Tėčiai, savo vaikų gyvenimus pripildę saugumo ir džiaugsmo
Įkelta:
2021-06-06
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka

Tėvo dienos proga pristatome skaitytojų istorijas-prisiminimus. Kai kurie atmintyje saugo savo tėvo duotą patarimą, kai kurie dalijasi gyvais prisiminimais iš praeities. Panašu, kad tėvai, meiliai vadinami tėčiais, tetukais, tėveliais, savo vaikų gyvenimuose suvaidino svarbų vaidmenį, buvo pamatas, ant kurio statomas šeimos gyvenimas. Gaila, tačiau ne visi žurnalistės kalbinti skaitytojai sutiko dalintis prisiminimais. Kai kurių lūpose tėvo vardas skambėjo be džiugesio, lydimas nuoskaudų. Visiems linkime su džiaugsmu paminėti tėvo dieną, nes be jo ir jūsų mamos pasaulis nebūtų išvydęs tokio stebuklo – jūsų.

Lina Buchlickaja-Lauciuvienė:

Mano tėtis – žmogus, išmokęs mylėti gamtą, pažinti grybus, žvejoti. Jis mokė be reikalo nesimėtyti žodžiais, galvoti, ką kalbi. Svarbiausia jo duota pamoka – kiek įmanoma visada laikytis duoto žodžio. Kaip sakoma, žodis – ne žvirblis.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Tėčio rankose – dar mažytė Lina Buchlickaja-Lauciuvienė

Lina Geštautaitė:

Mano tėtis – pats geriausias! Esam tokie geri draugai, kad galima pasikalbėti apie bet ką ir leisti kartu laiką. Mėgstame kartu žvejoti.

Stebiuosi jo darbštumu, ką jis sugalvoja, tą atlieka čia ir dabar. Sako: „Kam atidėlioti, jei gali padaryti dabar.“ Tuo jo patarimu vadovaujuosi kasdien.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Lina Geštautaitė (kairėje) su tėčiu ir seserimi Jovita

Renata Karvelis:

Tėvas ir motina vaikui atstoja pasaulį. Formuoja pasaulį. Duoda pirmąją žinutę apie pasaulį. Kaip jame reikia elgtis, kokios taisyklės galioja, ko reikia siekti, kas yra gražu, o kas atstumiamai bjauru. Liaudyje sakoma – obuolys nuo obels netoli rieda. Kai analizuoju savo veiksmų motyvaciją, kai prisikapstau prie esmės, už jos slypi tėvo figūra. Kaip mano pačios tėvas, mąstau globaliai ir giliai, daug analizuoju. Nemėgstu paprastų dalykų – nei vaizdų, nei dovanų, nei jausmų. Nepaprasti dalykai domina ir mano tėvą. Jame gyvas vaikiškas smalsumas, noras pažinti pasaulį. Išradėjo žvilgsnis. Kažkada suvokiau, kad niekada šeimoje su manimi nesielgė kaip su mergaite, kuriai kažko neva negalima. Ir mane gyrė ne už patrauklią išvaizdą ar sukneles, o už drąsą, sprendimus ir rezultatus.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Renata Karvelis su tėčiu ir sūnumi prie Padievaičio piliakalnio (Šilalės r.)

Genovaitė Urmonaitė:

EPIZODAS. Birželio 13 d. jau  47-eri metai, kai tetukas išėjo ten, iš kur dar nė vienas negrįžo. Buvau panelė, pasiruošusi eiti į paskutinę abitūros klasę. Viskas taip staiga, per vieną naktį... Bet visa vaikystė ir paauglystė su juo ypač ryški ir šiandien. Ko išmokė?

  1. Plaukti
  2. Nemeluoti
  3. Ruošti pamokas, kurių netikrindavo, kaip paruošei… Pasitikėti
  4. Suteikė galimybę būti savimi, o tai visai šeimai leido būti laisviems, nes nelaisvės visiems seneliams ir tėvams užteko – 9 metai Sibire 

 5 – 90 (tiek šiandien jam būtų metų) punktai – mano galvoje ir pokalbiuose su artimaisiais, kai prisimename lankydami kapą ar sėdėdami už giminės stalo.

EPIZODAS. Kaimynystėje gyveno kunigas Vladas. Dažnai lankydavomės vieni pas kitus, mus, vaikus (tuo metu man buvo 10  metų), namuose ruošė Pirmajai komunijai, kartu su maldomis ir tradicijomis sėsdavome šventai Kūčių vakarienei. Kartą po eilinio žiemos vakaro eidama pro kunigo namus specialiai užėjau paprašyti saldainių... Net ne tą pačią dieną sužinojęs Tetukas paėmė diržą, – atseit, didelė gėda prašyti... O aš jau tada pagalvojau, kad į mūsų namus dažnai ir kaimynai, ir kunigas užklysdavo Tetuko (dirbo Darbų vykdytojo bare darbų vykdytoju) prašyti statybinių medžiagų ar dar ko nors...Aš, matyt, jau tada galvojau, – kodėl vieniems galima, o kitiems ne? Tad ar išmokė Neprašyti? Išmokė Dalintis. Išmokė nebijoti daryti klaidų, bet bijoti būti nesuprastam.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Genovaitė Urmonaitė (vidury) su tėčiu (kairėje pirmas) ir šeima

Gabija Zakarauskė:

Bet koks vyras gali būti tėvu, bet reikia kažko ypatingo, kad taptų Tetuku. Būti tėčio mergaite yra tarsi turėti nuolatinius šarvus visą likusį gyvenimą. Tu visada buvai geriausias tais laikais, kai sakei: „Taip“, o mama – „Ne“. Ačiū, kad parodei man savo pavyzdžiu, kaip išlikti žmogumi tarp žmonių. Tėveli, noriu, kad žinotum, jog esu labai laiminga būdama tavo dukra. Niekada nepamiršk, koks brangus man esi!

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Gabija Zakarauskė su tėčiu

Sigita Novikovienė:

Turiu nuostabų tėtį, kuriam tėvo dieną sukanka 80 metų! Jis man gimus įteikė brangią dovaną – meilę žmonėms, gyvūnams, muzikai. Pats visą gyvenimą savo pavyzdžiu man rodė, kaip jomis naudotis. Man labai pasisekė, kad aš jį vis dar galiu apkabinti. Įdomus faktas, kad mudu abu esame Dvynių ženklo atstovai, o mūsų gyvenimo palydovai – Šauliai. Myliu savo tetuką ir sveikinu su artėjančiu gražiu jubiliejumi ir Tėvo diena. 

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Sigita Novikovienė su tėčiu

Regina:

Dažnai prisimenu, kaip tetiukas man padėjo įgyvendinti svajonę – nusipirkti tokius batelius, kokių noriu. Tiesa, jis kartu net į parduotuvę nėjo, jis pasitikėjo manimi. Galbūt todėl šis prisiminimas man toks svarbus. 

Man buvo dvylika. Mama tą vasarą gydėsi sanatorijoje, manimi rūpinosi tėtis. Vieną gražią vasaros popietę su draugėmis apsilankėme batų parduotuvėje. Ten pastebėjau juos. Tuos batelius. Kakavos spalvos, uždaru priekiu, kulniukas masyvus, gal penkių centimetrų, užsegami juostele. Jie buvo nuostabūs!

Jis net nesuabejojęs man davė reikiamą pinigų sumą. Nupirktus batelius parodžiau tetiukui. Jis suglumo. Bateliai buvo gana moteriški, matyt, atrodžiau ne pagal savo amžių.

– Ar tu tikrai juos avėsi? – nuskambėjo jo abejonė.

Bateliai nebuvo patogūs, netiko pagal mano amžių ir aš jų niekada nedėvėjau. Tačiau niekuomet neužmiršiu: tetiukas man leido juos nusipirkti.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka

Regina su tėčiu 

 

 

 


 

 

Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-10-03
Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
KVA – kolekcionuojančiųjų varles asociacija – smagių, smalsių, kūrybingų ir truputį pamišusių žmonių grupė, jungianti 23 narius iš visos Lietuvos, turi ilgametę tradiciją – keletą kartų per metus susitinka skirtingose Lietuvos vietose. Šį kartą visi sukvaksėjo į Tauragę. Organizavo kvaksėjimą Tauragėje dvi tauragiškės kolekcininkės – Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Praėjusį šeštadienį į Lakštingalų slėnį sugužėjo gausus būrys Tauragės krašto medžiotojų ir žvejų – paminėtas juos vienijančios draugijos 100-metis. Medžioklės rago garsais prasidėjusioje šventėje dalintasi įspūdžiais, medžiotojai didžiuodamiesi pasakojo apie savo trofėjus, didžiuliuose puoduose garavo žuvienė.  
Nuotrauka
Lauros Popkytės-Fukumoto asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-08-22
Sakoma, kad japoniški sodai gali būti tik Japonijoje. Visur kitur veisiami sodai gali būti tik vadinami japoniško stiliaus sodais. Šio stiliaus gerbėjų daugėja, o juos kuriančiai mūsų kraštietei, japoniškų sodų ekspertei Laurai Popkytei-Fukumoto klientus renka rikiuoti į eilę. „Tauragės žinių“ skaitytojams ji atskleidė, kuo ypatingas šis vienas mistiškiausių sodų stilių, labai besiskiriantis nuo mums įprastų žaliųjų erdvių. Pasak jos, kuriant japoniško stiliaus sodą labai svarbu skonis ir saiko jausmas, o visi elementai turi savo reikšmę ir prasmę. Laura įsitikinusi – jo patrauklus paprastumas ir ypatinga filosofija veikia ir šeimininko gyvenimą: sodo harmonija padeda išgyti nuo stresų ir depresijos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Praėjus kiek daugiau nei pusmečiui nuo Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų įkurtuvių grupinio gyvenimo namuose Norkaičiuose pokyčių pastebima tikrai nemažai. Su neįgaliaisiais kone kiekvieną dieną praleidžiančios socialinės darbuotojos džiaugiasi matydamos, kad deinstitutizacijos projekto idėja – integruoti neįgaliuosius į visuomenę – pasiteisina su kaupu.
Nuotrauka
bitko
Įkelta:
2021-07-18
Vieną populiariausių pasaulio kriptovaliutų „Eterį“ (Ethereum) išgaunantis Tomas įsitikinęs, kad tik elektroninėje erdvėje egzistuojantys pinigai yra pasaulio ateitis. Tauragėje gyvenantis vaikinas sako, kad dėl užtikrinamo privatumo (niekas negali atsekti pervedimų), kriptovaliutos tik populiarės, o mums įprastos valiutos, pavyzdžiui, JAV doleris ar euras, po kurio laiko gali būti naudojamos vis mažiau.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
„Kai tiki darbu, kurį darai, visi sunkumai yra įveikiami,“ – sako Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Rustamas Žumajevas, per 27 tarnybos metus pelnęs ne vieną apdovanojimą. O prieš keletą dienų jam buvo įteiktas ir Europos Komisijos atminimo medalis, skirtas projekto „EU Modex“ 10 metų sukakčiai paminėti. R. Žumajevas įvertintas už pasiaukojimą ir atsidavimą  nuolat dalyvaujant užsienyje rengiamose „EU Modex" pratybose. Paskutinės tokios pratybos vyko dar prieš pandemiją Austrijoje.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-24
„Kasdien – lyg į karą“, – taip savo emocijas apibūdina Martynas, prisiminęs, kaip buvusioje darbovietėje prieš jį  buvo taikomas mobingas, psichologinis smurtas. Vadovas prie jo nuolat priekabiavo. „Tauragės žinios“ nusprendė pasidomėti, kokia situacija yra Tauragėje. Ar čia dažnai fiksuojami atvejai, kai darbuotojai, neapsikentę psichologinio smurto ir priekabiavimo, kreipiasi į Valstybinę darbo inspekciją? Pasirodo, kad skundų ne tiek ir daug.
Nuotrauka
meilute
Įkelta:
2021-06-20
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai vadovaujanti Meilutė Parnarauskienė savo darbuotojų į kabinetą nesikviečia. „Žmonės laisviau jaučiasi ten, kur jie įpratę leisti laiką, tad dažniausiai aš ateinu pas juos pasikalbėti“, – „Tauragės žinioms“ sakė bibliotekos direktorė. Su savo komanda pastaruoju metu ji turėjo labai daug pokalbių – teko išspręsti ne vieną iššūkį: paskelbus karantiną nemažai veiklos persikėlė į virtualią erdvę, joje iki šiol vyksta bibliotekos organizuojami susitikimai ir net žaidimai, tad bibliotekai teko prisitaikyti prie naujo darbo ritmo. Pasak M. Parnarauskienės, karantinas parodė kelią – ko gero, nemažai mūsų suvokė, koks svarbus gali būti technologijų pasaulis. „Manau, tas išmoktas pamokas mes prisiminsime ir ateityje“, – dėstė ji ir atskleidė, kokio įstaigos darbo skaitytojai nemato.
Nuotrauka
laura
Autorės ir Pùpla feisbuko paskyros nuotraukos
Įkelta:
2021-06-18
Pasakodama apie savo kelią iki nuosavos siuvimo studijos Laura Vorochė ir pati stebisi: dar visai neseniai nė nežinojusi, kuo nori būti, ir apie siuvimą, o juo labiau – savo verslą nė sapne nesapnavusi, dabar ji klientes pasitinka puikiai įrengtoje studijoje, vos spėja vykdyti užsakymus, o galvoje knibžda begalė idėjų ir planų.
Nuotrauka
mote
Įkelta:
2021-06-16
Saulėtomis dienomis senjora Albina apsivelka šviesų maudymosi kostiumėlį ir netoli Pagramančio savarankiško gyvenimo namų valgyklos ant vejos pasitiesusi pleduką mėgaujasi saulės spinduliais. Išsiruošusi į parduotuvę ji visuomet dėvi skrybėlę, ją dažnai išvysi su elegantiškomis pačios megztomis suknelėmis. Ir vietiniai jos nevadina Albina. Nuo tada, kai apsigyveno Pagramantyje, ji žinoma kaip Akmena. Kodėl? Tarsi jaunystės eliksyru brandaus amžiaus moteris kas rytą mėgaujasi šaltutėliu per miestelį tekančios Akmenos upės vandeniu.
Nuotrauka
Jūra
Įkelta:
2021-05-19
Nors dėl pandemijos meno kolektyvų veikla laikinai buvo paralyžuota, dalyvauti virtualiuose konkursuose tai nesutrukdė. Vilijos Krūgelienės vadovaujami dainų ir šokių ansamblio „Jūra" šokėjai Italijoje vykusiame Tarptautiniame Online festivalyje - konkurse International Online Festival-Contest „Future Stars" pelnė pirmąją vietą. Tame pačiame konkurse, šou šokių kategorijoje puikiai pasirodė ir Evelinos Krūgelienės „Amadeus dance“ šokėjos – merginos taip pat užėmė pirmąja vietą.
Nuotrauka
savanoriai
Įkelta:
2021-05-13
Spartėjant skiepijimo tempams įvairiuose Lietuvos miestuose bei artėjant masinei vakcinacijai, skiepijimo centruose bei poliklinikose jau ima trūkti savanorių. Lietuvos Raudonasis Kryžius, kuris vakcinavimo procese koordinuoja NVO savanorių pajėgas (kai kuriuose miestuose padeda ir „Lietuvos Carito“ bei Maltiečių savanoriai) pastebi, kad masinei vakcinacijai reikės beveik dvigubai daugiau savanorių nei turima šiuo metu. Todėl Lietuvos Raudonasis Kryžius kartu su miestų savivaldybėmis ragina neabejingus gyventojus ateiti į pagalbą savo miestams.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-12
Praėjusį savaitgalį keturiasdešimt karių iš Lietuvos kariuomenės motorizuotos pėstininkų brigados „ Žemaitija“ Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono drauge su kultūros paveldo specialistėmis Svetlana Jašinskiene ir Aida Ašmonaite sutvarkė Skaudvilės seniūnijoje esantį Juškaičių piliakalnį.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2021-05-11
Gegužės 12-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į slemo dirbtuves Tauragės pilies menėse. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
17-metis tauragiškis Simas Gaučas, besimokantis Tauragės „Versmės“ gimnazijoje, jau atrado savo aistrą – fotografiją. Vienuoliktoje klasėje šiuo metu mokslus kremtantis jaunuolis ne tik įamžina žmonių portretus ar gamtos vaizdus, bet ir filmuoja vaizdo klipus. Vieną vaizdo įrašą žiūrovai jau gali išvysti ir „Versmės“ gimnazijos feisbuko puslapyje – jame nufilmuotas gimnazistų sukurtas spektaklis „100 nuotolinių kelionių Narnijoje“.
Nuotrauka
PRC
Įkelta:
2021-05-04
Į  Tauragės profesinio rengimo centro (PRC)  pedagogų ir mokinių kolektyvą įsisuko visą pasaulį apėmęs „Jerusalema“ iššūkis – ugdymo įstaiga feisbuke dalijasi nuotaikingu vaizdo įrašu. Centro pedagogai ir mokiniai vienu vaizdo klipu parodo ne tik sklandžiai išmoktus šokio judesius, bet ir primena apie turtingą šios ugdymo įstaigos bazę bei čia įgyjamas specialybes.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-04
Sunku patikėti, bet Plungės pakraštyje įsikūrusią nedidelę Algirdo Uščino vilnos karšyklą-verpyklą žino ne vien avis, alpakas, kalnų ožkas ar kerpamus šunis auginantys žemaičiai. Sukaršti ir suverpti vilnos jam atveža Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Trakų, Vilniaus, kitų Lietuvos rajonų ūkininkai. Ir ne tik. Jo paslaugų prašo kaimynai lenkai, latviai, norvegai bei švedai. Iš kur toks populiarumas? Ogi A. Uščinas – bene vienintelis Lietuvoje ne pramoniniu būdu sugebąs apdirbti alpakų vilną. Tokių meistrų, matyt, ir svečiose šalyse trūksta arba jų visai nėra, jei ir jie beldžiasi į plungiškio duris.
Nuotrauka
medalis
Įkelta:
2021-04-29
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 44 motinas ir globėjas. Tarp apdovanotųjų – ir Batakių seniūnijoje gyvenanti Danutė Liekienė.
Nuotrauka
pora
Įkelta:
2021-04-27
Nors Lietuvoje savižudybių skaičius kasmet po truputį mažėja, palyginti su kitomis Europos šalimis, mūsų šalyje jis išlieka didžiausias. Netikėtai netekus artimojo, kitiems šeimos nariams kyla begalė klausimų, iš kurių vienas – kaip apie tai pasakyti vaikui. Kokie jausmai užplūsta vaiką, išgirdus apie artimojo savižudybę? Kaip jam apie tai pranešti? Kaip elgtis, kaip paguosti? Kodėl svarbu to neslėpti? Apie tai kalbamės su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologe Kristina Lekavičiūte.
Nuotrauka
Caritas
Įkelta:
2021-04-26
Artėja gegužės pirmasis sekmadienis – Motinos diena. Tuoj sveikinsime mamytes. O ar pagalvojai kada, kad dovanodamas jai dovaną gali padaryti ir gerą darbą? Nupirkę mamai Tauragės „Carito“ savanorių pasiūtą prijuostę galite paremti likimo nuskriaustus žmones.