Tauragiškės interjero projektas – geriausias Europoje
Įkelta:
2021-10-02
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Indrė ir Vaida Žemaitytės

 

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Tarptautinį pripažinimą pelnęs projektas. „Cle de Maison“ nuotrauka 

 

,
Nuotrauka
asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Tarptautinį pripažinimą pelnęs projektas. „Cle de Maison“ nuotrauka 

 

Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 

Vieninteliai kuriantys tokio stiliaus interjerus

Prieš penkerius metus projektuoti interjerus V. Žemaitytė pradėjo viena, o augant įmonei, didėjant projektų kiekiui ir klientų reiklumui „Cle de Maison“ ėmė kurti visuminius interjerus. Tuomet prie sesers prisijungė ir Indrė Žemaitytė, šiandien atsakinga už interjero studijos verslo plėtrą bei pardavimus. 

– Esame vienintelė studija, kurianti šio stiliaus interjerus Lietuvoje, puikiai pažįstame modernios klasikos subtilybes, ir džiaugiamės, galėdami jomis užpildyti klientų namus. Svarbiausia kurti tai, kas įdomu ir artima pačiam dizaineriui, ypatinga namų emocija tuomet „atrakinama“ geriausiai, – įsitikinusi Vaida.

Kiekvienas projektas individualus, taigi paromis rengiami techniniai brėžiniai, lankomos statybų aikštelės, lyginamos baldų bei šviestuvų parinkimo alternatyvos. Be galo svarbu užtikrinti naudojamų medžiagų ir produktų kokybę, taigi „Cle de Maison“ komanda stebi partnerių gamybos procesus. 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

Techninė interjero projektavimo pusė dažnai lieka nepastebima, tačiau Londone, Prancūzijos Rivjeroje, Dubajuje ir kitose užsienio valstybėse bei Lietuvoje įsikūrę „Cle de maison“ klientai greitai atpažįsta raktiniu jau tapusį modernios klasikos stilių, kuris „apsigyvena“ „Cle de maison“ kuriamuose interjeruose. Garsiausių pasaulio dizainerių įkvėpta V. Žemaitytė vos pradėjusi karjerą žinojo, kad kurs būtent šio stiliaus interjerus. Interjero studijai augant modernios klasikos sprendimus papildė Neo Art Deco stiliui būdingi elementai. 

– Esame vienintelė studija, kurianti šio stiliaus interjerus Lietuvoje, puikiai pažįstame modernios klasikos subtilybes, ir džiaugiamės, galėdami jomis užpildyti klientų namus. Svarbiausia kurti tai, kas įdomu ir artima pačiam dizaineriui, ypatinga namų emocija tuomet „atrakinama“ geriausiai, – įsitikinusi Vaida.

Namų raktai

Paklausta, kaip apibūdintų savo darbą, Vaida pasakoja:

– Pagrindinis mūsų tikslas – įrengti interjerą, kuris „atrakintų“ ypatingą emociją – naujų namų, naujo gyvenimo etapo potyrį. Ne veltui ir studijos pavadinimas (Cle de Maison) išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „namų raktai“. Prie visiems įprastų interjero dizainerių veiklų – techninių brėžinių rengimo, vizualizacijų kūrimo, lankymosi statybų aikštelėje bei interjero salonuose – mes kuruojame individualiai Portugalijoje bei Ispanijoje gaminamų baldų ir šviestuvų gamybos  procesus, t.y. vykstame į gamyklas, tikriname kokybę, derinamės gamybinius brėžinius. Negana to, pačios rūpinamės baldų bei šviestuvų pristatymu klientui, dalyvaujame išpakavimo bei sustatymo į vietas procese. 

Nuotrauka
asmeninio albumo nuotrauka

– „White-glove delivery service“ – viena svarbiausių paslaugų, kurią siūlome klientui, nes pasirūpiname logistika, sandėliavimu, pristatymu, baldų sumontavimu, – pasakoja seserys.

Labai svarbų vaidmenį kūryboje atlieka kelionės, restoranai, parodos, muziejai. Visa tai plečia akiratį, suteikia naujų žinių, kurias galime perduoti klientams. Neretai klientas net nežino, ko nori, tad mūsų užduotis yra nupasakoti, kas yra geriausio ir iš ko galima rinktis.

Na, o kuris projektas labiausiai „užgrūdino, užaugino“? Indrė minutėlei susimąsto.

– Labai daug dėmesio skiriame plėtrai Londone, koncentruojamės į centrinę dalį (Mayfair). Poros metų siekiamybė – atidaryti ten „Cle de Maison“ atstovybę. Yra planų ir Dubajuje bei Ispanijoje. Šiuo metu glaudžiai bendradarbiaujame su portugalų baldų gamintojais – kuriame savo vardinę baldų kolekciją, kuri netrukus išvys dienos šviesą. Taip pat planuose yra ir interjero dizaino kursai, – priduria Indrė.

– Turbūt vienas įsimintiniausių projektų buvo apartamentai Majamyje, Amerikoje. Reikėjo visiškai apstatyti visą būstą – nuo baldų, šviestuvų iki aksesuarų ir indų. Vaida skrido pas klientą, kad būtų vietoje ir kuruotų procesus, o mes nuotoliniu būdu derinomės, iš kokių salonų bus perkami baldai, kaip pristatomi, kur rėminsime paveikslus ir pan. (nepamirškim ir laiko juostų skirtumo). Negana to, vykdama į projektą, Vaida iš Lietuvos netgi skraidino sienų tapetus ir klientų meno kūrinius. Išvada – gebame valdyti procesus net ir nuotoliniu būdu, – šypsosi Indrė. – Kitas projektas, pareikalavęs daug energijos, buvo apartamentai Vilniuje, 13-ajame aukšte. Kadangi baldus individualiai gaminome Portugalijoje bei Ispanijoje, neįsivertinome namo laiptinės gabaritų. Tad, kaip jau galima suprasti, sofa netilpo įnešti ne tik kad į butą, bet net į laiptinę... Kvietėme sunkiasvorį kraną, kuris baldus užkėlė. Moralas – prieš užsakydami nestandartinius baldus, išsimatuokite namo laiptinę ir liftą.

Abi seserys pripažįsta – jų darbo kasdienybėje gausu dinamikos ir iššūkių. Užgrūdina, pasak jų, ir tokie procesų valdymo ypatumai, kai esant itin griežtiems darbų atlikimo terminams jos mato, kad baldų gamintojai Portugalijoje laiku nevykdo savo įsipareigojimų ir teks mokėti labai dideles baudas. Tada sako sėdančios į lėktuvą, skrendančios pas juos ir per savaitgalį susižiūri visus procesus, kad pirmadienio susirinkime užsakovui turėtų ką pasakyti. Arba atskridusios į Ispaniją patikrinti paskutinių gamybos elementų pamatom, kad baldai dar net nėra pradėti gaminti! Tuomet reikia operatyviai spręsti susidariusią situaciją. Jos sako tikrai supratusios, kad ir kultūriniai skirtingų šalių ypatumai neretai kiša koją.

Protinga prabanga

Paklausta, kaip patobulėjo jų kuriamas interjeras lyginant su pirmaisiais darbo metais, Vaida sako: 

– „Cle de Maison“ studija gyvuoja penktus metus. Per šį laikotarpį kuriami interjerai įgavo tūrį, asmeniškumą, emociją. Pradžioje interjerai būdavo pakankamai „plokšti“, be ten gyvenančio kliento asmenybės. Šiuo metu projektai išaugo iki „turn-key“ (visuminių) interjerų, kuomet jie yra išbaigiami iki patalynės, rankšluosčių bei indų. Sparčiai plečiasi studijos komanda, tad ir procesų valdymas daug operatyvesnis, tai reiškia ir didesnį kiekį einamųjų projektų. Negana to, esame ne tik interjero kūrimo, tačiau ir baldų pardavimo studija.

 – Kokiais žodžiais apibūdintumėte savo kuriamą interjero stilių?

– Yra labai taiklus angliškas apibūdinimas – „Thoughtful Luxury“. Lietuviškai – protinga prabanga. Neretu atveju jį galima įvardinti sofistikuota eklektika, – teigia Vaida.

Tikslas – užsienio plėtra

Paklausta, kokią viziją, svajonę, planą turi savo verslui, Vaida sako, kad šiuo metu pagrindinis tikslas yra užsienio plėtra. 

– Labai daug dėmesio skiriame plėtrai Londone, koncentruojamės į centrinę dalį (Mayfair). Poros metų siekiamybė – atidaryti ten „Cle de Maison“ atstovybę. Yra planų ir Dubajuje bei Ispanijoje. Šiuo metu glaudžiai bendradarbiaujame su portugalų baldų gamintojais – kuriame savo vardinę baldų kolekciją, kuri netrukus išvys dienos šviesą. Taip pat planuose yra ir interjero dizaino kursai, – priduria Indrė.

  Dizaino „Oskarai“

Prestižiniai Tarptautiniai interjero dizaino ir architektūros apdovanojimai (The International Design & Architecture Awards), neretai prilyginami interjero dizaino „Oskarams“, kasmet organizuojami lyderiaujančio UK interjero žurnalo „design et al“. Šiais metais vyko 12-oji, netgi dviejų metų apdovanojimų ceremonija, kadangi dėl pandemijos praėjusių metų ceremonija buvo atšaukta. 

Balsavimo sistema yra padalinta į dvi dalis – interjero dizaino ir nekilnojamojo turto kategorijas.

Į kiekvieną kategoriją atrenkama tik po 16 projektų, tad konkurencija išties didelė. Šiais metais paskelbtos iš viso 53 kategorijos, tokios, kaip geriausias interjero projektas pagal kontinentus, projektai pagal įgyvendinimo vertę, namų kinas, vonios kambarys, produktų dizainas ir kt. Konkurse varžėsi daugiau nei 900 projektų.

Skirtingai nuo kitų apdovanojimų, čia nebalsuoja vien tik profesionalų komisija. Į finalą patekę projektai publikuojami internete, tad balsavimas yra atviras viso pasaulio interjero dizaino bei architektūros industrijos profesionalams. Čia dalyvauja dizaineriai bei architektai iš viso pasaulio. Pasak Joanne Beedles, „design et al“ vyr. redaktorės, tai yra nuostabi galimybė reklamuoti savo darbą, pasiekti tikslinę pasaulinę auditoriją ir galiausiai parduoti savo darbą pasauliniu mastu. Kiekvienas projektas yra peržiūrimas daugiau nei 162 140 šios srities profesionalų. Organizatoriai skiria daugiau nei 2 milijonus svarų sterlingų visų nominantų projektų bei profilių reklaminei kampanijai.

Unikali šių apdovanojimų balsavimo sistemos dalis yra tai, jog balsai turi būti teikiami kiekvienoje kategorijoje, todėl visi atrinkti projektai įgauna didžiausią tarptautinės dizaino bendruomenės profesionalų viešumą. Kiekvienas balsuojantysis praleidžia apie 50 minučių, kol peržiūri visus projektus ir atiduoda savo balsą.

Lietuvos kompanija šį apdovanojimą laimi pirmą kartą.

 

Nuotrauka
a
Straipsnio rengėjų nuotr.
Įkelta:
2021-11-20
Pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad nors smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau Lietuvoje per metus smurtą patiria keli tūkstančiai vaikų – dažniausiai tai fizinis smurtas, kiek rečiau pasitaiko nepriežiūros atvejų. Lapkričio 19 d. minimai Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokios smurto formos prieš vaikus negali būti toleruojamos.  
Nuotrauka
k
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-10-03
Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
KVA – kolekcionuojančiųjų varles asociacija – smagių, smalsių, kūrybingų ir truputį pamišusių žmonių grupė, jungianti 23 narius iš visos Lietuvos, turi ilgametę tradiciją – keletą kartų per metus susitinka skirtingose Lietuvos vietose. Šį kartą visi sukvaksėjo į Tauragę. Organizavo kvaksėjimą Tauragėje dvi tauragiškės kolekcininkės – Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Praėjusį šeštadienį į Lakštingalų slėnį sugužėjo gausus būrys Tauragės krašto medžiotojų ir žvejų – paminėtas juos vienijančios draugijos 100-metis. Medžioklės rago garsais prasidėjusioje šventėje dalintasi įspūdžiais, medžiotojai didžiuodamiesi pasakojo apie savo trofėjus, didžiuliuose puoduose garavo žuvienė.  
Nuotrauka
Lauros Popkytės-Fukumoto asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-08-22
Sakoma, kad japoniški sodai gali būti tik Japonijoje. Visur kitur veisiami sodai gali būti tik vadinami japoniško stiliaus sodais. Šio stiliaus gerbėjų daugėja, o juos kuriančiai mūsų kraštietei, japoniškų sodų ekspertei Laurai Popkytei-Fukumoto klientus renka rikiuoti į eilę. „Tauragės žinių“ skaitytojams ji atskleidė, kuo ypatingas šis vienas mistiškiausių sodų stilių, labai besiskiriantis nuo mums įprastų žaliųjų erdvių. Pasak jos, kuriant japoniško stiliaus sodą labai svarbu skonis ir saiko jausmas, o visi elementai turi savo reikšmę ir prasmę. Laura įsitikinusi – jo patrauklus paprastumas ir ypatinga filosofija veikia ir šeimininko gyvenimą: sodo harmonija padeda išgyti nuo stresų ir depresijos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-26
Praėjus kiek daugiau nei pusmečiui nuo Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų įkurtuvių grupinio gyvenimo namuose Norkaičiuose pokyčių pastebima tikrai nemažai. Su neįgaliaisiais kone kiekvieną dieną praleidžiančios socialinės darbuotojos džiaugiasi matydamos, kad deinstitutizacijos projekto idėja – integruoti neįgaliuosius į visuomenę – pasiteisina su kaupu.
Nuotrauka
bitko
Įkelta:
2021-07-18
Vieną populiariausių pasaulio kriptovaliutų „Eterį“ (Ethereum) išgaunantis Tomas įsitikinęs, kad tik elektroninėje erdvėje egzistuojantys pinigai yra pasaulio ateitis. Tauragėje gyvenantis vaikinas sako, kad dėl užtikrinamo privatumo (niekas negali atsekti pervedimų), kriptovaliutos tik populiarės, o mums įprastos valiutos, pavyzdžiui, JAV doleris ar euras, po kurio laiko gali būti naudojamos vis mažiau.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-16
„Kai tiki darbu, kurį darai, visi sunkumai yra įveikiami,“ – sako Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Rustamas Žumajevas, per 27 tarnybos metus pelnęs ne vieną apdovanojimą. O prieš keletą dienų jam buvo įteiktas ir Europos Komisijos atminimo medalis, skirtas projekto „EU Modex“ 10 metų sukakčiai paminėti. R. Žumajevas įvertintas už pasiaukojimą ir atsidavimą  nuolat dalyvaujant užsienyje rengiamose „EU Modex" pratybose. Paskutinės tokios pratybos vyko dar prieš pandemiją Austrijoje.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-24
„Kasdien – lyg į karą“, – taip savo emocijas apibūdina Martynas, prisiminęs, kaip buvusioje darbovietėje prieš jį  buvo taikomas mobingas, psichologinis smurtas. Vadovas prie jo nuolat priekabiavo. „Tauragės žinios“ nusprendė pasidomėti, kokia situacija yra Tauragėje. Ar čia dažnai fiksuojami atvejai, kai darbuotojai, neapsikentę psichologinio smurto ir priekabiavimo, kreipiasi į Valstybinę darbo inspekciją? Pasirodo, kad skundų ne tiek ir daug.
Nuotrauka
meilute
Įkelta:
2021-06-20
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai vadovaujanti Meilutė Parnarauskienė savo darbuotojų į kabinetą nesikviečia. „Žmonės laisviau jaučiasi ten, kur jie įpratę leisti laiką, tad dažniausiai aš ateinu pas juos pasikalbėti“, – „Tauragės žinioms“ sakė bibliotekos direktorė. Su savo komanda pastaruoju metu ji turėjo labai daug pokalbių – teko išspręsti ne vieną iššūkį: paskelbus karantiną nemažai veiklos persikėlė į virtualią erdvę, joje iki šiol vyksta bibliotekos organizuojami susitikimai ir net žaidimai, tad bibliotekai teko prisitaikyti prie naujo darbo ritmo. Pasak M. Parnarauskienės, karantinas parodė kelią – ko gero, nemažai mūsų suvokė, koks svarbus gali būti technologijų pasaulis. „Manau, tas išmoktas pamokas mes prisiminsime ir ateityje“, – dėstė ji ir atskleidė, kokio įstaigos darbo skaitytojai nemato.
Nuotrauka
laura
Autorės ir Pùpla feisbuko paskyros nuotraukos
Įkelta:
2021-06-18
Pasakodama apie savo kelią iki nuosavos siuvimo studijos Laura Vorochė ir pati stebisi: dar visai neseniai nė nežinojusi, kuo nori būti, ir apie siuvimą, o juo labiau – savo verslą nė sapne nesapnavusi, dabar ji klientes pasitinka puikiai įrengtoje studijoje, vos spėja vykdyti užsakymus, o galvoje knibžda begalė idėjų ir planų.
Nuotrauka
mote
Įkelta:
2021-06-16
Saulėtomis dienomis senjora Albina apsivelka šviesų maudymosi kostiumėlį ir netoli Pagramančio savarankiško gyvenimo namų valgyklos ant vejos pasitiesusi pleduką mėgaujasi saulės spinduliais. Išsiruošusi į parduotuvę ji visuomet dėvi skrybėlę, ją dažnai išvysi su elegantiškomis pačios megztomis suknelėmis. Ir vietiniai jos nevadina Albina. Nuo tada, kai apsigyveno Pagramantyje, ji žinoma kaip Akmena. Kodėl? Tarsi jaunystės eliksyru brandaus amžiaus moteris kas rytą mėgaujasi šaltutėliu per miestelį tekančios Akmenos upės vandeniu.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-06
Tėvo dienos proga pristatome skaitytojų istorijas-prisiminimus. Kai kurie atmintyje saugo savo tėvo duotą patarimą, kai kurie dalijasi gyvais prisiminimais iš praeities. Panašu, kad tėvai, meiliai vadinami tėčiais, tetukais, tėveliais, savo vaikų gyvenimuose suvaidino svarbų vaidmenį, buvo pamatas, ant kurio statomas šeimos gyvenimas. Gaila, tačiau ne visi žurnalistės kalbinti skaitytojai sutiko dalintis prisiminimais. Kai kurių lūpose tėvo vardas skambėjo be džiugesio, lydimas nuoskaudų. Visiems linkime su džiaugsmu paminėti tėvo dieną, nes be jo ir jūsų mamos pasaulis nebūtų išvydęs tokio stebuklo – jūsų.
Nuotrauka
Jūra
Įkelta:
2021-05-19
Nors dėl pandemijos meno kolektyvų veikla laikinai buvo paralyžuota, dalyvauti virtualiuose konkursuose tai nesutrukdė. Vilijos Krūgelienės vadovaujami dainų ir šokių ansamblio „Jūra" šokėjai Italijoje vykusiame Tarptautiniame Online festivalyje - konkurse International Online Festival-Contest „Future Stars" pelnė pirmąją vietą. Tame pačiame konkurse, šou šokių kategorijoje puikiai pasirodė ir Evelinos Krūgelienės „Amadeus dance“ šokėjos – merginos taip pat užėmė pirmąja vietą.
Nuotrauka
savanoriai
Įkelta:
2021-05-13
Spartėjant skiepijimo tempams įvairiuose Lietuvos miestuose bei artėjant masinei vakcinacijai, skiepijimo centruose bei poliklinikose jau ima trūkti savanorių. Lietuvos Raudonasis Kryžius, kuris vakcinavimo procese koordinuoja NVO savanorių pajėgas (kai kuriuose miestuose padeda ir „Lietuvos Carito“ bei Maltiečių savanoriai) pastebi, kad masinei vakcinacijai reikės beveik dvigubai daugiau savanorių nei turima šiuo metu. Todėl Lietuvos Raudonasis Kryžius kartu su miestų savivaldybėmis ragina neabejingus gyventojus ateiti į pagalbą savo miestams.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-12
Praėjusį savaitgalį keturiasdešimt karių iš Lietuvos kariuomenės motorizuotos pėstininkų brigados „ Žemaitija“ Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono drauge su kultūros paveldo specialistėmis Svetlana Jašinskiene ir Aida Ašmonaite sutvarkė Skaudvilės seniūnijoje esantį Juškaičių piliakalnį.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2021-05-11
Gegužės 12-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į slemo dirbtuves Tauragės pilies menėse. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-09
17-metis tauragiškis Simas Gaučas, besimokantis Tauragės „Versmės“ gimnazijoje, jau atrado savo aistrą – fotografiją. Vienuoliktoje klasėje šiuo metu mokslus kremtantis jaunuolis ne tik įamžina žmonių portretus ar gamtos vaizdus, bet ir filmuoja vaizdo klipus. Vieną vaizdo įrašą žiūrovai jau gali išvysti ir „Versmės“ gimnazijos feisbuko puslapyje – jame nufilmuotas gimnazistų sukurtas spektaklis „100 nuotolinių kelionių Narnijoje“.
Nuotrauka
PRC
Įkelta:
2021-05-04
Į  Tauragės profesinio rengimo centro (PRC)  pedagogų ir mokinių kolektyvą įsisuko visą pasaulį apėmęs „Jerusalema“ iššūkis – ugdymo įstaiga feisbuke dalijasi nuotaikingu vaizdo įrašu. Centro pedagogai ir mokiniai vienu vaizdo klipu parodo ne tik sklandžiai išmoktus šokio judesius, bet ir primena apie turtingą šios ugdymo įstaigos bazę bei čia įgyjamas specialybes.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-04
Sunku patikėti, bet Plungės pakraštyje įsikūrusią nedidelę Algirdo Uščino vilnos karšyklą-verpyklą žino ne vien avis, alpakas, kalnų ožkas ar kerpamus šunis auginantys žemaičiai. Sukaršti ir suverpti vilnos jam atveža Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio, Trakų, Vilniaus, kitų Lietuvos rajonų ūkininkai. Ir ne tik. Jo paslaugų prašo kaimynai lenkai, latviai, norvegai bei švedai. Iš kur toks populiarumas? Ogi A. Uščinas – bene vienintelis Lietuvoje ne pramoniniu būdu sugebąs apdirbti alpakų vilną. Tokių meistrų, matyt, ir svečiose šalyse trūksta arba jų visai nėra, jei ir jie beldžiasi į plungiškio duris.