Vyriausybės sprendimai: vieni rajono politikai pritaria, kiti abejoja 
Įkelta:
2021-10-19
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Nuomonę išsakė tik dalis rajono politikų.

Seimas praėjusią savaitę patvirtino 100 eurų išmoką pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų amžiaus asmenims. Nuo gruodžio 1-osios darbuotojai, kurie nenori skiepytis, už testus privalės susimokėti patys. Tokį sprendimą, praėjusią savaitę priimtą vyriausybės, dar turės patvirtinti Seimas. Kol kas netyla diskusijos ir apie tai, kad tam tikrų profesijų atstovai skiepytis turėtų privaloma tvarka, bet šis sprendimas kol kas atidėtas. Apie šiuo metu siūlomus ir tvirtinamus sprendimus „Tauragės žinios“ pasiteiravo Tauragės savivaldybės tarybos narių nuomonės. Galimybę išreikšti savo poziciją suteikėme visiems – kiekvienam tarybos nariui klausimai išsiųsti elektroniniais laiškais, dalis neatsakiusiųjų sulaukė skambučių telefonu. Pateikiame atsakiusių politikų poziciją. Beveik trečdalis tarybos narių nusprendė savo nuomonės visuomenei svarbiais klausimais neišsakyti. 

Meras Dovydas Kaminskas

Situacija Lietuvos ligoninėse sparčiai prastėja, todėl natūralu, kad Vyriausybė ieško sprendimų dėl spartesnės visuomenės imunizacijos siekiant neriboti kitų sveikatos paslaugų teikimo. Deja, tačiau Tauragėje jau ribojamos paslaugos Vidaus ligų, Vaikų ligų ir Psichiatrijos skyriuose, nes šiandien turime net 46 žmones, gydomus ligoninėje nuo COVID-19 viruso. Kokie sprendimai pasiteisins, parodys tik laikas. Neabejoju, kad visos pandemijos valdymo priemonės bus vertinamos ir analizuojamos įvairiais aspektais – tiek sveikatos, tiek teisiniais, tiek socialiniais – ilgą laiką po pandemijos pabaigos, tam, kad kitą kartą pasaulis turėtų paruoštą efektyvų planą, kokių priemonių reikėtų imtis žmoniją užklupus pandemijai. Šiuo metu prašau visų gyventojų būti kantriais ir sąmoningais, o turint abejonių dėl vakcinos kreiptis konsultacijos į savo šeimos gydytoją.

Vidas Bičkus, visuomeninis rinkimų komitetas „Nepartinė Tauragė“:

Manau, kad tai tik trumpalaikis problemos sprendimas. Žmones reikia šviesti, kalbėti, kodėl būtina skiepytis ir saugoti savo ir kitų sveikatą. Be abejo, pensijos Lietuvoje yra mažos, gal kas ir susivilios šiuo pasiūlymu, bet, mano galva, rimtesnis klausimas yra apskritai dėl pensijų didinimo Lietuvoje, kad žmogus galėtų oriai ir saugiai jaustis senatvėje. Ar prievarta galima spręsti problemą? Gal ir galima, bet reikia didinti žmonių sąmoningumą, kodėl reikia skiepytis. Šviesti žmones, raginti pasitikėti mokslu, o ne gąsdinti nuo ryto iki vakaro per informacines priemones skelbiant tik skaičius  apie užsikrėtusius ar mirusius asmenis.  Žmonės jau pavargo nuo šios situacijos, reikia daugiau švietėjiškų, mokslu ir įrodymais pagrįstų  pavyzdžių. Jeigu žmonės pasitikės mokslu, jie skiepysis, todėl ir nebus poreikio testuotis. 

Matas Petraitis, Lietuvos socialdemokratų partija:

Pritariu planams vyresniems nei 75 metų asmenims, pilnai pasiskiepijus nuo COVID-19, skirti po 100 eurų išmoką. Manau, priemonė turės didelį efektą. Piniginė paskata teigiamai paveiks tuos, kurie neigiamai vertina skiepijimą arba įžvelgia skiepų žalą organizmui. Kadangi statistiškai didžiąją dalį mirusiųjų nuo COVID-19 sudaro būtent šios amžiaus grupės atstovai, tad ir mirtingumo rodikliai turėtų sumažėti. Na, o valstybės išlaidos, patirtos dėl išmokų, neturėtų viršyti kaštų, kuriuos patiria sveikatos apsaugos sistema, gydydama sunkius, komplikacijų patiriančius ligonius. Žinoma, moraliai niekas neatpirks artimojo netekties širdgėlos. Tad šis skiriamas 100 Eur tikrai išgelbės ne vieną gyvybę. Dėl reikalavimo, kad tam tikrų profesijų atstovai turėtų privalomai pasiskiepyti, manau, kad tikrai logiška priemonė. Pritariu šiai priemonei. Tik visgi turi galioti išlyga, kad skiepytis neturėtų būti verčiami tie, kurie serga lėtinėmis ligomis ir gali dėl to turėti tam tikrų komplikacijų. Dėl siūlymo nesutikusiems skiepytis už testavimą mokėti patiems nepritariu. Visgi priemonės neturėtų tapti finansine našta. 

Rita Grigalienė atsakė Lietuvos socialdemokratų frakcijos vardu:

Vyriausybės rankose – daugybė būdų, kaip augant šildymo ir elektros bei prekių ir paslaugų kainoms didinti senjorų pajamas ir taip pat paskatinti juos pasiskiepyti. Minimi valdančiųjų planai – pavėluoti, ne visai taiklūs ir vargu ar problemas išspręs.

Po dabar nuskambėjusių siūlymų girdime žmonių svarstymų, kad štai vieni, kuriems 74 metai, lauks, kol jiems sukaks 75, ir tada skiepysis, mat gautų išmoką ir pan. Dar kiti vadina tokias išmokas „kyšiais“ ir t.t. O pasiskiepijusiems senjorams kyla klausimų, kodėl jie, pavyzdžiui, negavo ir negaus jokios išmokos. Geras pavyzdys – Akmenės rajonas, valdomas mero socialdemokrato. Akmenėje pasiskiepiję 86,6 proc. gyventojų, tuo metu Lietuvos vidurkis – 63,2 proc. Ir neprireikė jokių išmokų. Tiesiog buvo bendraujama, atsakoma į visus klausimus. Užuot teikę tokius populistinius pasiūlymus valdantieji turėtų galvoti, kaip realiai padėti senjorams artėjant rekordinių kainų žiemai.

Tam tikrų profesijų atstovams privalu skiepytis ir lig šiol. Pavyzdžiui, sveikatos priežiūros įstaigų, socialinio sektoriaus, daliai viešojo sektoriaus ir t.t.: tiems, kurie susiduria su dideliais žmonių srautais, kur didelė tikimybė užsikrėsti bei pernešti virusą.

Kol kas Vyriausybė nėra pateikusi galutinio profesijų sąrašo (kiek turime informacijos), kuriems būtų papildomai privalu pasiskiepyti, tad vertinti galima tik tada, kai bus konkretus pasiūlymas. Jau reikėjo suderinti nustatytus profesijų sąrašus ir savanorišką vakcinavimą. Ir visa tai turėtų būti reguliuojama įstatymu. Tačiau jei dėl sveikatos problemų negali žmogus skiepytis, tai turi būti atsižvelgiama ir aiškiai išdėstoma.

Kai kurioms aukščiau minėtų profesijų atstovams skiepytis visada yra privalu. Pavyzdžiui, medikams. Kitaip jie negalėtų dirbti. Antai darbdaviai džiaugiasi, kad jiems mokėti nereikės, profesinės sąjungos žeria priekaištus, mat dalis žmonių gali apleisti darbus. Visa tai turi būti apibrėžta įstatymu, nes pagrindinis klausimas – kas už tai turi sumokėti. Jei žmogus, pavyzdžiui, dėl sveikatos problemų negali būti skiepijamas, už tai turėtų mokėti valstybė.

Sigitas Mičiulis, Liberalų sąjūdis:

Planams vyresniems nei 75 metų asmenims, pilnai pasiskiepijusiems nuo COVID-19, skirti 100 eurų išmokas pritariu, nes tai būtų paskata aktyviau skiepytis garbaus amžiaus senjorams ir būtų tam tikra socialinė kompensacija didėjančioms kainoms.

Pritariu siūlomam reikalavimui, kad tikrų profesijų asmenys turėtų skiepytis, bet pirmiausia turėtų būti paskiepyti visi viešojo sektoriaus darbuotojai, pradedant Seimu, vyriausybe, ministerijomis, jų departamentais, inspekcijoms, policija, teismais, prokuratūra, savivaldybėmis, jų biudžetinėmis ir valstybinėmis įmonėmis.

Jeigu tarp įstatymų leidėjų ir kontroliuotojų bus nepasiskiepijusių, tuomet bus paskleista žinia, kad ne tik nereikia skiepytis kitiems, bet ir galima nevykdyti ir kitų įstatymų, ministrų nutarimų, savivaldos sprendimų bei tvarkų.

Tie, kurie elgiasi neatsakingai, negalvoja apie kitus, o ypač gydytojus ir ligonius, negaunančius kitų gydymo paslaugų, turi už testavimą susimokėti patys.

Darius Stankus, Liberalų sąjūdis:

Kokį efektą šie bei kiti Vyriausybės ir Seimo sprendimai, planai duos, parodys laikas. Tikiu žmonių sąmoningumu ir tuo, kad visi kartu įveiksime pandemiją.

Virginija Eičienė, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga:

Pirmiausia žmonės turi suvokti ir patys norėti pasiskiepyti dėl savo ir artimųjų sveikatos bei saugumo. Tačiau skiriamoms 100 Eur išmokoms pritarčiau, jeigu jos būtų išmokėtos visiems vyresniems nei 65 m. asmenims – ir tiems, kurie jau buvo paskiepyti. Pasiskiepyti turėtų visi, kurie kasdien turi artimą kontaktą su kitais žmonėmis, o nepasiskiepiję asmenys, kurie tam turi visas galimybes, pritarčiau, kad už testavimąsi susimokėtų asmeninėmis lėšomis.

Giedrė Stulginskienė, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai:

Palaikau visas akcijas, kurių tikslas – išsaugoti pažeidžiamiausių žmonių  gyvybes. Reikalavimas be pasirinkimo teisės man visuomet atrodo negatyviai. Visgi, gyvendami bendruomenėje, visi turime įsipareigojimų. Profesinį skiepijimą prilyginčiau vairavimo licencijai ir civilinės atsakomybės draudimui. Todėl pritariu šiam pasiūlymui. Tikrai yra profesijų, kurių atstovai yra atsakingi ne tik už save, bet ir už žmones, kuriems teikia paslaugas: sveikatos apsaugos darbuotojai, socialiniai darbuotojai ir kiti.

Pritarčiau siūlomam reikalavimui, kad tam tikrų profesijų atstovai, kurie nesutinka pasiskiepyti, už testavimą turėtų susimokėti patys, jei reikalavimas turėtų išlygą žmonėms, kurie dėl medicininių aplinkybių negali skiepytis. 

Kęstutis Balašaitis, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga:

Jeigu jau einama tuo keliu, kad numatoma skirti po 100 eurų išmoką pilnai pasiskiepijusiesiems, tai, manau, tokia išmoka turėtų būti mokama visiems nuo 65 metų, tarp jų ir tiems, kurie vieni iš pirmųjų jau yra pasiskiepiję. Mokant 100 eurų išmoką tik tiems, kas dar tik ateityje pasiskiepys, išeis, kad bus savotiškai nubausti pilietiškiausi senjorai.

Dėl reikalavimo, kad tam tikrų profesijų atstovai turėtų privalomai pasiskiepyti, tai demokratinėje visuomenėje neturi būti taikoma vienokios ar kitokios formos prievarta. Privalomai skamba kaip prievartinis veiksmas. Demokratinėje visuomenėje turi būti einama įtikinimų, skatinimų, o ne prievartos keliu. Ir visai nesvarbu, apie kokios profesijos pilietį kalbama.

Dėl pasiūlymo, kad tam tikrų profesijų atstovai, kurie nesutinka pasiskiepyti, už testavimą turėtų susimokėti patys, manau, kad visų pirma testuotis turi tas, kas serga. Jeigu aš nesergu, kodėl turiu testuotis? Jeigu sveiką žmogų kažkas nori testuoti, tai negi už tai turi mokėti tas, kurį testuoja? Taigi, mano nuomone, už tai turi mokėti valstybė.

Sigitas Kancevyčius, „Nepartinė Tauragė“:

Man tai labai įtartina 100 eurų premija atrodo. Už tai, kad naudojiesi gerais, reikalingais dalykais (o taip Vyriausybės traktuota), reikia premijų? O kodėl tik nuo 75-erių metų, o ne nuo 55-erių ar 65-erių? Atrodo nerimta. 

Manau, reikalavimas, kad tam tikrų profesijų asmenims skiepytis reikėtų privalomai, yra perteklinis. Žmonės testuojasi, saugojasi. Šiuo metu skiepai savanoriškai pasirenkami. Žmonės turi rinktis. Šiuo atveju tam tikrų profesijų atstovams tokios galimybės nelieka. Be to, žmonės jau moka mokesčius, dėl to ir už testavimą neturėtų mokėti ir tie, kurie nesutinka pasiskiepyti. 

Eugenijus Margis, „Nepartinė Tauragė“:

Vyriausybė turėtų didinti pensijas, o ne skirti 100 eurų tiems, kurie sutiks pasiskiepyti. Mano mama atsisakė skiepytis, aš jai paaiškinau, kad verta skiepytis, bet jos niekaip neįkalbėsi. Nė 200 eurų nepadės. Tos numatytos lėšos turėtų būti skiriamos pensijų kėlimui. Tai pagerintų senjorų gyvenimą.

Reikalavimą, kad medikai, mokytojai, policijos pareigūnai turėtų skiepytis privalomai, palaikau. Jie kontaktuoja su žmonėmis. 

 

 

Nuotrauka
„Sidabrinės linijos“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
​​​​​​​Kol esame jauni, pačiame jėgų žydėjime, ir aplink mus „sukasi pasaulis“, atrodo, jog visuomet taip ir bus. Tačiau bėgant metams mūsų artimų draugų, giminaičių ir bičiulių ratas siaurėja. Jaunesnieji šeimos nariai sukuria savas šeimas, kai kurie giminaičiai ir bičiuliai, deja, iškeliauja į amžinybę, dar su kitais žmonėmis išsiskiria keliai išėjus į pensiją ar išvykus gyventi į kitą vietovę. Kiekvienam vyresnio amžiaus žmogui yra didelė tikimybė patirti bendravimo stygių.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Pastarajame posėdyje savivaldybės taryba patvirtino patikslintą rajono biudžetą. Jis  papildytas ES ir valstybės dotacijomis projektams finansuoti, išlaidoms kompensuoti, mokymo reikmėms finansuoti. Skaičiuojama, kad savivaldybės biudžetas bendrai auga 1,12 mln. eurų ir siekia 58 mln. 438 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
biblioteka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Bibliotekos visoje Lietuvoje išgyveno perversmą – vasarą atnaujintos informacijos sistemos. Tačiau bibliotekininkai ir skaitytojai iki šiol susiduria su trikdžiais, nepatogumais, duomenų trūkumu informacinėse sistemose. Vis dažniau bibliotekose susidaro ir skaitytojų eilės. Anot Tauragės savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorės Meilutės Parnarauskienės, skaudu girdėti kritiką, jog nesklandumai kyla dėl to, kad esą bibliotekininkės dirba „senoviškai“.
Nuotrauka
stream
Birutės Mozurkevičienės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-04
„Šaltinio“ progimnazijoje vieną savaitę mokiniai rinkosi į netradicines integruotas pamokas – vyko STREAM (gamtos mokslai, technologijos, skaitymas ir rašymas, inžinerija, menai ir matematika) užsiėmimai. Toks ugdymas šalyje dabar populiarus, spalio pabaigoje ir Tauragėje buvo atidarytas STEAM (neįtrauktas skaitymas ir rašymas) centras, kuris specializuosis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energijos srityje. Šiemet giliau ir plačiau paanalizuota, kaip klimato kaita veikia mūsų aplinką – 5–8 klasių mokiniai gilinosi į atliekų, energijos, vandens, sveikos gyvensenos problemas. Informacijos jie gavo nemažai: susitiko su Tauragės miesto meru Dovydu Kaminsku, kuris papasakojo apie ambicingą siekį tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu ne tik respublikoje, bet ir visame Baltijos regione. Mokiniai lankėsi ir rajono STEAM centre, dalyvavo pamokose šia tema. „Šaltinio“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Mozurkevičienė surinko aštuntos klasės mokinių žinutes apie tai, kaip jie galėtų prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo.
Nuotrauka
a
Birutės Slavinskienės nuotrauka 
Įkelta:
2021-12-03
Žemę užklojęs sniegas primena – artėja didžiosios metų šventės. Tauragė joms ruošiasi: miestas kasdien gražėja, o  Pilies aikštėje jau stovi svarbiausias šventės akcentas – gražuolė Kalėdų eglė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-12-02
Liko beveik metai iki galutinio termino atsisakyti lauko tualetų, kaip to reikalauja ES, ir įsivesti vandentiekį bei nuotekų tinklus. Bet aiškėja, kad Tauragės rajone iš seno įpratimo gyventojai nuotekas galimai leidžia į tvenkinius, ežerus ar gruntą. Nes taip pigiau. Aplinkosauga žiūri į tai pro pirštus. Savivaldybė yra parengusi paramos valymo įrenginiams aprašą, bet kompensacijomis pasinaudoti skuba ne visi. Išsamiau apie problemą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Vakar apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis. Net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.
Nuotrauka
a
Asociatyvi dzukijostv.lt nuotr.
Įkelta:
2021-12-02
Tauragės miesto gyventojai, kuriems paskirta parama maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiais skurstantiems asmenims fondo programos, gruodžio mėnesio maisto paketus galės atsiimti adresu Vymerio g. 2 nuo gruodžio 6 dienos.
Nuotrauka
a
Vido Bičkaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Antradienio pavakarę Skaudvilės Turgaus aikštėje pastatyta 12 metrų aukščio eglė. Atvežta ji iš vienos  Dariaus ir Girėno gatvės sodybų kiemo. Greta jos kuriasi mažų eglučių alėja.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio 1 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus) pareigas pradėjo eiti Tomas Šimašius, praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones. Nuo šiandien prasideda pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Tarpušvenčiu pareigūnai stebės ar elektriniais paspirtukais ir dviračiais važinėjantys gyventojai yra blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Šį rytą sudėtingos eismo sąlygos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio ir susidariusio plikledžio didžiojoje šalies dalyje - šiaurės Lietuvoje, Telšių, Tauragės, Kauno apskrityse ir Lazdijų rajone, čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos prispausto ar puraus sniego sluoksniu iki 10 cm, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Šį penktadienį Tauragėje vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, koncertuos gerai žinomi atlikėjai, vyks mugė, kurioje dalyvaus tautodailininkai iš visos Lietuvos. Mugė vyks netoli pagrindinės miesto eglės, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Tauragės viešbučio, tad nuo ketvirtadienio popietės iki šeštadienio ryto ji bus užverta, – praneša Tauragės rajono savivaldybė. 
Nuotrauka
a
Kultūros centro nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Metus brandinta mintis įsteigti Tauragės kraštotyros draugiją tapo realybe ir lapkričio 24 dieną vyko pirmasis oficialus asociacijos „ Tauragės kraštotyros draugija“ surinkimas. Į asociaciją įstojo dvylika narių. Pirmojo susirinkimo metu buvo aptarti lūkesčiai ir ateities darbai, – praneša Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-11-29
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
2021-11-28
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.