Tauragės ligoninės darbuotojų atlyginimai kilo penktadaliu
Įkelta:
2022-05-10
Nuotrauka
ligonine
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Balandžio 27-ąją rajono tarybai pateiktoje ir patvirtintoje Tauragės ligoninės ataskaitoje daugiausia dėmesio sulaukė medikų atlyginimai. Akcentuojama, kad sparčiai kilo gydytojų, slaugytojų atlyginimai.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška praėjusiame Sveikatos ir socialinių reikalų komitete skaičiavo, kad praėjusių metų pabaigoje įstaigoje dirbo 522 darbuotojai, iš kurių 91 gydytojas, 181 slaugytoja. Iš 15,1 mln. eurų išlaidų daugiausia skirta darbo užmokesčiui – per 11,5 mln. eurų. Pasak direktoriaus, karantino metu Sveikatos apsaugos ministerija nustatė priedų prie atlyginimo tvarką.

– Darbuotojams, kurie susidūrė su COVID-19 pacientų gydymu, buvo skirti nuo 60 iki 100 procentų darbo užmokesčio priedai, – sakė jis.

Be to, didėjo ir minimalus mėnesinis atlyginimas. Lyginant su 2020 m., Tauragės ligoninėje darbo užmokesčio suma padidėjo 21,4 proc., per 2 mln. eurų.

Tarybos nariams L. Indriuška sakė, kad 2020 m. prasidėjusi ir praėjusiais metais besitęsusi pandemija lėmė pacientų sumažėjimą.

– Teko perorganizuoti patalpas COVID-19 pacientų gydymui, infrastruktūrą, materialiuosius bei žmogiškuosius išteklius, – kalbėjo L. Indriuška.

Nepaisant to, vidutinis darbo užmokestis ir be priedų už COVID-19 pacientų gydymą kilo: jeigu gydytojų vidutinis atlyginimas 2019 m. siekė 4038 eurus, tai 2021 m. – jau 5767 eurus, o štai slaugytojų vidutinė alga praėjusiais metais siekė 1605 eurus, kai 2019 m. – tik 1171 eurą.

Direktorius pažymėjo, kad dėl pandemijos paslaugų nepavyko suteikti tiek, kiek ikipandeminiu laikotarpiu.

– Tačiau lyginant su 2020 metais rodikliai didėja. Žmonės nebe taip baiminasi kreiptis paslaugų arba jos tampa neišvengiamos, – sakė jis.

Atsižvelgia į rinką

Kai kuriems tarybos nariams kilo klausimų, kodėl skiriasi medikų atlyginimai.

– Ligoninei rodiklius, tikslus iškelia ir Sveikatos apsaugos ministerija, ir Tauragės rajono savivaldybės taryba, – „Tauragės žinioms“ trečiadienį kalbėjo L. Indriuška. – Vienas iš įrankių siekti tikslų – darbo užmokestis, atlyginimai komandai. Pasakymas, kad yra neaišku, rodo, kad nėra pakankamai įsigilinta į šią sritį, mes visą informaciją pateikėme. Taryboje keliamas toks įdomus klausimas, kad neva atvažiuojantys gydytojai gauna daugiau už vietinius. Tada galima klausti, o kas yra atvažiuojantieji, o kas – vietiniai. Reikia suprasti, kad mėginame teikti kuo daugiau kokybiškų paslaugų vietoje, kad žmonėms nereikėtų vykti į kitas ligonines. Suprantama, kad Tauragės ligoninė nedirba izoliuotomis sąlygomis. Reikia atsižvelgti į Lietuvos, Europos, pasaulio rinką, tai, kad specialistai gali rinktis bet kurią ligoninę darbo vietai. Tad darbo užmokestį diktuoja rinka ir darbuotojo, specialisto kvalifikacija. Natūralu, kad gydytojų atlyginimai nėra ir negali būti vienodi, nes vieni yra paklausesni, jų trūksta, taigi jie – geriau apmokami. Jeigu taip nutiktų, kad būtų priimtas sprendimas visiems darbuotojams suvienodinti darbo užmokestį, iš manęs būtų atimtas vienas pagrindinių įrankių, kaip rinkti komandą, kad būtų teikiamos kokybiškos paslaugos čia, Tauragės ligoninėje. Galėtume netekti specialistų, kurie teikia kokybiškas paslaugas, neužtikrintume visos skyrių komandos veiklos.

Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus, akivaizdu, kad skyriai negali veikti tik su dalimi reikiamų specialistų, tada jie būtų uždaromi.

– Galų gale liktų slaugos ligoninė. Nemanau, kad to siekiame ir norime, – komentavo pašnekovas. – Kartais keliami klausimai, kodėl nėra vieno ar kito specialisto. Pažymėsiu, kad kai kurie gydytojai būna dar geriau apmokami, jų didelis trūkumas visoje Lietuvoje.

Ruošiasi ir karo sąlygoms

Šiuo metu Rytų Europoje susiklosčiusi geopolitinė situacija neramina, visuomenėje vyrauja didžiulė įtampa dėl galimo didelio karinio konflikto tolesnio plėtimosi. Tačiau karo sąlygomis Tauragės ligoninė yra pasiruošusi dirbti, Sveikatos ir socialinių reikalų komitete kalbėjo ligoninės direktorius. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, kur eitų fronto linija – ar per pačią Tauragę, ar aplink. Pasak L. Indriuškos, darbui karo sąlygomis įtakos turi ir elektros, kuro, kitų išteklių tiekimas.

–Tokiu metu būtų teikiamos chirurginės paslaugos dėl plėšinių, šautinių žaizdų. Į tai dėmesį ir kreipiame, kad būtų toms problemoms spręsti įsigyjami vaistai, paruošiamos operacinės, o darbuotojai – paskirti, jei taip nutiktų. <...> Bus gelbėjamos gyvybės dėl karo pasekmių, – sakė direktorius.

Ypatingas dėmesys skiriamas pasiruošti intensyviosios terapijos paslaugoms, taip pat tam, kad netrūktų generatorių, kurie net ir sustojus elektros tiekimui veiktų ir ligoninės veikla toliau būtų užtikrinama. 

Bet, pažymėjo L. Indriuška, visos ligoninės paslaugoms užtikrinti generatorių įsigyti neįmanoma – nėra papildomų jungčių.

Nuotrauka
lietus
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vos per keletą valandų lėtai judanti bet intensyvi kritulių zona užsėmė Tauragę. Kaip teigiama Orai ir klimatas Lietuvoje feisbuko paskyroje, vos per keletą valandų iškrito 64 mm lietaus (mėnesio norma apie 87 mm.) Rezultatas gana aiškus – ežerai gatvėse ir juose paskendę arba beveik paskendę automobiliai.
Nuotrauka
veliava
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šiemet liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ visame pasaulyje tradiciškai nuskambės jau keturioliktąjį kartą. Ši idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti „Tautišką giesmę“, pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosusią gyva balsų grandine. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2022-06-30
Jau beveik savaitę iš Lietuvos nesitraukia svilinantis karštis. Nors tokios vasaros daugelis laukia, tačiau žmonių, ypač vyresnių, sveikatai tai – tikras iššūkis. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įspėja apie kaitrą. Birželio pabaiga daugelyje šalies rajonų atnešė 30–34 laipsnių karštį. Pacientų daugiau ir Tauragės gydymo įstaigose. Išsamiau apie tai, kuo pavojingi karščiai, skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sijotuvas
Įkelta:
2022-06-30
Įgyvendinant Europos Sąjungos (85 proc.) ir Tauragės regionų savivaldybių (15 proc.) biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Tauragės regiono maisto/virtuvės, įskaitant ir žaliąsias, atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, viešo konkurso būdu nupirktas mobilus būgninis atliekų sijotuvas.
Nuotrauka
sukaktis
Įkelta:
2022-06-30
Birželio 24 d. paminėtos bendradarbiavimo sukaktys tarp Mažonų seniūnijos ir Lenkijos Respublikos Punsko valsčiaus (savivaldybės) bei Klaipėdos rajono savivaldybės Dovilų seniūnijos. 
Nuotrauka
marsrutai
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybėje surengtame susitikime pristatyti nauji Tauragės regiono viešojo transporto maršrutai. Numatoma, kad regioniniai maršrutai startuos jau nuo rugsėjo 1-osios.
Nuotrauka
arena
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybė paskelbė antrąjį multifunkcinio sporto ir kultūros centro Bertoniškės g. statybos darbų konkursą. Kaip anksčiau informavo rajono meras, pirmasis konkursas balandį neįvyko, o sutartis su rangovu nepasirašyta, nes nebuvo pateikti visi reikalingi dokumentai dėl keliamų kvalifikacinių reikalavimų, reikalingų tokio objekto statybai. 
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2022-06-29
Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 mln. Eur – dukart daugiau nei 2020-aisiais. Pagrindiniais sukčių taikiniais tapo trijų didžiausių šalies miestų gyventojai – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje užfiksuota 80 proc. visų sukčiavimo atvejų. Nors 96 proc. sukčiavimo atvejų buvo nukreipti į fizinius asmenis, beveik pusė visų išviliotų pinigų – iš įmonių sąskaitų, rodo Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro (PPPKC) statistika.
Nuotrauka
moksleiviai i vyriausybe
Įkelta:
2022-06-28
Rugpjūčio 22–26 d. vėl gyvai vyks aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. 30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos turės unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje. Šių metų projekto tema – „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“. Tauragės rajono moksleiviai projekte dalyvavo 2010 ir 2017 metais, vis jie buvo atrinkti iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos.
Nuotrauka
regitra
Įkelta:
2022-06-28
Balandį Ukrainai laikinai panaikinus muito mokesčius į šalį įvežamoms transporto priemonėms, ženkliai išaugo ukrainiečių srautas „Regitros“ padaliniuose, kuris tebesitęsia iki šiol. Nuo liepos 1 d. muitų lengvata turėtų būti panaikinta, tad prognozuojama, kad šią savaitę bus pasiektas pikas. Atsižvelgiant į tai, gyventojai kviečiami naudotis elektroninėmis paslaugomis arba pasinaudoti išankstine registracija ir taip savo vizitą planuoti iš anksto.
Nuotrauka
aiksteles
Įkelta:
2022-06-27
Tauragės rajono savivaldybės administracija kartu su UAB „Sportėja“ pasirašė sutartį dėl sporto aikštelių, esančių Tauragės rajone ir Tauragės mieste, dangos įrengimo. Kaip rašoma savivaldybės puslapyje, darbus minėtas rangovas įsipareigojo atlikti iki rudens pradžios.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-06-26
Namuose, sodyboje, gamtoje, stovykloje – kur beatostogautų vaikai, jiems vasara – nerūpestingų dienų metas. Mes, suaugusieji, turėtume tai įvertinti ir priminti vaikams, kaip saugiai elgtis gamtoje ar namuose, prie vandens telkinių ir patys turėtume išlikti budrūs net tuomet, kai laiką leidžiame kartu su savo mažaisiais, sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.
Nuotrauka
zmogus
Įkelta:
2022-06-25
Neįgalūs žmonės turi ne tik sveikatos problemų, bet ir kitokių rūpesčių – tenka įveikti kliūtis, apie kurias kiti nė nesusimąsto. Ratukuose judantys žmonės Tauragėje vis dar neretai susiduria su stačiais ir neįveikiamais įvažiavimais prie įvairių įstaigų. Kartais nebūna nė jų. Problema kyla ir tuomet, kai dalis verslininkų bėdos matyti nenori ir tartum užsiriša akis. „Nieko nedarysim“, – atšauna kai kurių įmonių vadovai, kai neįgalieji šiems primena, kad neįmanoma patekti į patalpas ir šią problemą reikėtų išspręsti. Tiesa, tauragiškiai kalba, kad yra ir geranoriškų verslininkų. Tačiau negalią turinčias moteris vis dar stebina įsivaizdavimas, kad reikalui esant neįgalųjį, sėdintį vežimėlyje, pasitelkus porą stiprių vyrukų, galima lyg niekur nieko pakelti. „Ar norėtumėte, kad jus kas nors kilnotų?ׅ“ – klausia jos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-23
Į redakciją laišką ir nuotraukas atsiuntusi tauragiškė teigė negalinti suprasti, kodėl po žolės nupjovimo senosiose miesto kapinėse subirusi žolė ant kapaviečių taip ir palikta. Kapines prižiūrinčios parapijos kunigas sako, kad žolę apie kapavietes turi apsipjauti jas prižiūrintys žmonės, o jei žolė užbiro, parapija neįsipareigojusi jos sutvarkyti.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-06-22
Baigiantis mokslo metams gausu skelbimų su darbo pasiūlymais pedagogams – mokyklos ieško ne tik dalykų mokytojų, bet ir pagalbos mokiniams specialistų, kurių ypatingai trūksta ne tik mūsų rajone, bet visoje šalyje. Pedagogų bendruomenė, kaip pastebi ne tik ugdymo įstaigų vadovai, bet ir rajono vadovai, sensta, o jaunų specialistų į mokyklas privilioti neįmanoma. Prognozės bauginančios – suskaičiuota, kad po metų šalyje trūks beveik 3 tūkst. pedagogų. Plačiau apie tai skaitykite laikraščio vedamajame. 
Nuotrauka
saules energija
Įkelta:
2022-06-20
Visuomenės grupėms susiduriant su galvosūkiu, kaip sutaupyti pinigų energijos išlaidoms, gyventojai ir verslai raginami pasinaudoti beveik 1 mlrd. eurų investicijoms į nuosavas elektrines bei energijos vartojimo efektyvinimą. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, iš jų daugiau nei pusė – 608 mln. eurų ES lėšų – gyventojus ir įmones pasieks per artimiausius 1,5 metų, t.y., iki 2023 m. pabaigos. Likusioji – iki 2030 m.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-06-20
aaiškėjo, kokių specialistų labiausiai trūksta Tauragės rajone. Tai – psichologai, slaugytojai ir buhalteriai. Šias specialybes pasirinkę studijuoti asmenys gali prašyti Tauragės rajono savivaldybės finansuoti jiems studijas arba skirti stipendiją, per metus siekiančią iki 2 tūkst. eurų.