Tauragiškė Emilija Katauskaitė „Eurovizijos“ atrankoje pristatys dainą apie lūžį gyvenime
Įkelta:
2022-01-15
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Emilija Katauskaitė.  Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Emilija Katauskaitė su komanda.  Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

Emilija Katauskaitė su komanda.  Asmeninio albumo nuotrauka

Šių metų nacionalinėje „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankoje pirmąkart dalyvaujanti Emilijana nusprendė atskleisti daugiau faktų apie specialiai šiam konkursui sukurtą jai itin daug reiškiantį ir šių dienų aktualijomis paremtą kūrinį „Illuminate“.

Nuo paauglystės dainuojančios Emilijos Katauskaitės karjeroje gausu skirtingų projektų: gyvo garso koncertų, pasirodymų garsiausiuose šalies naktiniuose klubuose, integruotų kūrinių su muzikinėmis grupėmis, kurie suformavo tai, kas šiandien džiugina jos gerbėjus, tačiau pastaruoju metu Emilijana visas savo kūrybines jėgas skyrė pasiruošimui „Eurovizijos“ atrankai. Pasak atlikėjos, apsisprendimas dalyvauti šiame konkurse buvo ilgai brandintas.

„Man ši daina žymi svarbų lūžį gyvenime, kuris atvedė ir iki „Eurovizijos“ atrankos. „Illuminate“ yra apie pandemijos laikotarpį, kuris man asmeniškai buvo labai sudėtingas, tačiau jau matosi šviesa tunelio gale ir tiesa, kad iš to sunkumo gimė stiprybė, savęs priėmimas, drąsa kurti kitaip“, – sako E. Katauskaitė, ištikimiausių gerbėjų vadinama ir geriau žinoma kaip Emilijana.

Nuotrauka
nuotrauka

Stipraus balso savininkė įsitikinusi, kad sunkūs laikotarpiai – dovana, nes tik per tokias pamokas pažįsti save labiau, viską gali pakeisti bei sugriauti senas, nusistovėjusias baimes. Tiesa, kalbėti apie tai be užuolankų pati Emilija mokosi iki šiol, mat iki asmeninės koronaviruso patirties gyvenime buvo linkusi daugiau matyti tik šviesiąją pusę bei tik ją ir norėdavo rodyti.

„Pandemija parodė, kaip tamsu, liūdna ir vieniša gali būti. 2020-ųjų pradžioje teko grįžti iš Londono, kur mėgavausi savo dainavimo studijomis, iš ten parsivežiau ir pačią ligą, kurią tikrai sunkiai pakėliau – vos galėjau kvėpuoti ir jausmas buvo, kad niekada nebedainuosiu kaip anksčiau.

O taip pat su visu šiuo laikotarpiu grįžo ir mano panikos atakos, kurių nebepatirdavau jau kone 10 metų. Visgi, tai privertė ir kažką daryti, pradėti gilintis į save, ieškoti prasmės ir tikrai išsigryninti, kas esu aš. Įsitikinau, kad muzika man – visas gyvenimas ir didžiausias vaistas nuo visų depresijų. Tad spjovusi į viską lygiai prieš metus šiandien išvažiavau į Dubajų, surizikavau ir štai – grįžau su nuostabia, kiek kitokia daina“, – „Illuminate“ kilmės istoriją atskleidžia atlikėja.

Emilijanos  teigimu, „Illuminate“ dainos prasmė slypi išėjime iš tamsos, kuri kiekvienam gali būti labai skirtinga. Išėjimas iš mirties, depresijos ar išsilaisvinimas po tiesiog labai sunkaus etapo.

Man ši daina žymi svarbų lūžį gyvenime, kuris atvedė ir iki „Eurovizijos“ atrankos. „Illuminate“ yra apie pandemijos laikotarpį, kuris man asmeniškai buvo labai sudėtingas, tačiau jau matosi šviesa tunelio gale ir tiesa, kad iš to sunkumo gimė stiprybė, savęs priėmimas, drąsa kurti kitaip, – sako E. Katauskaitė.

„Užvaldyti baimės ir nerimo pasidarėme pikti, ieškome kaltų, kovojame patys nežinodami prieš ką, visą dėmesį nukreipiame į aplinką, o ne į pačius save. O visa, ko mums išties reikia, siekiant išgyventi tokius sunkius laikotarpius, nešiojamės kartu su savimi, ta stiprybė yra mūsų viduje“, – pagrindinę žinutę perduoda E. Katauskaitė, pridurdama, kad nacionalinei Eurovizijos atrankai sukurtą dainą iliustruoja toks pat minimalistinis, bet apie gylį kalbantis vaizdo klipas.

Atlikėja neslepia džiaugsmo, jog didžiąją jos komandos dalį sudaro tauragiškiai – prie Emilijos įvaizdžio kūrimo prisidėjo visažo meistrė Laura Zemeckė bei kostiumų dizainerės „MK Drama Queen“, o pasirodymą šokio judesiais kartu su kitais kolegomis papildė kraštietis Vykintas Širmas.

„Labai tikiuosi, kad daina ir jos išpildymas scenoje patiks žiūrovams ir šeštadienį sulauksime palaikymo pirmajame „Eurovizijos“ atrankos etape, – viliasi Emilija, kviesdama jau šeštadienį, 21 val., įsijungti LRT televiziją, kur bus transliuojami jos ir kitų atrankos dalyvių, siekiančių patekti į konkurso pusfinalį, pasirodymai.

Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 valanda
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.