Aretas Ežerskis: „Jei vadovas nedirbs kartu – nežinos, kur reikia tobulėti komandai“
Įkelta:
2022-04-23
Nuotrauka
ezerskis
Aprašymas

Ugniagesiai gelbėtojai nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose.

Tarnybos nuotrauka 

,
Nuotrauka
ezerskis
Aprašymas

Aretas Ežerskis džiaugiasi didėjančiu savanorių būriu.

Autorės nuotrauka

 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Aretas Ežerskis turi nemažai patirties priešgaisrinio gelbėjimo srityje. Jis siekia geriausių rezultatų, todėl ir pats neretai vyksta į gaisrus, o padėdamas geriau suvokia, ko jo komandoms dar reikėtų pasimokyti ir kur reikėtų pasitempti.

Gaisrai bei nelaimės

Pokalbį su A. Ežerskiu pradėjome aptardami dažniausiai gyventojus ištinkančias nelaimes. 

– Jeigu žiūrėtume į sezoniškumą, dabar didžiausi iššūkiai yra pernykštės žolės deginimas, o ypač netoli gyvenamųjų pastatų. Didelė problema yra ir kaminų nepriežiūra. Žmonės prieš šildymo sezoną nelinkę valyti kaminų. Kokios yra to pasekmės, paaiškėja, kai užsidega suodžiai. Tai tokia problema, kurią galima išspręsti – tereikia laiku pasirūpinti išvalyti kaminus. Norėtųsi, kad žmonės nors truputį pagalvotų apie savo saugumą. Į tokias nelaimes dabar vykstame dažniausiai. Na, o kiti iškvietimai prasidės, jei vasara bus karšta ir sausa. Tuomet padaugėja miškų gaisrų.

A. Ežerskis pasakoja, kad ugniagesiai gelbėtojai savo darbe kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais, bet kaip vieną didžiausių įvardija vėją:

– Didžiausias iššūkis, kai įsiplieskia gaisras ir tą dieną smarkauja didelis vėjas. Nuo vėjo, žinote, kibirkštys lekia, tad reikia kuo skubiau apsaugoti aplinkinius pastatus. Jeigu ugnis nuo vėjo persimeta į kitus pastatus, tada problemų tik daugėja. Dėl stipraus vėjo galima akimirksniu netekti turto. 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas pasakoja, kad jam teko vykti į begalę įvairiausių iškvietimų. Yra tekę gesinti net ir laivą, tačiau labiausiai įsiminė 2015 m. įvykęs gaisras Švč. Trejybės bažnyčioje. Pasak A. Ežerskio, jis labiausiai įsiminė ne tik dėl to, kad bažnyčios dega tikrai nedažnai, bet ir dėl to, kad gaisras įsiplieskė nemažame aukštyje. Nors labai didelių nuostolių šis gaisras nepadarė, bet nelaimė įsimintina. 

– Ne kiekvieną dieną ir ne kiekvienam gaisrininkui tokių gaisrų pasitaiko. Dėl aukščio šiek tiek sudėtingiau buvo sudaryti grandis, lokalizuoti ugnį, naudoti kopėčias taip toliau, – kelerių metų įvykius prisiminė A. Ežerskis.

Nuotrauka
ezerskis

Į gaisrus Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas sako pagal galimybes stengiasi nuvykti pats:

– Mano manymu, vadovas turi žinoti, kas žmonėms nesiseka, kur reikėtų pasitempti, pasižiūrėti, susitvarkyti. Galbūt kažko trūksta, galbūt kažko nesuprantam, galbūt kažkas neišėjo. Jei nevažiuočiau, nežinočiau, kaip su žmonėmis šnekėti ir kaip jiems padėti, patarti.

Nesėdi rankų sudėję

Pasak A. Ežerskio, šiuo metu tarnybai padeda net 53 savanoriai. Šiemet ypač nemažai ateina žmonių, nedirbusių šioje srityje, tiesiog norėdami savanoriauti, išmokti šios specialybės ir prisijungti prie ugniagesių. Vadovas pasakojo, kad dažniausiai ateina gana jauni vyrai. Jis džiaugiasi, kad norinčių prisidėti prie priešgaisrinės tarnybos gelbėtojų vis atsiranda. 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas nori paneigti mitus apie ugniagesius:

– Norime, kad visuomenė matytų, kad mes dirbame, o ne tik sėdime. Tikrai nėra taip, kaip  kalbama, kad ugniagesiai darbe pramiega 25 valandas. Vyksta įvairių užsiėmimų. Pavyzdžiui, Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdybos atstovai atvyksta pravesti mokymų. Tikrai yra darbo, judame po truputį į priekį. Štai pernai Tauragės rajono savivaldybė skyrė pinigų – nupirkome vieną automobilį. Šiemet vėl skirta lėšų, už kurias planuojame pirkti dar vieną automobilį ir po truputį atnaujinti autoparką. Na, o iššūkių turime visada. Jei nebėra iššūkių – vadinasi, nebegyveni, neegzistuoji.

Priešgaisrinė tarnyba ne tik gesina gaisrus

A. Ežerskis primena ir apie kitus darbus, kuriuos atlieka Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba. Ji bendradarbiauja su Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, kurios inspektoriai veda mokymus ir informuoja apie visuomenei skirtas akcijas „Nedegink žolės“, „Saugūs namai“. 

– Šias akcijas vykdysime visus metus kartu su Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, kuri informuos miesto gyventojus, o mes supažindinsime ir aptarsime šią informaciją su rajono gyventojais. Ugniagesių komandos įsikūrusios kaimo vietovėse ir dauguma dirbančių gaisrinėje yra vietiniai. Galbūt jiems bus ir šiek tiek lengviau nuvažiavus pasikalbėti ir perduoti žinią, kaip saugiai elgtis, – kalbėjo A. Ežerskis, pridūręs, kad tarnybos darbuotojai stengsis vykti ir į mokyklas apie akcijas papasakoti ir vaikams.

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybai priklauso 6 priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandos – Gaurės, Kęsčių, Sungailiškių, Dauglaukio, Žygaičių ir Skaudvilės.

Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.