Tauragiškės interjero projektas – geriausias Europoje
Įkelta:
2021-10-02
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Indrė ir Vaida Žemaitytės

 

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Tarptautinį pripažinimą pelnęs projektas. „Cle de Maison“ nuotrauka 

 

,
Nuotrauka
asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Tarptautinį pripažinimą pelnęs projektas. „Cle de Maison“ nuotrauka 

 

Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 

Vieninteliai kuriantys tokio stiliaus interjerus

Prieš penkerius metus projektuoti interjerus V. Žemaitytė pradėjo viena, o augant įmonei, didėjant projektų kiekiui ir klientų reiklumui „Cle de Maison“ ėmė kurti visuminius interjerus. Tuomet prie sesers prisijungė ir Indrė Žemaitytė, šiandien atsakinga už interjero studijos verslo plėtrą bei pardavimus. 

– Esame vienintelė studija, kurianti šio stiliaus interjerus Lietuvoje, puikiai pažįstame modernios klasikos subtilybes, ir džiaugiamės, galėdami jomis užpildyti klientų namus. Svarbiausia kurti tai, kas įdomu ir artima pačiam dizaineriui, ypatinga namų emocija tuomet „atrakinama“ geriausiai, – įsitikinusi Vaida.

Kiekvienas projektas individualus, taigi paromis rengiami techniniai brėžiniai, lankomos statybų aikštelės, lyginamos baldų bei šviestuvų parinkimo alternatyvos. Be galo svarbu užtikrinti naudojamų medžiagų ir produktų kokybę, taigi „Cle de Maison“ komanda stebi partnerių gamybos procesus. 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

Techninė interjero projektavimo pusė dažnai lieka nepastebima, tačiau Londone, Prancūzijos Rivjeroje, Dubajuje ir kitose užsienio valstybėse bei Lietuvoje įsikūrę „Cle de maison“ klientai greitai atpažįsta raktiniu jau tapusį modernios klasikos stilių, kuris „apsigyvena“ „Cle de maison“ kuriamuose interjeruose. Garsiausių pasaulio dizainerių įkvėpta V. Žemaitytė vos pradėjusi karjerą žinojo, kad kurs būtent šio stiliaus interjerus. Interjero studijai augant modernios klasikos sprendimus papildė Neo Art Deco stiliui būdingi elementai. 

– Esame vienintelė studija, kurianti šio stiliaus interjerus Lietuvoje, puikiai pažįstame modernios klasikos subtilybes, ir džiaugiamės, galėdami jomis užpildyti klientų namus. Svarbiausia kurti tai, kas įdomu ir artima pačiam dizaineriui, ypatinga namų emocija tuomet „atrakinama“ geriausiai, – įsitikinusi Vaida.

Namų raktai

Paklausta, kaip apibūdintų savo darbą, Vaida pasakoja:

– Pagrindinis mūsų tikslas – įrengti interjerą, kuris „atrakintų“ ypatingą emociją – naujų namų, naujo gyvenimo etapo potyrį. Ne veltui ir studijos pavadinimas (Cle de Maison) išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „namų raktai“. Prie visiems įprastų interjero dizainerių veiklų – techninių brėžinių rengimo, vizualizacijų kūrimo, lankymosi statybų aikštelėje bei interjero salonuose – mes kuruojame individualiai Portugalijoje bei Ispanijoje gaminamų baldų ir šviestuvų gamybos  procesus, t.y. vykstame į gamyklas, tikriname kokybę, derinamės gamybinius brėžinius. Negana to, pačios rūpinamės baldų bei šviestuvų pristatymu klientui, dalyvaujame išpakavimo bei sustatymo į vietas procese. 

Nuotrauka
asmeninio albumo nuotrauka

– „White-glove delivery service“ – viena svarbiausių paslaugų, kurią siūlome klientui, nes pasirūpiname logistika, sandėliavimu, pristatymu, baldų sumontavimu, – pasakoja seserys.

Labai svarbų vaidmenį kūryboje atlieka kelionės, restoranai, parodos, muziejai. Visa tai plečia akiratį, suteikia naujų žinių, kurias galime perduoti klientams. Neretai klientas net nežino, ko nori, tad mūsų užduotis yra nupasakoti, kas yra geriausio ir iš ko galima rinktis.

Na, o kuris projektas labiausiai „užgrūdino, užaugino“? Indrė minutėlei susimąsto.

– Labai daug dėmesio skiriame plėtrai Londone, koncentruojamės į centrinę dalį (Mayfair). Poros metų siekiamybė – atidaryti ten „Cle de Maison“ atstovybę. Yra planų ir Dubajuje bei Ispanijoje. Šiuo metu glaudžiai bendradarbiaujame su portugalų baldų gamintojais – kuriame savo vardinę baldų kolekciją, kuri netrukus išvys dienos šviesą. Taip pat planuose yra ir interjero dizaino kursai, – priduria Indrė.

– Turbūt vienas įsimintiniausių projektų buvo apartamentai Majamyje, Amerikoje. Reikėjo visiškai apstatyti visą būstą – nuo baldų, šviestuvų iki aksesuarų ir indų. Vaida skrido pas klientą, kad būtų vietoje ir kuruotų procesus, o mes nuotoliniu būdu derinomės, iš kokių salonų bus perkami baldai, kaip pristatomi, kur rėminsime paveikslus ir pan. (nepamirškim ir laiko juostų skirtumo). Negana to, vykdama į projektą, Vaida iš Lietuvos netgi skraidino sienų tapetus ir klientų meno kūrinius. Išvada – gebame valdyti procesus net ir nuotoliniu būdu, – šypsosi Indrė. – Kitas projektas, pareikalavęs daug energijos, buvo apartamentai Vilniuje, 13-ajame aukšte. Kadangi baldus individualiai gaminome Portugalijoje bei Ispanijoje, neįsivertinome namo laiptinės gabaritų. Tad, kaip jau galima suprasti, sofa netilpo įnešti ne tik kad į butą, bet net į laiptinę... Kvietėme sunkiasvorį kraną, kuris baldus užkėlė. Moralas – prieš užsakydami nestandartinius baldus, išsimatuokite namo laiptinę ir liftą.

Abi seserys pripažįsta – jų darbo kasdienybėje gausu dinamikos ir iššūkių. Užgrūdina, pasak jų, ir tokie procesų valdymo ypatumai, kai esant itin griežtiems darbų atlikimo terminams jos mato, kad baldų gamintojai Portugalijoje laiku nevykdo savo įsipareigojimų ir teks mokėti labai dideles baudas. Tada sako sėdančios į lėktuvą, skrendančios pas juos ir per savaitgalį susižiūri visus procesus, kad pirmadienio susirinkime užsakovui turėtų ką pasakyti. Arba atskridusios į Ispaniją patikrinti paskutinių gamybos elementų pamatom, kad baldai dar net nėra pradėti gaminti! Tuomet reikia operatyviai spręsti susidariusią situaciją. Jos sako tikrai supratusios, kad ir kultūriniai skirtingų šalių ypatumai neretai kiša koją.

Protinga prabanga

Paklausta, kaip patobulėjo jų kuriamas interjeras lyginant su pirmaisiais darbo metais, Vaida sako: 

– „Cle de Maison“ studija gyvuoja penktus metus. Per šį laikotarpį kuriami interjerai įgavo tūrį, asmeniškumą, emociją. Pradžioje interjerai būdavo pakankamai „plokšti“, be ten gyvenančio kliento asmenybės. Šiuo metu projektai išaugo iki „turn-key“ (visuminių) interjerų, kuomet jie yra išbaigiami iki patalynės, rankšluosčių bei indų. Sparčiai plečiasi studijos komanda, tad ir procesų valdymas daug operatyvesnis, tai reiškia ir didesnį kiekį einamųjų projektų. Negana to, esame ne tik interjero kūrimo, tačiau ir baldų pardavimo studija.

 – Kokiais žodžiais apibūdintumėte savo kuriamą interjero stilių?

– Yra labai taiklus angliškas apibūdinimas – „Thoughtful Luxury“. Lietuviškai – protinga prabanga. Neretu atveju jį galima įvardinti sofistikuota eklektika, – teigia Vaida.

Tikslas – užsienio plėtra

Paklausta, kokią viziją, svajonę, planą turi savo verslui, Vaida sako, kad šiuo metu pagrindinis tikslas yra užsienio plėtra. 

– Labai daug dėmesio skiriame plėtrai Londone, koncentruojamės į centrinę dalį (Mayfair). Poros metų siekiamybė – atidaryti ten „Cle de Maison“ atstovybę. Yra planų ir Dubajuje bei Ispanijoje. Šiuo metu glaudžiai bendradarbiaujame su portugalų baldų gamintojais – kuriame savo vardinę baldų kolekciją, kuri netrukus išvys dienos šviesą. Taip pat planuose yra ir interjero dizaino kursai, – priduria Indrė.

  Dizaino „Oskarai“

Prestižiniai Tarptautiniai interjero dizaino ir architektūros apdovanojimai (The International Design & Architecture Awards), neretai prilyginami interjero dizaino „Oskarams“, kasmet organizuojami lyderiaujančio UK interjero žurnalo „design et al“. Šiais metais vyko 12-oji, netgi dviejų metų apdovanojimų ceremonija, kadangi dėl pandemijos praėjusių metų ceremonija buvo atšaukta. 

Balsavimo sistema yra padalinta į dvi dalis – interjero dizaino ir nekilnojamojo turto kategorijas.

Į kiekvieną kategoriją atrenkama tik po 16 projektų, tad konkurencija išties didelė. Šiais metais paskelbtos iš viso 53 kategorijos, tokios, kaip geriausias interjero projektas pagal kontinentus, projektai pagal įgyvendinimo vertę, namų kinas, vonios kambarys, produktų dizainas ir kt. Konkurse varžėsi daugiau nei 900 projektų.

Skirtingai nuo kitų apdovanojimų, čia nebalsuoja vien tik profesionalų komisija. Į finalą patekę projektai publikuojami internete, tad balsavimas yra atviras viso pasaulio interjero dizaino bei architektūros industrijos profesionalams. Čia dalyvauja dizaineriai bei architektai iš viso pasaulio. Pasak Joanne Beedles, „design et al“ vyr. redaktorės, tai yra nuostabi galimybė reklamuoti savo darbą, pasiekti tikslinę pasaulinę auditoriją ir galiausiai parduoti savo darbą pasauliniu mastu. Kiekvienas projektas yra peržiūrimas daugiau nei 162 140 šios srities profesionalų. Organizatoriai skiria daugiau nei 2 milijonus svarų sterlingų visų nominantų projektų bei profilių reklaminei kampanijai.

Unikali šių apdovanojimų balsavimo sistemos dalis yra tai, jog balsai turi būti teikiami kiekvienoje kategorijoje, todėl visi atrinkti projektai įgauna didžiausią tarptautinės dizaino bendruomenės profesionalų viešumą. Kiekvienas balsuojantysis praleidžia apie 50 minučių, kol peržiūri visus projektus ir atiduoda savo balsą.

Lietuvos kompanija šį apdovanojimą laimi pirmą kartą.

 

Nuotrauka
seimadienis
Įkelta:
2022-05-12
Gegužės 15-ąją minima Tarptautinė šeimos diena. Šia proga daugybė bendruomenių kviečia šeimas sudalyvauti šventėse ir smagiai praleisti laiką.
Nuotrauka
pilis
Įkelta:
2022-04-29
Nuo šiandien prasideda įvairiausi renginiai bei parodos. Skambės gražios dainos, vyks įdomūs pašnekesiai, kiekvienas galės išsirinkti sau įdomią parodą – nuo fotografijos iki tapybos ant senų siuvinėtų drobių bei akriliniais dažais lietų darbų parodų.
Nuotrauka
Sokiai
Įkelta:
2022-04-29
Šiandien, Tarptautinės šokio dienos proga, 12.30 val. prasidėjo šokių festivalis „Eikš ir tu“. Pilies aikštėje susirinko šokėjų kolektyvai iš 4 ugdymo įstaigų. Festivalio metu sukasi būriai tautiniais rūbais pasipuošusių mokinių.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2022-04-26
Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymo proga antradienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje surengtas 9-ojo konkurso „Tauragės metų knyga“ apdovanojimų vakaras. Pristatyta ir originalių kraštietės tapytojos darbų paroda.
Nuotrauka
pilis
Įkelta:
2022-04-18
Tauragėje įsikūrusius ukrainiečius ir jų vaikus balandžio 24 d. stačiatikių Velykų sekmadienį, 12 val., kraštietė Kornelija Jurevičiūtė su komanda kviečia į Taurų parke organizuojamą šventę „Herojam Slava“.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-04-17
Velykų papročiuose kiaušiniui skiriama ypatinga reikšmė, nes jis – gyvybės atsiradimo, gamtos prisikėlimo simbolis. Kiaušinių dažymo ir jų keitimosi papročiai, kaip rašoma knygoje „Lietuvių kalendorinės šventės“, yra daug senesni už krikščionybę.
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2022-03-07
Ekslibrisai – tarsi maži kryžiažodžiai, kuriuose daug informacijos, simbolių, užuominų ir mažų detalių. Įdėmiau žiūrėdami, juose lyg mozaikoje galime perskaityti žmogaus, knygos ar net miesto istoriją. Trakų istorijos muziejus surengė ekslibrisų, skirtų Trakų 700 metų jubiliejui, konkursą, pavadintą „Trakams – 700. Tapatybės beieškant: trakiečio DNR“. Geriausi konkurso darbai, dabar eksponuojami B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje, taps tikru saldainiuku šio meno žanro gerbėjams.
Nuotrauka
rubai
Įkelta:
2022-02-23
Prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo galima ne tik į darbą einant pėstute ar itin uoliai besistengiant rūšiuoti atliekas. Vaikštant Tauragės miesto gatvėmis iš parduotuvių vitrinų į praeivius žvelgia stilingais dėvėtais rūbais aprengti manekenai, o šių parduotuvių viduje – terapija mėgstantiems apsipirkinėti. Patirtimi dėvėtų rūbų parduotuvėse dalinasi ir tauragiškė Dovilė, savo unikalų stilių sukūrusi iš mažomis kainomis pirktų drabužių.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-02-16
Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, šią dieną mini kaip laivės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. 
Nuotrauka
taje
Įkelta:
2022-02-12
Praėjusį penktadienį Tauragėje įvyko iškilmingi Atviros jaunimo erdvės organizuoti jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei žmonių apdovanojimai. Jau tradicija tapusiuose apdovanojimuose dalyvavo keli šimtai žmonių, apdovanojimus atsiėmė 10 laureatų. Ceremonijoje žmonės džiaugėsi, kad jų entuziazmo kurti Tauragės labui nesustabdė 2020 metais kilusi pandemija ir pavyko įgyvendinti ne vieną iniciatyvą, garsinančią kraštą. 
Nuotrauka
algimantas
Įkelta:
2022-02-08
Algimantas Mackus – viena iškiliausių kultūros, visuomenės ir raštijos asmenybių Lietuvos istorijos panoramoje. Pagėgių kraštui tenka didžiulė garbė, jog šis žymiausias bežemių kartos atstovas bei vienas ryškiausių lietuvių išeivijos atstovų, visuomenininkas, literatūros bei sceninių kūrinių kritikas, žurnalo „Margutis“ redaktorius, „Šviesos“ sambūrio pirmininkas, knygų leidimo organizatorius, JAV lietuvių radijo programos „Margutis“ žurnalistas, yra kilęs būtent iš Pagėgių. Kūrėjas savo eilėraščius pasirašinėjo Algimanto Pagėgio slapyvardžiu. 
Nuotrauka
savanoryste
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-16
Antrajame  kurse mediciną studijuojanti tauragiškė Augustė Klišmontaitė dar pasibaigus pirmiesiems studijų metams įsitraukė į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą ir prisideda prie Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistų darbo. Pandemijos metu darbų sąrašui tapus gerokai ilgesniam savanorystė turi išliekamąja vertę ne tik pačiai merginai, bet ir sveikatos priežiūros specialistams. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio-13 ąją dieną minime 31-ąsias tragiškų įvykių sukakties metines. Prisimenant svarbius Lietuvai įvykius, kino teatruose išvysime pasauliniuose kino festivaliuose pripažintą, tarptautiniame kino festivalyje IDFA pagrindiniu festivalio prizu apdovanotą, išskirtinį vieno didžiausių mūsų laikų kino kūrėjų, ukrainiečių režisieriaus, istorijos metraštininko Sergejaus Loznicos dokumentinį filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Į Tauragės kultūros rūmus po metų pertraukos grįžta jau ketvirtą kartą organizuojami jaunimo ir su jaunimu dirbančių asmenų apdovanojimai „TAJA“, kurie šiais metais bus dar iškilmingesni. Vasario 4-ąją, 17.30 val., vyksiantį renginį organizuoja Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Miežis – nemaloni ir nepuošianti, tačiau daugeliui gerai pažįstama infekcija, lydima pūlingo guzelio ant akies voko. Akies voko patinimas, lengvas skausmas bei paraudimas – ženklai, iš kurių atpažinsite šį nelauktą „svečią“. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė teigia, kad miežis tiek suaugusiesiems, tiek vaikams dažniausiai atsiranda dėl akių lietimo nešvariomis rankomis ir pabrėžia, kad kartais gydymo namuose gali neužtekti.