Apie draugišką meilę be išskaičiavimo
Įkelta:
2023-03-24
Nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Aprašymas

Paskutinė repeticija, kurioje vyrai jau su šviesios atminties Vigantu

 

,
Nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Aprašymas

Medžio kamienas. Susilaukėm, kad prišalo prie žemės. Su traktorium ir trijų vyrų pagalba „atšildysim“, kad premjeroje ant scenos atgytų…

 

,
Nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Aprašymas

Akmenis atvežė Vytautas, kryžių – Viktoras… Gi viską teks ilgai nešti mums, kol plaks neramioji širdis

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Šis tekstas – apie tai, kaip mūsų miesto, mūsų šalies ir mūsų tautiečiai pasaulyje padėjo statyti mūsų, Tauragės liaudies teatro, spektaklį pagal Vidmantės Jasukaitytės romaną „Golgotos vynuogės“ arba kaip draugiškai mylėti be išskaičiavimo. 

Paprastai teatro virtuvė žiūrovui nėra žinoma. Žiūrint televizijų kulinarines laidas, kuriose vaizdžiai rodoma, kaip laikomas peilis ir kokiomis įstrižainėmis pjaustomas svogūnas, pabandysiu ir aš ne taip smulkmeniškai papasakoti, bet šiek tiek praverti teatro langą, kad pajustumėt, koks gėris sklinda iš tų žmonių, kurie vienaip ar kitaip dalyvauja kuriant spektaklį.

Šis spektaklis baigiamas statyti gavėnios laikotarpiu. Ir tai tik sutapimas, kad jo tema nesutalpinama į tai, ką galima paimti, paliesti, nunešti, padėti... Daug metų artimai bendraudama su poete rašytoja Vidmante Jasukaityte negalėdavau atsistebėti jos sakinių sudėtingumu, kartu išlaikant minties aukštumą, žodžio grakštumą ir paprastumą. Spektaklį kiekvienas priims per savo gyvenimo filosofinę prizmę.

Nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka

O mano noras buvo kalbėtis, prašyti prisidėti kažkuo ir tų žmonių, kurie gal ir nežiūrės spektaklio, neskaitys knygos. Ir tai normalu, tai netgi gal gerai, nes aš visada jaučiu, kad visi žmonės yra ĖJIMAS Į ŠVIESĄ!

Pristatau Šviesuolius. Jų mano Ėjime per pasaulį ir palaikančių mano menines bei teatrines idėjas yra, manau, skaičiuojama nebe šimtais. Tad šiandien trumpai ir Flux-iškai supažindinsiu su 19 iš jų. Tiek yra šiame spektaklyje vaidinančių aktorių.

1. 19-a! Bus ir daugiau, nes turim dublerių: Sigita, Urtė, Danutė, Vida, Vitalija, Daiva, Lina, Raselė, Meidė, Enrika, Goda, Meilutė, Genovaitė, Juozapas, Jonas, Dainius, Petras, Zenonas, Nojus, Vidas, Rimas, Gintaras, Eugenijus. O Vigantas, deja, jau Amžinoje šviesoje.

2. Rita iš Vilniaus pristato abitą.

3. Vida atsineša siuvimo žirkles, metrą, adatėlių… ir vakarais dažnai teatro kambarį paverčiam siuvykla.

4. Jolita be pykčio, kur ten – su šypsena taiso kažkelintą mūsų klaidą.

5. Danguolė duoda voką.

6. Miletos skiautėtos gėlės, ant mūsų lininio takelio prisiūtos, atrodo gražesnės.

7. Audronė organizuoja kryžiaus gamybą.

8. Lijana duoda sąvaržėlių.

9. Ramunė pirmąjį gavėnios penktadienį nuperka žuvies.

10. Daliai pasaulis mažas, tai imasi konkrečios pagalbos. 

11. Evaldas skambučiu pranešė, kad meldžiasi Amerikoje.

12. Kita Dalia sukuria mesendžerio grupę „su vaizdu“.

13. Linutė „pasirašo“ akmenų gamybai – turim.

14. Rimui patinka kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo muzika.

15. Broniukas sako, kad šakų miške galima rasti.

16. Marijus „su vaizdu“ du kartus pakartoja, kad bus tobula.

16 a. Egidijus vis kartoja tą tobulumą.

17. Vilmantas duoda įrašą.

18. Regina nusiperka pirmą bilietą (3 eurai).

19. Saulė vis aukštyn, žmonės su vis platesne šypsena laukia.

– Ko laukiat? Ko tikitės? – klausiu aš.

– Stebuklo, – atsako.

– Stebuklas jūs visi. Stebuklas – mūsų buvimas. Ir kiekvieno mūsų stebuklingas gyvenimas nepaprastas savo paprastumu.

Nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka

Taip visi ir kiekvienas pagal savo gebėjimus, darbus, profesiją ir kuriam pasaulio vaizdą. Jeigu nori ką nors padovanoti, atiduok tai dabar.

„Vaikščiokite debesimis – aš jums palieku tą tradiciją, būkite vieningi su savo siela, ir greitai išnyks riba, skirianti žmogų nuo angelo.

Eikite drąsiai, ateikite, kokie esate, nes visus mus vienodai myli tas, kursai sukūrė visa ir be kurio negali būti nieko“ (Vidmantė Jasukaitytė, iš knygos „Golgotos vynuogės“).

P.S. Žadėjau Flux, tai ir baigiu savo stiliumi. Po renginio „Surišti… Lietuvos lietumi ir Taurage“ gavau padėkų ne tik iš tų pilnai užpildžiusių salę žiūrovų, bet ir iš tų, kurie po visko gailisi, kad nebuvo... Tad ateikit, kad netektų gailėtis.

Genovaitė Urmonaitė, Tauragės liaudies teatro režisierė

 

Nuotrauka
nuotrauka
Giedriaus Žvirblio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Birželio 1-osios pavakare Pilies kiemelio scenoje skambėjo sveikinimo žodžiai, liejosi bigbendo muzika, vilnijo nuostabių atlikėjų balsai, o drobėse ryškėjo individualūs menininkių potėpiai. Taip prasidėjo jau IX džiazo festivalis Tauragėje.
Nuotrauka
performansas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Miesto šventė po truputį įgauna pagreitį. Šiandien mieste vyksta performansai, bendrakūra, sporto varžybos bei dar laukia instaliacijos bei parodos atidarymai.
Nuotrauka
Organizatorių nuotrauka
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-05-31
Per keletą metų tauragiškiai jau buvo įpratę, kad paskutinėmis birželio dienomis Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje nuskambėdavo pirmieji festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai, paskelbdami kasmetinio džiazo festivalio pradžią. Šiemet nutarta: festivalis ir kalendorinė vasara prasidės tą pačią dieną.
Nuotrauka
vesna
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Šiemet sukako 75 metai nuo masinio Lietuvos gyventojų trėmimo į Sibirą 1948 m. gegužės 22–23-iąją, vadinto operacija „Vesna“ (iš rusų k. pavasaris). Tremties ir rezistencijos muziejus ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės filialas surengė masinio Lietuvos gyventojų trėmimo į Sibirą minėjimą.
Nuotrauka
paroda
Romualdo Vaitkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Šiandien Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 nuskambėjo Lietuvos Respublikos Seime, skelbia Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-21
Neseniai surengtame Tauragės kraštotyros draugijos susitikime aptarta jau seniai svarstoma idėja – išleisti leidinį apie Tauragės krašto dvarus. Šįsyk tam pasitaikė puiki proga – Kultūros paveldo departamentas įvertins kraštotyrininkų parašytus projektus ir kai kuriems jų skirs finansinę paramą.
Nuotrauka
saltinis irklavimas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-17
Trečiadienio rytą gausus būrys mokinių patraukė link Jūros pakrantės – ten organizuojamos „Šaltinio“ progimnazijos irklavimo varžybos. Šurmulys, susidomėjimas, džiaugsmas – tokios emocijos vyravo savo eilės irkluoti laukiančių komandų. Antradienį atšventusi jau 10-ąją Kaštonų žydėjimo šventę „Šaltinio“ progimnazijos bendruomenė norėjo ir aktyvesnės veiklos – tam skirta pažintinė-kultūrinė diena.
Nuotrauka
pagegiai
Astos Andrulienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-11
Iškeliaujantis kalendorinis pavasaris Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje bus palydėtas tradiciniu, iškiliu, kasmet literatūros ir meno mylėtojus gausiai suburiančiu kultūriniu įvykiu – gegužės 17 d. 17.00 val. vyksiančia 19-ąja Pagėgių literatūrinio pavasario švente „Atidengsiu Tau žodį it širdį...“, kurios metu bus įteikta jau 15-oji pagėgiškės, Pasaulio lietuvių bendruomenės Kultūros komisijos pirmininkės Jūratės Caspersen įsteigta premija, skirta Pagėgių kraštą regione, šalyje ir už jos ribų garsinančiam kraštiečiui. 
Nuotrauka
europos diena
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-09
Europos dieną, kuri švenčiama kasmet gegužės 9-ąją minimos istorinės Šumano deklaracijos, kurioje išdėstyta R. Šumano idėja apie naujos formos politinį bendradarbiavimą Europoje, dėl kurio karas tarp Europos tautų taptų neįsivaizduojamas, metinės. R. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga. Šią dieną Tauragėje netrūks renginių.
Nuotrauka
miesto svente
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-09
Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023, kaip skelbia organizatoriai, kviečia į didžiausią šių metų nuotykį. Birželio 1-ąją startuos galingiausia  šventė miesto istorijoje – „Tauro dienų“ programa vyks net 10 dienų. Ryškiausi miesto šventės akcentai – kultinės Latvijos grupės „BrainStorm“ koncertas ir ansamblių vakaras „Gyvybės medis“.
Nuotrauka
muzieju naktis
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-08
Muziejų naktis – tradicinė kasmetinė akcija, atverianti muziejaus duris nemokamai viešnagei ir kultūrinei pažinčiai. Gegužės 18-ąją užsukti kviečia ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visą dieną bus galima nemokamai lankytis ne tik Tauragės pilyje įsikūrusiame muziejuje, bet ir jo padaliniuose: Tremties ir rezistencijos muziejuje, Skaudvilės krašto muziejuje, A. Čepausko dailės galerijoje.
Nuotrauka
mamos diena
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-07
Kasmet pirmąjį gegužės sekmadienį Lietuvoje įprasta savo mamas sveikinti su Mamos diena. Dažniausiai mamoms skubame dovanoti gėles, atvirukus ir kitokias dovanas. Tačiau ar kada nors susimąstėte, iš kur atsirado ši tradicija? O kaipgi mamos dieną švenčia kitos šalys?
Nuotrauka
Gloria
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-06
Pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiama Motinos diena. Šia proga visas mamas iš anksto paminėti gražią šventę kvietė į Žygaičius.
Nuotrauka
vilkovaikai
Įkelta:
2023-05-05
„Dingę, pamiršti ir pamesti vilko vaikai“ – į taip pavadintą pokalbį su Alvydu Šlepiku ir Rūta Matimaityte šiandien, 15 val., kviečia Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
PASTOMATAI
LP EXPRESS nuotraukų koliažas
Įkelta:
2023-05-03
Kiekvienas Lietuvos miestas turi savitą, tik jiems būdingą veidą bei unikalią dvasią. Todėl LP EXPRESS paštomatų tinklas šįmet ir toliau tęsia milžiniško susidomėjimo sulaukusią miesto simbolių akciją. Gyventojų išrinktus simbolius gatvės menininkai vėliau pavers šiuolaikiniais meno kūriniais, kurie papuoš pasirinktus miestų LP EXPRESS paštomatus, taip pat ir Tauragės.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-02
Šiemet Tauragė gali didžiuotis skambiu Lietuvos kultūros sostinės vardu. Natūralu, kad mieste vyksta daugiau nei įprasta renginių, čia dažniau užsuka turistų, tauragiškius lanko užsienyje ar kituose šalies miestuose gyvenantys giminaičiai. Pasigrožėjęs miestu, išgirdęs jo istoriją neretas nori įsigyti ko nors, kas primintų Tauragę, galbūt suvenyrų atminimui, o galbūt savo kolekcijos papildymui. Kur jų įsigyti?
Nuotrauka
kulturos rumai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Nors lietuvių ir ukrainiečių kalbos skiriasi, abiejų šalių meniniai pasauliai išlaiko artimus ryšius. Karo metu menas taip pat yra ginklas. Per kūrybą ir muziką, per bendrystę labai svarbu palaikyti ukrainiečius ir pasidalinti jų kūrybiškumu su žiūrovais, – kviesdamas į Kultūros pavasario renginį, skelbia Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
biblioteka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-23
Jau visai netrukus visose šalies bibliotekose šurmuliuos 23-ioji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu įveikiant krizes“.
Nuotrauka
skerstonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-04-21
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje surengta profesoriaus, mokslų daktaro, leidinių apie gyvensenos kultūrą autoriaus, Prancūzijos meno ir literatūros ordino riterio Eugenijaus Skerstono paskaita „Prancūzų išvaizdos mados impresionistų laikais“.