Grožis kainuoja vis brangiau
Įkelta:
2022-08-02
Nuotrauka
kirpykla
Aprašymas

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

 

Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 

Kainos auga kaip ant mielių

Reguliariai grožio salonuose besilankančios moterys teigia, kad kaskart už paslaugas tenka mokėti brangiau. Štai „Tauragės žinių“ kalbinta tauragiškė Irena pasakoja dabar besistengianti eiti pas kirpėją kaip įmanoma rečiau. Jei anksčiau plaukus ji kirpdavosi ir dažydavosi maždaug kas mėnesį, tai dabar sako „ištempianti“ ir iki dviejų mėnesių ar net dar ilgiau:

– Kai ima matytis ataugantys žili plaukai, papurškiu šaknis tokiu specialiu purškalu ir dar galiu kurį laiką į kirpyklą neiti...

Vis dėlto kai plaukai jau labai nuauga, vizito į kirpyklą išvengti nebepavyksta. O kaskart atėjusi ji sako mokanti vis brangiau:

– Štai prieš kokį pusmetį už kirpimą ir dažymą mokėjau 35 eurus, prieš tris mėnesius – jau 40. O paskutinį kartą suplojau 48...

Tą patį pasakoja ir Ilona, į grožio saloną einanti darytis gelinio manikiūro. Prieš karantiną jis atsieidavo 12 eurų, paskui kaina pakilo iki 15 eurų, o paskutinį kartą manikiūrininkė paprašė jau 18 eurų. 

Tauragiškė Vita už tokį pat manikiūrą sako anksčiau mokėdavusi 16, dabar jau moka 20 eurų.

Ko gero, tai patvirtintų daugelis grožio salonuose besilankančių moterų.

Kainos provincijoje artėja prie didmiesčių kainų

Kerpasi grožio salonuose kone visi, o štai, pavyzdžiui, dažyti plaukus, kirpėjai sako, per pandemiją daug kas išmoko ir patys namie. Tačiau bet ir dažantys namie pajuto – priemonės ir parduotuvėse, ir grožio salonuose jau kainuoja daugiau, neliko pigesnių rusiškų, baltarusiškų. Pabrango ir įrankiai, kirpykloms – patalpų nuoma, elektra. Daugiau imti tenka ir iš klientų.

Plaukų stilistė Daiva sutinka – taip, kainas kelti tenka.

– Nesuprantu, kodėl daugelis įsivaizduoja, kad grožio paslaugos provincijoje turėtų būti pigesnės nei didmiesčiuose, – stebisi ji. – Dažnai lankausi įvairiuose kursuose, mokymuose, pasikalbu su kolegėmis iš kitų miestų, palyginam ir kainas. Tai va: už kursus visos mokam tiek pat, mokesčius irgi tenka mokėti vienodus, priemones perkam tas pačias ir mokam už jas tiek pat, patalpų nuoma, bent jau vidutinės klasės salonų, irgi panaši. Tai kodėl turėtume už savo paslaugas imti mažiau?

Pasak jos, apskritai klaidingai manoma, kad provincijoje gyventi pigiau. Tačiau juk nors pajamos čia kitokios nei didmiestyje, į prekybos centrą nuėjęs nieko nerandi pigiau nei, tarkim, Vilniuje. Ir buitinės technikos pigiau nenusipirksi, nesvarbu, kuriam mieste begyventum. 

– Jei žmogus nori už paslaugą mokėti mažiau, jam reikėtų rinktis žemesnės kvalifikacijos meistrą, – teigia ji, – nes nuo kvalifikacijos priklauso ir kaina. Jei meistras investuoja į save, natūralu, kad jis nori ir atsiimti, kad galėtų ir toliau leisti sau važiuoti į seminarus, mokytis, tobulėti, pirkti kokybiškas priemones. O jei pasilieki tame pačiame kvalifikacijos lygyje, sustoji tobulėti, tai normalu, kad tavo dažymo kaina bus 8 eurai. Nes tu tepsi viena spalva, nesiimsi jokių sudėtingesnių dažymų.

Pasak jos, vis dėlto kaina nuo didmiesčių vis dar žymiai skiriasi, bent jau daugumoje vidutinio lygio salonų. Neveltui iš didesnių miestų klientės važiuoja tvarkytis plaukų į mažesnius.     

– Kita vertus, kaina priklauso ir nuo salono, ir nuo meistro, – svarsto ji, – ir Tauragėje yra meistrų, kurie ima netgi brangiau negu kokioj Klaipėdoj. Ne viena klientė yra sakiusi, kad jos meistrė, perėjusi į prestižinį saloną, savo paslaugas ima vertinti kur kas brangiau. Sako, kol ta meistrė dirbo mažoje bute įrengtoje kirpykloje, už plaukų dažymą mokėjusi 40 eurų, o dabar prabangiame salone tenka mokėti 80 eurų, nors ir meistrė ta pati, ir priemonės. Taigi salono lygis irgi labai svarbu.

Brangimas baugina ne visus

„Tauragės žinių“ kalbinta Irena prisipažįsta jau susimąstanti, ką daryti toliau – ar ieškoti pigesnės, o tuo pačiu ir, ko gero, prastesnės meistrės, ar dažytis plaukus pačiai.

– Žinoma, kai dažaisi pati, taip gražiai neišeina, tačiau mano atlyginimas taip sparčiai nekyla... – atsidūsta ji.  

Pasak plaukų stilistės Daivos, nors kainos nuolat kyla, klientų srauto sumažėjimo ji kol kas nejaučia.

– Nežinau, kol kas niekas nedejavo, kad per brangu, – teigia ji, – atvirkščiai – klientės mane atakuoja, net jei susergu ir privalau nedirbti, pyksta, jei vizito laiką tenka nukelti. O užsirašyti vizitui reikia prieš kelias savaites. Bent kol kas nejaučiu, kad klienčių mažėtų.

Paslaugos brangs mažiau nei prekės 

Statistikos duomenimis, labiausiai šiemet jau pabrango socialinės paslaugos, teikiamos namuose (46 proc.), pašto paslaugos (beveik 30 proc.), atostogų išvykos (20 proc.). Daugiau nei 10 proc. brango būsto remontas ir įvairios su transportu susijusios paslaugos. Kirpyklos, kitos grožio paslaugos – apie 6 proc., panašiai ir viešasis maitinimas.

„Tai praktiškai mes turim vos ne visais frontais didėjančias kainas. Ir visose tose kategorijose kainų kilimas viršija 10 proc. Tikrai jos yra dviženklės ir, tarkim, kai kuriose kategorijose kilimas yra ir 30, ir 40 proc.“, – vertina „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Ekonomistai sako, kad šie metai yra išskirtiniai, nes paslaugos brangs mažiau nei prekės. Iki šiol kelerius pastaruosius metus buvo atvirkščiai – maistas, kitos prekės brangdavo mažiau, o paslaugos daug labiau. Tačiau ir šiemet kainų kilimas vidutiniškai bus bent dešimtadalio ir, kas itin svarbu, anot ekonomistų, prekės kitąmet jau turėtų pradėti pigti, o paslaugos – ne.

„Labai retais atvejais paslaugų kainos krenta, nes vienąkart pakėlus kainas jas labai sudėtinga atgal sumažinti. Nes kyla bendras pajamų lygis ir labai koreliuoja paslaugų kainos su atlyginimo lygiu. Todėl kainos dažniausiai prilimpa, tokį terminą turi ekonomistai, tai yra prilimpančios kainos“, – aiškina Ž. Mauricas.

Po to paslaugos, pasak ekonomisto, kurį laiką turbūt nebrangs, tačiau dabartinis jų kainų kilimas pavojingas – Lietuva rizikuoja tapti brangia, o ne turtinga šalimi. Kils bėdų, viliojant ir išlaikant darbuotojus, nes kainos – kaip kitur, o algos, palyginti, pavyzdžiui, su Vokietija, – perpus mažesnės.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 4 valandas
Šiandien šalies savivaldybėms įteikti svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinių krivūlių“ statulėlės. Teisingumo ministerijos nominacija skirta Tauragės rajono savivaldybės administracijos Tauragės miesto seniūnijai už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą.
Nuotrauka
tevas ir sunus
Asociatyvi pixabay.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 17 valandų
Skyrybos – psichologiškai ir emociškai sudėtingas įvykis ne tik suaugusiems, bet ir jų atžaloms, kurioms tenka išgyventi pasikeitimus šeimoje, namuose ir kasdienėje rutinoje.  Po skyrybų vaikai lieka gyventi su vienu iš tėvų, dažniausiai – mama, todėl retesni susitikimai su tėčiu, sumažėjęs bendravimas ir kartu praleidžiamas laikas gali ženkliai susilpninti abipusį ryšį. Psichologė supažindina su gana nauja praktika, kuri po skyrybų gali padėti užtikrinti galimybę vaikui bendrauti su abiem tėvais vienodai, pataria, kaip atkurti ir išlaikyti tvirtą santykį tarp vaiko ir dažniausiai skyrium gyvenančio tėčio bei primena, ką gali padaryti tėvai, kad vaikas skyrybas išgyventų kuo lengviau.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pusė Norkaičių vakarais dabar skęsta tamsoje, o temsta vis anksčiau. Norkaitiškiai piktinasi, kad elektros pastotes kaime renovavusi ESO pusę kaimo paliko be elektros. Net seniūnas nieko neprisišaukia, kad sutvarkytų, projektą įgyvendinusi „Klaipėdos energetika“ teigia padariusi viską, kas jiems priklauso, ir dar daugiau. Situacija pradėjus domėtis žurnalistams ESO žada gatvių apšvietimą sutvarkyti iki galo, nors esą to daryti jai nepriklauso. Išsamiau apie situaciją Norkaičiuose – šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
plyta baznyciu g
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad nuo spalio 10 d. 8 val. iki spalio 11 d. 15 val. bus uždaryta dalis Bažnyčių gatvės (atkarpa nuo Vytauto iki Respublikos g.).
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nuo š. m. lapkričio 1 d. įsigalioja Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymas, pagal kurį atsiskaitymai ir mokėjimai už sandorius gali būti atliekami grynaisiais pinigais, jeigu jie neviršija 5 tūkst. eurų sumos (arba šią sumą atitinkančios sumos užsienio valiuta).
Nuotrauka
medziai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šią savaitę mieste pradėtas didelių medžių persodinimas – darbus atlieka konkursą laimėjusi įmonė. Planuota persodinti 30 pušų, augančių šalia tiesiamos Naujosios gatvės, ir beržus, augančius pačiame miesto centre, Atgimimo aikštėje. Ne vienas tauragiškis gūžčiojo pečiais nesuvokdamas, kodėl prie fontano augančius beržus nuspręsta persodinti.
Nuotrauka
ukraina lietuva veliavos
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-05
Užvakar savivaldybės taryba nusprendė atnaujinti mūsų miesto draugystę su Ukrainos miestu Lucku – pritarta Tauragės rajono savivaldybės ir Lucko miesto (Ukraina) bendradarbiavimui ir patvirtintas Tauragės rajono savivaldybės ir Lucko miesto bendradarbiavimo susitarimo projektas.
Nuotrauka
TRATC nuotrauka
TRATC nuotrauka
Įkelta:
2022-10-05
UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras vėl vykdo atliekų rūšiavimo kokybės patikrinimus. Visą spalio mėnesį bus tikrinami individualūs Tauragės miesto ir rajono gyventojų popieriaus, plastiko, metalo pakuočių surinkimo konteineriai.
Nuotrauka
mokytojai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-04
Rytoj – Tarptautinė mokytojų diena. Šia proga antradienio popietę Tauragės savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje buvo susirinkę daug rajono mokytojų. Daugeliui jų įteiktos padėkos, o trims iš jų skirtos piniginės premijos.
Nuotrauka
miskasodis
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-04
Lietaus nepabūgę tauragiškiai ir skaudviliškiai, mylintys gamtą ir kavos puodelį iškeitę į medelius, prisidėjo prie Tauragės rajono miškasodžio akcijos. Kone trijų hektarų pievoje Skaudvilėje, šalia tvenkinio, jie pasodino pusantro tūkstančio pušaičių. 
Nuotrauka
SENJORAI
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-10-04
​​​​​​​Naujausiais „Sodros“ duomenimis, vidutinė pensijoje dirbančių vyrų senatvės pensija siekia 597 eurus. Pensijoje dirbančios moterys gauna vidutiniškai 60 eurų didesnę pensiją nei jų nedirbančios bendraamžės.
Nuotrauka
huggy wuggy
Įkelta:
2022-10-03
Jei kurią dieną nebegrįšiu iš darbo, vadinasi mane suvalgė „zombiai“. O mokyklos koridoriuose kasmet jų daugėja. Pertraukų metu kartais šiurpas pagaugais nueina, nes pradinukų korpuse „zombiai“ ir „monstrai“ tiesiog kabinasi tau ant nugaros, o neretai vieni kitiems ir į veidus.
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-03
Apskaičiuojant būsto šildymo išlaidų kompensaciją gyventojams už būsto šildymą kompensuojama dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp vidutinių mėnesio pajamų ir 2 valstybės remiamų pajamų dydžių (2 VRP – 294 Eur) kiekvienam šeimos nariui arba 3 valstybės remiamų pajamų dydžių (3 VRP – 441 Eur) vienam gyvenančiam asmeniui.
Nuotrauka
vsb
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-03
Tauragės rajono savivaldybės Visuomenes sveikatos biure numatoma įdarbinti daugiau specialistų. Dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nustatytų reikalavimų savivaldybės taryba padidino didžiausią leistiną pareigybių skaičių nuo 16,5 iki 18,7 etato. Po tokių pokyčių darbuotojų darbo užmokesčiui finansuoti papildomai prireiks per 10 tūkst. eurų per metus, dalis sumos atkeliaus iš savivaldybės biudžeto. Dėl to priekaištaujama SAM valdininkams.
Nuotrauka
kuras
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-02
Šildymas brangsta, tačiau gyventojams tiesiama pagalbos ranka – kompensacijos už būsto šildymą nepasiturintiems Tauragės rajono savivaldybės gyventojams didinamos. Tauragės rajono taryba priėmė sprendimą, kuriuo nustatė vidutines kuro kainas naujam šildymo sezonui, kurios bus taikomos kompensacijų už būsto šildymą ir karšto vandens ruošimą apskaičiavimui.
Nuotrauka
autobusas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Įvyko atviras Tauragės regiono viešojo transporto sistemos elektroninio bilieto techninės įrangos pirkimo konkursas. Jį laimėjusi įmonė pagal rugpjūčio 24-ąją pasirašytą sutartį įsipareigojo įrangą paleisti per 10 mėnesių. Šis pirkimas – vienas funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos pirmaeilių veiksmų įgyvendinimo priemonių ir vykdomas visose apskrities savivaldybėse – Tauragėje, Jurbarke, Šilalėje ir Pagėgiuose.   
Nuotrauka
sildymas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-30
Ketvirtadienį Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė pasirašė įsakymą dėl šildymo sezono pradžios savivaldybei priklausančiose įstaigose. Tai reiškia, kad Tauragės rajono savivaldybės ligoninės, sveikatos priežiūros, slaugos, ikimokyklinio ugdymo ir bendrojo lavinimo įstaigos, globos namai, seniūnijų seniūnai gali savarankiškai spręsti apie šildymo pastatų pradžią.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-09-29
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
kaminas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-28
Rugsėjo pabaiga, bet rudeniški orai įgauna pagreitį – ne vieną priverčia pasvajoti apie šiltus namus. Svarbu prisiminti, kad namai turi būti ne tik šilti, jaukūs, bet svarbiausia ir saugūs. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. Dėl šios priežasties primenama, kad krosnių ir židinių dūmtraukius reikia nuolat prižiūrėti bei laiku valyti.
Nuotrauka
savivaldybe
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-27
Tauragės rajono savivaldybė pasirašė sutartį su ekspertu, teiksiančiu finansų konsultanto paslaugas. Bendra šios sutarties vertė siekia 17 424 Eur.
Nuotrauka
zemdirbiusvente
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Rugsėjo 23 dieną Tauragės rajono žemdirbiai susirinko į tradicinę žemdirbių šventę, vykusią Tauragės kultūros rūmuose. Renginio metu rajono ūkininkams įteiktos padėkos už darbštumą, atsidavimą savo kraštui ir svarų indėlį puoselėjant ūkį Tauragės rajone.
Nuotrauka
infrastruktura
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-26
Tauragėje atnaujinta daugiau nei 600 kv. m visiškai nusidėvėjusių pėsčiųjų takų, esančių prie vaikų žaidimų aikštelės J. Tumo-Vaižganto gatvėje bei prie lopšelio-darželio „Kodėlčius“, įsikūrusio Moksleivių alėjoje. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, dėmesys skirtas ne tik susisiekimo infrastruktūrai gerinti, bet ir saugumui užtikrinti. Ši vaikų žaidimų aikštelė apjuosta tvora, o pačioje aikštelėje pastatyta nuo lietaus ar saulės apsauganti stoginė.