Ketvirtą kartą surengtame „Menų Feste“ staigmenų netrūko
Įkelta:
2021-08-20
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
Aprašymas

„Menų festo“ akimirkos

 

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos
,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Gretos Jonelytės nuotraukos

Ketvirtus metus Tauragės pilyje iniciatyvaus miesto jaunimo organizuojamas renginys – puiki galimybė atsiskleisti jauniems menininkams: savo darbus parodė fotografai, dailininkai, rašytojai, muzikantai, technologai ir kt. „Menų Festo“ tikslas – suburti pradedančius ir patirties turinčius menininkus iš visos Lietuvos bei pasidalinti jų kūryba su kitais. 

Slemo scenoje – ir jauni, ir brandūs kūrėjai

Kaip „Tauragės žinioms“ papasakojo viena festivalio organizatorių Donata Buciūtė, šiais metais „Menų festas“, nors ir sudėtingomis sąlygomis dėl pandemijos, įvyko ir pateisino daugelį lūkesčių. Visų pirma džiugu, kad numatyta festivalio programa įvyko be jokių esminių pokyčių ar trikdžių. Kaip jau tapo įprasta, vienas iš pirmųjų festivalio renginių – „Slemas su ragais“. 

– Jį kasmet organizuojame bendradarbiaudami su Tauragės krašto muziejumi „Santaka“, na, o šiemet džiugina tai, kad pamažu mūsų festivalio komanda perima šių varžytuvių organizavimo ypatumus ir subtilybes iš jau „Slemo“ „mama“ Tauragėje tapusios muziejaus darbuotojos Renatos Karvelis, – teigė ji. 

Tauragės pilies menėse vyko dirbtuvės „Įženk į sceną“ su LMTA teatro meno studente Aiste Rekašiūte, o būsimieji slemeriai turėjo progą pasitreniruoti rašyti sleminius tekstus kartu su poete Renata Karvelis. Vakaro finale slemo scena sujungė jaunus ir brandžius, vyko ne tik slemo varžybos, kurias laimėjo poetas Paulius Gadeikis. Skambėjo Tauragės, Kauno, Plungės ir Pasvalio poetų kūryba. 

Slemas – autorinės poezijos skaitymo varžytuvės, per kurias pasirodo visi norintys pademonstruoti ne vien parašytus tekstus, bet ir raiškaus skaitymo gebėjimus. Anot šventės organizatorių, remiantis iki šiol pritraukta auditorija, galima teigti, jog yra aktualu ne tik jaunimui, bet ir vyresniems žmonėms.

Nuotrauka
a
Gretos Jonelytės nuotraukos

Parodos – net 8

Kitą festivalio dieną programa pradėta meno parodų atidarymu. Naujovė – meno instaliacija „Meno narvas“. Buvo įrengta lauko galerija pilies kiemelyje. Kaip aiškino festivalio rengėjai, šia instaliacija siekta perteikti mintį, kad kiekvienas menininkas yra tarsi užsidaręs savo „kūrybos narve“, tačiau bendrai visi mes priklausome vienam dideliam „kūrybos narvui“. 

Buvo eksponuojamos aštuonios darbų parodos: 4 fotografijų, 3 dailės ir 1 mozaikos, o jas pristatė Greta Jonelytė, Gabija Korsakaitė, Ugnė Kulbokaitė, Laimonas Šiaudvytis, Akvilė Zlatkutė, Eglė Baranauskaitė ir Matas Gudauskas.  

Štai E. Baranauskaitė  teigia, kad gamta – pats geriausias nenuilstančio, visad kintančio ir gyvybe pulsuojančio gyvenimo pavyzdys. Čia visuomet atrasime neišsemiamą spalvų, garsų ar kvapų įvairovę. „O kadangi pati esu naujų potyrių ir nuotykių ieškotoja, kitoniškumas yra mano varikliukas. Tikriausiai todėl iš gamtos daugiausiai ir semiuosi įkvėpimo. Kiekviena nuotrauka man ne tik graži akimirka ar kvapą gniaužiantis peizažas – tai patirtys, pojūčiai ir emocijos, uždegantys liepsnelę manyje“, – sako ji. 

Tauragiškis fotografas L. Šiaudvytis irgi džiaugiasi galėdamas parodyti savo darbus žmonėms: „Fotografijos leidžia man išreikšti save. Mintis, jausmus, potyrius realizuoju eksperimentuodamas su kampais, žmonių pozomis, veido išraiškomis, kontrastais ir kt. Šie dalykai man leidžia save perteikti labiau nei žodžiai, kurie gali apriboti savo apibrėžtumu. Tačiau įdomiausia dalis – tai fotografijos individualus gyvenimas. Tik žmonių, žiūrinčių į mano fotografijas, mintys bei jausmai padaro jas pilnas ir gyvas“.

Matas Mačiulskis, meninės fotografijos pasaulyje besisukantis jau penkerius metus, teigia, kad kurdamas įvairias kompozicijas, ieškodamas tobulo kadro bando išeiti iš savo kūrybinių rėmų, leidžia sau jaustis laisvas. „Kūryboje dažnai bandau „išrasti dviratį“. Inspiracijos ir kūrybinio įkvėpimo man suteikia muzika, aplinka ir labiausiai emocijos, jausmai ir išgyvenimai. Emocijas ir jausmus slepiu po pavadinimais ir vizualais. Dažnai fotografuoju nakties metu ir visada atsirandu neįprastose lokacijose“, – atvirauja jis.

Koncertai vyko dvi dienas 

Vėliau tą pačią dieną pasirodė muzikos atlikėjai. Ant šventės scenos lipo įvairiausių muzikos žanrų atlikėjai mėgėjai, koncertuojantys tiek solo, tiek grupėmis. Pasak D. Buciūtės, jau praėjusių metų festivalio metu norinčiųjų pasirodyti buvo daug, tad atsižvelgus į tai šiemet koncertus nutarta rengti net dvi dienas. Jų metu pasirodė jauni atlikėjai Dominykas (sceninis vardas Fluvial), Aurimas Bareikis, Dovilė Karpiūtė, o vakaro muzikinis svečias buvo šiuo metu populiariosios muzikos viršūnėje esantys „Keanu Blunt“ ir „Free Finga“. 

Antrąją dieną pasirodė jau šiek tiek kitokio stiliaus grupės, atliekančios  alternatyvią ir roko muziką, tarp  kurių – ir tauragiškių grupė „Neradau“, kuri parodė puikų pavyzdį, kaip pradedančiam jaunimui svarbu ir aktualu tokio pobūdžio renginiai ir galimybė parodyti auditorijai savo kūrybą. Į sceną žengė ir grupės „Spurr“, „TAS“  „Katarsis“, „Joseph June“, „diso. Kognityvas“ ir jaunimo pamėgta kviestinių atlikėjų grupė „Abudu“.

Nuotrauka
a
Gretos Jonelytės nuotraukos

Pavyko puikiai

D. Buciūtė sako, kad šis festivalis, turbūt kaip ir daugelis kitų, susidūrė su ne vienu sunkumu jį organizuojant, tačiau galiausiai, įdėjus daug darbo ir pastangų, praėjo puikiai. 

– Vienintelis sunkumas, su kuriuo susidūrėme ir buvome praktiškai bejėgiai, tai vyriausybės ribojimai renginiams. Pasirinkome tokį formatą, kuriame  neribojome dalyvių skaičiaus, tad teko privalomai įleisti tik tuos, kurie turėjo jau opiu klausimu visuomenėje tapusį Galimybių pasą. Pastebėjome, kad dėl šių suvaržymų ne drastiškai, tačiau akivaizdžiai festivalio žiūrovų gretos buvo mažesnės nei planuota ar lyginant ankstesniais metais. Na, o visumoje pastebėjome tokią tendenciją, kad tauragiškius visgi labiausiai domina atlikėjų pasirodymai, nors  atsižvelgiant į formatą ir „Slemas su ragais“ dar niekuomet nevyko pustuštėje auditorijoje, – įspūdžiais dalijasi organizatorė. – Tad kaip šio festivalio idėjos pradininkė džiaugiuosi festivalio augimu ir progresu, o ypač organizacine  grupe, kurioje – labai atkaklūs ir darbštūs jaunuoliai Aistė Naujokaitė, Tadas Kaminskas, Paulius Statkus, Justinas Stankus, Emilija Račkauskaitė, Domantė Katauskaitė, Aistė Rekašiūtė bei Daina Remeikaitė. Labai svarbu, kad kasmetinių partnerių, tokių kaip Tauragės meno mokykla ir Tauragės krašto muziejus, pagalba galime vykdyti festivalio veiklas pačiame miesto centre ir kasmet esame maloniai sutinkami.

„Tariame Ačiū visiems menininkams, kurių darbai papuošė pilies kiemelio erdvę, slemeriams, su juoko doze paskelbusiems festo pradžią, savanoriams, kurie užtikrino, kad viskas vyktų sklandžiai, visiems rėmėjams, be kurių nebūtų mūsų ir kitiems žmonėms, kurie visaip kaip tik įmanoma prisidėjo prie renginio idėjos išpildymo. Dėkojame atlikėjams, šį renginį išpildžiusiems iki galo bei praturtinusiems jaunų žmonių akiratį. Žinoma, ypatingas AČIŪ nuo organizatorių keliauja žiūrovams, negailėjusiems plojimų ir palaikymo. Prieš Jūsų besišypsančias akis nublanksta visi nesklandumai“ – pasibaigus festivaliui feisbuke parašė organizatoriai. 

Festivalį organizavo Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ „Menų Festo“ organizacinė grupė, pagrindiniai festivalio rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. 

Nuotrauka
spaudos

 

 

 

 

Nuotrauka
dainu dainele
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sausio 11-ąją Tauragės meno mokykloje (TMM) vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas. Kaip teigia konkurso organizatoriai, konkurse skambėjo daug gražių dainų ir muzikos garsų, kuriuos lydėjo konkurso dalyvių, jų mokytojų, tėvelių, žiūrovų ir vertinimo komisijos palaikymas ir jaudulys.
Nuotrauka
a
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotraukos
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projektas „Kultūros muitinė“ jau trečius metus kvietė Tauragės pilies menėse įgyti naujų kultūrinių patirčių. Pilyje prasidėję kultūriniai mainai keliauja tolyn – nes muziejininkai mėgsta neapsiriboti tradiciniais sprendimais, eksperimentuoti. Taigi finalinis „Kultūros muitinės“ renginys – pleneras „Fotografika“ persikėlė į neįprastą erdvę – buvusią Skaičiavimo mašinų elementų gamyklą, įprastai tauragiškių vadinamą „Skaičiukais“. „Skaičiukai“ tapo istorija, bet moterys ir menas čia sugrįžo vienam vakarui.
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-10-15
Praėjusį penktadienį Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka paminėjo ypatingą datą – Tauragės valstybinio centralinio knygyno skyriaus (dabartinė biblioteka) 90-ųjų įsteigimo metinių šventę. Ta proga viešojoje bibliotekoje rinkosi garbingi svečiai, perskaityta  laudacija pirmajai bibliotekos vadovei Larisai Kopaitei ir bibliotekos darbuotojams. O bibliotekos gyvenimas mūsų mieste prasidėjo 1931 m. Ir pirmosios patalpos nebuvo net panašios į įstaigą – tada įsikurta mažame kambarėlyje Vytauto gatvėje. Miestiečiams buvo siūloma pasirinkti vieną iš dešimties knygų. Pirmoji bibliotekos vadovė nustebtų išvydusi, kokia biblioteka dabar.
Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-11
Melburne (Australija) gyvenantis 26-erių tauragiškis Benas Norvilas sako, kad svetur jį išviliojo galimybė studijuoti, tačiau nors šiuo metu ir gyvena labiausiai nuo Lietuvos nutolusiame žemyne, jis nepamiršta gimtųjų namų ir seka čia vykstančius pokyčius. Australijoje įgijęs kineziterapeuto išsilavinimą tauragiškis yra projekto „Globali Tauragė“ ambasadorius. „Tauragės žinioms“ jis pasakojo, kad užsienyje gyvenančių Tauragės ambasadorių tikslas – garsinti šio miesto vardą visame pasaulyje. 
Nuotrauka
mažrimas
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-09-15
Rugsėjo 11-ąją Tauragės kultūros centro parodų salei suteiktas amžinybėn iškeliavusio Tauragės garbės piliečio, kraštotyrininko Edmundo Mažrimo vardas. Šįkart jos sienas puošė nuotraukos iš jo šeimos ir draugų archyvų, ir kiekvienoje jų – Edmundo veidas. O į vakarą, pavadintą „(Ne)tolima praeitis“ susirinkę bičiuliai, kolegos, bendražygiai dalijosi prisiminimais, įžvalgomis apie šią neeilinę asmenybę, palikusią ryškų pėdsaką istorijos tyrinėjimuose.
Nuotrauka
Jašinskienė
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Atgimsta kažkada buvusi labai aktyvi mūsų krašto istorijai ir kultūrai neabejingų žmonių veikla – jie buriasi į asociaciją ir kviečia prisijungti visus, kurie nori daugiau sužinoti apie Tauragės krašto labui dirbančius žmones, susipažinti su krašto kultūros istorijos klodais. Steigiamasis asociacijos susirinkimas numatytas jau rugsėjo 15 dieną.
Nuotrauka
Renginio akimirka. Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-28
Sąjūdis kaip stebuklas, fenomenas, reiškinys. Apie jį kalbėta rugpjūčio 23-ąją Tremties ir rezistencijos muziejuje, plačiajai visuomenei atidarant Sąjūdžio kambarį. Sąjūdžio muziejaus Lietuva neturi, šiam itin reikšmingam šalies istorijos puslapiui skirta kukli ekspozicija yra tik dar viename – Panevėžio muziejuje. Į renginį gausiai susirinkę žmonės ne tik apžiūrėjo naująją ekspoziciją, bet ir išklausė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės Eglės Červinskaitės pranešimą „Sąjūdžio gimimo Tauragėje kontekstai ir prielaidos“, diskusiją „Ar Sąjūdžio stebuklas įvyktų šiandien?“, sąjūdietės, dabar Seimo narės Vilijos Aleknaitės-Abramikienės bei sąjūdiečio, dabar Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario Sigito Mičiulio bei Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studento ir įvairių pilietinių jaunimo iniciatyvų dalyvio Nedo Tamašausko pasisakymus. 
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-08-13
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka šiemet mini ne tik savo veiklos 90-metį – prieš 10 metų, 2011 m. rugpjūčio 30-ąją, bibliotekininkų bendruomenės prašymu Tauragės rajono savivaldybės taryba seniausiai Tauragės kultūros įstaigai suteikė kraštietės – literatūrologės, poetės, rašytojos ir vertėjos, habilituotos mokslų daktarės, profesorės Birutės Baltrušaitytės (1940–1996) vardą.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-30
Kone kiekvieną savaitgalį tai viename, tai kitame rajone kaime vyksta šventės. Tradiciniai bendruomenių renginiai suburia jų narius, sukviečia svetur gyvenančius kraštiečius, atneša į kaimą šventinę nuotaiką, skatina bendrauti ir dalintis geromis emocijomis. Praėjusį savaitgalį linksminosi batakiškiai ir Trepų gyventojai: Batakiuose vyko Šv. Onos atlaidai ir kraštiečių šventė „Ona ir vėl kviečia grįžti į tėviškę“, o Trepuose surengta bendruomenės šventė „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Abiejų šių kaimų bendruomenių pirmininkių Ritos Grinienės ir Jolantos Skrodenienės nuomonės sutampa: bendruomenių renginiai vienija ir ugdo. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Šiandien, 16 val., Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ bus pristatyta paroda „Vasario 16-osios šventė 1919–1940 metais: susitelkimas ateičiai“. Šią kilnojamąją parodą, supažindinančią su Vasario 16-osios švente ir jos minėjimo tradicijomis 1919–1940 metais, parengė ir šalies regionų bendruomenėms dovanoja Lietuvos nacionalinis muziejus ir Signatarų namai. Specialiai šiai parodai muziejininkai sukūrė ir nuotaikingą edukaciją pagal rašytojo Antano Vienuolio tarpukariu skelbtas vizijas ir pranašystes, kaip Vasario 16-oji atrodys po šimto metų, t. y. dabar.
Nuotrauka
Eičas
Įkelta:
2021-07-21
Tauragės kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių mišrus choras „Tremtinys“ birželio pabaigoje Telšiuose dalyvavo atminties koncerte „Dievo dovana, Lietuva, esi“, skirtame Rainių tragedijos 80-mečiui paminėti. O dabar, po ilgokos pertraukos, vėl repetuoja gyvai ir ruošiasi kitam renginiui, vyksiančiam Ariogaloje. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
20-metė Simona Bendikaitė šiais metais baigė Tauragės „Versmės“ gimnaziją. Meniškos sielos mergina pasakojo, kad Tauragėje pradėjo mokytis išėjusi iš vienos rajono mokyklos, kurioje patyrė sunkumų bendraudama su bendraklasiais. Patirti išgyvenimai, pasakojo ji, paskatino kurti.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-06-25
Artėjant Joninėms Tauragės kultūros centras kvietė tauragiškius ir miesto svečius į nuotaikingą šventę Taurų nuotykių parke. Dalyvaudami amatų demonstravime, prisimindami tradicijas, su muzika, šokiais, dainomis ir gera nuotaika visi linksminosi amatų ir muzikos šventėje.
Nuotrauka
geno
Įkelta:
2021-06-18
Pirmoji Tauragės kraštiečių šventė prie 15 metų surengta Vilniaus rotušėje, gi šiųmetinei, numatytai ryt, birželio 19-ąją, kraštiečiai rinksis netradicinėje aplinkoje – muziejuje „Duonos kelias“ prie Vilniaus Pilaitės vėjo malūno. Kaip visada, kraštiečiai išvys sceninių vaizdelių, o svarbiausia – galės bendrauti, diskutuoti, dainuoti, šokti kiek širdis geidžia.
Nuotrauka
atvi
Įkelta:
2021-06-18
Tūkstančiai mokinių prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“, skirtos paminėti Gedulo ir vilties dieną. Masinių gyventojų trėmimų pradžios 80-mečio proga Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, kaip ir kasmet, inicijavo Birželio 14-osios paminėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose ir kvietė prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“. Sveikinimus tremtiniams, politiniams kaliniams kūrė ir „Šaltinio“ progimnazijos, Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro ugdytiniai bei Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinio atstovai. 
Nuotrauka
zyd
Autorės ir Žydrės Macienės asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-05-30
Karantinas, uždaręs žmones namuose, ne vienam tapo depresijos priežastimi. Vis dėlto kai kurie tuo metu tarsi atrado save iš naujo: prisiminė kadaise mėgtas veiklas, ėmė kurti – kas eiles, kas paveikslus ar dekoracijas, o kas tortus, ir taip įprasminti staiga atsiradusį laisvą laiką. Bibliotekininkė iš Skaudvilės Žydrė Macienė prisipažįsta niekada negalvojusi, kad jos tapyti paveikslai gali būti kam nors įdomūs, tačiau dabar jie tapo parodos eksponatais. Žydrė įsitikinusi: kiekvienas galime rasti kūrybiškų veiklų, kurios teikia malonumą, ir jei išdrįstume į jas pasinerti, depresijų tikrai būtų kur kas mažiau.
Nuotrauka
bazinienė
Įkelta:
2021-05-17
Lomių kaimo bendruomenė pirmininkė, mokinių mylėta ir mylima pedagogė, entuziastinga kraštotyrininkė. Tiesiog – aktyvi ir energinga moteris, nuoširdi ir darbšti kaimynė bei kolegė. Tai tik maža dalis epitetų, tinkančių prieš kelias dienas gimtadienį atšventusiai lomiškei Elenai Bazinienei. Dar viena dovana jai tapo žinia, kad jos parengta knyga „Kol neišpustė laiko vėjai“ ką tik pasibaigusiame 8-ajame konkurse „Tauragės metų knyga 2020“, kuriame dalyvavo net 19 knygų, pripažinta populiariausia pažintine knyga. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-12
Tautodailininkas Juozas Galbogis – vienas Tauragės tautodailės veteranų. Šiandien jis švenčia garbingą 90-ies metų sukaktį. Garbaus amžiaus sulaukęs kūrėjas turi ką prisiminti – sunki vaikystė, karo metai, vingiuotas profesinis kelias. Vis dėlto turbūt maloniausi prisiminimai – apie kūrybos momentus ir, žinoma, šeimą – gausią, muzikalią ir talentingą. 
Nuotrauka
J. Trilikauskienė laukia, kada po karantino susitiks su savo skaitytojais. Jono Valaičio nuotrauka
J. Trilikauskienė laukia, kada po karantino susitiks su savo skaitytojais. Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-30
Tauragėje žinoma rašytoja Justina Trilikauskienė jau išleido savo 8-ąją knygą „Ant laikmečio šakos“. Naująjį poezijos rinkinį pristatančios tauragiškės gyvenimas vingiuotas. Irkutske gimusi ir Sibiro platybėse augusi, Klaipėdoje gyvenusi, o galiausiai Tauragėje atsidūrusi moteris su „Tauragės žinioms“ pasidalijo mintimis apie tai, kas yra rašytojas bei papasakojo apie spalvingą savo likimą, atvedusį ją į kūrybą.  Gimė tremtyje
Nuotrauka
tramtatulis
Įkelta:
2021-04-26
Išrinkti šių metų Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ vietinio rato laureatai, kurie Tauragės kraštui atstovaus  regioniniame rate Telšiuose. Nuotoliniu būdu organizuojamas tradicinis jaunųjų atlikėjų konkursas suteikė ne tik kūrybinio džiaugsmo, bet ir nemažai iššūkių. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-17
Tauragiškės Antaninos Aldonos Auksorienės gyvenimas nebuvo lengvas. Pokariu gimusi moteris augo be tėvų, sunkiai dirbo, neteko vyro, tačiau drąsiai žengė gyvenimo keliu. Tauragiškė, įveikusi likimo siųstus išmėginimus, nusprendė apie tai papasakoti kitiems. Tiesa, kaip pati sako, ant popieriaus lapo išgulė ne ištisa istorija, o tik gyvenimo nuotrupos. „Tačiau jose kiekvienas gali atrasti dalį savęs“, – kalbėjo A. A. Auksorienė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-16
Pasibaigus nuotoliniam mokymui vaikai atkeliavo į mokyklą su gėlėmis ir šypsenomis – visi buvo pasiilgę mokyklos, mokytojų ir draugų. O „Šaltinio“ progimnazijos 4b klasės mokytoja Jolita Girulienė sulaukė dar ir dovanos –  ji gavo knygą, kurios autorius – jos auklėtinis Nedas Mencleris. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-16
Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios Lietuvos televizija ir laida „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ kvietė mokinius kurti laišką istorijai. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 4b klasės mokiniai, kaip pasakoja jų mokytoja Jolita Girulienė, šia idėja labai susidomėjo ir noriai įsitraukė į laiško rašymą. O vienas jų, Jokūbas Jankus, rašęs laišką Stasiui Girėnui, sulaukė TV laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ padėkos! Vienintelis Tauragėje!
Nuotrauka
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2021-04-04
Velykos yra pavasario, prisikėlimo šventė, o kiaušinis – vienas jo simbolių. Nuo seno gyvuoja tradicija prieš Velykas dažyti kiaušinius. Skaudvilės krašto muziejuje šiuo metu eksponuojama unikali – apie 1000 įvairių raštų ir spalvų Onos Balandytės skutinėtų margučių paroda.