Pagaliau! Palaimintas apleistos aikštelės remonto projektas  
Įkelta:
2021-09-27
Nuotrauka
Bažnyčių aikštelė
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka

Apleista, duobėta teritorija pačiame miesto centre, prie vienos gražiausių Bažnyčių gatvės, seniai buvo virtusi piktžaizde. Pagaliau žengtas pirmasis žingsnis, kad visiems akis badanti problema būtų išspręsta. Tiesa, nesušlampant kojų ir nelaužant automobilių ja naudotis bus galima dar negreit – kol kas savivaldybės tarybos prašyta tik leisti užsakyti techninį projektą. O sumą šiems remonto darbams atlikti teks rasti nemažą – maždaug 150 tūkst. eurų.

Seniai badė akis

Apleista teritorija tarp Bažnyčių g. 20, 20 A, 20 B, 20 C, 20 D, 20 E ir 22 jau seniai prašėsi dėmesio: ši aikštelė ne tik labai neestetiškai atrodo, bet ir kelia pavojų. Ten daugybė gilių duobių, kuriose galima ne tik išsisukti koją, bet ir sulaužyti automobilį. Aikštele naudojasi daug žmonių: pro ją iš Bažnyčių gatvės einama į turgelį Prezidento gatvėje, toje gatvėje įsikūrusias įstaigas, tauragiškiai ir miesto svečiai, atvykę į miesto centrą, ten pasistato automobilius. Taigi trečiadienį į tarybos posėdį susirinkę rajono politikai svarstė, ar pritarti aikštelės sutvarkymui ir pavesti administracijai vykdyti Tauragės sutvarkymo projektavimo ir darbų užsakovo funkcijas. 

Pasak sprendimo projekto, teritorijos žemės sklypas yra valstybės nuosavybė, tačiau jame bus statomas savivaldybei nuosavybės teise priklausantis statinys – automobilių stovėjimo aikštelė. Kadangi pagal Savivaldos įstatymo 48 straipsnio 2 dalį „savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto savininko funkcijas, susijusias su savivaldybei nuosavybės teise priklausančiu turtu, remdamasi įstatymais įgyvendina savivaldybės taryba“, todėl ir naujo statinio statybai reikalingas tarybos pritarimas. Gavus tarybos pritarimą bus kreipiamasi į Nacionalinę žemės tarnybą dėl sutikimo statyti statinį valstybinėje žemėje išdavimo ir atliekami kiti statinio projektavimo darbai.

Prieš tarybos posėdį Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas politikams aiškino, kad pritarus tarybai apleista teritorija bus sutvarkyta  –  įrengti lietaus nuotekų tinklai, automobilių stovėjimo vietos ir pan. Ši teritorija yra pačiame miesto centre – strategiškai svarbioje miesto vietoje, įsiterpusi turgelio ir kitų verslo subjektų. Turėti tvarkingą aikštelę šioje vietoje svarbu ne tik dėl vietos gyventojų, bet ir svečių iš kitų miestų ar valstybių.

Šiuo metu ten yra apleista ir netvarkinga automobilių stovėjimo aikštelė, pilna duobių, kuriose po lietaus kaupiasi vanduo. 

– Prašome, kad būtų leista rengti šios aikštelės techninį projektą ir ją sutvarkyti. Numatoma, kad reikėtų įrengti lietaus nuotekų tinklus, pagerintą dangą, galimai – apšvietimą, nes ten yra įėjimas iš Bažnyčių gatvės į turgelį, Prezidento gatvę. Taip būtų pagerintas miesto įvaizdis, nes šita aikštelė yra šalia vienos gražesnių Tauragės gatvių. Preliminarus šios aikštelės plotas 1200 kv. m, tai kainuotų iki 120–150 tūkst. eurų. Paskaičiuota preliminariai, pagal analogiškų aikštelių remontą. Tikrieji skaičiai paaiškės parengus techninį projektą. Tada bus aišku, kiek kokių iškilimų yra, kur ką nuvesti ir iš kur atvesti, kiek procedūrų metu kas pasikeis, – sakė F. Sragauskas. 

Politikams kilo klausimų

Nors kone visi pasisakiusieji sutiko, kad problema yra ir spręsti ją reikia, svarstant šį klausimą ir Ekonomikos, ir bendrajame komitetų posėdyje politikams kilo daug klausimų. Antai tarybos narys Vaclovas Karbauskis klausė, ar neatsirado norinčių prisidėti prie šio projekto, juk toje teritorijoje yra ir verslo įmonių. F. Sragauskas atsakė, kad bus galima verslininkams siūlyti prisidėti, kai bus parengtas techninis projektas. 

O Viktoras Kovšovas teigė, kad ten yra ir privačių garažų, dalis jų – apverktinos ar netgi avarinės būklės, ir klausė, ar buvo preliminariai derinta su jų savininkais, kad tas mini kvartaliukas būtų sutvarkytas iš esmės.

– Kiek žinau, Geodezijos skyrius kreipėsi, tų garažų savininkams rašė įspėjimus. Dar gegužės 25 d. garažų savininkams išsiųsti raštai dėl susitvarkymo. Jei nesusitvarkys, jiems bus taikomos administracinės nuobaudos, – paaiškino F. Sragauskas. – Problema ta, kad dalis garažų savininkų yra deklaravę išvykimą į užsienį, jų gyvenamoji vieta šiuo metu nežinoma.     

Jis informavo, kad šioje vietoje yra ir 5 savivaldybei priklausantys garažai: trys priklauso Kultūros centrui, vienas – „Santakos“ muziejui ir vienas – Šeimos gerovės centrui.

Pasak V. Kovšovo, garažų sutvarkymo klausimą būtina spręsti, nes sutvarkius aikštelę jie gadins visą vaizdą.

Nutolins kitų žmonių lūkesčius?

Paklaustas, kiek automobilių stovėjimo vietų bus aikštelėje, F. Sragauskas teigė, kad maždaug  20–30. Konkretus skaičius paaiškės tik techninio projekto rengimo metu.

V. Karbauskis replikavo, kad tuomet vienos vietos kaina išeina labai didelė.

– Man kyla abejonių, ar tikrai reikės 150 tūkst. eurų.  Dabar įrenginėjama kita aikštelė, ten viena automobilio stovėjimo vieta atsieis 3 tūkstančius eurų , o čia – 7–8 tūkst. eurų suma. Reiktų su mažesne suma apsieiti... – svarstė jis.

O Pranas Petrošius klausė, iš kokių pinigų tai bus daroma, ir teigė, esą tai nutolins kitų žmonių, kurių gatvės surašytos į remontuotinų objektų eilę, viltis ir lūkesčius. Esą reiktų turėti viziją ir įtraukti į bendrus projektus, o ne remontuoti išskirtinai.

Į tai F. Sragauskas atsakė, tad šis objektas neįtrauktas į jokią programą – jam bus skiriamas papildomas finansavimas iš savivaldybės biudžeto arba paskolos lėšų, kitiems projektams neatsilieps. 

Sigitas Mičiulis kolegoms sakė:

– Kai bus projektas, bus aiški suma, tada taryba ir spręs, ar įtraukti į bendrą sąrašą ir kurioj vietoj, ar ieškoti verslo įmonių, kurios galėtų prisidėti, ir tada darbai būtų atliekami be eilės. Tas kiemas baisus, problema sena, žmonės kėlė klausimus jau prieš šešetą metų, o vieta iš tiesų yra centre, prestižinė. 

P. Petrošius nenurimo: 

– Vis dėlto visiškai kitaip numatoma, jau finansavimas numatomas, apeinant kitų žmonių interesus daroma. Jei kažkas laukia eilės, eiliškumą turi turėti visas miestas.

Pasak F. Sragausko, finansavimas dar nėra numatytas, dėl jo tikrai dar kartą bus einama į tarybą. Šįkart sprendimas toks, kad savivaldybės administracijai pavedamos užsakovo funkcijos projektavimui. 

Dokumentų rengimas užtruks

Tarybos narys Roberta Piečia sakė, kad ši aikštelė bado akis jau daugelį metų, reiktų ieškoti finansavimo  ir galų gale sutvarkyti, ir kuo greičiau, tuo geriau.  

Į diskusiją įsijungė ir meras Dovydas Kaminskas. Pasak jo, reikia startuoti bent jau su dokumentacijos parengimu, nes ten daug įvairių niuansų ir dėl žemės sklypų, ir dėl garažų, taigi dokumentų rengimas tikrai užtruks. 

– Biurokratija užtrunka metus ar net dvejus, tai tiesiog noriu, kad būtume pasiruošę. O tada jau spręsime, ar dėti į eiliškumą ir į kurią vietą, o gal tai bus kompleksinis sutvarkymas, – sakė jis.   

V. Kovšovas teigė, esą teks pritarti tam projektui, nors abejonių lieka: 

– Yra Bažnyčių gatvėje ir daugiau aikštelių. Neramu, kad nėra sisteminio požiūrio. Tai tvarkykim visas. Kodėl vienos tvarkomos, o kitos ne? Aišku, kas įsikūrę gretimuose pastatuose, kas gaus didžiausią naudą. Einant iš muziejaus į Šubartinę – trumpesnis kelias. Einant su svečiais tenka daryti lankstą, kad neparodytume šios piktžaizdės. Tad, nors ir abejodamas, šiam projektui pritarsiu.

Beje, tarybos posėdžio metų F. Sragauskas teigė, kad parengti techninio aikštelės sutvarkymo projekto šiemet nebus spėta – procedūros užtrunka.

Svarstant šį klausimą Sigitas Kancevyčius paklausė apie kitą, irgi labai apleistą vietą – pašto kiemą. Meras atsakė, kad ten privatus sklypas, yra trys savininkai, taigi savivaldybė jo sutvarkyti tikrai negalės. Jis teigė su savininkais ne kartą kalbėjęs ir pats, ir ankstesnis meras, deja, situacija nesikeičia. 

 

Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 3 valandas
Jei manote, kad kibernetinio saugumo atakos užšifruojančios jūsų duomenis ir reikalaujančios išpirkų už juos (angl. ransomware) gresia tik didžiosioms pasaulio įmonėms ar institucijoms, tai jūs stipriai apsirinkate. Nuo šių atakų nukenčia tiek verslo atstovai, tiek viešasis sektorius, tiek ir eiliniai žmonės. Kibernetinio saugumo specialistai šias atakas įvardija kaip vienas grėsmingiausių ir sutartinai ragina reikalaujamų išpirkų nemokėti, nes užšifruotus duomenis, net ir sumokėjus išpirką, ne visada įmanoma atgauti.
Nuotrauka
Greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Trečiadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje Tauragės ligoninės atstovas Danas Masiulionis informavo apie grėsmingą ir jau sunkiai valdomą situaciją dėl gydymo įstaigą užplūdusių pacientų. Abu kovidiniai skyriai pilni pacientų ir neatmetama, kad netrukus teks atidaryti dar vieną skyrių. Ką tai reiškia? Teks dar labiau apriboti teikiamas paslaugas ir visas pajėgas nukreipti koronavirusų sergančių ligonių gydymui. Kad besikreipiančiųjų srautas sumažėtų, siūlyta atidaryti daugiau karščiavimo klinikų. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 23 valandas
Bendra tendencija tiek Lietuvoje, tiek Europoje – išsivysčiusiose šalyse silpnaregių sparčiai daugėja. Prie įgimtų ir įgytų ligų prisideda skaitmeninis akių nuovargis, pandemijos paskatintas nuotolinis darbas. Pasaulinės baltosios lazdelės dienos paminėjimo renginiai bus skirti atkreipti dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria silpnaregiai. 
Nuotrauka
Galimybių pasas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dėl įvestų galimybių pasų vyriausybei tenkančią kritiką neretai turi išklausyti ir sprendimų dėl pandemijos valdymo nepriimantys žmonės. Įeinančių į prekybos centrus pirkėjų dokumentus turintys tikrinti kontrolieriai išgirsta visko – nuo maldavimų iki keiksmų. Vienas jų „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad būna klientų, kurie nė nepaiso reikalavimų sustoti bei parodyti galimybių pasą ir eina į parduotuvę be leidimo. Tvarką, anot pašnekovo, ne visada užtikrina ir apsaugos darbuotojai.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savivaldybės administracijoje jau netrukus darbą pradės naujasis viešosios tvarkos specialistas. Praėjusią savaitę vyko Švietimo ir sporto skyriaus specialisto atranka, bet konkurso nė vienas pretendentas nelaimėjo. Nuo spalio 1-osios veiklą pradėjusiame naujajame Viešųjų pirkimų skyriuje vedėjos pareigas eina Milda Kliunkienė, o juridinio ir personalo skyriaus vedėja tapo Greta Jankauskaitė. 
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ketvirtadienio dieną numatomi debesuoti su pragiedruliais orai, kai kur gali negausiai palyti. Pūs nestiprus vakarų, pietvakarių vėjas. Dienos metu Vilniuje oras sušils iki 9, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 10 laipsnių. Klaipėdoje vyraus 11 laipsnių šiluma
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-14
2021-ieji yra paskutiniai metai, kai gyventojai turi galimybę pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata už nepilnamečių vaikų priežiūrą, būsto ar automobilio remonto darbus ir susigrąžinti dalį išlaidų už šias paslaugas. Lengvata pasinaudoti galima, kai minėtus darbus atliko ir paslaugas suteikė Lietuvoje registravęs veiklą gyventojas ar įmonė, o pirkėjas turi darbų/paslaugų suteikimą ir sumokėjimą patvirtinančius dokumentus, – praneša VMI.
Nuotrauka
pinigai
D. Umbraso/LRT nuotr.
Įkelta:
2021-10-13
Vyriausybė posėdyje trečiadienį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui minimalią mėnesio algą (MMA) nuo 2022 metų sausio didinti 88 eurais arba beveik 14 proc. – nuo 642 iki 730 eurų, – skelbia portalas LRT.
Nuotrauka
a
rekvizitai.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Keičiasi klientų, turinčių specialiųjų poreikių, aptarnavimo tvarka Lietuvos pašto skyriuose – negalią turintys klientai bus aptarnaujami be eilės, jiems bus suteikiama nemokama siuntos pakavimo paslauga, esant poreikiui – pagalba, bus siekiama atliepti ir kitus individualius aptarnavimo poreikius, – praneša Lietuvos paštas.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Spalio 13-ąją Europoje minima saugaus eismo diena. Šia proga prasideda akcija „Saugus greitis – saugūs kelininkai“, kuria AB „Kelių priežiūra“ siekia atkreipti dėmesį į vairavimo kultūrą ir keliuose slypinčius pavojus bei paskatinti keliuose elgtis atsargiau.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Sveikatos apsaugos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Tauragiškis Martynas šių metų pradžioje persirgo COVID-19 infekcija, todėl Vyriausybei įvedus galimybių pasą jis galėjo šį dokumentą gauti. Rugsėjo mėnesį vaikinas nusprendė pasiskiepyti „Janssen“ vakcina. Kitą dieną nešinas galimybių pasu jis norėjo įžengti į parduotuvę, tačiau nebuvo įleistas. 
Nuotrauka
a
Asociatyvi autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Moksleivio mama tauragiškė Rūta Karmazinaitė apie tai, kad jos sūnus galėjo turėti kontaktą su COVID-19 sergančiu bendraklasiu, iš pradžių sulaukė žinių ne iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), o iš savo atžalos. Moteris teigė, kad nuo to laiko, kai susirgęs jos vaiko klasiokas, atlikęs greitąjį testą, sužinojo sergąs COVID-19, iki tol, kai ji pati oficialiai buvo informuota apie galimą sergančiojo ir sūnaus kontaktą, praėjo bene 6 dienos. „Tai apie kokį pandemijos valdymą mes kalbame?“ – stebėjosi ji.
Nuotrauka
Vytauto gatvė
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-11
Nuo penktadienio įsigaliojo nauja automobilių statymo Tauragės mieste tvarka. Vytauto ir Bažnyčių gatvėse pastatyti ženklai, ribojantys automobilių stovėjimo laiką. Artimiausiu metu tokie ženklai bus pastatyti ir Respublikos gatvėje, – praneša Tauragės rajono savivaldybės adminiatrcija.
Nuotrauka
Maxima
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
2021-10-11
Nuo šiandien duris užvėrė Šlaito gatvėje esanti „Maxima“. Parduotuvė uždaroma trumpam atsinaujinimui – tik kelioms dienoms. Atnaujinimo darbai numatyti ir Gedimino gatvėje esančioje IKI. Šis prekybos centras neveiks mėnesį.
Nuotrauka
katė
Mindaugo Laurinaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-10-11
Gyventojai, įsigydami šunį, katę ar šešką, turėtų įsitikinti, kad jis paženklintas mikroschema.  Tie, kurie laiko augintinį seniau, turėtų jį paženklinti ir tai padaryti privalu iki ateinančios gegužės. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas patvirtino pakeistas Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisykles, pagal kurias ženklinti ir registruoti augintinius tampa paprasčiau.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Šiandien Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka mini ypatingą datą – Tauragės Valstybinio centralinio knygyno skyriaus (dabartinė biblioteka) 90-ųjų įsteigimo metinių šventę. Ta proga viešojoje bibliotekoje rinkosi garbingi svečiai, surengta laudacija pirmajai bibliotekos vadovei Larisai Kopaitei ir bibliotekos darbuotojams.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Spalio 8–9 d., šiandien ir rytoj, jau trisdešimt pirmąjį kartą vyksta Lietuvą suvienijanti gerumo iniciatyva – rudeninė „Maisto banko“ akcija. Planuojama, kad joje dalyvaus ir paramą maistu savo globojamiems žmonėms rinks 304 skirtingos organizacijos, akcija vyks 71 Lietuvos mieste ir miestelyje.
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Spalio 11-ąją Žygaičių seniūnijoje darbą pradeda nauja seniūnė – Lina Baziliauskienė, iki šios savaitės vidurio ėjo Tauragė šeimos gerovės centro direktorės pareigas.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-10-07
Ambicingas planas pavyko – jau keletą metų puoselėta idėja Tauragei tapti Lietuvos kultūros sostine bus realizuota 2023-aisiais. Kultūros ministerija skelbia, kad Tauragė siekia Lietuvoje būti gyventojams ir svečiams iš viso pasaulio atviras miestas su kultūriškai aktyvia bendruomene ir kūrybai įgalintu jaunimu. Šią žinią tauragiškiai sutiko džiaugsmingai.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-10-07
Spalio 25 d. vyks Teisingumo ministerijos rengiamas jubiliejinis 15-asis Konstitucijos egzaminas. Ministerija prie šios iniciatyvos kviečia jungtis visus Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius Lietuvos piliečius, nes tai puiki proga ne tik pasitikrinti savo teisines žinias, pagrindinio šalies įstatymo išmanymą, bet ir prisidėti prie mūsų šalies teisinio pamato, bendruomeniškumo stiprinimo.