Tauragėje – turgaus tuštėjimo metas
Įkelta:
2021-11-23
Nuotrauka
turgus
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotraukos

Įvažiuojančius į Tauragę nuo Kryžkalnio pusės pasitinka ne pats gražiausias vaizdelis – dešinėje kelio pusėje plytinti didžiulė turgaus teritorija, pilna nugyventų, apsilaupiusių, griūvančių kioskų, sutręšusių prekystalių, apjuosta surūdijusia tvora, po lietaus skęstanti balose. Taigi pirmas įspūdis apie miestą – išties prastas. O ir tauragiškiai į turgų užsuka vis rečiau. Kas tai lemia – prastos sąlygos ar tiesiog turgūs „išeina iš mados“?

Primena gūdų sovietmetį

Turguje mėgstantis lankytis Antanas „Tauragės žinioms“ pasakojo kaskart eidamas į turgų susinervinantis:

– Jau vis sakau sau, kad viskas, daugiau nebeisiu, bet ateina šeštadienis, ir pagal seną įprotį vėl traukiu į turgų. Ir kaskart keikiuosi – nė per vartelius įeiti neina, toks purvynas! Net vasarą, per karščius, neišdžiūdavo... O ir viduje vienos duobės, kojas gali išsisukinėti... O jau tie kioskai! Dažai apsilaupę, sienos sukrypusios, atrodo, pirštu paliesi ir nugrius...

Vyras sako užjaučiantis turgaus prekiautojus, kuriems tenka dirbti tokiomis sąlygomis, ir visai nesistebintis, kad prekyba menksta.

Išties, didžiojo Tauragės miesto turgaus aplinka primena gūdų sovietmetį: didžiulės duobės ir balos, neišdžiūstančios net vasarą, teritoriją juosianti surūdijusi tvora su spygliuota viela, apšepęs tualetas, sukiužę, aplopyti mediniai prekystaliai ir kioskai... 
Nesutvarkyta ir prie turgaus esanti automobilių stovėjimo aikštelė šalia Dariaus ir Girėno gatvės, lyjant joje susidaro didžiulės balos. Balos telkšo ir toje turgaus dalyje, kur prekiaujama sodinukais bei gėlėmis. Atnaujinimo reikalauja ir dauguma medinių apšiurusių kioskų.
– Kas norės eiti į tokį turgų? O kai nėra tvarkos, tai ir pirkėjų vis mažiau, – teigė Antanas.

Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotraukos

Ne ką optimistiškiau nusiteikusi ir nuolatinė turgaus prekiautoja Aldona:

– Turguje tikrai nebėra malonu vaikščioti, kažkada visos tos būdelės gražiai atrodė, bet dabar jau tragedija... Bent jau perdažyti galėtų, aptvarkyti. O jau grindinys – vasarą dulkės, palyja –  purvynas, balos. 

Ji pasakoja, kad net ir mėsos paviljonas,  nors prieš kurį laiką aptvarkytas, vis labiau tuštėja – mažėja ir pirkėjų, ir pardavėjų. O kažkada prie prekystalių driekdavosi eilės...

„Kiek galime, tiek tvarkomės“

UAB „Elasa“, administruojančios turgų, direktorė Irena Smetoniutė „Tauragės žinioms“ teigė, kad pagal galimybes tvarkomasi:

– Kaip tik praėjusią savaitę duobėtas takų vietas, visą pagrindinį taką išpylėm skalda. Tikrai nemažai darome, nors, žinoma, mūsų galimybės nėra didelės – išgyvename pokarantininį laikotarpį, daug investuoti negalime. Juk ilgą laiką turgus apskritai negalėjo dirbti, taigi nebuvo jokių pajamų. O turgaus teritorija didelė, investicijų reikėtų nemažų. Kiek galime, tiek tvarkomės.

Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotraukos

Be to, pasak jos, tvarkytis jie gali tik pačioje turgaus teritorijoje, o kas yra už jos – tai valstybinė žemė. Pavyzdžiui, aikštelėje, besidriekiančioje palei Dariaus ir Girėno gatvę, važinėja arba  pastatomos didžiulės mašinos, jos savo didžiuliais ratais išmala aikštelę. Įėjimus, tiesa, stengiama prižiūrėti. Direktorė teigė, kad prie visi įėjimai į turgų irgi išpilti skalda.

Paklausta apie įėjimą iš Turgaus gatvės, prie kurio net karščiausią vasaros dieną neišdžiūva balos, direktorė teigė, kad ten yra privati žemė:

– Patį įėjimą, prie vartelių, mes sutvarkome, o jau kas aplink – esame nepajėgūs, o ir teisės neturime.

Paklausta, apie kioskų, prekystalių būklę direktorė teigė, kad jie remontuojami reguliariai. 

Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotraukos

Dalis prekybininkų persikraustė iš „Dunokų“ turgelio

Pasak I. Smetoniutės, dabar toks laikotarpis, kad bendrovė vos pajėgia parengti einamąsias išlaidas. Nuo pat pernai metų lapkričio iki šių gegužės turgus dėl karantino nedirbo, taigi nebuvo jokių pajamų. 

Paklausta, kiek turgaus prekeiviai dabar moka už prekybos vietą, ar ta kaina nekilo, ji sakė:

– Prieš dvejus metus pakėlėme vienu euru pakėlėme mokestį prekiaujantiems augalų aikštelėje – jei perki mėnesinį bilietą, vieta dabar kainuoja 6 eurus. Taigi už mėnesį – 24 eurai. Metras prekybos vietos ant prekystalio kainuoja 2,5 euro.

Dabar, kai „Dunokų“ turgelis miesto centre rekonstruojamas, galbūt prekiautojų didžiajame turguje padaugėjo? Anot direktorės, dalis prekybininkų iš ten persikėlė pas juos, jau statosi, remontuojasi  savo kioskelius, taigi ketina įsikurti ilgam. 

– Prekyba šiek tiek pagyvėjo. Bet tik šeštadieniais. Vis dėlto pirkėjų paprastą dieną pirkėjų ateina labai mažai, juo labiau, kad darbo dienomis nebeprekiauja ir dėvėtų drabužių prekeiviai. Jų ir sekmadieniais kur kas mažiau, nors net ir kainą jiems sumažinom. O ir orai dabar jau nepalankūs. Be to, po karantino žmonės ėmė mažiau lankytis turguose...   

Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotraukos

Akcininkai į veiklą nesikiša

UAB „Mažeikių turgus“, kuriai priklauso 100 procentų UAB „Elasa“ akcijų, direktorė Aldona Grušienė, paklausta, ką mano apie Tauragės turgaus būklę, sakė:

– Taip, Tauragės turgus mums priklauso, tai mūsų turtas, tačiau į šios įmonės veiklą mes nesikišam, viskam vadovauja direktorė. Apie viską klauskit direktorės. Jei mes nuspręsim ką nors daryti, tai bus akcininkų sprendimas, o šiaip mes į veiklą nesikišam. O kas ten blogai?  

Savivaldybės galimybės ribotos

Miesto centre įsikūręs „Dunokų“ turgelis, ilgus metus badęs akis prasta išvaizda, šiuo metu tvarkomas iš esmės. O kaip dėl didžiojo turgaus? Žinoma, tai ne savivaldybės nuosavybė, tačiau galbūt yra kokių galimybių paveikti šio turgaus savininkus, kad susitvarkytų? Galbūt kas nors linkme jau daroma? Tokį klausimą pateikėme Tauragės savivaldybei. Gavome tokį administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės atsakymą. „Vadinamasis „didysis turgus“ yra valdomas privačios nuosavybės pagrindu, todėl Tauragės rajono savivaldybė turi labai ribotas galimybes įtakoti privačios nuosavybės valdymo klausimu. Tačiau, jei statiniai kelia grėsme gyventojų saugumui, Tauragės rajono savivaldybė turi teisę kreiptis į turto valdytoją dėl neprižiūrimo turto ir vykdyti procedūras vadovaujantis Apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto nustatymo tvarkos aprašu. Tauragės rajono savivaldybei svarbus estetinis miesto vaizdas, tačiau privalome vadovautis įstatymais ir kitais teisės aktais, kad nebūtų pažeistos ir kitų šalių teisės“.

       

 

 

Nuotrauka
aplinkosaugininkai tikrins
Įkelta:
prieš 8 valandas
Tam, kad kvėpuotume kuo švaresniu oru, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai rugsėjo 1–17 d. tikrins transporto priemonių taršumą – teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose. Taip pat specialistai pataria, ką daryti gyventojams, jei jie kelyje sutinka taršų automobilį.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
COVID-19 pandemijos valdymo ribojimų neliko nuo gegužės 1-osios. Žmonės nebeprivalo į uždaras patalpas žengti dėvėdami kaukes, visos saugumo priemonės liko rekomendacinio pobūdžio. Tačiau kai kurios įstaigos vis dar paslaugas teikia tik užsiregistravusiems klientams. Plačiau apie tai – laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
metlovaite
Įkelta:
prieš 1 dieną
Rugpjūčio 18-ąją Tauragės rajono savivaldybės administracijos Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės pareigas pradėjo eiti Raimonda Metlovaitė, kuri atliks asmenų aptarnavimą ir jų prašymų nagrinėjimą taikant vieno langelio principą.
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
prieš 1 dieną
UAB „Perlas Energija“ stabdo veiklą: elektrą klientams tieks iki rugpjūčio 31 d., naują tiekėją klientai turi pasirinkti iki rugpjūčio 28 d.  Bendrovė veiks tol, kol išparduos turtą, išmokės kompensacijas klientams, atsiskaitys su kreditoriais ir partneriais. Bendrovės akcininkai negaus jokio „Perlas Energija“ turto ir uždarbio įmonę uždarius.
Nuotrauka
baseinas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vasaros sezonui birželio 17-ąją uždarytas Tauragės baseinas antradienį vėl atvėrė duris lankytojams. Nors lankytojų antplūdžio dar nėra, jo tikimasi rugsėjį, o ir plaukimo pamokų grupelės jau baigiamos užpildyti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-17
Šiandien, 18.00 val., visose šalies „Norfose“ valandai bus stipriai sumažintas apšvietimas, prekybos salėse bus išjungtas patalpų vėsinimas ir vėdinimas. Kaip skelbia „Norfos mažmena“, taip siekiama atkreipti valdžios dėmesį į verslą žlugdančias elektros kainas.
Nuotrauka
batalionas
Įkelta:
2022-08-16
Kęstučio batalionas minėjo 30-ąsias įkūrimo metines, šventės metu Kęstučio batalionui buvo įteikta nauja kovinė vėliava bei atidengtas memorialinis akmuo, skirtas įamžinti Kęstučio bataliono 30-ies metų gyvavimą.
Nuotrauka
arfa
Įkelta:
2022-08-16
Kultūros rūmų rūsyje daug metų veikusi kavinė „Arfa“ lankytojų jau nebelaukia – ji uždaroma. Prieš kurį laiką šią kavinę įsigijusi restorano „Da Feng“ savininkė Alma Marozienė sako, kad atėjo laikas suvienyti jėgas – „Arfos“ darbuotojai prisijungs prie „Da Feng“ kolektyvo. O Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis tikisi, kad patalpos tuščios neliks – bus skelbiamas konkursas ir ieškoma naujų nuomininkų.
Nuotrauka
malkos
Įkelta:
2022-08-15
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios.
Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
2022-08-12
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-11
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
2022-08-11
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
2022-08-11
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.