Į Australiją išvykęs tauragiškis pasirinko kineziterapeuto kelią
Įkelta:
2021-10-11
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Akimirkos Australijoje

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Akimirkos Pietų Korėjoje, į kurią ateityje Benas planuoja persikelti gyventi

Melburne (Australija) gyvenantis 26-erių tauragiškis Benas Norvilas sako, kad svetur jį išviliojo galimybė studijuoti, tačiau nors šiuo metu ir gyvena labiausiai nuo Lietuvos nutolusiame žemyne, jis nepamiršta gimtųjų namų ir seka čia vykstančius pokyčius. Australijoje įgijęs kineziterapeuto išsilavinimą tauragiškis yra projekto „Globali Tauragė“ ambasadorius. „Tauragės žinioms“ jis pasakojo, kad užsienyje gyvenančių Tauragės ambasadorių tikslas – garsinti šio miesto vardą visame pasaulyje. 

– Papasakokite, kaip nusprendėte išvykti?

– Į svečią šalį nusprendžiau išvykti dar 2016 m., tuomet baigiau studijas Lietuvoje. Norėjau išbandyti save, įgyti patirties. Pirminis planas – išvykti studijuoti dviem metams ir šiek tiek pakeliauti po Australiją. Planavau vykti kartu su pusbroliu, bet išvykau vienas ir šiek tiek anksčiau. Taigi, iškeliavau 2017 metų balandį. Studijavau kineziterapiją, studijos truko porą metų.

– Kodėl būtent Australijoje?

– Australiją pasirinkau, nes atitikau studijų keliamus reikalavimus. Ši šalis ir daugiakultūrinė įvairovė pasirodė man nesvetima – anksčiau teko dalyvauti ERASMUS mainų programoje, pagal kurią pusę metų studijavau Turkijoje, kurioje supratau, kokie įvairūs skirtingose valstybėse gali būti žmonės. Sudėjęs visus taškus ant „i“ buvau pasirengęs tolimesniems nuotykiams ir pasaulio pažinimui. Nusprendžiau, kad tai kaip tik man. Supratau, kad tai bus gera patirtis, bus galima anglų kalbą išmokti, pamatyti šalį, susirasti draugų. 

– Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas Australijoje? Kaip prisitaikėte prie naujo gyvenimo? Juk persikeliant į kitą šalį žmones neretai apima nežinomybė… 

– Australijoje labai daug laiko praleidau vienumoje, tai, manau, padėjo suprasti save ir ko aš noriu. Iš pradžių gyvenimas nebuvo lengvas, reikėjo prie visko prisitaikyti, adaptuotis, bet laikui einant viskas tapo lengviau. Per 4 metus pakeičiau net 8 darbus, galiausiai baigęs studijas susiradau darbą pagal specialybę. Tad perėjau nemažai, bet nepalūžau ir šiuo metu esu laimingas, nors buvo visko. 

– Esate kineziterapeutas. Kodėl pasirinkote šią sritį? 

– Aš visada norėjau padėti žmonėms, bet nežinojau kaip. O kineziterapija tapo gera proga dirbti ten, kur išties noriu. Padėti yra mano pašaukimas. Ši specialybė man puikiai tinka, kadangi darbo atmosfera visada yra raminanti, nėra streso, nėra daug sėdimo darbo, atvyksta labai įvairių žmonių. Taip galiu ir anglų kalbos žinias gerinti. Kaip sakant, „win win“ situacija, kurioje gerai ir man, ir pacientams.

– Žaidėte krepšinį. Ar šiuo metu užsiimate sportu, kaip tą darėte Tauragėje? 

– Tauragėje aš neturėjau darbo ir mano gyvenimo išlaidas apmokėjo tėveliai. Sportas man buvo numeris vienas, labai daug valandų praleisdavau sportuodamas, nors aukštų rezultatų ir nepasiekiau. Vadinasi, kažką dariau ne taip, o gal tiesiog aplinkybės nesusiklostė ir galimai pasirinkau ne tą sporto šaką. Australijoje tiesiog nebeturėjau tiek laiko sportuoti. Nors krepšinį vis dar žaidžiau bent 3 kartus per savaitę, bet tai buvo labiau pomėgis ir gerai praleistas laikas. Ateityje, manau, sportas iš mano gyvenimo labai nepasitrauks, vis tiek norėčiau dirbti profesionaliose krepšinio, futbolo, regbio ar kitose komandose.

– Kokia vieta Australijoje jums patinka labiausiai?  

– Nors ir gyvenu čia jau ketverius metus, ganėtinai mažai esu pamatęs Australijos. Dar labai daug vietų, kuriose nesu buvęs. Tiesa, labiausiai patiko važiuoti pakrante nuo Melburno Sidnėjaus link. Vietos Australijoje visos yra gražios, bet man dažniausiai grožis yra tada, kai juo galima pasidalinti su artimaisiais. 

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

– Ar Australijoje yra lietuvių bendruomenė? Ar dalyvaujate jos veikloje? 

– Visoje Australijoje yra daug lietuvių bendruomenių, kiek žinau, tikrai yra Melburne, Brisbane, Adelaidėje, Sidnėjuje. Jų veiklos dažniausiai susijusios su didelių švenčių paminėjimais ir vietinių žmonių susibūrimais, puoselėjant lietuvių kalbą, papročius, kultūrą. Didžioji dalis bendruomenės narių yra vyresnio amžiaus žmones, bet ateina ir šeimų su vaikais, anūkais bei proanūkiais. Lietuvių bendruomenės siekia išlaikyti lietuvybės tradicijas ir papročius, kartą per metus dalyvaujame sporto šventėje. Rengiama lietuvių skautų stovykla. Tad veiklos gana nemažai, turime ir lietuvį kunigą, kilusį iš Šilalės rajono. Tad tikrai bendruomenės veikla labai aktyvi, žmones labai draugiški ir laimingi. 

– O kaip Australijoje dorojamasi su COVID-19 pandemija? Ar suvaržymai panašūs į įvestus Lietuvoje? 

– Kiek žinau, bent Melburnas, kuriame gyvenu, yra daugiausiai dienų karantine praleidęs miestas. Tai, mano nuomone, situacija yra gana perdėta, labai daug suvaržymų, labai didelė žmonių baimė. Manau, pats virusas nepadarė tiek žalos, nesusirgo daug žmonių, bet viruso šalutinis poveikis pasijuto: žmonės dėl nuolatinio karantino prarado darbus, atsirado didelė baimė išeiti į lauką, labai daug žmonių susidūrė su psichologinėmis problemomis, tad, manau, ilgalaikis karantinas padarė daug daugiau žalos nei virusas. 

– Ar planuojate grįžti gyventi į Lietuvą? Į Tauragę? 

– Šiuo metu neplanuoju grįžti gyventi į Lietuvą. Bet norėčiau grįžti atostogoms. Turiu planų važiuoti gyventi į Pietų Korėją.

– Kada lankėtės Lietuvoje?

– Paskutinį kartą buvau grįžęs prieš trejus metus į Dainų ir šokių šventę. Teko garbė atstovauti Melburno tautinių šokių grupei „Gintaras“. Tai buvo vienintelis kartas, kai buvau grįžęs. Ateityje, jei atsivers sienos, norėčiau vasaras praleisti Lietuvoje. 

– Ar sekate pokyčius Tauragėje? Kokių vietų čia pasiilgstate? 

– Esu gana prisirišęs prie Tauragės. Tėveliai, daugelis draugų ir pažįstamų vis dar gyvena Tauragėje. Teko matyti pokyčius, manau, su nauju meru priešakyje Tauragė eina tinkamu infrastruktūros keliu. Labai smagu matyti sparčiai į gerąją pusę besikeičiančią Tauragę. Visa Tauragė yra labai jaukus miestas ir mano mėgstamos vietos yra greičiausiai tos pačios kaip ir visų vietinių. Nenorėčiau išskirti vienos vietos, bet Jūros pakrantė man vis dar kelia geriausius prisiminimus. Ten praleidau labai daug laiko, mano geriausi prisiminimai yra likę ten.

– Esate „Globalios Tauragės“ ambasadorius. Kaip tapote šios iniciatyvos dalimi? 

– Šios idėjos nariu tapau 2018 metais, kai tuomet dar būsimas Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas iškėlė idėją išvažiavusius svetur tauragiškius suvienyti bendram tikslui – garsinti Tauragės kraštą ir suteikti inovatyvių idėjų, kurias būtų galima įgyvendinti Tauragėje. Pasikalbėjau su Dovydu, aptarėme, kuo galėčiau būti naudingas. Nusprendėme, kad potencialiai galima būtų paimti idėjų iš Australijos ir įdiegti Tauragėje.

– Ko palinkėtumėte tauragiškiams?

– Tauragiškiams norėčiau palinkėti viso ko geriausio. Be to, jeigu ką nors domina Australija  ar planuojate ateityje atvažiuoti, prašau, susisiekite su manim, padėsiu, kuo galėsiu. 

Nuotrauka
spaudos
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
prieš 16 valandų
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.
Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas. 
Nuotrauka
muz
Įkelta:
2022-05-16
Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.
Nuotrauka
sondra
Įkelta:
2022-05-15
Šiandien minime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Susirinkusieji į Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymą vos tilpo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje – žinia apie šią ypatingą leidinį priviliojo ne tik  autorės draugus, artimuosius, bet ir kraštotyra, istorija, etnografija besidominčius žmones. 
Nuotrauka
paulinos
Įkelta:
2022-05-05
Daugiau nei 10 metų fotografuojanti tauragiškė Paulina Dubė rimčiau šio darbo ėmėsi baigusi mokyklą – tada, pasak jos, atsirado ir laiko, ir noro užsidirbti. Visą savo laiką darbui skirianti moteris sako nežinanti, kaip daugiau save įvardinti nei fotografe. Ji pasakoja, kad pomėgiui tapus darbu laisvalaikio ji nelabai ir turi – didžiąją dalį laiko skiria fotosesijoms ir nuotraukų redagavimui.
Nuotrauka
viktorija
Įkelta:
2022-04-28
Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės stiliumi, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-18
Praėjusiais metais mokyklą baigusi tauragiškė Simona Bendikaitė nusprendė ieškoti savo gyvenimo kelio. Apie tolesnes studijas svarsčiusi mergina nebuvo iki galo apsisprendusi, ką būtent toliau studijuoti, tačiau pradėjusi savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ji suprato, kad norėtų pasinerti į kultūros pasaulį.
Nuotrauka
AutOrės nuotrauka
Įkelta:
2022-04-16
Didžioji savaitė prieš Velykas, ko gero, ne vienam asocijuojasi su vaško kvapu – gi juo dažnas margina kiaušinius. Tada ir vaikystės prisiminimai užplūsta – kaip varžytasi dėl gražesnio ir ryškesnio margučio, kaip laukta antrosios Velykų dienos, kad galėtum bėgti pas kūmą pinigėlio. Nuo darbų sustirusios Pagramančio socialiniuose globos namuose įsikūrusių senolių rankos kiaušinių marginimo edukacijos metu bando prisiminti ir atkartoti margučio raštus – vieni rezultatu labai patenkinti, kiti lyg ant savęs pyksta ir sako, kad anksčiau ir brūkšneliai būdavo tiesesni, ir ranka labiau klausydavo. Bet džiaugsmo pamačius spalvą įgavusį margutį netrūksta, o ir stalo kaimynui pasigirti smagu. Stebi smagų senolių šurmulį ir tiki – artėja graži  ir prasminga šventė. 
Nuotrauka
kulturos muitine
Įkelta:
2022-04-05
„Kultūros muitinė“, jau tradicija tapęs renginių ciklas, šiemet prasidėjo neįprastai –  austrių degustacija Pilies menėse, o po kelių dienų į kitą renginį irgi kulinarine tema pakvietė Skaudvilės krašto muziejus.
Nuotrauka
mmm
Įkelta:
2022-04-05
Balandžio 6-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Pilies menėse bus atidaryta ypatinga paroda. Tai kolektyvinė paroda, o jos eksponatai – moterų, lankančių Tauragės suaugusiųjų dailės studiją „MMM“ (Moterys mokosi meno, meno mokyklos moterys), darbai. Parodos pavadinimas visaapimantis ir daugiaprasmis – „Interpretacijos“.
Nuotrauka
batakiai
Įkelta:
2022-03-18
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai dauguma bendruomenių bei kultūros namų kvietė atvykti į renginius bei susibūrimus ir pasidžiaugti mūsų tautos laisve. Dauguma jų prasidėjo maldomis ne vien tik už mūsų laisvę – nepamirštas ir Ukrainoje vykstantis karas.
Nuotrauka
uzgavenes
Įkelta:
2022-03-06
Pirmoji pavasario diena šįmet prasideda Užgavėnėmis, simbolizuojančiomis žiemos palydėtuves ir pavasario sutiktuves. Nors pasaulį šiandien yra apėmęs nerimas dėl karo Ukrainoje, ir, atrodytų, linksmybėms vietos nebeliko, vis dėlto šios linksmos šventės atsisakė ne visi, o ją organizavusieji įsitikinę, kad  tradicijos padeda susitelkti. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, paminėjo kaip laisvės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. Ši tautai svarbi diena minėta Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje, kur Šv. Mišios aukotos už Lietuvą ir Lietuvos žmones, Tauragės kultūros rūmuose surengtame iškilmingame koncerte dalyvavo Kultūros centro kolektyvai ir atlikėjai, kai kurios bendruomenės leidosi į pėsčiųjų žygius, vieni kitus džiugino dainomis, šypsenomis.
Nuotrauka
16
Įkelta:
2022-02-16
Praėjo 104 metai, kai tautos šviesuoliai pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Mūsų tėvai ir seneliai gali pasidalinti prisiminimais, kaip šią šventę švęsdavo praeityje. „Šaltinio“ progimnazijoje, kai klases retina vis įsisukdama COVID epidemija, mokytojai pasiūlė 5–8 klasių mokiniams pasidalinti mintimis, kaip mokinių šeimose švenčiama Vasario 16-oji, ką jaunajai kartai reiškia žodžiai Tėvynė, Laisvė... Pabiro tiek gražių, nuoširdžių žodžių, kuriuos jau šią savaitę mokyklos fojė mokiniai skaito per pertraukas televizijos ekrane. Kitame mokyklos koridoriuje – Vėjų pievoje – paroda „Lietuva pro mano langą“. Penktadienį, paskutinę savaitės dieną, bus suvedami rezultatai, kaip šiai šventei paminėti 1–8 klasių mokiniai papuošė savo kuprines. „Švenčiame ir švęsime visi: 1–8 klasių mokiniai, mokyklos administracija, klasių ir  būrelių vadovai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos...“, – sako mokyklos bendruomenė ir dalijasi mokinių istorijomis, kaip šeimos švenčia Vasario 16-ąją. 
Nuotrauka
betrice
Įkelta:
2022-02-10
Artėjant svarbiausioms valstybinėms šventėms progą tautiškumą perteikti piešiniuose turėjo ir jaunieji Lietuvos menininkai. Iš 423 konkursui „Ateities miestai“ siųstų piešinių atrinkta 20 favoritų, kurių skaitmeninį katalogą kovo 1–15 dienomis ketinama pristatyti Lietuvos Respublikos Seime Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtoje parodoje. Sėkmės sulaukusio ir į 20-uką patekusio piešinio autorė tauragiškė abiturientė Beatričė Arštikytė pasakoja, kad laisvė jai svarbi ne tik kaip Lietuvos pilietei, bet ir kaip meno kūrėjai. 
Nuotrauka
jencevicius
Įkelta:
2022-02-06
Tauragėje gimė daug pasaulinio garso žmonių – Jozefas Šereševskis, Davidas Kacelenbogenas, Robertas Lemanas, Taurogeno žeme vaikščiojo net keturi Rusijos carai, legendinis karo strategas Karlas Klauzevicas, pasaulinio garso kompozitoriai Aleksandras Borodinas, Hektoras Berliozas, Robertas Šumanas, rašytojas ir politikas Aleksandras Gercenas, „Kruvinojo sekmadienio“ herojus popas Gaponas, Aleksandro Puškino žudikas Žoržas Dantesas… Šiuos ir dar daugybę mažai kam žinomų ar netgi visai negirdėtų Tauragės istorijos faktų atkapstęs kraštietis Alvidas Jancevičius sudėjo juos į knygą-straipsnių rinkinį „Užmirštasis Tauroggenas“, kurią jau netrukus pristatys Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. O belaukiant susitikimo – pokalbis su jos autoriumi.   
Nuotrauka
slaviunas
Įkelta:
2022-01-30
Žymusis tautosakininkas Leonardas Sauka rašė: „Nedaug tėra žmonių, kurie lygiai gerai galėtų nagrinėti liaudies buitį, papročius, apeigas, tikėjimus, muzikinę ir poetinę liaudies kūrybą“. Šie žodžiai skirti tautosakininkui, etnografui ir folkloristui Zenonui Slaviūnui (iki 1939 m. – Slavinskui), prieš 105 metus, 1907 m. sausio 14 dieną, gimusiam Skaudvilėje, vargonininko šeimoje. Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šios sukakties proga paskelbė savo surinktą medžiagą apie šį garsų kraštietį. 
Nuotrauka
mizgiriene
Įkelta:
2022-01-17
Priešpaskutinę praėjusių metų dieną mūsų krašto šviesuolei, Tauragės rajono garbės pilietei Almai Mizgirienei (Valaitytei) būtų sukakę 90 metų. Buvusiai kolegei atminti bei Archyvų metams pažymėti B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka pakvietė susipažinti su ekspozicija, kurios tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į Tauragės krašto šviesuolės paveldo tyrinėjimo darbus, žymių kraštiečių atminimo išsaugojimą ir skleisti informaciją apie bibliotekoje saugomą jos sukauptą kraštotyrinį archyvą. 
Nuotrauka
dainu dainele
Įkelta:
2022-01-17
Sausio 11-ąją Tauragės meno mokykloje (TMM) vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas. Kaip teigia konkurso organizatoriai, konkurse skambėjo daug gražių dainų ir muzikos garsų, kuriuos lydėjo konkurso dalyvių, jų mokytojų, tėvelių, žiūrovų ir vertinimo komisijos palaikymas ir jaudulys.
Nuotrauka
a
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotraukos
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projektas „Kultūros muitinė“ jau trečius metus kvietė Tauragės pilies menėse įgyti naujų kultūrinių patirčių. Pilyje prasidėję kultūriniai mainai keliauja tolyn – nes muziejininkai mėgsta neapsiriboti tradiciniais sprendimais, eksperimentuoti. Taigi finalinis „Kultūros muitinės“ renginys – pleneras „Fotografika“ persikėlė į neįprastą erdvę – buvusią Skaičiavimo mašinų elementų gamyklą, įprastai tauragiškių vadinamą „Skaičiukais“. „Skaičiukai“ tapo istorija, bet moterys ir menas čia sugrįžo vienam vakarui.