo atakos užšifruojančios jūsų duomenis ir reikalaujančios išpirkų už juos (angl. ransomware) gresia tik didžiosioms pasaulio įmonėms ar institucijoms, tai jūs stipriai apsirinkate. Nuo šių atakų nukenčia tiek verslo atstovai, tiek viešasis sektorius, tiek ir eiliniai žmonės. Kibernetinio saugumo specialistai šias atakas įvardija kaip vienas grėsmingiausių ir sutartinai ragina reikalaujamų išpirkų nemokėti, nes užšifruotus duomenis, net ir sumokėjus išpirką, ne visada įmanoma atgauti.
Nuotrauka
Greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 20 valandų
Trečiadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje Tauragės ligoninės atstovas Danas Masiulionis informavo apie grėsmingą ir jau sunkiai valdomą situaciją dėl gydymo įstaigą užplūdusių pacientų. Abu kovidiniai skyriai pilni pacientų ir neatmetama, kad netrukus teks atidaryti dar vieną skyrių. Ką tai reiškia? Teks dar labiau apriboti teikiamas paslaugas ir visas pajėgas nukreipti koronavirusų sergančių ligonių gydymui. Kad besikreipiančiųjų srautas sumažėtų, siūlyta atidaryti daugiau karščiavimo klinikų. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 21 valanda
Bendra tendencija tiek Lietuvoje, tiek Europoje – išsivysčiusiose šalyse silpnaregių sparčiai daugėja. Prie įgimtų ir įgytų ligų prisideda skaitmeninis akių nuovargis, pandemijos paskatintas nuotolinis darbas. Pasaulinės baltosios lazdelės dienos paminėjimo renginiai bus skirti atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria silpnaregiai. 
Nuotrauka
Galimybių pasas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dėl įvestų galimybių pasų vyriausybei tenkančią kritiką neretai turi išklausyti ir sprendimų dėl pandemijos valdymo nepriimantys žmonės. Įeinančių į prekybos centrus pirkėjų dokumentus turintys tikrinti kontrolieriai išgirsta visko – nuo maldavimų iki keiksmų. Vienas jų „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad būna klientų, kurie nė nepaiso reikalavimų sustoti bei parodyti galimybių pasą ir eina į parduotuvę be leidimo. Tvarką, anot pašnekovo, ne visada užtikrina ir apsaugos darbuotojai.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savivaldybės administracijoje jau netrukus darbą pradės naujasis viešosios tvarkos specialistas. Praėjusią savaitę vyko Švietimo ir sporto skyriaus specialisto atranka, bet konkurso nė vienas pretendentas nelaimėjo. Nuo spalio 1-osios veiklą pradėjusiame naujajame Viešųjų pirkimų skyriuje vedėjos pareigas eina Milda Kliunkienė, o juridinio ir personalo skyriaus vedėja tapo Greta Jankauskaitė. 
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ketvirtadienio dieną numatomi debesuoti su pragiedruliais orai, kai kur gali negausiai palyti. Pūs nestiprus vakarų, pietvakarių vėjas. Dienos metu Vilniuje oras sušils iki 9, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 10 laipsnių. Klaipėdoje vyraus 11 laipsnių šiluma
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-14
2021-ieji yra paskutiniai metai, kai gyventojai turi galimybę pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata už nepilnamečių vaikų priežiūrą, būsto ar automobilio remonto darbus ir susigrąžinti dalį išlaidų už šias paslaugas. Lengvata pasinaudoti galima, kai minėtus darbus atliko ir paslaugas suteikė Lietuvoje registravęs veiklą gyventojas ar įmonė, o pirkėjas turi darbų/paslaugų suteikimą ir sumokėjimą patvirtinančius dokumentus, – praneša VMI.
Nuotrauka
pinigai
D. Umbraso/LRT nuotr.
Įkelta:
2021-10-13
Vyriausybė posėdyje trečiadienį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui minimalią mėnesio algą (MMA) nuo 2022 metų sausio didinti 88 eurais arba beveik 14 proc. – nuo 642 iki 730 eurų, – skelbia portalas LRT.
Nuotrauka
a
rekvizitai.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Keičiasi klientų, turinčių specialiųjų poreikių, aptarnavimo tvarka Lietuvos pašto skyriuose – negalią turintys klientai bus aptarnaujami be eilės, jiems bus suteikiama nemokama siuntos pakavimo paslauga, esant poreikiui – pagalba, bus siekiama atliepti ir kitus individualius aptarnavimo poreikius, – praneša Lietuvos paštas.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Spalio 13-ąją Europoje minima saugaus eismo diena. Šia proga prasideda akcija „Saugus greitis – saugūs kelininkai“, kuria AB „Kelių priežiūra“ siekia atkreipti dėmesį į vairavimo kultūrą ir keliuose slypinčius pavojus bei paskatinti keliuose elgtis atsargiau.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Sveikatos apsaugos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Tauragiškis Martynas šių metų pradžioje persirgo COVID-19 infekcija, todėl Vyriausybei įvedus galimybių pasą jis galėjo šį dokumentą gauti. Rugsėjo mėnesį vaikinas nusprendė pasiskiepyti „Janssen“ vakcina. Kitą dieną nešinas galimybių pasu jis norėjo įžengti į parduotuvę, tačiau nebuvo įleistas. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Moksleivio mama tauragiškė Rūta Karmazinaitė apie tai, kad jos sūnus galėjo turėti kontaktą su COVID-19 sergančiu bendraklasiu, iš pradžių sulaukė žinių ne iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), o iš savo atžalos. Moteris teigė, kad nuo to laiko, kai susirgęs jos vaiko klasiokas, atlikęs greitąjį testą, sužinojo sergąs COVID-19, iki tol, kai ji pati oficialiai buvo informuota apie galimą sergančiojo ir sūnaus kontaktą, praėjo bene 6 dienos. „Tai apie kokį pandemijos valdymą mes kalbame?“ – stebėjosi ji.
Nuotrauka
Vytauto gatvė
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-11
Nuo penktadienio įsigaliojo nauja automobilių statymo Tauragės mieste tvarka. Vytauto ir Bažnyčių gatvėse pastatyti ženklai, ribojantys automobilių stovėjimo laiką. Artimiausiu metu tokie ženklai bus pastatyti ir Respublikos gatvėje, – praneša Tauragės rajono savivaldybės adminiatrcija.
Nuotrauka
Maxima
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-10-11
Nuo šiandien duris užvėrė Šlaito gatvėje esanti „Maxima“. Parduotuvė uždaroma trumpam atsinaujinimui – tik kelioms dienoms. Atnaujinimo darbai numatyti ir Gedimino gatvėje esančioje IKI. Šis prekybos centras neveiks mėnesį.
Nuotrauka
katė
Mindaugo Laurinaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-10-11
Gyventojai, įsigydami šunį, katę ar šešką, turėtų įsitikinti, kad jis paženklintas mikroschema.  Tie, kurie laiko augintinį seniau, turėtų jį paženklinti ir tai padaryti privalu iki ateinančios gegužės. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas patvirtino pakeistas Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisykles, pagal kurias ženklinti ir registruoti augintinius tampa paprasčiau.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Šiandien Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka mini ypatingą datą – Tauragės Valstybinio centralinio knygyno skyriaus (dabartinė biblioteka) 90-ųjų įsteigimo metinių šventę. Ta proga viešojoje bibliotekoje rinkosi garbingi svečiai, surengta laudacija pirmajai bibliotekos vadovei Larisai Kopaitei ir bibliotekos darbuotojams.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Spalio 8–9 d., šiandien ir rytoj, jau trisdešimt pirmąjį kartą vyksta Lietuvą suvienijanti gerumo iniciatyva – rudeninė „Maisto banko“ akcija. Planuojama, kad joje dalyvaus ir paramą maistu savo globojamiems žmonėms rinks 304 skirtingos organizacijos, akcija vyks 71 Lietuvos mieste ir miestelyje.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Spalio 11-ąją Žygaičių seniūnijoje darbą pradeda nauja seniūnė – Lina Baziliauskienė, iki šios savaitės vidurio ėjo Tauragė šeimos gerovės centro direktorės pareigas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-10-07
Ambicingas planas pavyko – jau keletą metų puoselėta idėja Tauragei tapti Lietuvos kultūros sostine bus realizuota 2023-aisiais. Kultūros ministerija skelbia, kad Tauragė siekia Lietuvoje būti gyventojams ir svečiams iš viso pasaulio atviras miestas su kultūriškai aktyvia bendruomene ir kūrybai įgalintu jaunimu. Šią žinią tauragiškiai sutiko džiaugsmingai.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-10-07
Spalio 25 d. vyks Teisingumo ministerijos rengiamas jubiliejinis 15-asis Konstitucijos egzaminas. Ministerija prie šios iniciatyvos kviečia jungtis visus Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius Lietuvos piliečius, nes tai puiki proga ne tik pasitikrinti savo teisines žinias, pagrindinio šalies įstatymo išmanymą, bet ir prisidėti prie mūsų šalies teisinio pamato, bendruomeniškumo stiprinimo.