Mažosios kultūros sostinės statusą pelnę Bijotai telkia bendruomenę kūrybinei veiklai – kyla įspūdingos skulptūros
Įkelta:
2022-06-08
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

L. Pundinienės nuotrauka

,
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

M. Mikutytės nuotrauka

,
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

L. Pundinienės nuotrauka

,
Nuotrauka
bijotai
Aprašymas

R. Lauciaus nuotrauka

Iki birželio 10-osios apsilankę Bijotuose išvysite, kad čia uoliai pluša skulptoriai ir bendruomenės nariai, mat N. Paškevičiaus parke vyksta medžio, akmens ir tapybos pleneras „Bijotų atspindžiai 2022“.  Anot bendruomenės pirmininkės Lauros Pundinienės, bendruomenė nuolat ieško būdų ir priemonių, kad miestelis, atskleidžiant vietos gamtinį ir kultūrinį paveldą, taptų dar patrauklesnis atvykstantiems turistams, taip gimė idėja organizuoti šį plenerą. Gavus finansavimą iš Lietuvos kultūros tarybos ir Šilalės rajono savivaldybės, plenero idėja materializavosi.

Pleneras ne tik įprasmins miestelio istorinį paveldą, bet ir pažymės reikšmingas datas

Plenero metu bus pasitelkiamos trys skirtingos technikos: medžio drožyba, akmenskaldystė bei taikomoji dailė. Medžio drožėjas Pranas Petronis pagamins dvi medžio skulptūras pagal D. Poškos „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“. P. Petronio kūriniai jau puošia N. Paškevičiaus parką. Jo darbų tęstinumu bus baigta medžio skulptūrų alėja, vedanti į parko gilumą. Medžio drožybos procesą galima stebėti kasdien iki birželio 10 d.

Nuotrauka
bijotai

Gerai Šilalės krašte žinomas akmens skulptorius Mindaugas Jankauskas pagamins akmens koplytstulpį, kuriame bus įamžinti išnykę ir negyvenami Bijotų seniūnijos kaimai. Bėgant laikui sodybos vis tuštėja, keičiasi miestelių planai, ribos. Bijotai – ne išimtis. Sukurta skulptūra ne tik papildys N. Paškevičiaus parko teritoriją, bet ir leis besidomintiems savo genealoginiu giminės medžiu rasti informaciją ateityje.

Bijotuose įkurtas pirmasis Lietuvoje Baublių muziejus – senovės lietuvių kultūros  paminklas, gyvai menantis rašytoją Dionizą Pošką ir Lietuvos praeitį, šiemet švenčia 210 metų sukaktį. Šiai sukakčiai paminėti bus sukurta meninė instaliacija „Baubliai 210“. Instaliacija bus kuriama bendradarbiaujant su Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazija, joje ant medinių lentelių bus užrašyti ir iliustruoti klausimai bei atsakymai apie Bijotų ir Baublių istoriją. Sukurta instaliacija bus eksponuojama iki spalio mėnesio, joje miestelio gyventojams ir atvykusiems turistams bus galima pasitikrinti istorines žinias.

Tapęs Lietuvos mažąja kultūros sostine miestelis siekia išskirtinumo

Bijotai papuošti įvairių amatų darbais, kurie siejami su šio krašto tradicijomis ir istorija. Šie metai išskirtiniai, todėl bendruomenė svarstė, ką būtų galima sukurti, kad miestelis taptų dar patrauklesnis atvykstantiems turistams ir svečiams. Idėjų generavimo metu, pasirinkta etnografinių simbolių perteikimo forma – sukurti šiaudines skulptūras ant vandens. Kaip teigia idėjos autorė Lina Mačiulė, norėta sukurti kažką naujo ir dar neatrasto, o baltiškų simbolių Bijotuose dar nėra buvę.

Nuotrauka
bijotai

Nors gali atrodyti, kad idėją lengva įgyvendinti, tačiau į kūrybos procesą įsitraukė visa bendruomenė – prisideda kas kuo gali, vieni teikia žaliavas ir reikalingą techniką, kiti prisideda darbu ir gera nuotaika. Sukurti ženklų nebūtų pavykę be seniūnijos darbuotojų ir seniūno I. Gužauskio pagalbos, kurie operatyviai surinko karkasus, kurie vėliau buvo aprišti šiaudais.

Kiekviena skulptūra unikali ir išskirtinė – rombas, ratas, trikampis. Norėjosi, kad lankytojas perskaitytų mūsų siunčiamą žinutę, ženklo pavidalu. Juose yra daug prasmės, pavyzdžiui vienoje skulptūroje pavaizduotas ratas, persipynęs dangaus ženklu. Ratas simbolizuoja saulę – šviesą, o tai reiškia tobulybę, amžinybę, ištikimybę, gyvybės tekėjimą – dėsto L. Mačiulė.

Sukurti ženklai siekia šešių metrų aukštį, iš viso numatoma sukurti tokius tris ženklus. Kiekviename iš jų perteikti keli ženklai, visumoje jie susijungia į vieną skulptūrą. Tad kiekvienas apsilankęs N. Pačkevičiaus parke turės įžvelgti jų unikalią simboliką.

Nuotrauka
bijotai

Tai dar ne viskas ką yra numatę bijotiškiai. Plenero uždarymo šventės metu bus pristatytas ir specialiai Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardo suteikimą Bijotams pažymintis interaktyvus granito sostas. Sėdint jame bus galima klausytis žinomiausio D. Poškos kūrinio – „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“. 

Kviečia į plenero uždarymo šventę

Birželio 10 d. organizuojama plenero uždarymo šventė, kurioje bus pristatytos sukurtos skulptūros bei meninė instaliacija. Nuo 9 val. bus organizuojamos edukacinės veiklos bei kūrybinės dirbtuvės. Renginio metu kraštietė Ieva Vitartaitė organizuos tapybos gėlėmis dirbtuves. Jų metu jaunieji plenero dalyviai pasitelkdami floristinius dirbinius bei ieškodami dabartinių Bijotų miestelio atspindžių, sukurs sekretus. 

Medžio enkaustikos dirbtuvių metu menininkė Justina Tulaitė supažindins dalyvius su viena seniausių tapybos technikų visame pasaulyje – enkaustika. Praktinės dirbtuvių dalies metu dalyviai galės specialia technika atsispausdinti Bijotų miestelio archyvinius vaizdus ant medinės plokštelės.

12 val. renginio dalyvių laukia pažintis su skulptoriais ir jų sukurtomis skulptūromis. Renginį užbaigs kapelos „Bijotaičiai“ koncertas. Plenero metu sukurti produktai ir organizuojamos veiklos leis atspindėti Bijotų miestelio istoriją nuo D. Poškos kūrybos laikų iki dabar.

Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.