Tauragėje – turgaus tuštėjimo metas
Įkelta:
2021-11-23
Nuotrauka
turgus
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Reginos Vaičaitienės nuotraukos

Įvažiuojančius į Tauragę nuo Kryžkalnio pusės pasitinka ne pats gražiausias vaizdelis – dešinėje kelio pusėje plytinti didžiulė turgaus teritorija, pilna nugyventų, apsilaupiusių, griūvančių kioskų, sutręšusių prekystalių, apjuosta surūdijusia tvora, po lietaus skęstanti balose. Taigi pirmas įspūdis apie miestą – išties prastas. O ir tauragiškiai į turgų užsuka vis rečiau. Kas tai lemia – prastos sąlygos ar tiesiog turgūs „išeina iš mados“?

Primena gūdų sovietmetį

Turguje mėgstantis lankytis Antanas „Tauragės žinioms“ pasakojo kaskart eidamas į turgų susinervinantis:

– Jau vis sakau sau, kad viskas, daugiau nebeisiu, bet ateina šeštadienis, ir pagal seną įprotį vėl traukiu į turgų. Ir kaskart keikiuosi – nė per vartelius įeiti neina, toks purvynas! Net vasarą, per karščius, neišdžiūdavo... O ir viduje vienos duobės, kojas gali išsisukinėti... O jau tie kioskai! Dažai apsilaupę, sienos sukrypusios, atrodo, pirštu paliesi ir nugrius...

Vyras sako užjaučiantis turgaus prekiautojus, kuriems tenka dirbti tokiomis sąlygomis, ir visai nesistebintis, kad prekyba menksta.

Išties, didžiojo Tauragės miesto turgaus aplinka primena gūdų sovietmetį: didžiulės duobės ir balos, neišdžiūstančios net vasarą, teritoriją juosianti surūdijusi tvora su spygliuota viela, apšepęs tualetas, sukiužę, aplopyti mediniai prekystaliai ir kioskai... 
Nesutvarkyta ir prie turgaus esanti automobilių stovėjimo aikštelė šalia Dariaus ir Girėno gatvės, lyjant joje susidaro didžiulės balos. Balos telkšo ir toje turgaus dalyje, kur prekiaujama sodinukais bei gėlėmis. Atnaujinimo reikalauja ir dauguma medinių apšiurusių kioskų.
– Kas norės eiti į tokį turgų? O kai nėra tvarkos, tai ir pirkėjų vis mažiau, – teigė Antanas.

Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotraukos

Ne ką optimistiškiau nusiteikusi ir nuolatinė turgaus prekiautoja Aldona:

– Turguje tikrai nebėra malonu vaikščioti, kažkada visos tos būdelės gražiai atrodė, bet dabar jau tragedija... Bent jau perdažyti galėtų, aptvarkyti. O jau grindinys – vasarą dulkės, palyja –  purvynas, balos. 

Ji pasakoja, kad net ir mėsos paviljonas,  nors prieš kurį laiką aptvarkytas, vis labiau tuštėja – mažėja ir pirkėjų, ir pardavėjų. O kažkada prie prekystalių driekdavosi eilės...

„Kiek galime, tiek tvarkomės“

UAB „Elasa“, administruojančios turgų, direktorė Irena Smetoniutė „Tauragės žinioms“ teigė, kad pagal galimybes tvarkomasi:

– Kaip tik praėjusią savaitę duobėtas takų vietas, visą pagrindinį taką išpylėm skalda. Tikrai nemažai darome, nors, žinoma, mūsų galimybės nėra didelės – išgyvename pokarantininį laikotarpį, daug investuoti negalime. Juk ilgą laiką turgus apskritai negalėjo dirbti, taigi nebuvo jokių pajamų. O turgaus teritorija didelė, investicijų reikėtų nemažų. Kiek galime, tiek tvarkomės.

Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotraukos

Be to, pasak jos, tvarkytis jie gali tik pačioje turgaus teritorijoje, o kas yra už jos – tai valstybinė žemė. Pavyzdžiui, aikštelėje, besidriekiančioje palei Dariaus ir Girėno gatvę, važinėja arba  pastatomos didžiulės mašinos, jos savo didžiuliais ratais išmala aikštelę. Įėjimus, tiesa, stengiama prižiūrėti. Direktorė teigė, kad prie visi įėjimai į turgų irgi išpilti skalda.

Paklausta apie įėjimą iš Turgaus gatvės, prie kurio net karščiausią vasaros dieną neišdžiūva balos, direktorė teigė, kad ten yra privati žemė:

– Patį įėjimą, prie vartelių, mes sutvarkome, o jau kas aplink – esame nepajėgūs, o ir teisės neturime.

Paklausta, apie kioskų, prekystalių būklę direktorė teigė, kad jie remontuojami reguliariai. 

Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotraukos

Dalis prekybininkų persikraustė iš „Dunokų“ turgelio

Pasak I. Smetoniutės, dabar toks laikotarpis, kad bendrovė vos pajėgia parengti einamąsias išlaidas. Nuo pat pernai metų lapkričio iki šių gegužės turgus dėl karantino nedirbo, taigi nebuvo jokių pajamų. 

Paklausta, kiek turgaus prekeiviai dabar moka už prekybos vietą, ar ta kaina nekilo, ji sakė:

– Prieš dvejus metus pakėlėme vienu euru pakėlėme mokestį prekiaujantiems augalų aikštelėje – jei perki mėnesinį bilietą, vieta dabar kainuoja 6 eurus. Taigi už mėnesį – 24 eurai. Metras prekybos vietos ant prekystalio kainuoja 2,5 euro.

Dabar, kai „Dunokų“ turgelis miesto centre rekonstruojamas, galbūt prekiautojų didžiajame turguje padaugėjo? Anot direktorės, dalis prekybininkų iš ten persikėlė pas juos, jau statosi, remontuojasi  savo kioskelius, taigi ketina įsikurti ilgam. 

– Prekyba šiek tiek pagyvėjo. Bet tik šeštadieniais. Vis dėlto pirkėjų paprastą dieną pirkėjų ateina labai mažai, juo labiau, kad darbo dienomis nebeprekiauja ir dėvėtų drabužių prekeiviai. Jų ir sekmadieniais kur kas mažiau, nors net ir kainą jiems sumažinom. O ir orai dabar jau nepalankūs. Be to, po karantino žmonės ėmė mažiau lankytis turguose...   

Nuotrauka
a
Reginos Vaičaitienės nuotraukos

Akcininkai į veiklą nesikiša

UAB „Mažeikių turgus“, kuriai priklauso 100 procentų UAB „Elasa“ akcijų, direktorė Aldona Grušienė, paklausta, ką mano apie Tauragės turgaus būklę, sakė:

– Taip, Tauragės turgus mums priklauso, tai mūsų turtas, tačiau į šios įmonės veiklą mes nesikišam, viskam vadovauja direktorė. Apie viską klauskit direktorės. Jei mes nuspręsim ką nors daryti, tai bus akcininkų sprendimas, o šiaip mes į veiklą nesikišam. O kas ten blogai?  

Savivaldybės galimybės ribotos

Miesto centre įsikūręs „Dunokų“ turgelis, ilgus metus badęs akis prasta išvaizda, šiuo metu tvarkomas iš esmės. O kaip dėl didžiojo turgaus? Žinoma, tai ne savivaldybės nuosavybė, tačiau galbūt yra kokių galimybių paveikti šio turgaus savininkus, kad susitvarkytų? Galbūt kas nors linkme jau daroma? Tokį klausimą pateikėme Tauragės savivaldybei. Gavome tokį administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės atsakymą. „Vadinamasis „didysis turgus“ yra valdomas privačios nuosavybės pagrindu, todėl Tauragės rajono savivaldybė turi labai ribotas galimybes įtakoti privačios nuosavybės valdymo klausimu. Tačiau, jei statiniai kelia grėsme gyventojų saugumui, Tauragės rajono savivaldybė turi teisę kreiptis į turto valdytoją dėl neprižiūrimo turto ir vykdyti procedūras vadovaujantis Apleisto ar neprižiūrimo nekilnojamojo turto nustatymo tvarkos aprašu. Tauragės rajono savivaldybei svarbus estetinis miesto vaizdas, tačiau privalome vadovautis įstatymais ir kitais teisės aktais, kad nebūtų pažeistos ir kitų šalių teisės“.

       

 

 

Nuotrauka
cigaretė
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Narkotikai tarp Tauragės moksleivių, laimė, vis dar nėra plačiai paplitę – mokiniai pirmenybę teikia kitiems žalingiems įpročiams – alkoholiui ir rūkymui. Štai mokyklinio amžiaus vaikų, kurie per paskutinius 12 mėnesių bent kartą rūkė tabako gaminius, Tauragės rajone yra 10 proc., elektronines cigaretes – 26,3 proc., o alkoholį bent kartą per metus vartojo 26,6 proc.  Tokią statistiką pateikia Tauragės visuomenės sveikatos biuro atliktas mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusių metų pabaigoje prabilta apie naujus mokesčius – esą metų pradžioje ketinama pasiūlyti sprendinį dėl pokyčių, kurie galėtų būti susiję su nekilnojamojo turto mokesčiu. Dabar pokyčiai jau įvardinti. Siūlomas pokytis toks: mokestis būtų nedidelis, tačiau jį mokėtų visi. Teigiama, kad šis mokestis galėtų prisidėti prie savivaldybių savarankiškumo didinimo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gražiai žiemišką ir snieguotą sausio 21-ąją Tauragės meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ zoninis etapas. Konkurse pasirodė Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Kelmės, Raseinių ir Pagėgių krašto jaunieji dainininkai, išrinkti rajoniniuose etapuose.
Nuotrauka
lt
Įkelta:
prieš 1 dieną
Eismo įvykiai kelia stresą ir žmonės dažnai nežino, ką pirmiausia reikia daryti patekus į nelaimingą nutikimą kelyje. Ypač dabar, kai eismo ir kelių būklė itin sudėtinga dėl sniego, kiekvienam vairuotojui naudinga prisiminti, ką daryti patekus į eismo įvykį. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, 2021 metais autoavarijų fiksuota daugiau nei 63 tūkst., o išmokėta suma viršija 61 milijoną eurų.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-01-21
Šiuo metu Tauragės gatvėmis keleivius vežioja 5 elektrobusai, iš kurių 2 buvo pristatyti prieš savaitę. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė antradienį pasirašė sutartį dėl dar 3 tokių ekologiškų transporto priemonių pirkimo.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2022-01-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog nustačius Mano VMI sutrikimą sistema šiuo metu yra laikinai nepasiekiama, o incidentas sprendžiamas. 
Nuotrauka
sniegas
Įkelta:
2022-01-21
Dėl besitęsiančio snygio, vietomis pustymo ir pūgos, sudėtingos eismo sąlygos šiuo metu yra visoje Lietuvoje. 
Nuotrauka
anonasas
Įkelta:
2022-01-20
Elektros kainų šuolis palietė visus – su šia problema susiduria ne tik Lietuvos įžymybės, bet ir Tauragės gyventojai. Kai kurie iš jų jaučiasi patekę į aklavietę: pasirinkę šildymą elektra jie įsipareigojo nebenaudoti taršaus kuro, nors pakilus elektros kainoms norėtų vėl šildytis krosnimis. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
baseinas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Ruošiantis atsipalaiduoti Tauragės baseine gali prireikti pasiimti ne tik vandens pramogoms skirtą aprangą – Bendruomenių namų antrajame aukšte baseinui priklausiančiose patalpose planuojama įrengti treniruoklių erdvę. Įvairioms raumenų grupėms treniruoti skirta sportinė įranga baseino patalpas turėtų atsirasti jau balandžio mėnesį.
Nuotrauka
idėja
Įkelta:
2022-01-19
Tauragės savivaldybės administracija informuoja, kad metas pagalvoti apie projektus, kurie pagerintų jūsų gyvenamąją aplinką ar viešąją infrastruktūrą – Tauragės rajono savivaldybė kviečia pasinaudoti dalyvaujamojo biudžeto teikiamomis galimybėmis ir nuspręsti kaip turėtų būti išleistos viešos lėšos. Projektų idėjas bus galima teikti jau nuo sausio 31 iki vasario 28 dienos.
Nuotrauka
ugnis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. 4 minutės – tiek užtruko, kol į Stoties gatvėje sausio 7-ąją, po 14 val., kilusį gaisrą atvyko ugniagesiai gelbėtojai. Nukentėjo žmonės, gyvenę užsidegusiame dviejų aukštų mediniame pastate. Rodės, ugnis plinta tiesiog žaibiškai – nors buvo užgesintos vos po kelių minučių, liepsnos aplaižė ir gaisro židiniu tapusį butą, ir laiptinę, ir pastato fasadą. Kodėl įvyko nelaimė, tyrėjai iškart pasakyti negalėjo. Po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O sausio 11-ąją dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per antrąjį naujųjų metų savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net į 79 gaisrus. Specialistai primena – savo ir turto saugumu privalu pasirūpinti patiems.
Nuotrauka
autobusai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Tauragės autobusų parką papildė dar du nauji elektriniai autobusai. Taigi iš viso jame yra jau 5 elektrobusai. Ruošiamasi pirkti dar 4, tačiau kol kas šie planai migloti. Skelbiama ir apie naujus maršrutus.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-01-18
Visi, norintieji įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, arba planuojantys savo namuose įsirengti šilumos siurblį kviečiami teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Kaip ir kasmet, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama galės pasinaudoti visi daugiabučių bei individualių namų gyventojai, tokiu būdu susigrąžinsiantys nuo 30 iki 50 proc. savo investicijų.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Rajono meras Dovydas Kaminskas vieš Turkijoje – sostinėje Ankaroje vyksta ES finansuojamas projektas. Meras konferencijoje pristatys Tauragės patirtį ir pasiekimus darnaus ir tvaraus vystymosi srityse.
Nuotrauka
pereja
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sausio 10–13 dienomis stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Priemonės metu nustatyti 54 pažeidimai. 
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2022-01-16
Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė antradienį lankėsi Tauragėje, kur susitikusi su Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių savivaldybių merais aptarė darnaus judumo iššūkius, pristatė ministerijos rengiamą dviračių takų plėtros planą ir susipažino su situacija šiame regione. Tauragės regionas – vienas iš gerų pavyzdžių, kur nuolat atnaujinamas ir nuosekliai plečiamas dviračių takų tinklas, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba praneša šiais metais iš Bendrojo pagalbos centro sulaukusi jau 5 iškvietimų dėl suodžių degimo dūmtraukiuose. Pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Šventės baigėsi, dovanų pakuotės iškeliavo į konteinerių aikšteles. Nors pakuočių atliekos miesto bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pagal taisykles renkamos kas dvi savaites, po 7 dienų gyventojai šaukiasi pagalbos – kur dėti atliekas, jei konteineriai pilni. Vežėjai trauko pečiais ir žada nelaukdami termino pakuotes išvežti anksčiau, o gyventojų prašo tinkamai išlankstyti pakuotes ir neužkišti konteinerių. Bet aistras kelia ne tik pakuočių atliekos – nerimaujama ir dėl politikų sprendimo miesto individualių valdų  mišrias atliekas vežti kas antrą savaitę. Ar neatsitiks taip, kad karštuoju metų laiku rečiau vežami konteineriai vers kęsti dvoką? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. Šeštadienį, po 14 val., ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Stoties gatvėje kilusį gaisrą, po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O antradienį dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net  į 79 gaisrus. Išsamiau apie juos skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Pagerbiant Laisvės gynėjus ketvirtadienį popiet Tauragėje pirmą kartą prie Jūros įrengtu stiebu kilo vėliava su  Vyčio ženklu. Sausio 13-osios minėjimo renginyje dalyvavo itin daug moksleivių. Iškart po pakėlimo ceremonijos Dariaus ir Girėno gatvėje tauragiškiai sustojo petys petin už didvyrius. Vakarop vyko kiti šiai datai paminėti skirti renginiai.