Prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo galima ne tik į darbą einant pėstute ar itin uoliai besistengiant rūšiuoti atliekas. Vaikštant Tauragės miesto gatvėmis iš parduotuvių vitrinų į praeivius žvelgia stilingais dėvėtais rūbais aprengti manekenai, o šių parduotuvių viduje – terapija mėgstantiems apsipirkinėti. Patirtimi dėvėtų rūbų parduotuvėse dalinasi ir tauragiškė Dovilė, savo unikalų stilių sukūrusi iš mažomis kainomis pirktų drabužių.
Neretai apsipirkinėjimas gali tapti maloniu procesu siekiant atnaujinti rūbų spintą, tačiau tokį malonumą apkartina parduotuvėse paliekamos sumos. Naujų rūbų parduotuvėje pamatę nukainotą megztinį, kurio vertė siekia 5 eurus, jaučiamės lyg laimėję loterijoje. Vis dėlto tokios ar net mažesnės kainos gali tapti ir įprastu reginiu, jei drabužius pirksite dėvėtų rūbų parduotuvėse. Šių Tauragėje tikrai netrūksta. Pasižvalgę nustebsite – dauguma parduotuvių kiekvieną savaitės dieną siūlo skirtingą kainą, kuri, kaip teigiama, nesiekia kavos puodelio kainos.
Visoje šalyje veikiančio parduotuvių tinklo „Humana“ prekių asortimento kaina Tauragėje yra mažėjanti – kiekvieną savaitės dieną rūbus galima įsigyti vis už mažesnę kainą. Vintažiniai bei kiti rūbai pirmadienį gali kainuoti 5 eurus, o štai paskutiniąją savaitės dieną juos įsigysite vos už 1,5 euro. Tai – ne mažiausia kaina, už kurią mieste galima įsigyti dėvėtų rūbų. Dėvėtų rūbų ir sendaikčių parduotuvėje „Rada“ šeštadieniais galima apsipirkti sumokant vos 30 centų už vieną prekę. Pasižvalgius po šios parduotuvės asortimentą galima nustebti, nes antram gyvenimui čia prikeliami ne tik rūbai, bet ir įvairūs buitinės technikos ar kiti daiktai – plaukų džiovintuvai, arbatinukai, šviestuvai, kilimai, indai ar net stalo žaidimai. Šios ir dar daugelis panašių parduotuvių kuria nemažą naudotų prekių pasiūlą Tauragėje, tačiau kyla klausimas, kokia yra jų paklausa?
Kuriamas unikalus stilius
Tauragiškė Dovilė pasakoja, kad jos spintoje galima rasti kone 80 procentų dėvėtų rūbų parduotuvėse įsigytų drabužių. Mergina mėgsta vintažinius rūbus derinti su moderniomis detalėmis – žiedais, diržais, skarelėmis. Laisvi, įvairiausiais raštais marginti rūbai, kuriuos Dovilė derina su džinsu ar oda, padeda sukurti individualų stilių. Prekybos centruose ar internetinėse parduotuvėse mergina apsipirkinėja retai, nes dėvėtų rūbų parduotuvėse randa ne tik tai, ko tuo metu reikia ar nori, bet ir išskirtinių drabužių, derančių prie jos pamėgto stiliaus. Unikalūs, rankų darbo išsiuvinėti rūbai – dažnas radinys padėvėtų rūbų parduotuvėse, tačiau retas atsitiktinių praeivių garderobe. Dovilę tai labiausiai ir džiugina – juk nemalonu gatvėje sutikti taip pat apsirengusį žmogų.

Prilygina terapijai
Norint surasti sau tinkamų rūbų reikia paskirti ir nemažai laiko. Dovilė sako, kad įprastai atėjusi apsipirkti į vieną naudotų prekių parduotuvę užtrunka valandą ar net dvi. Kiekvieną rūbą svarbu pasimatuoti, nes ant pakabos šis atrodo visai kitaip nei ant kūno. Vis dėlto tokioje parduotuvėje praleistas laikas prilygsta terapijai, nes niekad nežinai, ką rasi. Dalindamasi savo patirtimi tauragiškė užsimena, kad apsipirkinėjimą laiko pavykusiu tada, kai už ypač mažą kainą nusiperka itin kokybiškų gaminių – pavyzdžiui, tikros odos kuprinę vos už kelis eurus.
– Turbūt niekada neteko nusivilti įsigytų panaudotų prekių kokybe. Jei daiktą gali rasti tokio tipo parduotuvėje, vadinasi, jis ilgai ir tarnaus. Juk niekas ir nesistengtų, kad išmetimui skirtas daiktas vėl atsidurtų rinkoje, – mąstė Dovilė.
Mergina sako niekad neišmetusi dėvėtų rūbų parduotuvėse įsigytų drabužių dėl jų prastos kokybės – ilgainiui rūbai gali atsibosti, tad nebent šiuo atveju mergina juos parduoda ar atiduoda nepasiturinčioms šeimoms.
Žinomi prekės ženklai
Neretai dėvėtų rūbų parduotuvėse galima rasti ir kokybiškų prekės ženklų produktų. Internete patikrinus rinkos nustatytą to paties produkto kainą paaiškėja, kad įsigijus jį dėvėtų rūbų parduotuvėje sumokama net iki dvidešimt kartų mažiau.
– Ilgą laiką norėjau tikros odos striukės, tačiau prekybos centruose jų kaina gali siekti net per 200 eurų. Dabar turiu tris odines striukes, o kiekvienos jų kaina dėvėtų rūbų parduotuvėje nesiekė nė 5 eurų. Dažnai randu ir naujų, anksčiau negirdėtų prekės ženklų, o pasidomėjusi sužinau, kad užsienio rinkoje tai labai vertinamas ir kokybiškas produktas, – pasakoja tauragiškė Dovilė.
Merginai yra pavykę rasti ir gerai žinomų prekės ženklų, pavyzdžiui „Dr. Martens“ odinius aulinukus, kurių kaina gerokai skyrėsi nuo nustatytos rinkoje. Žinoma, Dovilė neslepia, kad ant pirkinių galima rasti ir lengvai matomų dėvėjimo žymių, tačiau jas galima nesunkiai panaikinti. Kiekvieną daiktą svarbu tinkamai prižiūrėti ir jo tarnavimo trukmė bus gerokai ilgesnė.
