Seniūnijų galvos skausmas – miškovežių sugadinti keliai
Įkelta:
2023-03-14
Nuotrauka
keliai
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Prasidėjus malkų ruošimui ateinančiam šildymo sezonui daugiau dėmesio skiriama kertantiems medžius ir vežantiems medieną. Dažnai po apvaliosios medienos vežimo keliai lieka išvažinėti ir lengvuoju automobiliu sunkiai įveikiami. Savivaldybės administracijos direktorei Gintarei Rakauskienei pasirašius įsakymą dėl medienos gabenimo apribojimų primenama, kad, kaip ir kiekvienais metais, apie planuojamą apvaliosios medienos gabenimą miško keliais reikia informuoti seniūniją. Vieni seniūnai džiaugiasi žmonių atsakingumu, o kiti visgi susiduria su problemomis.

Reikia kontroliuoti vežėjus

Gyventojai į seniūnijas neretai kreipiasi dėl nepravažiuojamų kelių ties miškais – vežant medieną sunkiąja technika jie paliekami likimo valiai, galbūt tiksliau – seniūnų valiai. 

Remdamasi galiojančiais teisės aktais Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė G. Rakauskienė pasirašė įsakymą ir nustatė laikotarpį, kada ypač didelė kelių sugadinimo tikimybė gabenant apvaliąją medieną Tauragės rajono savivaldybės teritorijos vietinės reikšmės viešaisiais ir vidaus (miško) keliais. Siekiant užtikrinti tinkamą kelių eksploataciją ir apsaugoti kelius nuo sugadinimo nustatytas laikotarpis – nuo spalio 1 d. iki gegužės 15 d. 

Administracijos direktorė pavedė seniūnams kontroliuoti šio įsakymo vykdymą ir pagal poreikį riboti sunkiasvorių transporto priemonių (daugiau kaip 8 tonų bendros masės) eismą Tauragės rajono vietinės reikšmės keliuose su žvyro ir grunto danga bei kontroliuoti, kad mediena nebūtų sandėliuojama vietinės reikšmės kelio apsaugos zonoje nesuderinus.

Situacija pagerėjo?

Pasak Žygaičių seniūnijos seniūnės Linos Baziliauskienės, medienos ruošėjams bei vežėjams prieš vykstant vežti medieną reikėtų kreiptis į seniūniją ir pagal nurodytus priedus užpildyti prašymą bei gauti leidimą iš seniūnijos. 

– Iki medienos gabenimo tvarkos apribojimų pasirodymo dažniau sulaukdavome pranešimų dėl išvažinėtų kelių, nors keleto pranešimų sulaukėme ir dabar. Kreipiasi gyventojai, – teigė L. Baziliauskienė. 

Pasak seniūnės, Žygaičių seniūnijoje dažniausiai bėdų kildavo su Dirvėnų kaimo keliukais.

– Įsigaliojus šiai tvarkai gyventojai aktyviai informuoja seniūniją apie ketinimus vykti į miškus, – džiaugėsi Žygaičių seniūnė.

Neinformuoja apie medienos vežimą

Paklaustas, kaip sekasi vykdyti savivaldybės administracijos direktorės įsakymą, Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius atviras:

– Neslėpsiu, blogai sekasi. Tai yra tik įsakymas, deja, kad veš medieną, nepraneša nė vienas miško vežėjas.

Kaip teigė seniūnas, seniūnija reaguoja į gyventojų skundus ir vyksta įvertinti situacijos. 

– Daugiausiai pranešimų apie sugadintus kelius seniūnija sulaukė prieš keletą savaičių. Iš Sakalinės kaimo sulaukėme informacijos net Vasario 16-ąją, – teigė V. Skirius. – Stengiamės su vežėjais kalbėtis. Dažniausiai pasitaiko atsakymas „nepykit, vežti medieną paprašė tik vieną kartą“, tačiau po tokių atvejų vis tiek nesistengia sutvarkyti sugadintų kelių. Nė vienas privatus vežėjas nesutvarkė kelių.

Seniūnijos skauduliais tapo Jucaičių, Zaltriškių ir Sakalinės kaimų keliai. 

– Dažniausiai medieną veža įmonės. Dirbu jau 15 metų ir kiekvienais metais tas pats – čia kova su vėjo malūnais… – kalbėjo V. Skirius.

Trūksta įsakymo viešinimo

Pasak Gaurės seniūno, tokiems įsakymams trūksta viešinimo ir informavimo. Kai kurių įmonių galbūt net nepasiekė informacija, kad privaloma pranešti seniūnijoms apie medienos vežimą iš miškų. Jis siūlė, kad reikėtų informuoti įmones, pavyzdžiui, elektroniniais laiškais.

– Šis įsakymas galioja ir visiems medieną vežantiems asmenims, ne tik įmonėms, – primena seniūnas, pažymėdamas, kad privatūs asmenys kaip tik dažniau stengiasi saugoti keliukus nei įmonės.

Itin opią problemą dėl kelių spręsti padės ir tai, kad, kaip teigė V. Skirius, administracijos direktorė pasirašė susitarimą, jog bus galima kelio dangas greideriuoti bei žvyruoti praėjusių metų įkainiais. 

– Tiesa, ta suma seniūnijos tikrai neišgelbės. Šiais metais gausim greideriavimui ir žvyrui 41 tūkst. eurų, – vardijo seniūnas.

Miškininkai kelius susitvarko patys

Apie apvaliosios medienos vežimą ir išvažinėjamus kelius „Tauragės žinios“ teiravosi ir Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovo pareigas laikinai einančio Bronislovo Ambrozos.

– Kai žinome, kur vešime ir kur gadinsime kelius, tai palaikome ryšį su seniūnijomis. Mes turime galimybes, su kuo sutvarkyti tuos kelius, kuriuos išvažinėjame. O kai veža privačių miškų savininkai, jiems yra tokia pat pareiga, kaip ir mums, informuoti seniūniją, – teigė jis.

Paklaustas, ar pastebi paliktų sugadintų kelių, pašnekovas sakė, kad urėdijai problemų nekyla, jei kažkas ir sugadina kelius:

– Mes esame pakankamai pravažūs, tad mums yra vienokia situacija, o gyventojams, kurie neturi visureigių, gali būti sunkiau pravažiuojamų kelių. 

Pasak B. Ambrozos, urėdija palaiko ryšį su seniūnijomis, vietos gyventojais, kurie kartais iš anksto pasiprašo, kad sunkiąja technika jų keliais nebūtų važiuojama.

Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Darbo neturintys ar mažas pajamas gaunantys, bet verslūs gyventojai galės gauti paramą verslo pradžiai informacinių technologijų, žaliosios ir žiedinėse ekonomikose. Paramai numatyti 25 mln. eurų ir tikimasi, kad iki 2026 m. II ketv. bus sukurta per 1300 naujų darbo vietų. Pirmosios 700 paraiškų bus priimtos jau šiemet. 
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Yra remiamas ir skatinamas paramos gavėjų bendradarbiavimas, todėl paraišką būtina teikti kartu su partneriais. Šio paraiškų teikimo etapo biudžetas – 4 870 243 Eur paramos lėšų.
Nuotrauka
kelias
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vykstant migracijai, susidūrimai su laukiniais gyvūnais – vienas dažniausių pavojų vairuojant, ypač užmiesčio aplinkoje. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pataria vairuotojams būti atidiems keliuose, ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose. Taip pat patariama labiau sutelkti dėmesį važiuojant keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas. Laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus. Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte.
Nuotrauka
tarsa
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Aplinkos ministerija parengė Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos projektą, kuris nustato atliekų pavojingųjų savybių vertinimo, nustatymo ir atliekų priskyrimo pavojingosioms atliekoms tvarką. Taip pat parengti ir Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, numatantys reikalavimus namų ūkiuose susidarančioms pavojingųjų medžiagų atliekoms.
Nuotrauka
Egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Abiturientams – įtemptas metas. Jau po kiek daugiau nei savaitės valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės didžioji brandos egzaminų sesija. Baigsis ji birželio 26-ąją fizikos egzaminu. Tiesa, užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis vyko dar balandžio mėnesį.
Nuotrauka
referendumas
Įkelta:
2023-05-29
Gegužės 23-iąją Seimas paskelbė, kad po metų – 2024-ųjų gegužės 12 d. – Lietuvoje vyks privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio, reglamentuojančio pilietybę, pakeitimo. Pritarus Konstitucijos pakeitimui, būtų įteisinta galimybė turėti dvigubą pilietybę. 
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-29
Moksleiviai ar studentai vasaros mėnesius nori skirti ne tik poilsiui – dažnas tikisi užsidirbti. Tauragės savivaldybė, suprasdama tokį jaunų žmonių norą, skatina verslininkus per vasaros atostogas įdarbinti juos. Pernai pagal šią programą įdarbinti 69 jauni žmonės, o jas įdarbinusioms įmonėms iš viso skirta per 50 tūkst. eurų.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės rajono savivaldybės administracija užsakė tyrimą, kurios tikslas buvo įvertinti Tauragės rajono gyventojų nuostatas, elgseną bei požiūrį į klimato kaitą ir Tauragės žaliąją politiką. Apklausoje dalyvavo 570 respondentų, kurių buvo prašoma atsakyti į 30 klausimų ir įvertinti žinias apie klimato kaitą informacijos/komunikacijos poreikį, nustatyti elgseną, siekiant sumažinti klimato kaitą bei atskleisti nuomonę apie įgyvendinamus žaliojo kurso ir klimato neutralumo tikslus Tauragėje. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-25
Lietuvos Raudonasis Kryžius aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Mūsų miesto skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji. Išsamiau apie Raudonojo Kryžiaus veiklą Tauragėje – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
gaisras miske
Asociatyvi Valstybinių miškų urėdijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Šalyje įsitvirtinę šilti ir sausi orai – iššūkis Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms komandoms, į iškvietimus dėl degančio miško vykstančioms kone kasdien. Miškų stebėjimui naudojamos antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos bei pasitelkiami dronai. Šiuo metu šalyje nustatyta III ir IV miškų gaisringumo klasės – vidutinis ir didelis miško gaisrų pavojus.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvos gyventojų pajamos toliau tolygiai augo, tačiau pajamų didėjimas nusileido infliacijai – parodė „Sodros“ pirmojo ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidė ir vaikų susilaukusių šeimų pasirinkimus derinant tėvystę ir darbą, skelbiama „Sodros“ pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
sernai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės rajono savivaldybė kviečia iki birželio 15 dienos žemės sklypų, kuriuose medžioklė neuždrausta, savininkus, valdytojus ir naudotojus teikti paraiškas dėl kompensacijos už medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos einamaisiais metais įdiegtas prevencines priemones. Primenama, kad medžiotojų būreliai nėra žemės sklypų savininkai, valdytojai ar naudotojai.
Nuotrauka
vandenys
Asociatyvi „Tauragės vandenų“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Nustatoma nemažai atvejų, kai gyventojai yra savavališkai prisijungę prie vandens tiekimo ar nuotekų surinkimo tinklų. Paprastai savavališkai prie tinklų prisijungiama turint nesąžiningų paskatų arba paprasčiausiai nežinant, kaip reikia įteisinti naudojimąsi vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų paslaugas.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Kalbos apie artėjančią krizę ne vienam iš mūsų kelia klausimus dėl asmeninių finansų. Kur laikyti sutaupytus pinigus, kad jie nenuvertėtų, ką daryti su turima paskola, ar dabar palankus metas skolintis? O gal kaip tik reikėtų pasilepinti išlaidaujant ar mėginti laimę perkant loterijos bilietus? Ekspertai pataria nesileisti į kraštutinumus – nereikėtų pulti į paniką, bet taip pat negalima apsimesti, kad nieko nevyksta. 
Nuotrauka
pasienis
VSAT nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Keičiasi, t. y. lengvėja, patekimo į pasienio su Rusija ruožą tvarka. Jei asmuo atvyks į Neringos, Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių ir Vilkaviškio savivaldybių teritorijas, esančias pasienio ruože, VSAT leidimu patekti į jį rūpintis nebereikia. Tai reiškia, kad leidimas patekti į šį pasienio ruožą laikomas išduotu. Tokio leidimo nereikia ir vykstant į Šalčininkų miesto teritoriją, dalis kurios patenka į pasienio ruožą. Tiesa, tvarka norint patekti į pasienio vandenis nesikeičia.
Nuotrauka
simboliai
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Įsigaliojus vadinamajam viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymui Lietuvoje galiausiai turėtų būti pašalinti paskutiniai okupacinės atminties simboliai bei ženklai. Tauragės savivaldybė kol kas renka duomenis, kiek tokių simbolių ir ženklų mūsų rajone yra. Jų, panašu, išties nedaug – pora paminklų ir gatvių pavadinimų.
Nuotrauka
juros pakrante
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tikriausiai akylesni tauragiškiai jau pastebėjo, kad Jūros parke jau pradėti darbai.
Nuotrauka
BIBLIOTEKA
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tauragės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Vartotojų aljansu, šiandien atidaro analogų Lietuvoje neturintį Energetinių patarimų resursų centrą. Jo tikslas – Tauragės savivaldybės gyventojų energetinis ir ekologinis švietimas siekiant keisti gyventojų elgesį tvarumo linkme.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-18
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Artėjant vasarai ir atostogų metui, vaiko teisių gynėjai ir kiti specialistai, dirbantys vaiko gerovės srityje, primena tėvams ir vasaros stovyklų organizatoriams, jog svarbu tinkamai pasirūpinti vaikų poilsiu. Vasaros stovyklose siūlomų veiklų įvairovė, įgūdžių lavinimas ir bendravimas su bendraamžiais – tik dalis smagaus vaikų laisvalaikio sąlygų, tad siūloma nepamiršti ir saugumo reikalavimų – saugios ir tvarkingos aplinkos, kokybiško maitinimo, individualiai subalansuoto fizinio krūvio bei galimybės gauti reikiamą medicininę pagalbą.
Nuotrauka
trinkeles
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Prie Jūros pakrantėje stovinčios skulptūros „Gyvybės ratas“ nuo savaitės pradžios pluša darbininkai. Kokie darbai ir kaip ilgai truks, klausėme Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus.