Tarpinių patikrinimų sesija – pilotinė, rezultatai bus įskaitomi tik to norintiems mokiniams
Įkelta:
2024-04-12
Nuotrauka
Tarp egz

Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

„Švietimo bendruomenė po ne vienerius metus trukusių diskusijų sutarė, kad mokiniams reikia sudaryti galimybę išskaidyti didžiulį mokymosi krūvį baigiamojoje klasėje ir kaupti įvertinimą dalimis, mokytis nuosekliau, atsiskaityti palaipsniui, nenukeliant visko į vieną brandos egzaminų sesijos mėnesį. Tačiau įgyvendinus didesnę dalį tarpinių patikrinimų sesijos, pripažįstame, kad ji nebuvo sklandi, o saugikliai - nepakankami. Pirmoji visos apimties patikrinimų sesija išryškino esminius modelio trūkumus, kurie mus ne priartino, o nutolino nuo tarpinių patikrinimų tikslo“, - sakė ministras.

Pasak G. Jakšto, patikrinimų užduotys buvo parengtos nepakankamai kokybiškai, nors prie jų dirbo autoritetingi švietimo bendruomenės nariai. Iššūkių sukėlė automatizuota vertinimo sistema.

Tarpinių patikrinimų kalendorius ir grafikas daliai bendruomenės buvo per intensyvus ir neatliepė užimtumo, emocinių ir psichologinių galimybių, o fragmentuota mokomoji medžiaga neleido pakankamai pasiruošti daliai mokytojų ir mokinių.

„Tarpinių įgyvendinimą atliko trys grandys: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija suformavo politiką ir taisykles, organizaciniai darbai nacionaliniu lygmeniu teko Nacionalinei švietimo agentūrai, o vietiniu lygmeniu įgyvendinimą atliko mokyklos. Lygiai prieš metus, balandį, praktinių patikrinimų modelis buvo testuotas – pilotiniu lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos ir literatūros – patikrinimu, kurio rezultatai buvo sėkmingi. Šiemet sausį buvo atliktas techninis sistemų patikrinimas, parodęs, kad jos veikia korektiškai. Tačiau šio pasirengimo neužteko.

Atsakomybė už klaidas pirmiausia tenka ministerijai ir Nacionalinei švietimo agentūrai. Vakar priėmiau viceministro Ramūno Skaudžiaus, kuris buvo tokio tarpinių vertinimų modelio kūrėjas ir atsakingas už jų įgyvendinimą, atsistatydinimo prašymą. Gerbiu jo sprendimą ir poziciją, kad klausimas turi būti sprendžiamas su nauju požiūriu ir energija bei dėkoju jam už darbą“, - kalbėjo ministras.

Netrukus bus skelbiamas konkursas Nacionalinės švietimo agentūros vadovo pareigoms eiti. Tarp tikslų, kurie keliami naujam vadovui, - paruošti organizaciją naujam startui ir atstatyti bendruomenės pasitikėjimą ja.

„Noriu tikėti, kad sulauksime reikšmingo kandidatų skaičiaus, nes esame gavę nemažai konstruktyvių pasiūlymų dėl tarpinių patikrinimų ir tai galbūt reiškia, kad visuomenėje yra lyderių, pasirengusių imtis šios atsakomybės. Aš savo atsakomybę matau tokią, kaip ir buvo kalbėta anksčiau – vesti procesą iki pabaigos, kuomet bus ištaisyti esami trūkumai ir suformuluotas išskaidyto egzaminavimo modelis, turintis bendruomenės pritarimą“, - sakė G. Jakštas.

Ministro patarėja Agnė Liucilė Grickevičė pabrėžė, kad neatsisakoma idėjos valstybinį egzaminą skaidyti dalimis. Būsimoms vienuoliktokų kartoms bus iš pagrindų atnaujintas išskaidyto egzamino modelis, kuriame bus eliminuotos problemos ir palikta galimybė dalį valstybinio brandos egzamino atsiskaityti III gimnazijos klasėje.

„Šiuo metu susitikimuose su mokinių, tėvų, mokytojų ir mokyklų administracijų atstovais jau renkame pasiūlymus. Su šių grupių atstovais balandį bus organizuojami struktūruoti darbiniai susitikimai, kuriuose pasiūlymai bus susisteminti ir parengti viešai diskusijai. Po pasiūlymų viešo pristatymo gegužę, bus paskelbtas laikotarpis, kai kviesime visuomenę teikti komentarus“, - sakė A. L. Grickevičė.

Numatoma, kad užduočių rengimo problemoms spręsti sukuriamos trys rengimo pakopos. Parengiama daugiau užduočių nei reikia tais metais, kurias prieš naudojant įvertina mažiausiai trys recenzentai, o galutinį žodį taria užduočių vertinimo komisija.

Atsiskaitymai, kurie būtų valstybinio brandos egzamino dalis, vyktų ne ugdymo proceso metu, jiems būtų organizuojama atskira sesija. “Turime sudaryti 11-okams pasirenkamą galimybę, už dalį turinio, kurį mokėsi iki 11 klasės pabaigos, atsiskaityti 11-oje klasėje ir ateiti į mažesnės apimties atsiskaitymą 12-oje klasėje. Arba 12-oje klasėje, kaip ir iki šiol, atsiskaityti visa apimtimi“, - sakė A. L. Grickevičė.

Trumpai. Siūlomi esminiai sprendimai dėl šių metų tarpinių patikrinimų:

  • Šių metų tarpinių patikrinimų sesija laikoma pilotine. Vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį VBE.
  • Gegužės mėnesį numatyti tarpiniai patikrinimai (inžinerija, istorija ir chemija) vyks, taip užbaigiant pilnos apimties tarpinių patikrinimų sesiją. 
  • Matematikos bei lietuvių kalbos ir literatūros antrieji tarpiniai patikrinimai, numatyti 12-oje klasėje, nevyks.
  • Mokiniams, nedalyvavusiems tarpiniuose patikrinimuose šiemet, sudaroma galimybė laikyti VBE kitąmet visa apimtimi.

Trumpai. Esminiai siūlymai dėl kitų metų:

Būsimoms vienuoliktokų kartoms bus iš pagrindų atnaujintas išskaidyto egzamino modelis, kuriame bus eliminuotos problemos ir palikta galimybė dalį VBE atsiskaityti vienuoliktoje klasėje.

Užduočių rengimo problemoms spręsti sukuriamos trys rengimo pakopos:

  • rengėjai (mažiausiai 2) parengia daugiau užduočių nei reikalinga tais metais, nepanaudotos užduočių keliauja į užduočių banką;
  • įvertina mažiausiai 3 recenzentai – praktikai ir mokslininkai;
  • įvedama 3-ia grandis – komisija, kuri savo žodį taria dar iki egzamino. Vertinimo komisija peržiūri parengtas užduotis. Esant poreikiui atliks keitimus naudodami užduotis iš užduočių banko.

Spręsime ir vadovėlių bei ugdymo medžiagos trūkumo klausimą:

  • parengtas ir paviešinamas detalus temų planas ir nurodoma medžiaga joms: vadovėliai, medžiaga e-mokykloje;
  • siekiama, kad visos naujos programos turėtų parengtą mokomąją medžiagą. Jeigu jos nėra, užtikrinsime, kad medžiagą parengtų mokytojų dalykininkų asociacijos, pavieniai mokytojai, mokslininkai, nevyriausybinės organizacijos.

Atsiskaitymai, kurie yra VBE dalis, vyks ne ugdymo proceso metu.  

Sudaroma 11-okams galimybė už dalį turinio atsiskaityti baigiant 11 klasę ir ateiti į mažesnės apimties atsiskaitymą 12-oje klasėje. Arba 12-oje klasėje, kaip ir iki šiol, atsiskaityti visa apimtimi.

Kartu su lietuvių kalbos mokytojais įvertinsime ir persvarstysime lietuvių kalbos ir literatūros patikrinimo kalbėjimo dalį.

Tai yra ne baigtinis priemonių sąrašas, o principai, kuriais kartu su švietimo bendruomene atnaujinsime išskaidyto egzaminavimo modelį. Todėl šios priemonės gali kisti ir pasipildyti naujomis. Modelį ketiname parengti jau gegužės-birželio mėnesiais.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.
Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
2024-04-18
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.