UAB Tauragės butų ūkis: ne viskas pagal planą
Įkelta:
2022-06-12
Nuotrauka
butu ukis
Aprašymas

Pasak vadovo, darbuotojų trūkumas darbo rinkoje – katastrofiškas. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

 

Praėjusio savivaldybės tarybos posėdžio metu pristatyta UAB Tauragės butų ūkio ataskaita. Pasak bendrovės vadovo, planų daug, įgyvendinti pavyksta ne visus.

UAB Tauragės butų ūkio direktorius Egidijus Vaitiekus, pristatydamas įmonės veiklą, tarybos nariams teigė, kad bendrovės valdomas turtas nesikeitė, išskyrus patalpas Bažnyčių g. 22, buvusią mokesčių kasą, kuri nebuvo parduota viešo aukciono būdu, nes neatsirado pirkėjų. O išnuomoti irgi nepavyko. Ką su ja daryti, sprendžiama. Autotransporto parkas, pasak vadovo, irgi nekito, tik jis sensta, jo amžiaus vidurkis – 15 metų. Pernai atnaujinta dalis gamybinių priemonių, atliktas gamybinių patalpų remontas.

Direktorius pasakojo, kad vidutiniškai įmonėje dirba apie 40 darbuotojų, vidutinis jų atlyginimas 2021 m. buvo 1052 eurai. Darbuotojų amžiaus vidurkis – 53 metai. Optimizuotos darbo vietos, vyko darbuotojų kaita, kai kurie išėjo, taigi likusiems atlyginimas padidėjo 6,8 proc.   

Vardijo E. Vaitiekus problemas: nekvalifikuotų darbuotojų kaita, rasti kiemsargį Tauragėje sudėtinga, nepakankama darbų kokybė, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas darbo rinkoje – katastrofiškas, techninių darbuotojų rasti neįmanoma. Dar viena problema – gyventojų pasyvumas priimant namų priežiūrai reikalingus sprendimus. 

Pasak E. Vaitiekaus, 2021 m. 23 proc. padaugėjo laiptinių valymo paslaugų – nuo 65 iki 80 laiptinių, gyventojų įsiskolinimas sumažintas 3,6 proc., tačiau vis dar siekia 237 tūkst. eurų.  Sumažintos skolos, grynasis pelnas siekia 26,5 tūkst. eurų. Pasak vadovo, administravimo tarifai nepavaldūs ekonominei infliacijai – pagrindinių bendrovės paslaugos kainos nekinta.

– Pernai buvo vykdomas saulės, vėjo panaudojimo juridinių asmenų elektros energijos poreikiams projektas – nusprendėme pastatyti saulės jėgainę ant savo gamybinio pastato gamybos reikmėms, – teigė vadovas.

Buvo vykdoma ir projektinė veikla: pagal projektą „Saugi energija“ buvo atliekamas dujų balionų keitimas daugiabučiuose. Iš 52 daugiabučių, pateikusių paraiškas, 24 buvo atnaujinti – įrengti projektuose numatyta laidai, stovai, kabeliai. Vis dėlto 17 namų teko palikti rezerve, kadangi pritrūko finansavimo. Iš viso 2022 metais pateiktos paraiškos 39 namams. 

– Projektas „Saugi energija“ trunka ilgiau nei planuota. Ką buvom įsipareigoję, neįvykdysim, nes prieš porą dienų APVA pareiškė, kad baigėsi finansavimas. Taigi 100 procentų tikrai neįvykdysim, juo labiau, kad yra ypatinga problema su bendrabučio tipo namais – jie nepritaikyti šiam projektui. Laukiam sprendimų. Žinoma, tų namų gyventojai gali atlikti viską patys, bet finansavimo negaus. Su vienu namu iš viso esam „pakibę“: gavom finansavimą, bet buvom apgauti – dabar išsiaiškinom, kad turėsim grąžinti pinigus APVA‘i, kadangi apskaitų neįvesim, to padaryti neįmanoma, nes namas nepritaikytas.  

Išdėstė vadovas ir prognozes: 100 procentų įgyvendinti programą „Saugi energija“, 20 proc. išplėsti laiptinių valymo paslaugą, įgyvendinti 20 kW fotovoltinės elektrinės projektą bendroms reikmėms, apnaujinti ūkį, nusipirkti elektrinį automobilį, didinti pastatų vertę gamybinėse dirbtuvėse – jas apšiltinti, pagerinti fasadą, 2021 metai užbaigti su 20 tūkst. eurų pelnu iki mokesčių.

Ataskaitą tarybos nariai patvirtino.

 

Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
prieš 10 valandų
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
prieš 1 dieną
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-01
Nors iki naujų mokslo metų liko dar mėnuo, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvus nedelsti ir jau dabar atlikti privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Neapsilankius pas šeimos gydytojus dar vasarą, rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti ilgos eilės.
Nuotrauka
turgelis
Įkelta:
2022-08-01
Centro turguje sparčiai vyksta baigiamieji kioskų ir prekyviečių įrengimo darbai. Dar vienas numatytas darbas – terasų įrengimas – kol kas atidedamas, nes antradienį turėjęs pasibaigti terasų įrengimo darbų konkursas nutrauktas. Antrasis darbų pirkimas turi baigtis rugpjūčio 2-ąją. Paskelbtas ir turgaus administratoriaus konkursas.