Vaikų vasaros poilsis: viskas brangsta, o lėšų stovyklomis – tiek pat
Įkelta:
2022-06-09
Nuotrauka
stovykla
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Vasara jau prasidėjo. Pailsėti pasibaigus mokslo metams vaikus kviečia vaikų ir jaunimo vasaros poilsio programos. Šiemet savivaldybės biudžeto lėšomis remia 37 stovyklas, o vaikų vasaros poilsio programoms skyrė 60 000 Eur. Tiesa, metai iš metų nesikeičiantis finansavimas, akivaizdu, darosi gerokai per menkas.

Stovyklos – pasibaigus mokslo metams

Tauragės savivaldybė skelbia, kad jau prasidėjo registracija į vaikų ir jaunimo vasaros poilsio programas (stovyklas) ir kviečia jaunuosius tauragiškius registruotis ir dalyvauti. 

Šiemet savivaldybės biudžeto lėšomis yra remiamos 37 stovyklos, vaikų vasaros poilsio programoms savivaldybė skyrė 60 000 Eur finansavimą. Skelbiama, kad stovyklų dalyvių laukia aktyvios bei prasmingos pramogos kartu su bendraamžiais, jiems suteikiama galimybė geriau pažinti savo kraštą, tyrinėti gamtos lobius, muzikuoti ar vaidinti bei atrasti ir vystyti naujus talentus.

Stovyklų veiklos numatytos pasibaigus mokslo metams, išimtis taikoma ikimokyklinukams.

Pasak Tauragės savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Danguolės Petkienės, savivaldybės lėšomis remiamų stovyklų šiemet vos viena mažiau nei pernai – pernai buvo 38. 

Paraiškų – 41

Vaikų vasaros poilsiui organizuoti, pasak specialistės, šiemet buvo pateikta 41 paraiška. Viena paraiška visiškai neatitiko reikalavimų, teikėjas informuotas, kad jis dar turi galimybę pasitaisyti, jei nori, ir nukreiptas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos paskelbtam konkursui bendroms ukrainiečių ir lietuvių vaikų stovykloms. 

Finansavimas neskirtas dviem stovyklas rengiantiems sporto klubams, nes lėšų vaikų vasaros užimtumui jie gavo pagal sporto klubų dalinį finansavimą. Viena bendruomenė atsisakė skirtų lėšų, galbūt dėl to, kad jiems buvo skirti 300 eurų, o jie prašė 420 eurų, o gal ir dėl kitų priežasčių. 

Lėšų skiriama pernelyg mažai

D. Petkienė pripažįsta, kad lėšų vaikų vasaros poilsiui poreikis jau kelintus metus iš eilės realiai skiriamą sumą viršija kone dvigubai.

– Poreikis buvo kiek daugiau nei 136 tūkst. eurų, o išdalinti galėjome tik 60 tūkst. eurų. Skirstydami  lėšas recenzentai atkreipia dėmesį į veiklų įvairovę, sąmatos pagrįstumą. Šiemet iškeltas buvo ir dar vienas prioritetas – priimti ukrainiečių vaikus. Kai kuriuose projektuose buvo susigalvota labai brangių veiklų, pavyzdžiui, putų šou. Tokių veiklų stovykloje, suprantama, mes negalime finansuoti, taigi lėšų skiriama mažiau. Beje, specialiojo ugdymo vaikų stovyklėlėms skirta beveik 100 procentų prašytos sumos.   

Vis dėlto akivaizdu, kad įsibėgėjant infliacijai, sparčiai kylant kainoms vaikų vasaros poilsiui turėtų būti skiriama daugiau lėšų, o Tauragės savivaldybėje ši suma metai iš metų nesikeičia. D. Petkienė sutinka, kad lėšų išties reikėtų skirti daugiau, ir tikina, kad kitiems metams savivaldybės tarybai bus teikiamas dvigubai didesnis lėšų poreikis:

– Šiemet yra kaip yra... Tikėsimės, kad kitąmet savivaldybės vadovai atsižvelgs į visa tai ir pinigų vaikų vasaros poilsiui skirs daugiau, – teigė ji. 

Daug stovyklų rengia bendruomenės

Ji pasakoja, kad svarbiausias skirtumas , kuris labai džiugina, nuo pernykščių stovyklų yra tai, kad šiemet daug stovyklų rengia bendruomenės – ir kaimiškųjų, ir miesto. 

– Anksčiau vos viena ar dvi bendruomenės parengdavo projektus vaikų vasaros poilsiui, o dabar tokius projektus pateikė net 8 bendruomenės: Lomių, „Skaudvilės krašto“, „Mažonų ryto“, „Gramančios“, Šakviečio, Adakavo, Taurų ir „Beržos“, – vardija ji.

Pasak jos, daugiau projektų šiemet pateikė ir „Robotikos akademija“. Ji vykdo neformaliojo vaikų švietimo programą ir parašė projektą, kuriam skirtas dalinis finansavimas iš savivaldybės. Tiesa, lėšų jiems reikia daugiau, taigi dalį mokesčio teks sumokėti tėvams.

Vyrauja dienos stovyklos

Pasak D. Petkienės, yra reikalavimas, kad stovykla truktų ne trumpiau nei penkias dienas. Dauguma šiemet rengiamų stovyklų tokios ir yra, išimtis – stovyklos specialiojo ugdymosi poreikių turintiems vaikams, jiems stovykla gali trukti ir tris, ir keturias dienas. 

– Bet yra tokių stovyklų, kurios tęsis vos ne visą mėnesį, bus organizuojamos kelios grupės, vaikai keisis, pavyzdžiui, B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos organizuojamos stovyklos viena grupė bus Tauragėje, kita Žygaičiuose, ir stovykla tęsis ilgai, – pasakoja ji.    

Specialistė pasakoja, kad vyrauja dienos stovyklos, į kurias ryte vaikai susirenka, o vakare grįžta namo. Tačiau, pasak jos, džiugu, kad yra ir tokių stovyklų, kuriose vaikai liks nakčiai: tai ir tradicinė Švč. Trejybės parapijos stovykla Mociškių kaime, ir kunigo Karolio metai iš metų organizuojama ir labai vaikų mėgiama stovykla Batakiuose, Šaulių sąjungos stovykla Smalininkuose. Stovyklą su nakvyne Lakštingalų slėnyje organizuoja ir jūrų skautai.         

Viena už kitą įdomesnės

Paprašyta išvardinti originalesnių, įdomesnių veiklų siūlančias stovyklas, D. Petkienė išskyrė „Robotikos akademijos“ rengiamą stovyklą:

– Manau, turėtų būti įtraukianti veikla, su dabar prioritetinėmis STEAM veiklomis, su robotika, tai vaikams labai patrauklu. Apie darželius nekalbu, nes jų stovyklėlės visada labai įdomios. Jie pasipila po visą miestą tokie spalvingi, ryškūs, matomi, ir tų veiklų visokiausių prisigalvoja. Labai patrauklios visada būna B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos stovyklos. Jose planuojama užimti per 90 vaikų, bus kelios grupės, stovykla tęsis vos ne visą mėnesį. Ir veiklos labai įtraukiančios: kūrybinės dirbtuvės, emocijų patyrimo dirbtuvės, tapyba ant vandens, biblioterapiniai užsiėmimai, teatro magija, 3D piešimas ore, psichologinio atsparumo užsiėmimai, terapinis rašymas... Skamba tikrai puikiai. Jau pernai įsitikinome, kad šios stovyklos veiklos išskirtinės.

Specifinės, įdomios, pasak D. Petkienės, visada būna kunigo Karolio organizuojamos krikščioniškos stovyklos Batakiuose – su pokalbiais, dvasingumu, darbu grupelėse, savanoriais. Ten jau veikia visa sistema, viskas sustyguota, o norinčių būna tiek, kad ne visi telpa.

Išskirtinis ir meno mokyklos organizuojamas vasaros poilsis „Veringos“ stovykloje – jis truks beveik visą mėnesį, vaikai suvažiuoja grupelėmis, pabūna kelias dienas, paskui keičiasi. 

Bendruomenių stovyklos daugiausia remiasi sveikos gyvensenos propagavimu, išvykomis, ekskursijomis.

– Kaip sakė vienos bendruomenės atstovė, tokių stovyklų tikslas ir yra surinkti bendruomenės vaikus, kad jie pabūtų kartu, susidraugautų, nuo mažų dienų išsiugdytų bendrystės jausmą, – teigė D. Petkienė.

Mokyklų stovyklos, pasak jos, tradicinės – veiklos daugmaž vienodos, tik vaikai keičiasi.  

– Dar įdomu tai, kad stovyklų rengėjai stengiasi išnaudoti Tauragės miesto ir rajono erdves – labai daug veiklų numatyta Lakštingalų slėnyje, Norkaičių etnokultūros ir tradicinių amatų centre, Rūgalių kaime, kur įsikūrusi gyvūnų prieglauda, Taurų parke, žaliosiose miesto erdvėse. Anksčiau tai skatindavome, dabar jau paraiškų teikėjai tai daro natūraliai. Kai skaičiau paraiškas, atkreipiau dėmesį, kad ne viena ar dvi, o dauguma stovyklų numato tokias išvykas, – pasakoja specialistė. 

Vasaros poilsio programų sąrašą bei stovyklų vadovų kontaktus galite rasti savivaldybės interneto puslapyje, o norintys dalyvauti stovyklose kviečiami tiesiogiai susisiekti su stovyklų vadovais.

Vaikų stovykla Kaune ir Vilniuje 

 

Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
prieš 10 valandų
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
prieš 1 dieną
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-01
Nors iki naujų mokslo metų liko dar mėnuo, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvus nedelsti ir jau dabar atlikti privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Neapsilankius pas šeimos gydytojus dar vasarą, rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti ilgos eilės.
Nuotrauka
turgelis
Įkelta:
2022-08-01
Centro turguje sparčiai vyksta baigiamieji kioskų ir prekyviečių įrengimo darbai. Dar vienas numatytas darbas – terasų įrengimas – kol kas atidedamas, nes antradienį turėjęs pasibaigti terasų įrengimo darbų konkursas nutrauktas. Antrasis darbų pirkimas turi baigtis rugpjūčio 2-ąją. Paskelbtas ir turgaus administratoriaus konkursas.