Orai: rudens ir žiemos sandūrą lydės sniegas ir šaltis
Įkelta:
2021-11-29
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotr.
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Lapkritis iškeliaus lydimas gausaus sniego, o gruodį pasitiksime su didesniu atšalimu.

Pirmadienį šalyje numatomos sudėtingos eismo sąlygos, kurias sunkins ne tik gausūs krituliai, bet ir plikledis. Daug kur snigs, vietomis smarkiai, kai kur gali formuotis šlapio sniego apdraba. Numatomas šiaurinių krypčių vėjas, šalies vakaruose galintis kelti pūgas, čia gūsiai stiprės iki 15–17 metrų per sekundę. Vilniuje dieną oras šils iki 2, Kaune ir Klaipėdoje iki 1 laipsnio. Šiauliuose šals iki 1 laipsnio, Panevėžyje bus apie nulį. Vakarėjant temperatūra sparčiai kris.

Antradienio naktį iš vakarinių šalies rajonų krituliai trauksis, gausiau ir ilgiau snigs šalies rytuose. Smarkokas šiaurės vakarų vėjas kels pūgas, pustys. Temperatūra svyruos tarp 0–5 laipsnių šalčio, tik prie jūros ji bus silpnai teigiama. Daug kur keliuose tykos plikledis. Dienos metu nuo gausių kritulių bus galima lengviau atsikvėpti, truputį pasnigs tik kai kur, o vietomis pro debesys gali trumpai ir saulė žvilgtelti. Visgi, keliuose teks būti itin atidiems, galimas pustymas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki 2, Kaune iki 1 laipsnio. Klaipėdoje išsilaikys 2 laipsnių šiluma.

Trečiadienį šaltis stiprės. Vietomis protarpiais iškris negausus būrelis snaigių, arčiau jūros galimi mišresni krituliai. Nakties valandomis atšals iki 3–9 laipsnių, kai kur laipsniu kitu ir smarkiau. Dienos metu suksis apysmarkis pietinių krypčių vėjas, prie jūros gūsiai bus stipresni. Vilniuje šals iki 3, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 2 laipsnių. Klaipėdoje bus apie 2 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienį plūstels permainos, tačiau trumpam. Naktį kris sniegas, vietomis šlapdriba, o arčiau jūros skystesni krituliai. Temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną vyraus mišrūs krituliai, termometrų stulpeliai kils aukščiau. Vėjas bus  gūsingas pietvakarių, vakarų, pereinantis į šiaurės vakarų. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje oras šils iki 3, Šiauliuose ir Panevėžyje iki 2 laipsnių šilumos.

Penktadienį vėl atšals kiek stipriau, bus slidu. Galimi pragiedruliai, vietomis dar pabirs kritulių. Išsilaikys smarkokas vakarinių krypčių vėjas, ypač prie jūros. Naktį temperatūra kris iki 3–10 laipsnių šalčio, vietomis ir žemiau. Vilniuje ir Panevėžyje šals iki 3, Kaune iki 2 laipsnių. Šiauliuose bus apie 4 laipsnius šalčio, Klaipėdoje apie nulį.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, šeštadienio naktis žada būti šaltesnė, ypač šiaurinėse šalies vietovėse, čia temperatūra gali drąsiau kristi žemiau –10 laipsnių. Dieną vyraus negausūs krituliai ir tik kai kur, galimi pragiedrėjimai. Orai bus ramūs. Sekmadienį jau ir dieną daug kur laikysis šaltukas.

 

Nuotrauka
aplinkosaugininkai tikrins
Įkelta:
prieš 6 valandas
Tam, kad kvėpuotume kuo švaresniu oru, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai rugsėjo 1–17 d. tikrins transporto priemonių taršumą – teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose. Taip pat specialistai pataria, ką daryti gyventojams, jei jie kelyje sutinka taršų automobilį.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
COVID-19 pandemijos valdymo ribojimų neliko nuo gegužės 1-osios. Žmonės nebeprivalo į uždaras patalpas žengti dėvėdami kaukes, visos saugumo priemonės liko rekomendacinio pobūdžio. Tačiau kai kurios įstaigos vis dar paslaugas teikia tik užsiregistravusiems klientams. Plačiau apie tai – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
metlovaite
Įkelta:
prieš 1 dieną
Rugpjūčio 18-ąją Tauragės rajono savivaldybės administracijos Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės pareigas pradėjo eiti Raimonda Metlovaitė, kuri atliks asmenų aptarnavimą ir jų prašymų nagrinėjimą taikant vieno langelio principą.
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
prieš 1 dieną
UAB „Perlas Energija“ stabdo veiklą: elektrą klientams tieks iki rugpjūčio 31 d., naują tiekėją klientai turi pasirinkti iki rugpjūčio 28 d.  Bendrovė veiks tol, kol išparduos turtą, išmokės kompensacijas klientams, atsiskaitys su kreditoriais ir partneriais. Bendrovės akcininkai negaus jokio „Perlas Energija“ turto ir uždarbio įmonę uždarius.
Nuotrauka
baseinas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vasaros sezonui birželio 17-ąją uždarytas Tauragės baseinas antradienį vėl atvėrė duris lankytojams. Nors lankytojų antplūdžio dar nėra, jo tikimasi rugsėjį, o ir plaukimo pamokų grupelės jau baigiamos užpildyti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-17
Šiandien, 18.00 val., visose šalies „Norfose“ valandai bus stipriai sumažintas apšvietimas, prekybos salėse bus išjungtas patalpų vėsinimas ir vėdinimas. Kaip skelbia „Norfos mažmena“, taip siekiama atkreipti valdžios dėmesį į verslą žlugdančias elektros kainas.
Nuotrauka
batalionas
Įkelta:
2022-08-16
Kęstučio batalionas minėjo 30-ąsias įkūrimo metines, šventės metu Kęstučio batalionui buvo įteikta nauja kovinė vėliava bei atidengtas memorialinis akmuo, skirtas įamžinti Kęstučio bataliono 30-ies metų gyvavimą.
Nuotrauka
arfa
Įkelta:
2022-08-16
Kultūros rūmų rūsyje daug metų veikusi kavinė „Arfa“ lankytojų jau nebelaukia – ji uždaroma. Prieš kurį laiką šią kavinę įsigijusi restorano „Da Feng“ savininkė Alma Marozienė sako, kad atėjo laikas suvienyti jėgas – „Arfos“ darbuotojai prisijungs prie „Da Feng“ kolektyvo. O Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis tikisi, kad patalpos tuščios neliks – bus skelbiamas konkursas ir ieškoma naujų nuomininkų.
Nuotrauka
malkos
Įkelta:
2022-08-15
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios.
Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
2022-08-12
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-11
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
2022-08-11
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
2022-08-11
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.