Fotografė, pomėgį pavertusi darbu
Įkelta:
2022-05-05
Nuotrauka
paulinos
Aprašymas

Mylimiausias Paulinos kadrai
Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
paulina
Aprašymas

Paulina Dubė fotografiją pamilo netikėtai

Asmeninio albumo nuotrauka

 

Daugiau nei 10 metų fotografuojanti tauragiškė Paulina Dubė rimčiau šio darbo ėmėsi baigusi mokyklą – tada, pasak jos, atsirado ir laiko, ir noro užsidirbti. Visą savo laiką darbui skirianti moteris sako nežinanti, kaip daugiau save įvardinti nei fotografe. Ji pasakoja, kad pomėgiui tapus darbu laisvalaikio ji nelabai ir turi – didžiąją dalį laiko skiria fotosesijoms ir nuotraukų redagavimui.

– Kaip pradėjai fotografuoti?

– Fotografuoti pradėjau šeštoje ar septintoje klasėje. Draugė prikalbino eiti į fotografijos būrelį tuo metu Tauragės moksleivių kūrybos centre (dabar Tauragės meno mokykla – red. past.) pas Romualdą Vaitkų. Tada nelabai norėjau, menai nedomino, nes buvau labiau tiksliukė, lankiau šachmatų būrelį. Visgi nuėjau. Taip nutiko, kad po metų mano draugė jau būrelio jau nebelankė, o aš pasilikau. Esu labai dėkinga mokytojui, manau, kaip ir dauguma tauragiškių, kurie lankė būrelį pas R. Vaitkų. Jis buvo tarsi vedlys, parodęs kelią į fotografiją. Tikrai nemažai žinių pasisėmiau. Būdavau vienintelė, kiekvieną savaitę atsinešdavusi atliktas užduotis, padariusi kokią fotosesiją ar pan. Ir, manau, dėl to man pasisekė labiau patobulėti – vadovas juos pakomentuodavo, įvertindavo, pasakydavo, kas blogai, kas gerai. Taip kiekvieną savaitę atlikdama užduotis ir augau. Buvo labai smagus laikas…

– Ką veikei baigusi mokyklą?

– Kai baigiau mokyklą, galvojau, ką veikti, nes fotografija buvo tik pomėgis, padėdavęs užsidirbti šiek tiek papildomų pinigų. Tėvai sakydavo, kad iš to neuždirbsiu ir reikėtų stoti kur nors, įgyti profesiją. Taip ir padariau – įstojau į Kauno technikos universitetą, multimedijos technologijų specialybę, ir galvojau, kad tai bus nors šiek tiek susiję su menu. Bet pirmaisiais metais mokėmės programavimo ir kitų dalykų. Buvo gana sunku. O dar aukštoji matematika… Labai greitai pajutau, kad tai ne man, ir po kokių keturių mėnesių mečiau mokslus. Tėvams nieko nesakiau. 

Mokslus mečiau prieš Kalėdas, bet pagalvojau, kad vis tiek pasiliksiu Kaune, o kitais metais stosiu į fotografiją, o tą laiką iki rugsėjo bandžiau praleisti prasmingai. Ėjau į mokamus maketavimo kursus ir per Užimtumo tarnybą Kaune įstojau į pusę metų trukusius kursus. Kadangi jau turėjau pagrindus, patekau į stipresnių fotografų grupę. Nors buvau jauniausia, rasdavau bendrą kalbą su visais, dar lig šiol su kai kuriais žmonėmis bendrauju. Rugsėjį įstojau į Kauno kolegiją mokytis fotografijos. Iš tiesų nelabai domėjausi, kur stoju, žinojau tik tiek, kad fotografiją. Studijuoti Vilniuje nenorėjau, man jis per didelis, per daug šurmulio, nes aš ramus žmogus. 

– Kada įsigijai savo pirmąjį fotoaparatą?

– Kai pradėjau eiti į būrelį, tėvai pamatė, kad man tai įdomu. Mano tėtis turėjo skaitmeninį, jau didesnį fotoaparatą. Labai juokiausi iš jo, nes jis man toks senovinis atrodė. Mano draugės turėjo mažas „muilines“ ir aš galvodavau: „Su kuo mano tėtis čia fotografuoja, kiek čia tų megapikselių“. Tai ir mano pirmasis fotoaparatas, nepamenu kiek tiksliai megapikselių, bet buvo „muilinė“. Aš šiek tiek ja pafotografuodavau gėlytes, šuniukus. Kai būrelyje pamačiau, kokius kiti fotoaparatus atsineša, supratau, kad tėčio fotoaparatas, kuris man atrodė senovinis, yra geras dalykas. Pradėjau juo fotografuoti. Po kelerių metų įsigijau veidrodinį fotoaparatą, su kuriuo gana ilgai ir dirbau. Tik prieš 4–5 metus nusipirkau dabartinį savo fotoaparatą.

– Kaip atrodo fotografo diena?

– Mano režimas toks: keltis 6 val. ryto, pavedžioti šunį, papusryčiauti, tuomet einu tvarkyti nuotraukų iki pat pietų pertraukos. Vėl pavalgau, išvedu šunį ir vėl sėdu prie kompiuterio iki kokios 21 val. ir vėl vakare išeinu, pavedžioju šunį. Ir taip kasdien.

– Ką dažniausiai fotografuoti?

– Nefotografuoju jokių gimtadienių, renginių, krikštynų, nes tiesiog nespėju. Tauragėje, kaip suprantu, yra fotografų trūkumas. Fotografuoju dažniausiai savo fotostudijoje arba gamtoje – asmenines, poros, šeimos fotosesijas bei vestuves. Šiemet vestuvių sezonas jau užpildytas. Ateityje planuoju vestuvių nefotografuoti, nes vieną asmeninę fotosesiją  sutvarkyti trunku maždaug dvi dienas, o vestuvių – dvi savaites, įskaitant ir savaitgalius. Daugiausiai per sezoną esu fotografavusi 16 vestuvių. Taigi pusę metų manęs kaip ir nėra. Nei su draugais pabūti, nei pas mamą nuvažiuoti tada nebeturiu laiko. 

– Kiek kadrų padarai per vieną fotosesiją, o kiek atiduodi klientams?

– Dažniausiai padarau apie 1000 nuotraukų asmeninėse fotosesijose, o iš jų atiduodu apie 20 redaguotų nuotraukų. Vestuvėse trumpiausiai fotografuoju 5 valandas, ilgiausiai esu dirbusi 13 valandų. Atiduotu mažiausiai 150 nuotraukų, daugiausiai esu atidavusi 600.

– Kaip greitai pavyksta padaryti tobulą kadrą?

– Aš nesikoncentruoju į tą tobulą kadrą. Fotografuoju taip, kaip jaučiu, mėgstu padaryti daugiau kadrų. O tą tobulą kadrą pamatau jau kompiuterio ekrane. Kai matai didelį vaizdą, matai, kur yra fokusas, kompozicija. Fotografuodama dar nejaučiu, kad tai bus tobulas kadras, tiesiog darau ir žiūriu, kas išeis. 

– Artėja vestuvių sezonas. Gal turi patarimų, kaip išsirinkti fotografą vestuvėms? Kaip apskritai pasiruošti joms?

– Visų pirma, jeigu jau žinote,kokio fotografo norėtumėte, reikėtų susitarti jau prieš metus. Aš pati turiu jau kitiems metams užsirašiusių porų. Su klientais visada aptariame fotosesijos lokacijas. Dažniausiai renkamės dvi lokacijas. Lokacijas renkamės ir pagal jaunosios suknelę. Savo vestuvėms rinkausi pažįstamą fotografę, nes žinojau, kad prieš ją nesijausiu nepatogiai. Ir žinojau, kad ji dirba profesionaliai. 

– Ar populiarios bandomosios vestuvių fotosesijos?

– Tai priklauso nuo kliento noro, nes šis dalykas kainuoja – tiek fotosesija, makiažas, šukuosena. Jeigu žmonės prašo pabandyti, nes mano, kad nemoka pozuoti, nežino, ar patiks, porą kartų esu dariusi tokias fotosesijas. Su keliomis poromis esame tiesiog pasitikrinę tam tikras lokacijas, į kurias planavome važiuoti fotografuoti vestuvių dieną. Yra pasitaikę, kad pamatėme, kad aplinka visiškai nedera su jaunųjų apranga ir tenka tokias vietas atmesti.

– Gal pameni kokių kuriozų per vestuves?

– Kam tinka pagal stilistiką, važiuojame fotografuotis į Tauragės aeroklubą, pakilimo taką. Pamenu, buvo apie 30 laipsnių karščio, takas buvo gerokai patirpęs, o mes nepastebėjome. Vienintelis geras dalykas, kad nuotaka buvo ne su ilga suknele, o su kostiumėliu, bet jos balti bateliai įklimpo į tako smalą, buvo gerokai  apgadinti. Pasimokiau – jei karšta, ten geriau nevažiuoti. 

Nuotrauka
spaudos
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?  
Nuotrauka
helovinas dvare
Tauragės dvaro bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Po praūžusio šviesos ir moliūgų  festivalio Švėkšnoje pasigrožėti, o gal ir pasibaisėti helovino grožybėmis galėsime Tauragės dvaro šiurpnakčio vakarėlyje. Organizatoriai žada, kad išgąsčio tikrai netrūks. Nepamirškite įėjimo mokesčio – pokštų ir saldainių.
Nuotrauka
aukso vainikas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Iškilmingo parodos uždarymo metu komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė laureatus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.
Nuotrauka
geguzine
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-26
Spalio 15-ąją Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras „į krūvą sudėjo“ net du renginius: vos pasibaigus respublikinei tradicinių kapelų šventei „Mildos gegužinė“ visi nuskubėjo į tradicinių šokių vakaronę suaugusiesiems „Grajyk, muzikonte, – kaimynele šuoks“. Smagu buvo visiems – skambėjo dainos ir melodijos, trepsėjo visi – ir jaunas, ir senas.
Nuotrauka
paroda jazz
Mortos Mikutytės/„Fotojūra“ nuotraukos
Įkelta:
2022-10-07
Nuaidėjo VIII tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai. O atmintin įsirėžę momentai, nuotaikos prisimintos dviejų fotografų parodoje, atidarytoje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje rugsėjo 29-ąją. Tauragiškiai kviesti pamatyti fotografų užfiksuotus įspūdingiausius bei jaukiausius momentus.
Nuotrauka
alekna
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-24
Tauragiškis 16-metis Vilius Alekna aktyviai įsitraukia į savanorišką veiklą, o šiemet dar ir išrinktas į Jaunimo Europos komandą (JEK). Nors „Versmės“ gimnazistas mokslams skiria daug laiko, jo randa ir užsiimti mėgstamais dalykais – domisi informacinėmis technologijoms, dalyvauja šaulių bei JEK veiklose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-12
​​​​​​​Tauragėje vienas kitą atradę ir grupę, pavadintą „Neradau“, subūrę, o šiuo metu Vilniuje studijuojantys 4 atlikėjai su šypsena prisimena ir labiausiai įsiminusius kuriozus, ir nesėkmes, patirtas ant scenos. Tauragiškiai Kostas Patašius (20 m.), Julius Bučinskas (19 m.), Anelė Matrosovaitė (20 m.) ir Greta Jonelytė (19 m.) aistrą muzikai atrado skirtingai, tačiau pradėję groti kartu išmoko ir ne vieną bendrą pamoką. 
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2022-08-19
Praėjusį savaitgalį Tauragėje nugriaudėjo penktą kartą surengtas „Menų Festas“, tapęs puikia terpe skleistis jauniems menininkams. Šiemet į festivalio rėmus tilpo įvairiausios meno formos: performatyviosios poezijos varžytuvės „Slemas su ragais“, kuriose susirungė net 14 poetų, savo darbus eksponavo dešimtys dailininkų ir fotografų iš visos Lietuvos, scenoje pasirodė net 12 muzikos grupių. „Tauragėje jaunimo organizuojamas muzikos, vizualiųjų menų, slemo festivalis orientuotas į jaunimo auditoriją yra vertas dėmesio reiškinys“, – įsitikinusi Renata Karvelis.
Nuotrauka
moxie
Įkelta:
2022-08-13
Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2022-08-11
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-07-31
Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.
Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas. 
Nuotrauka
muz
Įkelta:
2022-05-16
Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.
Nuotrauka
sondra
Įkelta:
2022-05-15
Šiandien minime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Susirinkusieji į Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymą vos tilpo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje – žinia apie šią ypatingą leidinį priviliojo ne tik  autorės draugus, artimuosius, bet ir kraštotyra, istorija, etnografija besidominčius žmones. 
Nuotrauka
viktorija
Įkelta:
2022-04-28
Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės stiliumi, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-18
Praėjusiais metais mokyklą baigusi tauragiškė Simona Bendikaitė nusprendė ieškoti savo gyvenimo kelio. Apie tolesnes studijas svarsčiusi mergina nebuvo iki galo apsisprendusi, ką būtent toliau studijuoti, tačiau pradėjusi savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ji suprato, kad norėtų pasinerti į kultūros pasaulį.
Nuotrauka
AutOrės nuotrauka
Įkelta:
2022-04-16
Didžioji savaitė prieš Velykas, ko gero, ne vienam asocijuojasi su vaško kvapu – gi juo dažnas margina kiaušinius. Tada ir vaikystės prisiminimai užplūsta – kaip varžytasi dėl gražesnio ir ryškesnio margučio, kaip laukta antrosios Velykų dienos, kad galėtum bėgti pas kūmą pinigėlio. Nuo darbų sustirusios Pagramančio socialiniuose globos namuose įsikūrusių senolių rankos kiaušinių marginimo edukacijos metu bando prisiminti ir atkartoti margučio raštus – vieni rezultatu labai patenkinti, kiti lyg ant savęs pyksta ir sako, kad anksčiau ir brūkšneliai būdavo tiesesni, ir ranka labiau klausydavo. Bet džiaugsmo pamačius spalvą įgavusį margutį netrūksta, o ir stalo kaimynui pasigirti smagu. Stebi smagų senolių šurmulį ir tiki – artėja graži  ir prasminga šventė.