Dėl užsitęsusios renovacijos tauragiškė svarsto kreiptis į teismą
Įkelta:
2022-05-17
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Daugiabučio gyventoja teigia patyrusi žalą

Autoriaus nuotrauka

 

Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.

Sako, kad pažadų neištesėjo

„Tauragės žinios“ balandžio mėnesį jau rašė apie tai, kad stringa Tauragėje Dariaus ir Girėno gatvėje 32-uoju numeriu pažymėto daugiabučio renovacija. Darbai jau turėjo būti baigti praėjusiais metais, tačiau tęsiasi iki šiol. Be to, pastato rūsyje kyšojo atviri elektros laidai, jais buvo galima ir nusitrenkti. Tuo savo akimis galėjo įsitikinti ir šių eilučių autorius. „Tauragės šilumos tinklų“ direktorius Audrius Arcišauskas dar balandžio mėnesį teigė, kad ši problema bus išspręsta, darbai į priekį judės, o elektros instaliacija bus sutvarkyta nedelsiant. Tačiau šią savaitę antrąkart su „Tauragės žiniomis“ susisiekusi daugiabučio gyventoja šįkart informavo, kad darbai esą sustojo visiškai, problemos liko neišspręstos – atviri elektros laidai nesutvarkyti, o ką jau bekalbėti apie į pabaigą turėjusius eiti darbus.

– Darbai visiškai sustojo. Nė vieno žmogaus nėra prie namo, – kalbėjo Antanina Barauskienė. – Niekas nebendrauja, niekas neskambina, nieko nėra, niekam niekas nerūpi. 

Pasak pašnekovės, anksčiau prie daugiabučio pamatų dar dirbo 2 žmonės, kurie juos atkasė, o dabar neliko ir tų darbininkų.

– Neišspręstos ir problemos dėl elektros. Mėginau prisiskambinti į „MNTO statybą“, direktorius neatsakė, skambinau 2 kartus į Šilumos tinklus, bet niekas neatsakė, – apgailestavo moteris.

A.Barauskienė teigė sulaukusi artimųjų raginimų kreiptis į teismą. 

– Atvyko marti. Pamačiusi, kas vyksta, pasakė, kad turėčiau kreiptis į teismą su ieškiniu. Juk man daroma žala – galiu nusitrenkti rūsyje, man yra baugu, dėl to išsinešiau maistą iš rūsio. Juk renovaciją turėjo baigti praėjusių metų lapkritį. Jie turėtų gyventojams mokėti už besitęsiančią renovaciją ir patirtus nuostolius, o ne mes jiems, – pasipiktinimo neslėpė daugiabučio gyventoja. 

Bendrovė skolinga, mažėja darbuotojų

Su „MNTO statyba“ vadovu Mindaugu Pranausku „Tauragės žinioms“ susisiekti nepavyko. Antradienį po pietų mėginant prisiskambinti mobiliuoju telefonu niekas neatsiliepė, vėliau adresatas buvo nebepasiekiamas. Neatsiliepiama ne tik bendrovės direktoriaus, bet įmonės tinklalapyje nurodytu telefonu. Į elektroniniu paštu nusiųstus klausimus atsakymo taip pat nesulaukėme. 

Tad nepavyko išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių bendrovė ir toliau susiduria su problemomis renovuodama daugiabutį. 

Portalo rekvizitai.lt duomenimis, bendrovė gegužės 9-ąją turėjo 27 tūkst. eurų skolos „Sodrai“. Skaičiuojama, kad mažėja ir pačių darbuotojų. Jeigu praėjusiais metais įmonėje dirbo per 60 žmonių, tai, šių metų gegužės 4-osios duomenimis, joje tedirba 33 apdrausti darbuotojai. 

„Išvadą galite daryti pats“

„Tauragės žinioms“ susisiekus su darbus administruojančių „Tauragės šilumos tinklų“ direktoriumi A. Arciškausku šis teigė, kad situacija nėra tokia, kaip ją apibūdina gyventoja, be to, esą renovaciją vykdyti trukdo ir žiniasklaidos dėmesys.

„Turėjome objekte atsakingų institucijų patikrinimus, kuriems taip pat reikia skirti laiko viską parengti, medžiagą, info ir t.t., taip gaišinami bendrovės žmogiškieji ištekliai, kurie kainuoja bei turime atidėti plano laikymosi darbų organizavime ir nukenčia kiti besikreipiantys“, – atsakydamas į klausimus raštu dėstė A. Arciškauskas. 

Direktorius aiškino, kad dėl stringančios renovacijos su rangovu jau buvo susisiekta. Paklaustas, kiek darbininkų šiuo metu pluša renovuojant daugiabutį, jis tikino nesekantis darbuotojų skaičiaus, nes svarbiausia, kad būtų atlikti darbai bei pašalinti defektai ar trūkumai. „Šiandien grįžau, darbai vyksta, nėra darbuotojų kaip skruzdėlių, bet darbai vykdomi“, – antradienį teigė jis. 

Pasak pašnekovo, dirba 2–4 darbuotojai. Paklaustas, ar nėra susiduriama su darbo jėgos trūkumu, A. Arciškauskas aiškino: „Nereikia nieko išvedžioti. Jūs taip pat skaitote kolegų straipsnius ir aktualijas, tai išvadą galite daryti pats“

Pasiteiravus, ar, kaip buvo planuota anksčiau, renovaciją bus spėta baigti iki birželio mėnesio, A. Arcišauskas teigė, kad „realiai vertinant nebesuspės, bet darbus atlikti reikia“. 

Vyksta tyrimas

Be to, pašnekovas tikino, kad situacija yra sekama. „Suprantu, kad norisi čia ir dabar, bet šiai dienai yra sudėtinga situacija, bet ne beviltiška, ir 2–4 darbuotojai dirba, nes kai kurių darbų neatlikus negalima vykdyti kitų“, – aiškino A. Arciškauskas.

Komentuodamas situaciją dėl elektros instaliacijos, jis tikino, kad rangovas klausimą sprendžia. „Subrangovai elektrikai bus pasamdyti elektros instaliacijos tvarkymui, mūsų pritarimas yra, klausimą sprendžia rangovas ir bus sutvarkyta“, – pažadėjo jis. 

A.Arcišauskas pastebėjo, kad šiuo metu yra atliekamas vidinis tyrimas, nes kilo klausimas, ar patys rangovo darbuotojai, ar pašaliniai asmenys sudarkė elektros instaliaciją. „Nes yra net apšildymo medžiaga pažeista neadekvačiai, kitos aplinkybės kelia daugiau papildomų klausimų“, – tikino jis. 

Jau rašėme, kad kaip skelbiama 2019 metais parengtame investiciniame plane, Dariaus ir Girėno g. 32 daugiabučio renovacija gyventojams preliminariai turėtų atsieiti 221,6 tūkst. Eur. Buvo skaičiuojama, kad tiek kainuos stogo, sienų, rūsio perdangų šiltinimas, langų ir balkonų durų keitimas, šildymo sistemos pertvarkymas, vandens sistemų atnaujinimas, laiptinių remontas, elektros instaliacijų atnaujinimas ir kt.

 

Nuotrauka
zmogus
Įkelta:
prieš 18 valandų
Neįgalūs žmonės turi ne tik sveikatos problemų, bet ir kitokių rūpesčių – tenka įveikti kliūtis, apie kurias kiti nė nesusimąsto. Ratukuose judantys žmonės Tauragėje vis dar neretai susiduria su stačiais ir neįveikiamais įvažiavimais prie įvairių įstaigų. Kartais nebūna nė jų. Problema kyla ir tuomet, kai dalis verslininkų bėdos matyti nenori ir tartum užsiriša akis. „Nieko nedarysim“, – atšauna kai kurių įmonių vadovai, kai neįgalieji šiems primena, kad neįmanoma patekti į patalpas ir šią problemą reikėtų išspręsti. Tiesa, tauragiškiai kalba, kad yra ir geranoriškų verslininkų. Tačiau negalią turinčias moteris vis dar stebina įsivaizdavimas, kad reikalui esant neįgalųjį, sėdintį vežimėlyje, pasitelkus porą stiprių vyrukų, galima lyg niekur nieko pakelti. „Ar norėtumėte, kad jus kas nors kilnotų?ׅ“ – klausia jos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-23
Į redakciją laišką ir nuotraukas atsiuntusi tauragiškė teigė negalinti suprasti, kodėl po žolės nupjovimo senosiose miesto kapinėse subirusi žolė ant kapaviečių taip ir palikta. Kapines prižiūrinčios parapijos kunigas sako, kad žolę apie kapavietes turi apsipjauti jas prižiūrintys žmonės, o jei žolė užbiro, parapija neįsipareigojusi jos sutvarkyti.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-06-22
Baigiantis mokslo metams gausu skelbimų su darbo pasiūlymais pedagogams – mokyklos ieško ne tik dalykų mokytojų, bet ir pagalbos mokiniams specialistų, kurių ypatingai trūksta ne tik mūsų rajone, bet visoje šalyje. Pedagogų bendruomenė, kaip pastebi ne tik ugdymo įstaigų vadovai, bet ir rajono vadovai, sensta, o jaunų specialistų į mokyklas privilioti neįmanoma. Prognozės bauginančios – suskaičiuota, kad po metų šalyje trūks beveik 3 tūkst. pedagogų. Plačiau apie tai skaitykite laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
saules energija
Įkelta:
2022-06-20
Visuomenės grupėms susiduriant su galvosūkiu, kaip sutaupyti pinigų energijos išlaidoms, gyventojai ir verslai raginami pasinaudoti beveik 1 mlrd. eurų investicijoms į nuosavas elektrines bei energijos vartojimo efektyvinimą. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, iš jų daugiau nei pusė – 608 mln. eurų ES lėšų – gyventojus ir įmones pasieks per artimiausius 1,5 metų, t.y., iki 2023 m. pabaigos. Likusioji – iki 2030 m.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-06-20
aaiškėjo, kokių specialistų labiausiai trūksta Tauragės rajone. Tai – psichologai, slaugytojai ir buhalteriai. Šias specialybes pasirinkę studijuoti asmenys gali prašyti Tauragės rajono savivaldybės finansuoti jiems studijas arba skirti stipendiją, per metus siekiančią iki 2 tūkst. eurų.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-19
Baigiantis mokslo metams moksleiviai kuri vasaros planus: daugelis nori ne tik pailsėti, bet ir užsidirbti išlaidoms. Didžiajai daliai jų įsidarbinti taip ir nepavyksta, nors darbdaviai sako, kad darbų yra. Žinoma, darbo vietų mažiau nei norinčiųjų padirbėti, be to, darbdaviai labiau linkę įdarbinti pilnamečius. Apie tai kalba ne tik darbdaviai, bet ir moksleiviai. Vaikų ir paauglių darbą griežtai reglamentuoja įstatymai, juos primena ir Valstybinė darbo inspekcija, kuri, susumavusi praėjusių metų rezultatus, skelbia nustatytų pažeidimų statistiką. 
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-06-19
Rajono meras su komanda, savivaldybės administracijos atstovai patirties sėmėsi Briuselyje ir Švedijoje.
Nuotrauka
krepsinis100
Įkelta:
2022-06-18
Krepšinis – tai sporto šaka, kuri Lietuvai padovanojo daug išskirtinių akimirkų, ir nė viena kita sporto šaka neatnešė tiek džiaugsmo, kiek krepšinis. Neatsitiktinai krepšinis vadinamas antrąja Lietuvos religija. Šiomis mintimis trečiadienį kultūros rūmuose prasidėjo šventė, skirta Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti ir pagerbti krašto krepšinio atstovus. Gausiai susirinkusi Tauragės krepšinio bendruomenė vos tilpo salėje – ir visi jie neatsiejama šios sporto šakos dalis – legendiniai mūsų krašto krepšininkai, treneriai, rėmėjai, jaunųjų žaidėjų artimieji. Ir visus juos drąsiai galima vadinti krepšinio ligoniai.   
Nuotrauka
prezidentas
Įkelta:
2022-06-17
Metiniame Prezidento pranešime Seime nuskambėjo Tauragės vardas. Klimatui neutraliu tapti pasiryžęs miestas sulaukė pagyrų. Gitanas Nausėda pabrėžė, kaip svarbu, kad savivalda suvoktų savo atsakomybę siekiant klimato krizės valdymo tikslų. 
Nuotrauka
Skaudvilės tvenkinys. Tauragės VSB nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Į Tauragę savaitgalį atslinksianti karščio banga greičiausiai privilios žmones prie įvairių upių ir tvenkinių. Prieš kurį laiką Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) priežiūros laboratorijos specialistai, atlikę Skaudvilės tvenkinio vandens kokybės tyrimą, nustatė, kad maudytis jame – pavojinga. Tačiau dabar žmonės gali būti ramūs – jame maudytis vėl galima.
Nuotrauka
saugykla
Įkelta:
2022-06-17
Gegužės viduryje atsidariusios nemokamos dviračių saugyklos sulakė didžiulio gyventojų susidomėjimo. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, per mėnesį laiko jau daugiau kaip 650 Tauragės miesto gyventojų užpildė prašymus ir pradėjo naudotis dviračių saugyklomis.
Nuotrauka
maistas
Įkelta:
2022-06-17
Kad suprastum, jog viskas brangsta, nereikia būti ekonomikos ekspertu – tai akivaizdu, tai patvirtina ir statistika, ir gatvėje sutikti žmonės. Jei vieniems didelio skirtumo nėra, ar, tarkim, sviestas kainuoja pusantro, ar du su puse euro, tai kitus kone kasdien didėjantys skaičiai etiketėse varo į neviltį. Juo labiau, kad greito palengvėjimo nematyti.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-06-16
Krepšinis – tai sporto šaka, kuri Lietuvai padovanojo daug išskirtinių akimirkų, ir nė viena sporto šaka neatnešė tiek džiaugsmo, kiek krepšinis. Neatsitiktinai krepšinis vadinamas antrąja Lietuvos religija. Šiomis mintimis trečiadienį kultūros rūmuose prasidėjo šventė, skirta Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti. Apie tai skaitykite laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
gaures mokykla
Įkelta:
2022-06-16
Pradėtas ruošti dar vienas ugdymo įstaigos atnaujinimo projektas. Kaip rašoma Tauragės rajono savivaldybės puslapyje, šį kartą pokyčiai laukia Gaurės pagrindinės mokyklos moksleivių. Mokykla įsikūrusi centrinėje miestelio dalyje, todėl po atliktos renovacijos ne tik mokiniai ir mokytojai galėsi džiaugti šiltesnėmis ir energetiškai efektyvesnėmis patalpomis, bet ir atsinaujinusiu Gaurės miestelio vaizdu.
Nuotrauka
tratc
Įkelta:
2022-06-16
Gegužę Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Virginijus Noreika savivaldybės tarybos nariams pristatė įmonės veiklos ataskaitą. Įmonė praėjusius metus baigė pelningai, tačiau iššūkių netrūksta.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-06-15
Šią savaitę Tauragės miesto žvyruotos gatvės laistomos ir barstomos kalcio chloridu. Ši priemonė veiksmingai kovoja su dulkėmis ir padeda išspręsti opią gatvių dulkėjimo problemą. Kaip rašoma Tauragės rajono savivaldybės puslapyje, šiuo metu į gatvių su žvyro danga laistymo ir barstymo sąrašą yra įtraukta daugiau kaip 50 daugiausiai pravažiuojamų žvyruotų miesto gatvių, kurių bendras ilgis siekia daugiau kaip 20 kilometrų.
Nuotrauka
Ugniagesių gelbėtojų nuotrauka
Įkelta:
2022-06-15
Nors kalendorinė vasara ir prasidėjo, tačiau orai primena tik tikrą lietuvišką vasarą – sulaukiame ir šiltų dienų ir lietaus. Tikimės karštesnių dienų, kad galėtumėme pasidžiaugti, turbūt maloniausia pramoga – maudynėms vandens telkiniuose. Tačiau, reikia nepamišti ir saugių elgesio taisyklių prie vandens. 
Nuotrauka
greitoji
Įkelta:
2022-06-15
Seimas priėmė įstatymų pakeitimus, kuriais sutarta nuo kitų metų liepos optimizuoti greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugų teikimą – bus įsteigta viena Greitosios medicinos pagalbos tarnyba, pavaldi Sveikatos apsaugos ministerijai. Ketinama tolygiau perskirstyti medikų brigadas. Svarstoma, kad tai padės žmonėms pagalbos sulaukti greičiau, esą ypač tai pagelbės kaimo vietovėse gyvenantiems žmonėms. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas tikina, kad Tauragės rajone medikų vėlavimai nėra reikšmingi, bei įvardijo pagrindines priežastis, kodėl taip nutinka, kad nors ir retai, bet medikų tenka palaukti ilgiau.