Mamos svajonė – visavertis sūnaus gyvenimas
Įkelta:
2022-05-01
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

 

Onutė Zigmantienė svajoja suteikti savo sūnui galimybę girdėti

 

,
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

 

Onutės Zigmantienės atžalos Nojus, Amelija, Matas ir Erikas

 

,
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Mažoji Amelija su broliuku Eriku. Raimondos Alysienės nuotraukos

„Kad tik sveikas būtų...“ – laukdama kūdikio atsidūsta dažna būsima mama. Jei taip nenutinka, dėl savo vaikų mamos gali padaryti viską. Sužinojusi, kad jos sūnus Matukas viena ausimi girdi labai silpnai, dėl to sutrikęs ir bendras jo vystymasis, Onutė Zigmantienė pasiryžo kovoti, kad jos sūnus augtų visaverčiu žmogumi. Ir nors daugiausia rūpesčių kol kas kelia būtent Matuko sveikatos bėdos, mamos meilės užtenka ir dar trims vaikams.

Ant palangių žaliuoja svogūnai

Daugiabutis Tauragės pakraštyje, butas penktame aukšte. Jame įsikūrusi šešių asmenų šeima, kurios kasdienybėje šurmulio netrūksta: čia auga trys berniukai, iš kurių vyriausiajam Erikui – 10 metų, viduriniajam Nojui – 7, jauniausiam iš broliukų Matukui – 3-eji. Pati mažiausia – 10 mėnesių Amelija, kurią broliai labai myli ir globoja.

Trijų kambarių bute švaru ir tvarkinga, daug erdvės vaikams ir, žinoma, begalė žaislų. O ant palangių vazonėliuose žaliuoja svogūnai ir krapai.

Iš virtuvės sklinda gardūs kvapai – 29-erių Onutė mėgsta suktis aplink puodus, juo labiau, kad tai jai puikiai sekasi.

Paklausta, ar sunku būti mama, Onutė nedvejoja:

Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka

– Nė kiek. Nors ir pavargstu, bet man tikrai nesunku. Jei jau labai norisi bent trumpam atsikvėpti, nueinu pas draugę, išgeriu kavos, pasikalbam valandėlę. Kol vaikai maži, reikia būti su jais, juos bučiuoti ir myluoti, nes labai greit užaugs ir jiems to nebereikės... 

Ji prisipažįsta – meilės, kurios nepatyrė augdama, dabar su kaupu gauna iš vaikų.

Vaikystė nebuvo lengva

Pagramantyje gimusios ir augusios keturių vaikų mamos Onutės vaikystė nebuvo iš lengvųjų: 

– Iš šešių vaikų buvau jauniausia. Nebuvo lengva. Tėvo nepažįstu, mama gyveno su patėviu. Deja, mama anksti paliko šį pasaulį – ji mirė, kai man buvo 7-eri. Dar į pirmą klasę palydėjo rugsėjo 1-ąją, ir viskas. Jos nebeliko... Buvome 7 vaikai. Aš esu iš dvynukų, tačiau mano brolis dvynys neišgyveno. 

Onutė neslepia – mama mėgo išgerti. Vis dėlto ji prisimena, kad vaikais mama visada rūpinosi. Onutę užaugino vyriausia sesuo. Vos sulaukusi 18-os mergina paliko sesers namus ir ėmė į gyvenimą kabintis pati. Sako nenorėjusi sėdėti sesei ant kupros, nes jai ir pačiai buvo sunku: sesuo dirbo keliuose darbuose, kad galėtų  išlaikyti brolius ir seseris, be to, dar augino savo dukrą. 

Profesinio rengimo centre ji įgijo virėjos specialybę, vėliau dirbo įmonėje „Netmark“, kur ir jos vyras Edmundas.

Diagnozė – lyg žaibas iš giedro dangaus

Besilaukdama Matuko Onutė susirgo gripu. Rekomendavus medikams moteris anksčiau išėjo motinystės atostogų, ligą gydėsi žolelių preparatais. 

– Net nebūčiau pagalvojusi, kad galėtų kas nors panašaus atsitikti, – teigia Onutė.

Matukas šį pasaulį išvydo 2019 metų kovą. Atliekant privalomą naujagimių apžiūrą Klaipėdos medikams niekaip nepavyko patikrinti Onutės sūnelio klausos, tad jie liepė važiuoti į Kauno klinikas ir dėl viso pikto pasitikrinti profilaktiškai. Matukui dar nebuvo nė savaitės, kai jis papuolė į Kauno klinikų gydytojų rankas. 

– Gydytojo žodžiai „jūsų vaikas negirdi“ buvo lyg žaibas iš giedro dangaus, kuris tą akimirką sugriovė visą mūsų pasaulį, – prisimena O. Zigmantienė. – Tada ir prasidėjo mūsų ilgoji kelionė po gydymo įstaigas, begalė tyrimų, testų bei įvairiausių analizių... Kol išgirdome diagnozę ,,neurosensorinis apkurtimas su viena ausyte“ – jis neprigirdi viena ausyte 70 procentų. Tačiau nustačius diagnozę viskas tuo ir baigėsi, nes tokiam mažiukui nėra jokių klausos aparatų ar kitokių gydymo būdų. 

Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka

Dėl prastos klausos, pasak gydytojų, yra sutrikusi ir vaiko raida, jis nekalba. Mama pasakoja, kad Matukas dažnai serga ir turėjo jau dvi dantų šalinimo operacijas. Dabar jis, kaip ir mažoji sesytė, gali valgyti tik trintą maistą. 

– Kai kalbu su juo, jis turi matyti mano lūpas, kad suprastų, ką noriu jam pasakyti. Kartais prisireikia ir šūktelėti, kad suprastų, ką sakome, – pasakoja O. Zigmantienė. 

Be to, pasak moters, berniukas ne tik neprigirdi viena ausyte, tačiau ir turi raidos sutrikimą: 

– Jis viską puikiai supranta, rodo emocijas, tačiau jo raida ir kalba yra stipriai atsilikusi, pradeda žvairuoti viena akytė. Teko lankytis ir pas psichologę, ji patvirtino, kad Matuko logika atitinka vienerių ar pusantrų metų vaiko logiką.

Visgi jokie sunkumai berniuko energijai netrukdo ir jis džiaugiasi gyvenimu pilnu tempu. Onutė pasakodama juokiasi, kad atrodo, jog šeimoje keturi vaikai, tačiau Matukas savo aktyvumu ir energija atstoja dar tris vaikus. 

Klausos aparatas padeda

Visgi praėjusių metų gruodį įvyko stebuklas, kurio, kaip tikina Onutė, ji be galo laukė. Eilinės patikros Kaune metu gydytojai prasitarė, kad yra galimybė Matukui turėti klausos aparatą, kuris užsideda iš išorės, tad patirti didelio nepatogumo jam netektų.

– Davė mums klinikos vienos kontaktus, kuri turi tą klausos aparatą. Užsiregistravome ir sutartu laiku atvykome pirmajai konsultacijai. Ten sūnui vėl atliko tyrimus ir davė išbandyti klausos juostą „Baha 5“, – pasakoja Onutė.

Kad tikrai įsitikintų, jog toks klausos aparatas yra tinkamas berniukui, šeima jį išsinuomojo. Iš pradžių tą juostą vaikas nešiojo po kelias valandas, vėliau su ja išbūdavo ir visą dieną. Po kelių savaičių vėl nuvyko į Kauną pasitikrinti, ar dėvint klausos aparatą jo klausa pagerėjo. Paaiškėjo, kad ji žymiai pagerėjusi.

Visgi kita naujiena buvo ne tokia maloni: pasirodo, ligonių kasų klausos aparato „Baha 5“ nekompensuoja, o jo kaina – 7 tūkstančiai eurų. 

– Tai mums neįveikiama suma. Man ir mano šeimai tai yra didžiuliai pinigai, nes aš pati tokių pinigų nesu gyvenime mačiusi ar laikiusi rankoje, – atsidūsta O. Zigmantienė. 

Prašo visuomenės pagalbos 

Moteris pasakoja, kad nesiseka gauti ne tik kompensacijos iš valstybės, tačiau ir susitvarkyti vaiko neįgalumo pažymos, kuri, pasak Kauno medicinos specialistų, jam priklauso. 

– Mūsų šeimos gydytoja nusikratė šios dokumentų tvarkymo naštos ir sakė, kad viską sutvarkyti turi Kaunas. Tačiau Kaune mums sako atvirkščiai – kad toks darbas priklauso atlikti šeimos gydytojui. Todėl pakeičiau šeimos gydytoją. Ji sakė tikrai žinanti, kad neįgalumas jam priklauso, tad reikalai juda į priekį.

– Dabar laukiu specialistų atsakymų, ir bus galima tvarkytis neįgalumo dokumentus – jį turėdamas Matukas gautų ir iš ligonių kasų šiokią tokią kompensaciją už klausos aparatą. 

Ji pasakojo nuėjusi ir į savivaldybę, ten sakė galį padėti, bet suma bus tikrai nedidelė – vienkartinė išmoka, kurią šeima galėtų gauti kartą per metus, nė iš tolo nepadengtų visos reikalingos klausos aparatui įsigyti sumos.

Jau turi daugiau nei pusę sumos

Visgi, laimei, yra ir dar vienas sprendimo būdas. Tai – geranoriška neabejingų žmonių pagalba. O. Zigmantienė sukūrė feisbuko grupę „Matuko svajonė išgirsti“, kurioje pasakoja apie savo bėdas ir prašo paremti. 

– Šiuo metu gerų žmonių dėka turime sąskaitoje sukaupę 3602 eurus, PAY-PAL paskyroje – 1019 eurų (kalbėjomės pirmadienį – aut. past.), taigi jau daugiau nei pusę sumos turime, – džiaugiasi ir dėkoja visiems prisidėjusiems Onutė. 

Onutė pasakoja, kad prašydama paaukoti klausos aparatui ji yra sulaukusi ir labai nemalonių replikų – esą, iš tų pinigų ji gyvena ir pan. 

Moteris įsitikinusi – kiekvieno žmogaus prisidėjimas jiems leis žengti vienu žingsniu arčiau svajonės, nesvarbu, ar tai būtų vienas, ar keli eurai. Tad visų gerų valios žmonių ji prašo prisidėti prie Matuko visaverčio gyvenimo. 

– Mums svarbus kiekvienas euras, jums gal vienas ar du eurai nedaug, o mums – žingsnis į priekį svajonės link, – sako Onutė.

Prisidėti prie berniuko svajonės girdėti galite šiais rekvizitais: LT477300010170800690 Erikas Kvietkus, paskirtis: Parama Matukui. 

 

Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo. 
Nuotrauka
jurga maya bazyte
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-15
Tikriausiai ne vienam tauragiškiui jau pažįstama jogos mokytoja Jurga Maya Bazytė. Iš Kauno atsikrausčiusi 31-erių moteris džiaugiasi Tauragėje atsidūrusi tinkamu laiku. Dabar ji savo jogos studijoje renka pilnas grupes mokinių, džiaugiasi tauragiškių aktyvumu ir rūpinimusi savo sveikata. 
Nuotrauka
teiseja
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-13
Tauragės apylinkės teisme pusę metų dirbanti teisėja Jurgita Vaitkevičienė atvira – padėtis teismuose dėl žemų teisėjų ir kitų darbuotojų atlyginimų tampa kritinė, nes sunkiau prisikviesti gabių teisininkų. Taigi darbo krūvis tik didėja. Nepaisydama to, J. Vaitkevičienė savo darbe mato didelę prasmę – ji teigia, kad teisėjo darbas labai svarbus visuomenei visų pirma dėl to, kad einant šias pareigas galima apginti pažeistas žmogaus laisves ir teises, o priimami sprendimai kartais lemia žmonių gyvenimus, tad ant teisėjų pečių krinta didžiulė atsakomybė. 
Nuotrauka
sigrida
Įkelta:
2022-11-02
Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku
Nuotrauka
vestina
Įkelta:
2022-10-29
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki penkerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Mokslinių darbų ji ėmėsi dar studijuojama, nestokoja jiems idėjų ir dabar, jau dirbdama, o žiniomis ir patirtimi dosniai dalijasi ne tik su Klaipėdos, bet ir su Tauragės moksleiviais – į mokyklą ją pakviečia močiutė Ona Gaurylienė, mokytojaujanti Jovarų pagrindinėje mokykloje. 
Nuotrauka
rokas baciuska
Komandos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-20
Maroko ralyje tauragiškis Rokas Baciuška T4 klasėje finišavo pirmas. Ši pergalė užtikrina, kad Pasaulio ralio čempionate Rokas bus pirmasis lietuvis, užlipęs ant prizininkų pakylos. Šiuo metu jaunasis lenktynininkas yra antras galutinėje įskaitoje, lemiama kova su pirmosios ir trečiosios vietos laimėtojais vyks Ispanijoje kitą savaitę. Roko ambicijos didelės – pergalė čempionate.
Nuotrauka
vestina gustiene
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-11
Vestina Gustienė – 25-erių Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Gimusi ir iki septynerių augusi Tauragėje, paskui Vestina su mama persikėlė į Klaipėdą, ten liko ir studijuoti bei dirbti. Šiuo metu ji dirba UAB „Glashed Baltic“, kurti užsiima inovatyviais projektais, komercinių pastatų stiklo fasadų gamyba. Vestina Gustienė dalyvauja „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos konkurse ir pateko į finalą. Iš daugiau nei 20 nominantų pateko į šešetuką.
Nuotrauka
aliona
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-01
Beprotiškai kylančios elektros kainos – dar vienas smūgis nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Tauragėje prisiglaudusios ukrainietės Alionos ir jos šeimos – dviejų dukrų ir dviejų anūkių – istorija ir taip kupina baimės, nerimo, sunkumų. Moteris tvirtina savo kelyje sutikusi tik gerus žmones ir yra be galo jiems dėkinga, tačiau dabar jai ir vėl reikia pagalbos – ji ieško būsto nuomai, kadangi namas, kuriame gyveno iki šiol, šildomas elektra, o sąskaitos –  kosminės. 
Nuotrauka
ritonija
Įkelta:
2022-09-11
Mokytojo darbas – tai pašaukimas, kūryba, mokymasis. Jovarų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ritonija Galkauskienė, šį darbą dirbanti jau kone keturis dešimtmečius, o Jovarų mokykloje pasitinkanti septintąjį rugsėjį, savo darbo esmę nusako paprastai: mokyti, auginti, suprasti. Su mokytoja kalbėjomės apie jos profesinio kelio pasirinkimą, pedagogų džiaugsmus ir iššūkius. 
Nuotrauka
liucija
Įkelta:
2022-07-28
Nežinodamas nė neįtartum, kad žygaitiškė Liucija Genienė ką tik pasitiko 98-ąjį gimtadienį – linksma, žvali ir guvi moteris stebina šviesiu protu ir puikia atmintimi – kone šimtmečio senumo įvykius, tikslias jų datas ji gali vardyti net nesuabejodama. Dar labiau žavi šios moters geranoriškumas ir tikėjimas žmonėmis: nors vargų ir netekčių likimas jai nepagailėjo, ji tikina per ilgą savo gyvenimą blogų žmonių nesutikusi.
Nuotrauka
SHIMKUS
Įkelta:
2022-07-20
Savaitgalį Tauragėje lankėsi neseniai JAV politinę karjerą baigęs lietuvių kilmės kongresmenas Johnas Shimkus su žmona Karen ir sūnumi Davidu. Tai vienintelis istorijoje lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų kongresmenas. Savo įtemptoje dienotvarkėje svečiai rado keletą minučių pasikalbėti. Šeštadienį pokalbiui susėdome M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
areta
Įkelta:
2022-06-19
Tauragiškė menininkė Areta Didžionienė nuo 2009 m. rengia personalines ir dalyvauja grupinėse parodose. 2021 m. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete ji įgijo vizualinio dizaino magistro laipsnį, o nuo sausio ji – Tauragės kultūros centro dailininkė. Praėjusį penktadienį A. Didžionienė pristatė daug gerų atsiliepimų sulaukusią savo inicijuotą grupinę parodą „Ex Nova“.
Nuotrauka
jonas jatautas zalgiriai
Įkelta:
2022-06-09
50-metį paminėjusios Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, mokyklai vadovaujantis šešerius metus, sako, kad mokyklos gyvenime tai trumpas laikas, bet pokyčių bendruomenėje įvyko nemažai – išgyventa daug iššūkių atnešusi pandemija, atidaryta gamtos mokslų laboratorija, viena pirmokų klasė jau mokosi pagal inžinerinio turinio modelį. Bendruomenė modernėja, auga mokinių skaičius. Tiesa, apie nacionalinius projektus direktorius kalba kritiškai, o Tūkstantmečio mokyklų programą prilygina Eurovizijos konkursui. 
Nuotrauka
tevas
Įkelta:
2022-06-05
Šiandien minime Tėvo dieną. Kas įteiks savo tėveliui gėlės žiedą ar savo negrabų vaikišką piešinį, kas tiesiog apkabins, o kas aplankys amžinojo poilsio vietoje. Benjamina Karmazinienė ir Emilija Balsiūnienė tėvelį, kuriam šiemet būtų sukakę 100 metų, aplankys Papušynės kapinėse. Prisimins ne tik jo juoką, išdaigas, drožėjo talentą, patriotizmą, tremtinio dalią, bet ir begalinę meilę, lydėjusią dukras jam gyvam esant. Ir tebelydinčią iki šiol – iš aukštybių.