„Maršistų“ dainiaus Tauragėje laukia ne visi
Įkelta:
2022-09-29
Nuotrauka
kulturos rumai
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Vadinamajam šeimų gynimo maršui himną parašęs dainininkas Romas Dambrauskas spalio pradžioje ketina koncertuoti Tauragės kultūros rūmuose, tačiau bilietus žmonės perka vangiai. Dėl sąsajų su prieštaringai vertinamo judėjimo nariais, pasišovusiais nuversti Seimą ir Vyriausybę, atlikėją vis dažniau lydi ne gerbėjai, o kritikai. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius sako, kad jeigu galėtų, „maršistų“ dainiui koncertuoti neleistų. 

Bilietų pardavimais pasigirti negali

R. Dambrausko koncertas Tauragėje planuojamas spalio 6-ąją.

Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis kalbėjo, kad R. Dambrauskas dėl salės, kurioje vyks koncertas, nuomos su įstaiga susisiekė pats. Remiantis Tauragės rajono savivaldybės tarybos priimtu sprendimu buvo sudaryta sutartis. 

– Visi atlikėjai patys susisiekia. Jie gastroliuoja po miestus ir susisiekia su mumis, o mes priimam, – kalbėjo jis. 

R. Dambrauską dažnai lydi kritika dėl jo pozicijos skiepų klausimais, vadinamojo šeimų maršo judėjimo palaikymo. Tačiau, kalbėjo V. Bartušis, Tauragės kultūros centro atstovai kol kas pasipiktinimo, jog čia koncertuos R. Dambrauskas, negirdėjo.

Paklaustas, kiek skandalingasis atlikėjas paklos už salės nuomą, centro direktorius atsakė, kad tai priklausys nuo parduotų bilietų skaičiaus. 

Tiesa, kadaise garsus atlikėjas, šių metų pradžioje pradėjęs koncertinį turą po Lietuvą, susiduria su sunkumais pritraukiant gerbėjus į koncertus. Regis, šeimų maršo himnu tapusią dainą „Kelkis, Lietuva“ parašiusio dainininko populiarumas smuko – kovo 22-ąją Ramygalos kultūros centras pranešė, kad dėl mažo susidomėjimo čia planuotas pasirodymas neįvyko. Ar tas pats nenutiks ir Tauragėje?

V. Bartušis teigė, kad bilietų pardavimais į atlikėjo koncertą negalima pasigirti ir Tauragės kultūros centre. 

– Kol kas tie bilietai nejuda, – teigė jis. 

Tiesa, kiek bilietų jau parduota, centro vadovas neįvardijo. 

Ko siekė šeimų maršo dalyviai?

Šeimų gynimo maršo dalyviai, tarp kurių praėjusiais metais šmėžavo ir R. Dambrauskas, pirmą kartą susibūrė praėjusių metų gegužės 15-ąją Vilniuje Vingio parke. Tąkart jie skelbė, kad pagrindinis mitingo tikslas – užkirsti kelią Partnerystės įstatymo priėmimui Seime. Vėliau rengtuose mitinguose susitelkė ties vakcinomis ir pandemijos valdymo priemonėmis. Socialiniuose tinkluose ir protestuose „maršistai“ skleidė įvairias sąmokslo teorijas, pavyzdžiui, teigė, kad vakcinose tariamai yra „čipai“, kad virusas yra sukurtas specialiai laboratorijose, kad pandemija tėra išgalvota, o karantinas – tai priemonė siekiant užvaldyti žmoniją. 

„Seimą lauk“, – skandavo maršo dalyviai praėjusiais metais rugpjūčio 10-ąją prie Seimo kilusiose riaušėse, dėl kurių Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą. 

Riaušių dalyviai teigė ginantys Lietuvą ir tradicinę šeimą nuo tariamo pavojaus, sukelto menamų globalistų.

Po šių riaušių protestas organizuotas ir 2021-ųjų rugsėjo 10-ąją. Jame dalyvavęs R. Dambrauskas vėliau nacionalistinių pažiūrų tinklalapyje savo publikuotame tekste piktinosi galimybių pasu.

Jei galėtų, koncertuoti neleistų

T. Raulinavičius aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose vykstančiose diskusijose apie R. Dambrausko veiklą. 

– Esu matęs, kad jis koncertuoja Tauragės rajone ir ne kartą esu dėl to sureagavęs, – teigė pašnekovas.   

Jis atskleidė, kas jam kelia didžiausią susirūpinimą. 

– Žinome tokių atlikėjų, kurie į Lietuvą neįleidžiami, jie siejami su Rusijos režimu, tačiau Romas Dambrauskas yra šiek tiek iš kitos serijos – jis nėra toks įtakingas ir galingas, kad galėtų kažkaip veikti visuomenės nuotaiką, tačiau jis buvo vienas iš šeimų maršo iniciatyvinės grupės veikėjų. Ne paslaptis, kad kai kurie šeimų maršo mitingo dalyviai Vilniuje sužeidė policijos pareigūnus. Kitaip tariant, jie kibo į atlapus valstybės tarnautojams, kas yra žema ir niekinga. Romas Dambrauskas buvo vienas tų, kuris tą šutvę audrino, – praėjusių metų rugpjūčio mėnesį įvykusias riaušes prie Seimo prisiminė pašnekovas.

Pasak T. Raulinavičiaus, atlikėjas ragino veikti prieš Lietuvos valstybę.

– Todėl, mano galva, tai yra tikrai prastas pavyzdys, – tikino jis.

Valdininkas teigė, kad savivalda negali kontroliuoti, kokie atlikėjai pasirodys Tauragėje, tačiau jeigu pats eitų Kultūros centro vadovo pareigas, jis R. Dambrausko koncertuoti neįsileistų. 

– Aš suprantu, kad Kultūros centro darbuotojai atsiriboja nuo „popamokinės“ menininko veiklos. Tačiau šeimų maršo veikloje dalyvavo asmenys, kurie, kaip įvardijo Valstybės saugumo departamentas, siejami su priešiškomis jėgomis Lietuvos valstybei. Tai labai svarbu akcentuoti. Šią organizaciją šutve įvardiju todėl, kad jai diriguoja ne atsitiktiniai suklaidinti asmenys, o asmenys, keliantys grėsmę nacionaliniam saugumui. Man sunku pasakyti, ar Romas Dambrauskas yra tarp šių asmenų, ar jis tiesiog suklaidintas menininkas, tačiau kūrė šeimų maršui himną, matė šiuos procesus iš arti, man atrodo, kad jo pozicija dėl Lietuvos yra negarbinga. Jeigu tu nesi žmogus, kuriam svarbi Lietuva, tai nežinau, ar esi vertas pristatyti savo kūrybą žmonėms, jais savo muzika manipuliuoti, – komentavo T. Raulinavičius. 

Jis teigė, kad diskutuodamas socialiniuose tinkluose kartais girdi argumentą, kad esą nereikia painioti politikos su menu, tačiau toks mąstymas, įsitikinęs valdininkas, yra neteisingas.

– Būna aiškus naratyvas ir į tai, ką aš ką tik jums pasakiau, tai irgi dalis žmonių sureaguos sakydami, kad nereikia maišyti kultūros su politika. Tai standartinė klišė, kurią galime išgirsti vis kitais kampais, pavyzdžiui, raginama nemaišyti rusų su Putino veiksmais, neva rusai yra kitokie, jie išrenka Putiną, bet yra kitokie. Tai yra tam tikri naratyvai, kuriuos paskatina tam tikros jėgos, jie skamba patraukliai. Bet visada reikia matyti visą paveikslą. Mes šiandien irgi turime nemažai pavyzdžių, kai tam tikros muzikos žvaigždės palaikė Rusijos režimą, aiškino, kad ukrainiečiai patys kalti, tai mes matome, kad visuomenė juos pasmerkė, dalies nebeįsileidžia koncertuoti. Aš manau, kad tai adekvati visuomenės reakcija. Man atrodo, kad turime turėti stuburą. Jeigu tau čia Lietuvoje negerai, tu turi visus įrankius teikti siūlymus, teisėtais veiksmais gali dalyvauti visuomenės gyvenime, bet jeigu organizuoji maištus, dirbi su prorusiškais veikėjais, tai tu tada rinkis koncertuoti Rusiją. Laisvas pasirinkimas, – įsitikinęs T. raulinavičius. 

Žmonės apsispręs patys

O štai Tauragės rajono mero pavaduotoja Virginija Eičienė, kuruojanti kultūrą, turi kitokią poziciją. Pasak jos, žmonės patys gali apsispręsti, ar dalyvauti, ar nedalyvauti įvairių atlikėjų koncertuose, tačiau menininkams specialiai drausti koncertuoti nereikėtų. 

– Jis koncertą organizuoja pats, ne Tauragės rajono savivaldybė tai daro. Aš manau, kad mes negalime žmonėms uždrausti. Tie, kurie nepritaria atlikėjo mintims, manau, nedalyvaus jo koncerte, o mes patys negalime skirstyti, – sakė V. Eičienė. 

„Keisti klausimėliai“

Telefonu susisiekus su R. Dambrausku jis paprašė klausimus atsiųsti elektroniniu paštu. Klausėme, ką jis pasakytų kritiškai atsiliepiančiam T. Raulinavičiui, ar dažnai apie save girdi neigiamų nuomonių, ar bendradarbiauja su šeimų maršo organizatoriais, kaip mano, kodėl sumenko bilietų į jo koncertus pardavimai. 

„Keisti klausimėliai, kam reikia tų provokacijų... Man visai nerūpi, ką mano kažkoks pavaduotojas, gal jis neturi savo šeimos, jeigu eina prieš šeimą.

Apie save girdžiu puikias nuomones ir koncertų turiu pakankamai, dėl mano atviro ir tiesos žodžio mano palaikymas milžiniškas.

Su Šeimų sąjūdžiu nebendrauju, kodėl turėčiau? Jame nesu ir niekada nebuvau“, – atsakydamas rašė R. Dambrauskas.

 

Nuotrauka
vigelyte
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Besidomintiems papuošalais ir parfumerija, o ypač – vintažiniais, ketvirtadienio vakaras buvo išties įdomus. Į Tauragės B. Baltrušaitytės viešąją biblioteką buvo atvykusios juvelyrikos žinovė Lina Žičkienė ir parfumerijos kultūros edukatorė Edita Vigelytė. Moterys pasidalijo įdomiausiomis istorijomis, įžvalgomis ir faktais tiek apie papuošalus, tiek apie parfumeriją.
Nuotrauka
angelo sparnai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Artėjant nuostabiausioms metų šventės pirmoji ponia Diana Nausėdienė jau trečius metus iš eilės skelbė šiltą Kalėdų bendrystės tradiciją ir kvietė dienos centrų, mokyklų vaikus, bendruomenes ir šeimas kurti kalėdinius eglutės papuošimus – simbolinius angelo sparnus. Buvo siūloma savo rankomis sukurti sparnus, kurie ne tik papuoš Prezidentūros kalėdinę eglę, bet ir iškeliaus po skirtingus namus įvairiuose Lietuvos kampeliuose, nešdami nenugalimą meilės jėgą. Prie akcijos aktyviai prisijungė ir tauragiškiai, pagaminę kone 100 simbolinių angelo sparnų. 
Nuotrauka
estetologija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Penktadienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta knyga apie žmogaus dvasines galias –  prof. habil. dr. Juozo Sigito Mureikos monografija „Estetologijos akiračiai. Prasmių kilmės tyrinėjimai“, tapusi pretekstu diskusijai apie knygos reikšmę žmogaus gyvenime, Renginio svečiai atvyko ne tuščiomis – jie padovanojo bibliotekai per 150 knygų. 
Nuotrauka
gaizauskas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Ketvirtadienio vakare B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje su tauragiškiais susitiko kraštietis, kino bei teatro aktorius, rašytojas, televizijos laidų vedėjas, piligrimas Juozas Gaižauskas, pristatęs naują savo knygą, „Antarktidos indėnai“. Vakaras buvo tarsi literatūrinė, piligriminė ir muzikinė kelionė.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2023-11-20
Ar žinojote, kad Lauksargiai turi daugiau istorinių atvirukų nei Tauragė? Ar kada kilo klausimas, kodėl ten buvo įsigalėjusi vokiška valdžia? Kodėl net tada, kai kraštas priklausė Lietuvai, lietuvybei ten grėsė pavojus? Kokius pasus pirmosios Lietuvos Respublikos laikais turėjo vietiniai? Ką ten kartkartėmis veikė... prancūzai? Koks buvo sovietinio pokario naujakurių gyvenimas? Pasak muziejininkų, į šiuos ir kitus klausimus turėtų atsakyti Dariaus Kiniulio knyga „Lauksargiai. Mažosios Lietuvos dalis“.
Nuotrauka
bucinys
Įkelta:
2023-11-13
Lapkričio 15 d. (trečiadienį), 18 val., Tauragės kultūros centre Bisous de France! Tokie jau prancūzai, sutinkantys šiltai, įkvepiančiai ir išraiškingomis muzikos bei spalvų natomis. Prancūzų meno kūrėjai savo darbais ir šimtmečius menančiu palikimu stulbina pasaulį, o lietuvių menininkai iki šiol iš jų semiasi subtiliausio kūrybinio pajautimo. 
Nuotrauka
spietlius
Lietuvos nacionalinio kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-11-06
Pirmąjį lapkričio šeštadienį Širvintų miestelį į smagų liaudiškų šokių sūkurį įsuko konkursinis sambūris „Iš aplinkui“. Dėl nugalėtojų vardo ir pagrindinių konkurso prizų varžėsi dvidešimt du šokių kolektyvai, o žiūrovai gėrėjosi puikių pasirodymų ir džiugių emocijų kupinu reginiu. Šiame konkursiniame sambūryje Tauragės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Spietlius“ pelnė artistiškiausios šokėjų grupės vardą.
Nuotrauka
veles
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-31
Pirmadienio vakarą tauragiškiai turėjo galimybę išvysti aktorių Vitalijos Mockevičiūtės ir Neringos Varnelytės kūrybinį duetą (teatras „Labas“ ). Kūrėjos į Tauragę atvežė spektaklį „Apie vėles, žemėj klajojančias“, kuris publikai atveria lietuviškų siaubo pasakų pasaulį. 
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-10-31
Tauragės apskrities policijos įvykių suvestinę papildė eismo įvykis bei pranešimas dėl sugadinto taromato.
Nuotrauka
genute
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotraukos
Įkelta:
2023-10-21
Vilniuje gyvenantys tauragiškiai visada laukia susitikimų su kraštiečiais, o tokius susitikimus jau daug metų organizuoja Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė. Ir pastarasis susitikimas buvo laukiamas, smagus ir prasmingas. Ir, kaip režisierei įprasta, – kitoks nei praėjusieji. „Mylim vieni kitus, palaikom, gerbiam, todėl tiek metų ir susitinkam, ir laukiam, kada vėl...“ – apibendrindama susitikimą sako G. Urmonaitė.
Nuotrauka
Karieta
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-11
Antradienį Tauragės pašto kiemelyje 16 val. vyko „Pašto karietos“ monumento atidengimo ceremonija, skirta 180 metų pašto sukakčiai paminėti.
Nuotrauka
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-02
Penktadienį naujose patalpose duris lankytojams atvėrė Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Augusto Vymerio filialas. Prieš tai biblioteka buvo įsikūrusi Aerodromo gatvėje esančioje „Aušros“ progimnazijoje.
Nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-25
Ketvirtadienio vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Skaitymai ant laiptų“. Dalyvavo jaunosios kartos prozininkė, scenaristė, literatūrinių performansų atlikėja Lina Simutytė ir Jaunųjų filologų konkursų, Jaunojo jotvingio premijos laureatas, poetas bei Lietuvos rašytojų sąjungos narys Nerijus Cibulskas. Informacija dalijasi B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.
Nuotrauka
paroda
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-23
Rugsėjo 28 d. sukanka 35-eri metai, kai 1988 m. Tauragėje įsikūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė. Šios istorinės organizacijos gimimo vieta – biblioteka – tapusi savotišku sąjūdiečių štabu. Čia vyko susirinkimai, diskusijos, čia gyventojai siuntė laiškus su klausimais ir siūlymais, čia buvo rajono sąjūdiečių leidžiamo laikraščio „Mūsų žinios“ būstinė. Į biblioteką buvo pristatoma visa sąjūdžio spauda, rūpinamasi leidinių platinimu.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-09-17
Į rudenėjančią Tauragę vėl sugrįžta žydų istorijos ir kultūros dienos „Štetlas Tauragėje“. Per įvairiausias veiklas siekiama atskleisti žydų kultūros įvairovę, turtingumą, jos regioninį savitumą ir svarbą vietos bendruomenei. Šiais metais jos dedikuojamos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-iui.
Nuotrauka
kolekcininkai
Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-09-12
Tauragės bendruomenių namuose – unikali galimybė prisiliesti prie olimpinės Lietuvos istorijos. Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos (LOKA) nariai rugsėjo 14 dieną, 16 val., organizuoja švietėjišką renginį, kuriame susitiks ir bendraus tiek su mokiniais, tiek su sportui neabejingais gyventojais.
Nuotrauka
renginiai
Įkelta:
2023-08-23
Paskutinį kartą, prieš 16 metų minint Tauragės 500 metų gimtadienį, Jūros upės saloje įvykęs koncertas šiemet, Lietuvos kultūros sostinės metais, vėl sugrįžta į tą pačią vietą. Unikalioje Jūros upės vietoje įsikurs atvira, 10 metrų skersmens scena. Prožektorių ir Jūros upės ošimo apsuptoje scenoje suskambės du įsimintini muzikiniai koncertai, kuriuos dovanoja tarptautiniai – Tauragės muzikos ir Džiazo festivaliai.  
Nuotrauka
trepai
„Tauragės radijas“/ Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
Trepų kaimo bendruomenė organizuoja jau tradicine tapusią vasaros šventę „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Rugpjūčio 19-ąją 15-ąjį gimtadienį švenčiančios bendruomenės svečius pasitiks puiki nuotaika ir dar puikesnė muzika.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Jei žiūrėjote Netflix serialą „Oranžinė – tai nauja juoda“ (Orange Is The New Black), animacinį filmą šeimai „Batuotas katinas Pūkis: paskutinis noras“ (Puss in Boots: The Last Wish), girdėjote ir Moreno muziką. Savo originaliu džiazo, bliuzo, 1960-ųjų roko ir soulo skambesiu atlikėja pakerėjo klausytojus nuo Lotynų Amerikos iki Europos. Jos paklausyti galite ir išvažiuojamajame Tauragės džiazo festivalio koncerte Panemunės pilyje ketvirtadienį, rugpjūčio 10-ąją. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-25
Eugenijų Kavaliauską galima drąsiai vadinti vienu geriausiu visų laikų Tauragės fotografu. Pirmiausiai jis gilinasi į fotografuojamą temą, kaupia žinias, o tik po to imasi fotoaparato. Tokia kūrybos filosofija Eugenijui leidžia laimėti pasaulinius apdovanojimus.  Jo fotografijos užburiančios, bet dar labiau pakeri charizmatiški gyvi pasakojimai apie fotografuojamus gamtos objektus. Jo galima klausytis valandų valandas.