Siūlomas naujas mokestis: kaip vertinti?
Įkelta:
2022-01-24
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Asociatyvi pexels.com nuotrauka.

Praėjusių metų pabaigoje prabilta apie naujus mokesčius – esą metų pradžioje ketinama pasiūlyti sprendinį dėl pokyčių, kurie galėtų būti susiję su nekilnojamojo turto mokesčiu. Dabar pokyčiai jau įvardinti. Siūlomas pokytis toks: mokestis būtų nedidelis, tačiau jį mokėtų visi. Teigiama, kad šis mokestis galėtų prisidėti prie savivaldybių savarankiškumo didinimo.

Tarifas būtų simbolinis

Dabar nekilnojamojo turto mokestį moka tik prabangių ar daug būstų turintys gyventojai, kurių turimo nekilnojamojo turto vertė viršija 150 tūkst. eurų. Finansų ministrė Gintarė Skaistė siūlo nuo kitų metų įvesti visuotinį nekilnojamojo turto mokestį. Pasak ministrės, mokėtų visi savininkai, bet tarifas būtų mažas, panašus į dabar mokamą žemės mokestį. Tačiau tokį siūlymą atsargiai vertina net konservatorių atstovai Seime. Finansų ministrė sako, kad Seimo pavasario sesijoje teiks siūlymą nekilnojamojo turto mokestį įvesti už kiekvieną butą, namą ar kitą nekilnojamojo turto objektą.

„Tokiu atveju mokesčio mokėtojų būtų daugiau, bet pats mokestis būtų labiau simbolinio dydžio, kaip šiandien yra žemės mokestis, kurį moka keli šimtai tūkstančių žmonių, bet pats mokesčio dydis tikrai yra simbolinis, tarkim, 10–12 eurų per metus, ir žymaus poveikio asmens finansams jisai nedaro“, – teigė G. Skaistė.

Surinkti pinigai keliautų nebe į valstybės, kaip yra dabar, o savivaldybių biudžetus. Savivaldybės galėtų nustatyti ir didesnį mokestį. Planuojama, kad savivaldybės galėtų nusistatyti ir didesnius tarifus ir mažesnius tarifus, todėl tai tikrai priklausytų ne tik nuo paties sprendimo, kurį priimtų Seimas, bet ir konkrečios savivaldybės sprendimų. Savivaldybės taip pat spręstų, kam ir kokias šio mokesčio lengvatas suteikti.

Tauragiškiai piktinasi

Užtat savo nuomonės neslėpė keli gatvėje pakalbinti tauragiškiai.

– Tikra nesąmonė! Nebesugalvoja, kaip dar žmones nugręžti! Pažiūrėkit, kokie mokesčiai, kaip elektra, šildymas, maisto produktai brangsta. O atlyginimai? Nors per televizorių vis girdžiu, kad jie kyla, savo aplinkoje tokių nejaučiu, – sakė „Tauragės žinių“ pakalbinta moteris.

– Manau, neteisinga būtų apmokestinti visus būstus. Pavyzdžiui, mes pensininkai, turim tik vieną butą, ir dar tą patį apmokestinti nori... Pensijos mažos, žiemą vos mokesčiams užtenka, iš ko mes mokėsim? Tie, kurie turi po kelis butus ar namus, tegu moka... – piktinosi kitas pašnekovas.

Dar vienas pakalbintas praeivis buvo santūresnis:

– Jei jau nusprendė, tai ir apmokestins, o mes mokėsim... Kur dingsim... Bet žada, kad tas mokestis bus nedidelis, simbolinis, tai gal labai ir nepajusim, – svarstė pakalbintasis.

Seimo nariai nuo atsakymų susilaikė

Savo nuomonę į numatomus nekilnojamojo turto mokesčio pakeitimus „Tauragės žinios“ paprašė išsakyti Tauragei atstovaujančių Seimo narių. Romualdo Vaitkaus padėjėja Diana Skarbalė atsakė, kad Seimo narys Romualdas Vaitkus nuo išankstinio komentaro susilaiko, kadangi siūlomo mokesčio projektas dar nebuvo aptartas formaliame vyriausybės posėdyje. Atsakymo nesulaukėme ir iš Seimo narės Aušrinės Norkienės.

Būtų naudingas jaunoms šeimoms?

Anot finansų ministrės, visuotinis nekilnojamojo turto mokestis būtų naudingas jaunoms šeimoms. „NT mokestis, kuris yra pririštas prieš objekto, jis padeda reguliuoti ir Nekilnojamojo turto rinką, nekilnojamo turto kainas, kurios pastaruoju metu auga ir įperkamumas jaunoms šeimoms tikrai mažėja. Norim, kad tokia situacija nebūtų, todėl yra siūlymas visgi pririšti prie objekto“, – teigė finansų ministrė. 

Paramą visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio idėjai yra išsakiusi ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus.

O Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas siūlymą vertina atsargiai. Jis mano, kad visų pirma reikia sutvarkyti esamą mokestį ir padaryti taip, jog jis veiktų ir būtų surenkamos pajamos tos, kurios turi būti surenkamos, pagal įstatymą, o eiliniams piliečiams mokestinė našta neturėtų būti didinama.

Planuota surinktų 13 milijonų, surinkti 8

Mokesčių inspekcijos duomenimis, iš nekilnojamojo turto mokesčio už praėjusius metus kol kas surinkta tik 8 milijonai eurų, o planuota – 13 milijonų.
Tik 17 tūkst. gyventojų deklaravo, kad sumokės mokestį, o vos ne pusė – 15 tūkst. – ne, nors reikėjo sumokėti iki gruodžio 15-osios. Inspekcija teigia juos įspėjusi.

„Naujiems mokesčių mokėtojams asmeniškai išsiuntė kvietimus savarankiškai pasitikrinti, ar jiems nėra pareigos deklaruoti NT mokesčio. Esant pareigai deklaruoti ir to nepadarius už kiekvieną dieną skaičiuojami 0,3 proc. dydžio delspinigiai“, – teigė VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis

Nuotrauka
greitoji
Įkelta:
prieš 12 valandų
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsigijo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį. Nuo šiol padėti Tauragės rajono gyventojams medikai vyks šiuolaikiška, poreikius atitinkančia transporto priemone.
Nuotrauka
darzelis
Įkelta:
prieš 16 valandų
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko rajono raiškiojo skaitymo šventė-konkursas „Skamba žodelis – šypsosi akelės “. 17 mažųjų skaitovų kartu su mokytojais atvyko iš lopšelių-darželių „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“, „Ąžuoliukas“, vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų.
Nuotrauka
vaitimenai
Įkelta:
prieš 20 valandų
Vaitimėnų kapinaitės – mažos, jaukios ir prižiūrėtos. Tačiau vaizdas, kurį pamatė kapus lankančios plungiškės, jas šokiravo – žiūrint į atliekų kalnus už kapinių tvoros, pasak moterų, atrodo, jog šiukšlės vežamos kartą per metus. Kapines prižiūrinti seniūnija apeliuoja į kapinių lankytojų sąmoningumą – patys meta ten, kur negalima, patys skundžiasi. 
Nuotrauka
sadm
Įkelta:
prieš 1 dieną
Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Per balandžio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1800 prašymų skirti kompensacijas. Pagal šiuos prašymus bus išmokėti  beveik 300 tūkst. eurų. Daugiausiai lėšų skirtų kompensacijoms gyventojams, suteikusiems būstą ukrainiečiams rajonuose skirta Prienų rajonui – 15 500 eurų, o antroje vietoje, Tauragės rajonui – 9 300 eurų ir Panevėžio rajonui – 8 062 eurų.
Nuotrauka
renovacija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.
Nuotrauka
mama
Įkelta:
2022-05-16
Realų pajamų augimą šių metų pradžioje stabdė infliacija – rodo „Sodros“ I ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidžia ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikus auginančios šeimos.
Nuotrauka
teisėjos
Įkelta:
2022-05-16
Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis pasveikino tris naujas Tauragės apylinkės teismo teisėjas: Jurgitą Vaitkevičienę, Jurgą Jasmontienę ir Ritą Renkytę.
Nuotrauka
berzos bendruomene
Įkelta:
2022-05-16
„Šis pavasaris atkeliavo pas mus ne tik su paukštelių giesmėmis, gėlių ir medžių žiedais, kvapais, bet ir su pagaliau ilgai laukta karantino pabaiga. Atkuto, sujudo beržiečiai visi – nuo mažiausio iki didžiausio – pavasario darbų dirbti“, – skelbia bendruomenės pirmininkė Jolita Krompcholcienė.
Nuotrauka
naujokiene
Įkelta:
2022-05-15
Nuo vasario 1-osios Paveldo tarnybos funkcijos, iki šiol vykdytos Kultūros centrui priklausiusioje tarnyboje, perduotos Tauragės rajono savivaldybės administracijai, įsteigta ir nauja pareigybė. Nuo balandžio 1-osios paveldo klausimais rūpinasi buvusi savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. 
Nuotrauka
paspirtukams
Įkelta:
2022-05-15
Automobilio vairuotojas skundžiasi neapdairiai besielgiančiais paspirtukininkais – į pėsčiųjų perėjas šie neretai įvažiuoja staiga, net neapsidairę. Toks vaizdas Tauragės gatvėse dažnas. Kyla klausimas, ar Tauragėje yra perėjų, kuriomis važiuoti paspirtukininkai ir dviratininkai gali?  
Nuotrauka
priešgaisirnė
Įkelta:
2022-05-14
Tauragės savivaldybės administracija perka automobilį, kuris bus skirtas savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai. Maksimali pirkimo vertė – 25 410 Eur.
Nuotrauka
gaisras
Įkelta:
2022-05-14
Gegužės 11-osios pavakarę Dacijonų kaime kilo gaisras, apdegė gyvenamasis namas, kuriame gyveno vieniša moteris, auginanti ketverių, dešimties bei šešiolikos metų amžiaus vaikus, buvo slaugoma senjorė. Visa šeima liko be pastogės, gyvenimui būtinų daiktų.
Nuotrauka
vsb
Įkelta:
2022-05-14
Įsivaizduokite tokią situaciją – ramiai leidžiate laiką prie vandens telkinio ir pastebite, kaip visiškai nepažįstamas žmogus skęsta ir šaukiasi pagalbos. Ką daryti? Dažniausiai išsitraukiame mobilųjį telefoną ir skambiname skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 tikėdamiesi, kad netrukus atvyks medikai ir nelaimėlį išgelbės. Narsesni puola į vandenį ir jau praradusį sąmonę skenduolį ištraukia į krantą. Medikų dar nėra. Vieta atoki, ir vargu ar per pirmąsias minutes jie pasirodys. Tik nuo aplinkinių žmonių veiksmų priklausys, ar į nelaimę patekęs žmogus išgyvens.  
Nuotrauka
dviraciu saugykla
Įkelta:
2022-05-13
Mieste pradėjus veikti nemokamoms dviračių saugykloms vasarą Tauragė tikisi pasitikti su dar daugiau dviratininkų ir paspirtukininkų. Uždarose šalia namų įrengtose saugyklose tauragiškiai galės patogiai ir saugiai palikti bei pakrauti gamtai draugiškas transporto priemones. Viena pirmųjų saugyklas išbandžiusi Vlada Musvydaitė–Vilčiauskė tokių sprendimų iki šiol ypač pasigesdavo šalies miestuose.
Nuotrauka
naujagimis ua
Įkelta:
2022-05-13
Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas feisbuko paskyroje pasidalinio džiugia naujiena – Tauragėje sulaukėme pirmojo ukrainiečio naujagimio. Jo vardas – Michail.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-12
Poryt minėsime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Išsamiau apie šią knygą, jos pristatymą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir netgi knygos ištrauka – šiame laikraščio numeryje.
Nuotrauka
telefonai
Įkelta:
2022-05-12
Seimo nario Justo Džiugelio Seimui pateiktos Švietimo įstatymo pataisos dėl mobiliųjų telefonų ir planšečių naudojimo mokyklose buvo atmestos. Tiesa, pataisos bus tobulinamos. Rajono mokyklų vadovai šiai įstatymo pataisai pritartų, nors kai kur jau ir turi įsivedę savo taisykles, prie kurių mokiniai priprato.
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-05-12
Tauragės rajono Ruikių kaime su tėvais ekologiniame ūkyje ūkininkaujantis Paulius Macas džiaugiasi likęs darbuotis kaime. Dar mokykloje vaikinas žinojo, kad po studijų Kaune grįš į kaimą. O ir technologijų ūkyje gausa jį skatina tik tobulėti ir naujinti techniką bei įrenginius.
Nuotrauka
fixus
Įkelta:
2022-05-11
Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Tauragės rajone yra 78 paveldo statiniai, įtraukti į Kultūros vertybių registrą, o FIXUS sąraše kol kas nėra nė vieno iš jų – tai gali pasikeisti po kitą savaitę vyksiančios viešos konsultacijos Kaišiadorių rajono gyventojams.