15 idėjų Tauragei. Kurias išsirinksite?
Įkelta:
2023-03-31
Nuotrauka
stagute
Nuotraukos autorius:
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Aprašymas

2021 m didelės vertės projektas „Stragutės pastogė“ jau įgyvendintas

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas,  skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Šiais metais gyventojai pateikė 16 paraiškų – tai yra 5 daugiau nei pernai ir 2 daugiau nei pirmaisiais dalyvaujamojo biudžeto starto metais. Projektams keliamus reikalavimus atitiko 15 paraiškų, už jas ir bus galima balsuoti. Savivaldybė kviečia susipažinti su pateiktais gyventojų siūlymais ir atiduoti savo balsą labiausiai patikusiems. Balsuoti galima iki balandžio 14 dienos.

Iniciatyvos suskirstytos į 3 kategorijas: didelės apimties, mažos apimties projektus Tauragėje ir kaimiškosiose rajono seniūnijose, visose – po penkis projektus. Mažos vertės projektų, įgyvendinamų per metus, bendra įgyvendinimo vertė neturi viršyti 20 tūkst. eurų. Tauragės rajone per dvejus metus įgyvendinamo nekomercinės paskirties infrastruktūrinio projekto įgyvendinimo vertė negali viršyti 60 tūkst. eurų.

Didelės vertės projektai

Didelės vertės projektų kategorijoje pateikti 6 projektai, tačiau 1 iš jų buvo atmestas dėl per didelės projekto sąmatos.

„Ekstremalaus bėgimo su kliūtimis kompleksas“. Projekto tikslas – Vytauto stadione įrengti ekstremalaus bėgimo su kliūtimis kompleksą miesto ir rajono gyventojams, miesto svečiams. Sprendžiama problema – Tauragėje yra stiprių bėgikų, kuriems tenka vykti treniruotis į kitą miestą, ir ši sporto šaka populiarėja. Turėdami šį kliūčių kompleksą mūsų mieste padidintume jaunimo ir suaugusiųjų užimtumą. Ateityje būtų galima rengti varžybas.

„Sporto klubas po atviru dangumi“. Mažonų gyvenvietė būtų pirma Tauragės rajone, turinti „sporto klubą“ su profesionaliais treniruokliais po atviru dangumi. Jis būtų įrengtas kaimo Parko gatvėje. Treniruokliai yra įspūdingo dizaino, tad itin papuoštų parko erdvę. Sporto stadione yra krepšinio, futbolo aikštynai ir yra apie 0,15 ha laisvo ploto, kuriame būtų įrengtas sporto klubas. Galbūt ateityje gimtų idėjos rengti įvairias varžybas, rungtis viso rajono mastu. Visam rajonui tai kurtų pridėtinę vertę, pritrauktų ne tik miesto gyventojus, bet ir turistus. Treniruotis būtų  galima bet kuriuo paros metu ištisus metus. Naudojimasis visu treniruoklių kompleksu būtų nemokamas.

„Skaudvilė – šeimos laisvalaikio oazė“. Skaudvilėje būtų įrengta išskirtinė atvira laisvalaikio zona, skirta visiems bendruomenės nariams, kurioje būtų šiuolaikiška vaikų žaidimo aikštelė, lauko batutas, lauko treniruokliai, pojūčių takas, išmanusis suolelis, teniso stalas, šachmatų aikštelė, knygų namelis, dviračių remonto stotelė, išplėstas diskogolfo parkas. Ši erdvė galėtų būti ir ugdymo programos dalis, nes bus galimybė užsiėmimus vesti lauke. Nėra abejonių, kad ir mokytojams, darželinukams, ikimokyklinukams ir mokiniams patiks tai, kad judriuosius užsiėmimus bus galima vesti už klasės ribų.

„Jaunimo paplūdimio sporto aikštynas“. Jis būtų įrengtas Jaunimo parke prie „Bastilijos“ sporto komplekso. Taip būtų įveiklinta šiuo metu apleista Jaunimo parko teritorija. Įrengus parke dvi paplūdimio rankiniui ar futbolui pritaikytas aikšteles (matmenys 27×18) jomis galėtų naudotis visų sporto šakų atstovai, erdvėse galėtų vykti įvairių sporto šakų treniruotės bei varžybos, parke galėtų vykti visų sporto šakų vasaros stovyklos. Šalia sporto aikštelių atnaujinus suolelius ir kitą aplinką parkas taptų patrauklus ir šeimoms su vaikais, kadangi šalia yra Keramikos tvenkiniai, kur žmonės dažnai leidžia laiką vasarą. 

„Oficina“. Taip pavadinta idėja Tauragės Dvaro g. 22B karkasiniame namelyje įkurti Tauragės Dvaro kaimo bendruomenės namus. Patalpose vyktų bendruomenės susirinkimai, įvairios edukacijos, vakaronės, organizuojami užsiėmimai Tauragės Dvaro kaimo senjorams ir jaunimui.

Mažos vertės projektai Tauragės miesto seniūnijoje

„Žaisk diskgolfą bet kokiu oru“. Šiuo projektu Tauragės turizmo informacijos centras (TIC) siekia prisidėti prie poilsio ir rekreacijos infrastruktūros gerinimo Tauragėje. Didinant lauko žaidimų pasiūlą Kartų parke būtų įrengta diskgolfo aikštelė. Šis žaidimas ne tik skatina judėti ir sportuoti, bet ir suteikia teigiamų emocijų, nes galima žaisti tiek vienam, tiek ir su draugų kompanija. Būtų galima sportuoti ne tik mėgėjams ar profesionalams, bet ir organizuoti vietinės reikšmės varžybas. 

Žalioji edukacija“. Žalgirių gimnazijos vidiniame kiemelyje būtų sukurta alternatyvi mokymosi aplinka, kiemelis pritaikytas bendruomenės reikmėms užpildant tuščią erdvę želdiniais, sveikatingumo takais, netradicinėmis klasėmis ir darbo erdvėmis, skirtomis mokytis, kurti, sportuoti ir ilsėtis.

Mažos vertės projektai Tauragės rajone

„Jaunas ir sveikas“. Tikslas –  įrengti vaikų lauko žaidimų ir sporto aikštelę visiems kaimo  vaikams bei  svečiams Eidintų kaimo Santakų gatvėje. 

„Geras poilsis, gera sveikata“. Baltrušaičių tvenkinio pakrantėje būtų sukurta viešoji poilsio ir laisvalaikio erdvė kaimelio centre. Ji būtų pritaikyta aktyviam, pozityviam ir turiningam gyventojų poilsiui ir sveikatinimui. Didinat kaimo bendruomenės užimtumo lygį ir tarpusavio bendravimą įrengti vietos gyventojų laisvalaikio ir aktyvaus poilsio zoną – paplūdimį ir prieigą prie jo.

„Beržės upelio slėnio pritaikymas poilsiui ir pažinimui“. Būtų sutvarkyta Beržės upelio slėnio aplinka, pasodinta medžių, įrengti pasivaikščiojimo takai, tiltelis per upelį, pastatytas vandens malūno ratas, informacinės lentos, įrengti mažosios infrastruktūros elementai (suolai, stalai, saulės elementų apšvietimas ir kt.). Būtų sutvarkyta ir Beržės upelio pakrantė, pagerėtų teritorijos ekologinė būklė.

„Muzikos parko įrengimas Mažonuose“. Bendruomenės susirinkimo metu nutarta įrengti muzikos parką prie bendruomenės namų. Planuojama įrengti linksmų bei ryškiai šviečiančių plytelių taką link instrumentų, kurios skleidžia muzikos garsus bei kiek leis finansinės galimybės įsigyti lauko muzikos instrumentų.

„Gilus šulinėlis – skaidrus vandenėlis“ kartu su „Atokvėpio stotele“. Pagrindinis tikslas – į Stragutės kaimo bendruomenės namus įvesti vandenį. Antroji projekto dalis – „Atokvėpio stotelė“. Tai stotelė, orientuota ne tik į pravažiuojančius dviratininkus, bet ir į bendruomenės žmones. 

Balsavimas

Vienas gyventojas gali balsuoti tik vieną kartą, tačiau visose trijose projektų kategorijose. Galimybę balsuoti turi ne jaunesni nei 16 metų, Tauragės rajone gyvenamąją vietą deklaravę, gyventojai. Balsavimas vyksta internetu, adresu www.idejatauragei.lt Tam skirtos dvi savaitės.

Balsuoti galima internetu suvedus savo asmens duomenis svetainėje www.idejatauragei.lt arba prisijungus per e.valdžios vartus. Gyventojai, kuriems reikia pagalbos balsuojant internetu, gali balsuoti bibliotekose. Neturintys galimybės balsuoti naudojantis elektroninėmis ryšio priemonėmis kviečiami atvykti į artimiausią bibliotekos filialą, kur bibliotekų darbuotojos įves jūsų balsą, į elektroninę balsavimo sistemą.

Daugiausiai gyventojų palaikymo sulaukusius mažos apimties projektus Tauragės rajono savivaldybė planuoja įgyvendinti per vienerius, didelės – per dvejus metus.

Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 21 valanda
Darbo neturintys ar mažas pajamas gaunantys, bet verslūs gyventojai galės gauti paramą verslo pradžiai informacinių technologijų, žaliosios ir žiedinėse ekonomikose. Paramai numatyti 25 mln. eurų ir tikimasi, kad iki 2026 m. II ketv. bus sukurta per 1300 naujų darbo vietų. Pirmosios 700 paraiškų bus priimtos jau šiemet. 
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Yra remiamas ir skatinamas paramos gavėjų bendradarbiavimas, todėl paraišką būtina teikti kartu su partneriais. Šio paraiškų teikimo etapo biudžetas – 4 870 243 Eur paramos lėšų.
Nuotrauka
kelias
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vykstant migracijai, susidūrimai su laukiniais gyvūnais – vienas dažniausių pavojų vairuojant, ypač užmiesčio aplinkoje. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pataria vairuotojams būti atidiems keliuose, ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose. Taip pat patariama labiau sutelkti dėmesį važiuojant keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas. Laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus. Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte.
Nuotrauka
tarsa
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Aplinkos ministerija parengė Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos projektą, kuris nustato atliekų pavojingųjų savybių vertinimo, nustatymo ir atliekų priskyrimo pavojingosioms atliekoms tvarką. Taip pat parengti ir Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, numatantys reikalavimus namų ūkiuose susidarančioms pavojingųjų medžiagų atliekoms.
Nuotrauka
Egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Abiturientams – įtemptas metas. Jau po kiek daugiau nei savaitės valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės didžioji brandos egzaminų sesija. Baigsis ji birželio 26-ąją fizikos egzaminu. Tiesa, užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis vyko dar balandžio mėnesį.
Nuotrauka
referendumas
Įkelta:
2023-05-29
Gegužės 23-iąją Seimas paskelbė, kad po metų – 2024-ųjų gegužės 12 d. – Lietuvoje vyks privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio, reglamentuojančio pilietybę, pakeitimo. Pritarus Konstitucijos pakeitimui, būtų įteisinta galimybė turėti dvigubą pilietybę. 
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-29
Moksleiviai ar studentai vasaros mėnesius nori skirti ne tik poilsiui – dažnas tikisi užsidirbti. Tauragės savivaldybė, suprasdama tokį jaunų žmonių norą, skatina verslininkus per vasaros atostogas įdarbinti juos. Pernai pagal šią programą įdarbinti 69 jauni žmonės, o jas įdarbinusioms įmonėms iš viso skirta per 50 tūkst. eurų.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės rajono savivaldybės administracija užsakė tyrimą, kurios tikslas buvo įvertinti Tauragės rajono gyventojų nuostatas, elgseną bei požiūrį į klimato kaitą ir Tauragės žaliąją politiką. Apklausoje dalyvavo 570 respondentų, kurių buvo prašoma atsakyti į 30 klausimų ir įvertinti žinias apie klimato kaitą informacijos/komunikacijos poreikį, nustatyti elgseną, siekiant sumažinti klimato kaitą bei atskleisti nuomonę apie įgyvendinamus žaliojo kurso ir klimato neutralumo tikslus Tauragėje. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-25
Lietuvos Raudonasis Kryžius aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Mūsų miesto skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji. Išsamiau apie Raudonojo Kryžiaus veiklą Tauragėje – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
gaisras miske
Asociatyvi Valstybinių miškų urėdijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Šalyje įsitvirtinę šilti ir sausi orai – iššūkis Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms komandoms, į iškvietimus dėl degančio miško vykstančioms kone kasdien. Miškų stebėjimui naudojamos antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos bei pasitelkiami dronai. Šiuo metu šalyje nustatyta III ir IV miškų gaisringumo klasės – vidutinis ir didelis miško gaisrų pavojus.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvos gyventojų pajamos toliau tolygiai augo, tačiau pajamų didėjimas nusileido infliacijai – parodė „Sodros“ pirmojo ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidė ir vaikų susilaukusių šeimų pasirinkimus derinant tėvystę ir darbą, skelbiama „Sodros“ pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
sernai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės rajono savivaldybė kviečia iki birželio 15 dienos žemės sklypų, kuriuose medžioklė neuždrausta, savininkus, valdytojus ir naudotojus teikti paraiškas dėl kompensacijos už medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos einamaisiais metais įdiegtas prevencines priemones. Primenama, kad medžiotojų būreliai nėra žemės sklypų savininkai, valdytojai ar naudotojai.
Nuotrauka
vandenys
Asociatyvi „Tauragės vandenų“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Nustatoma nemažai atvejų, kai gyventojai yra savavališkai prisijungę prie vandens tiekimo ar nuotekų surinkimo tinklų. Paprastai savavališkai prie tinklų prisijungiama turint nesąžiningų paskatų arba paprasčiausiai nežinant, kaip reikia įteisinti naudojimąsi vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų paslaugas.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Kalbos apie artėjančią krizę ne vienam iš mūsų kelia klausimus dėl asmeninių finansų. Kur laikyti sutaupytus pinigus, kad jie nenuvertėtų, ką daryti su turima paskola, ar dabar palankus metas skolintis? O gal kaip tik reikėtų pasilepinti išlaidaujant ar mėginti laimę perkant loterijos bilietus? Ekspertai pataria nesileisti į kraštutinumus – nereikėtų pulti į paniką, bet taip pat negalima apsimesti, kad nieko nevyksta. 
Nuotrauka
pasienis
VSAT nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Keičiasi, t. y. lengvėja, patekimo į pasienio su Rusija ruožą tvarka. Jei asmuo atvyks į Neringos, Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių ir Vilkaviškio savivaldybių teritorijas, esančias pasienio ruože, VSAT leidimu patekti į jį rūpintis nebereikia. Tai reiškia, kad leidimas patekti į šį pasienio ruožą laikomas išduotu. Tokio leidimo nereikia ir vykstant į Šalčininkų miesto teritoriją, dalis kurios patenka į pasienio ruožą. Tiesa, tvarka norint patekti į pasienio vandenis nesikeičia.
Nuotrauka
simboliai
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Įsigaliojus vadinamajam viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymui Lietuvoje galiausiai turėtų būti pašalinti paskutiniai okupacinės atminties simboliai bei ženklai. Tauragės savivaldybė kol kas renka duomenis, kiek tokių simbolių ir ženklų mūsų rajone yra. Jų, panašu, išties nedaug – pora paminklų ir gatvių pavadinimų.
Nuotrauka
juros pakrante
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tikriausiai akylesni tauragiškiai jau pastebėjo, kad Jūros parke jau pradėti darbai.
Nuotrauka
BIBLIOTEKA
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tauragės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Vartotojų aljansu, šiandien atidaro analogų Lietuvoje neturintį Energetinių patarimų resursų centrą. Jo tikslas – Tauragės savivaldybės gyventojų energetinis ir ekologinis švietimas siekiant keisti gyventojų elgesį tvarumo linkme.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-18
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Artėjant vasarai ir atostogų metui, vaiko teisių gynėjai ir kiti specialistai, dirbantys vaiko gerovės srityje, primena tėvams ir vasaros stovyklų organizatoriams, jog svarbu tinkamai pasirūpinti vaikų poilsiu. Vasaros stovyklose siūlomų veiklų įvairovė, įgūdžių lavinimas ir bendravimas su bendraamžiais – tik dalis smagaus vaikų laisvalaikio sąlygų, tad siūloma nepamiršti ir saugumo reikalavimų – saugios ir tvarkingos aplinkos, kokybiško maitinimo, individualiai subalansuoto fizinio krūvio bei galimybės gauti reikiamą medicininę pagalbą.
Nuotrauka
trinkeles
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Prie Jūros pakrantėje stovinčios skulptūros „Gyvybės ratas“ nuo savaitės pradžios pluša darbininkai. Kokie darbai ir kaip ilgai truks, klausėme Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus.