Jaunimo roko grupė „Moxie“: pirmieji žingsniai įkvepia
Įkelta:
2022-08-13
Nuotrauka
moxie
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
moxie
Aprašymas

Tauragės kultūros centro nuotrauka

 

,
Nuotrauka
moxie
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka

Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.

Minčių apie grupę gimė klausantis roko

Pasak gitaristės Lukos, viskas prasidėjo nuo to, kad ji pradėjo klausytis „kitokios“ muzikos – roko ir vieną vakarą nusprendė nusipirkti gitarą. Supratusi, kad vienai groti neįdomu, ji nusprendė suburti grupelę mėgstančią roko muziką. 

Jaunuoliai susipažino ir susidraugavo per pažįstamus. Štai pavyzdžiui, solistą Mantą į grupę pakvietė bosine gitara grojantis Kristupas, kurį į grupę pakvietė Luka. Ji grupės narių ieškojo socialiniuose tinkluose, domėjosi pažįstamų pasiūlytais žmonėmis ar tiesiog iš nuogirdų. Ji juokiasi, kad vienam vaikinui pasiūlė prisijungti prie grupės vien pamačiusi jo socialinių tinklų nuotrauką su instrumentu.

Groti, repetuoti iš pradžių grupės nariai rinkosi Tauragės atviroje jaunimo erdvėje, vėliau juos priėmė Tauragės kultūros centras. 

– Direktorius mus šiltai priėmė, pradėjome groti ir tada mus pradėjo po truputį kviesti į šventes. Šventė po šventės, ir vis daugiau žmonių apie mus sužinodavo, – džiaugėsi Luka.

Kai kurie mokėsi muzikos savarankiškai

Luka, Kristupas ir Matas Jonas – savamoksliai muzikantai, o solistas Mantas nuo pradinių klasių Jovarų pagrindinėje lankė chorą ir studijos „Lota ir Do“ dainavimo pamokas. Devintoje klasėje, perėjęs į Žalgirių gimnaziją, jis papildomai lankė pamokas pas muzikos mokytoją. Būgnininkas turėjo mokytoją, išmokiusį jį pagrindų. 

Luka grodavo tik namuose, kol dar nebuvo įkūrusi grupės. Matas Jonas grojo ir dabar orkestre groja gitara, o būgnininkas Mantas orkestre grodavo perkusija.

Autorinių dainų dar reikės palaukti

M. Aldukevičius pasakojo, kad pastaruoju metu „Moxie“ groja kiek maišytais muzikos stiliais. Šiuo metu įvardija net tris – indie, roką ir metalą.

Savo kūrybos dainų grupė dar neturi.

– Bandome po truputį kurti. Visas kūrybinis procesas labai įdomus – vieną kartą susėdame kurti dainą, o kitą kartą susitikę jau būnam pamiršę, kad kažką kūrėme, – šypsosi Luka.

Lukai pritarė ir Mantas – nors savo kūrybos dainų jis dar neturi, jis mano, kad jau būtų visai neprošal. Iš bėdos, teigia, pagrotų kažką – vadinamieji dainos rėmai jau yra, bet dar reikia ją tobulinti. Kol kas jie tik perdainuoja kitų grupių dainas.

– Manyčiau, mūsų pagrindinė daina atliekama grupės „Metallica“ „For whom the bell tolls“, dar grojame „Pixies“ „Where is my mind?“. Jaunimas labai mėgsta „Hiperbolės“ dainą „Sugrįžk“, bet mes grojame ne originalią versiją. 

Prieš išsirinkdami, kokias dainas atlikti, jie grupėje visi kartu įvertina, ar daina patinka jiems visiems. Vėliau pereinama prie vertinimo, ar jie tikrai galės ją pagroti ir ar solistui pavyks ją puikiai išdainuoti.

Paklausti, ar turi savo dievaičių, į kuriuos lygiuotųsi, jaunuoliai įvardijo tokias roko grupes, kaip „Metallica“, „Pantera“.

Nuotrauka
moxie

Koncertų po truputį daugėja 

Pirmasis grupės „Moxie“ koncertas buvo „Versmės“ gimnazijoje. Juo grupė nelabai didžiuojasi, visgi tai buvo pirmasis jų koncertas ir be kuriozų išsisukti nepavyko  – keleto grupės narių instrumentai tiesiog neveikė. Laimė, ne visiems klausytojams pavyko tai pastebėti. 

Antrasis koncertas buvo surengtas Tauragės kultūros rūmų diskotekų salėje.

– Didžiausias mūsų pasiekimas – kad grojame ir kituose miestuose, – džiaugėsi Matas Jonas.

Grupė grojo Telšiuose, Šilalėje, Skaudvilėje, Kelmėje, Vilniuje.

Grupės nariai džiaugiasi turėję galimybę įkurti grupę būtent Tauragėje – čia, kaip sako Matas Jonas, puiki vieta augti jiems kaip grupei. Juolab, jie savo gimtajame krašte neturi didelės konkurencijos – kol kas Tauragėje yra tik dvi roko grupės.

„Moxie“ grupės nariai ketina surengti vasaros uždarymo koncertą rugpjūčio 30-ąją Tauragės kultūros rūmų diskotekų salėje.

Įsimintiniausias koncertas

Visi koncertai grupės nariams yra labai įsimintini. 

– Labai smagu buvo, kai vykome koncertuoti į Telšius. Nes kai važiuoji kažkur groti ir dar groja kitų tavo amžiaus grupių, būna daug smagiau, nes ir po to dar yra ką veikti ir su kuo pabendrauti, o ne tik pakoncertuoti ir važiuoti namo, – pasakojo L. Bagdonaitė.

M. Aldukevičius pripažįsta, kad koncertuoti kituose miestuose, kai tu nieko nepažįsti ir tavęs niekas nepažįsta, smagu, nes tuomet galima jaustis kur kas laisviau.

– Visada, jei kartu koncertuoja ir kitų mūsų amžiaus grupių, būna dar smagiau, – teigė grupės solistas Mantas.

Vaikinas pasakojo labai mėgstąs susipažinti su kitų grupių nariais, pasikalbėti apie aktualijas, apie muziką, išgirsti, kaip jie groja.

Nors prieš kiekvieną koncertą ir kyla jaudulys, jaunuoliai teigė, kad vos pradėjus groti ir dainuoti jis nuslūgsta ir tada pavyksta atsipalaiduoti ir pasirodyti kaip įmanoma geriausiai.

Nuotrauka
moxie
Asmeninio archyvo nuotrauka

Išsiskirti nenori

Grupės „Moxie“ nariai bendrauja ne vien repeticijose – jie dažnai susitinka, kartu leidžia laiką, susirašinėja žinutėmis. Juokiasi, kad jie daugiau nei bendradarbiai.

Nors šiemet mokyklą baigęs Matas Jonas ketina išvykti studijuoti mediciną, jis tikina, kad grupė neišsiskirstys. 

Kol kas jaunuoliai apie studijas drąsiai nekalba, tačiau yra svarstančių baigus dvylika klasių studijuoti muziką. O jie kurie neketina imtis muzikos studijų, teigia – nepavyktų įstoti ten, kur nori, tada galbūt gyvenime pravers ir muzika. 

Pavadinimas – iš filmo

Luka pasakojo žiūrėjusi filmą „Moxie“. Pavadinimas jai patiko. Pasiūlė buvusiai solistei ir merginos pasvarstė, kad galėtų taip pavadinti ir grupę. Peržiūrėjusios filmą dar kartą, merginos apsisprendė ir galutinai paliko šį pavadinimą. Kiti grupės nariai joms pritarė, nors pripažįsta – jiems patiems pavadinimas atrodo kiek keistas, o renginių vedėjai, pristatydami grupę, dažnai jos pavadinimo net neištaria taisyklingai. 

Nuotrauka
spaudos
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?  
Nuotrauka
helovinas dvare
Tauragės dvaro bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Po praūžusio šviesos ir moliūgų  festivalio Švėkšnoje pasigrožėti, o gal ir pasibaisėti helovino grožybėmis galėsime Tauragės dvaro šiurpnakčio vakarėlyje. Organizatoriai žada, kad išgąsčio tikrai netrūks. Nepamirškite įėjimo mokesčio – pokštų ir saldainių.
Nuotrauka
aukso vainikas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Iškilmingo parodos uždarymo metu komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė laureatus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.
Nuotrauka
geguzine
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-26
Spalio 15-ąją Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras „į krūvą sudėjo“ net du renginius: vos pasibaigus respublikinei tradicinių kapelų šventei „Mildos gegužinė“ visi nuskubėjo į tradicinių šokių vakaronę suaugusiesiems „Grajyk, muzikonte, – kaimynele šuoks“. Smagu buvo visiems – skambėjo dainos ir melodijos, trepsėjo visi – ir jaunas, ir senas.
Nuotrauka
paroda jazz
Mortos Mikutytės/„Fotojūra“ nuotraukos
Įkelta:
2022-10-07
Nuaidėjo VIII tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai. O atmintin įsirėžę momentai, nuotaikos prisimintos dviejų fotografų parodoje, atidarytoje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje rugsėjo 29-ąją. Tauragiškiai kviesti pamatyti fotografų užfiksuotus įspūdingiausius bei jaukiausius momentus.
Nuotrauka
alekna
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-24
Tauragiškis 16-metis Vilius Alekna aktyviai įsitraukia į savanorišką veiklą, o šiemet dar ir išrinktas į Jaunimo Europos komandą (JEK). Nors „Versmės“ gimnazistas mokslams skiria daug laiko, jo randa ir užsiimti mėgstamais dalykais – domisi informacinėmis technologijoms, dalyvauja šaulių bei JEK veiklose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-12
​​​​​​​Tauragėje vienas kitą atradę ir grupę, pavadintą „Neradau“, subūrę, o šiuo metu Vilniuje studijuojantys 4 atlikėjai su šypsena prisimena ir labiausiai įsiminusius kuriozus, ir nesėkmes, patirtas ant scenos. Tauragiškiai Kostas Patašius (20 m.), Julius Bučinskas (19 m.), Anelė Matrosovaitė (20 m.) ir Greta Jonelytė (19 m.) aistrą muzikai atrado skirtingai, tačiau pradėję groti kartu išmoko ir ne vieną bendrą pamoką. 
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2022-08-19
Praėjusį savaitgalį Tauragėje nugriaudėjo penktą kartą surengtas „Menų Festas“, tapęs puikia terpe skleistis jauniems menininkams. Šiemet į festivalio rėmus tilpo įvairiausios meno formos: performatyviosios poezijos varžytuvės „Slemas su ragais“, kuriose susirungė net 14 poetų, savo darbus eksponavo dešimtys dailininkų ir fotografų iš visos Lietuvos, scenoje pasirodė net 12 muzikos grupių. „Tauragėje jaunimo organizuojamas muzikos, vizualiųjų menų, slemo festivalis orientuotas į jaunimo auditoriją yra vertas dėmesio reiškinys“, – įsitikinusi Renata Karvelis.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2022-08-11
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-07-31
Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.
Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas. 
Nuotrauka
muz
Įkelta:
2022-05-16
Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.
Nuotrauka
sondra
Įkelta:
2022-05-15
Šiandien minime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Susirinkusieji į Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymą vos tilpo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje – žinia apie šią ypatingą leidinį priviliojo ne tik  autorės draugus, artimuosius, bet ir kraštotyra, istorija, etnografija besidominčius žmones. 
Nuotrauka
paulinos
Įkelta:
2022-05-05
Daugiau nei 10 metų fotografuojanti tauragiškė Paulina Dubė rimčiau šio darbo ėmėsi baigusi mokyklą – tada, pasak jos, atsirado ir laiko, ir noro užsidirbti. Visą savo laiką darbui skirianti moteris sako nežinanti, kaip daugiau save įvardinti nei fotografe. Ji pasakoja, kad pomėgiui tapus darbu laisvalaikio ji nelabai ir turi – didžiąją dalį laiko skiria fotosesijoms ir nuotraukų redagavimui.
Nuotrauka
viktorija
Įkelta:
2022-04-28
Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės stiliumi, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-18
Praėjusiais metais mokyklą baigusi tauragiškė Simona Bendikaitė nusprendė ieškoti savo gyvenimo kelio. Apie tolesnes studijas svarsčiusi mergina nebuvo iki galo apsisprendusi, ką būtent toliau studijuoti, tačiau pradėjusi savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ji suprato, kad norėtų pasinerti į kultūros pasaulį.
Nuotrauka
AutOrės nuotrauka
Įkelta:
2022-04-16
Didžioji savaitė prieš Velykas, ko gero, ne vienam asocijuojasi su vaško kvapu – gi juo dažnas margina kiaušinius. Tada ir vaikystės prisiminimai užplūsta – kaip varžytasi dėl gražesnio ir ryškesnio margučio, kaip laukta antrosios Velykų dienos, kad galėtum bėgti pas kūmą pinigėlio. Nuo darbų sustirusios Pagramančio socialiniuose globos namuose įsikūrusių senolių rankos kiaušinių marginimo edukacijos metu bando prisiminti ir atkartoti margučio raštus – vieni rezultatu labai patenkinti, kiti lyg ant savęs pyksta ir sako, kad anksčiau ir brūkšneliai būdavo tiesesni, ir ranka labiau klausydavo. Bet džiaugsmo pamačius spalvą įgavusį margutį netrūksta, o ir stalo kaimynui pasigirti smagu. Stebi smagų senolių šurmulį ir tiki – artėja graži  ir prasminga šventė.