Menų festivalis KVADRATU: pažintis su įvairių meno formų kūriniais
Įkelta:
2023-06-12
Nuotrauka
KVADRATU
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Instaliacija „(Ne)amžinos vertybės“

 

,
Nuotrauka
KVADRATU
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Į instaliacijos pristatymą „(Ne)amžinos vertybės“ atvyko aplinkos ministras Simonas Gentvilas

,
Nuotrauka
KVADRATU
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Tauragiškiai aktyviai lankėsi festivalio KVADRATU renginiuose

 

,
Nuotrauka
KVADRATU
Nuotraukos autorius:
Gretos Savickienės nuotrauka
Aprašymas

„Moteris su sparnais“ visam laikui „nutūpė“ Pilies kiemelyje

 

,
Nuotrauka
KVADRATU
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Performansą atliko Monika Dirsytė ir Agnė Sabulytė

,
Nuotrauka
KVADRATU
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Tauragiškius sužavėjo performansas „Ašies kodas“

 

,
Nuotrauka
KVADRATU
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Bendrakūra „Aš tave myliu“

 

,
Nuotrauka
KVADRATU
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Bendrakūra „Aš tave myliu“

 

,
Nuotrauka
KVADRATU
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Bendrakūra „Aš tave myliu“

 

,
Nuotrauka
KVADRATU
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Lauko paroda „Kaip gyveni, kunige?“

,
Nuotrauka
KVADRATU
Nuotraukos autorius:
Aušros Augustytės nuotrauka
Aprašymas

Uždėjus ranką ant instaliacijos fiksuojamas prisilietimų skaičius

 

Iki spalio 15-osios vyksiantis menų festivalis KVADRATU organizuojamas jau penktus metus ir apjungia profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą, šiuolaikinį šokį ir kita bei visai vasarai paverčiantis Tauragės miesto erdves fotografijos galerija po atviru dangumi. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamas festivalis šiemet įsilieja į „Tauragės – Lietuvos kultūros sostinės 2023“ programą. 

Kaip skelbia Tauragės krašto muziejus „Santaka“, dėl istorinio konteksto ir pasienio krašto ypatybių Tauragės identitetas nėra aiškiai apibrėžtas ir nuolat kinta, tai primena pro miestą tekančios Jūros upės vandenį ir Heraklito žodžius: „Į tą pačią upę neįbrisi du kartus.“ Gyventojų kartų skirtumai reiškia, kad žmonės jau užaugo skirtinguose miestuose, todėl savo santykį su aplinka suvokia nevienodai.

„Aš tave myliu“

Bažnyčių gatvėje ties 15 namu kabo nemažas ryškiai geltonas tentas – ant jo literatūrinį žodį mylintys kūrėjai užrašė savo mintis apie meilę. Kaip įvardija muziejininkai, bendrakūra „Aš tave myliu“ apėmė muziejininkystę, grafinį dizainą, literatūrą, gatvės meną ir kūrybinę Tauragės bendruomenę.

„Aš tave myliu“ ant tento parašyta keturiomis kalbomis – lietuvių, hebrajų, vokiečių ir rusų. „Žodžiai kaip nuorodos į daugiatautį kraštą, kuriuo Tauragė ilgus šimtmečius buvo. Keičiantis tikrovei dalies miesto nebeliko, nes per karus griuvo pastatai, o čia gyvenę žmonės vieną dieną dingo. Nebematom kitų tautų buvimo ženklų, nebegirdime svetimos kalbos“, – šį projektą pristato organizatoriai. 

Grafinę bendrakūrą „Aš tave myliu“ sugalvojo tauragiškė Julita Karbauskaitė, studijuojanti VDA Klaipėdos fakultete. O ant tento „sugulė“ žodžiai ne tik Tauragės poetų ir rašytojų, mintis užrašyti kviesti ir praeiviai. 

Štai Vidas Riepšas užrašė tokį posmą: 

„Ateik, priglusk, širdin pabelsk,  

Meilius žodžius nakty ištark,  

Kad nepavogtų jų šviesa,  

Iš ryto saulės atnešta.  

Kalbėk, apglėbk jei dar esi,  

Jei žodžiais savo dar tiki,  

Ir dovanok juos kaip eiles,  

tai beldžias į širdies gelmes.“ 

O dar vienų eilučių autorė rašo „...poetai apie Meilę nekalba! Jie ja gyvena!“ ir pasirašo: „…su meile… Indraja“.

Kūrinys nėra baigtinis, todėl kviečiama praeivius ant tento markeriu rašyti mintis ar eiles apie meilę.

„Ašies kodas“

Birželio 2-ąją nuo 12 val. net tris valandas Pilies aikštėje tauragiškių ir miesto svečių dėmesį kaustė performansas „Ašies kodas“, kurio premjera įvyko praėjusį rudenį šiuolaikinio meno parodoje „Art‘Vilnius 2022“. Kūrinį atliko jo sumanytojos menininkė Monika Dirsytė ir operos solistė Agnė Sabulytė, kvietusios svarstyti – ar iš principo yra įmanomas neprievartingas santykis? Kokia yra paties žmogiškumo esmė – jo ašis arba kodas? Judėjimas į Kitą ar sugrįžimas į Save?

„Šiuolaikinis pasaulis yra nusakomas kaip nuolatinė žmogaus pastanga pagal savąją valią perdirbti ir įvaldyti tikrovę. Žmonijos istorija rodo, kad šioje pastangoje glūdi ne tik kūrybinis, bet ir destrukcinis potencialas. Todėl ji yra tiek žmogiškosios laisvės, tiek totalinio santykio su Kitu prielaida.

Totalinis santykis su Kitu reiškiasi skirtingomis egzistencinėmis formomis – kaip siekis susekti, kontroliuoti, išlaikyti, pritraukti, perkeisti ar užvaldyti. Jis įžvelgiamas pačiose įvairiausiose žmogiškųjų santykių – nuo tarpasmeninų iki tarpvalstybinių – plotmėse. Laisvė tarsi lieka niekada neišsipildantis idealas – arba nepasiekiama siekiamybė“, – teigiama performanso pristatyme. 

„(Ne)amžinos vertybės“

Birželio 2-ąją Tauragės miesto gyventojams ir svečiams Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ pristatyta Jolitos Vaitkutės instaliacija „(Ne)amžinos vertybės“ . 

Renginio metu menininkė J. Vaitkutė pristatė 3 mėnesius iš sąvartyno žemės ir asmeninių šiukšlių kurtą instaliaciją, kuri mums primena: tai, kas anksčiau buvo vertinga, tampa šiukšlėmis, kurios mūsų žemėje gyvens ilgiau nei mes.

Kūrinys išties įspūdingas – uždėjus ranką ant pažymėtos vietos, fiksuojamas prisilietimų skaičių. Taip pat šventės dalyviai galėjo kaukolėje įmontuotu telefonu padaryti asmenukę.

Instaliaciją apžiūrėti galima muziejaus Gamtos ekspozicijos erdvėje iki birželio 29 d. muziejaus darbo valandomis. Įėjimas nemokamas.

„METALO ALCHEMIJA. Edmundo Frėjaus sugrįžimas“

Birželio 3-Iąją  muziejuje pristatytas dar vienas meno festivalio KVADRATU renginys – iš Tauragės kilusio skulptūros genijaus Edmundo Frėjaus kūrinių paroda „METALO ALCHEMIJA. Edmundo Frėjaus sugrįžimas“. Paroda pristatyta pilies menėse, o skulptūros „Moteris su sparnais“ atidengimas vyko pilies kiemelyje, arkoje šalia Fotografijos galerijos. 

Paroda buvo rengiama kartu su Kauno modernaus meno fondu bei E. Frėjaus dukromis Monika Frėjute-Rakauskiene ir Marta Frėjute. Parodą bus galima aplankyti iki rugpjūčio 31-osios, o kūrinys „Moteris su sparnais“ visam laikui „nutūpė“ Pilies kiemelyje kaip menininko dukrų Monikos ir Martos dovana Tauragei. 

Tam tikra, simboline, prasme E. Frėjaus „neskraidančios paukštės“ sugrįžta ten, kur išsiskleidė menininko sparnai. E. Frėjaus kūriniai pristatyti Pilyje, kur autorius mokėsi čia buvusioje I vidurinėje mokykloje. Pats Edmundas apie savo paauglystę yra sakęs: „būdamas 14 metų Tauragėje pradėjau dirbti Makso Preso kalvėje mokiniu „gizeliu“, nuo to laiko su kalvyste nesiskyriau“, dažnai pabrėždavo savo žemaitišką kilmę.

Sparnų, skrydžio motyvas atsispindi daugelyje E. Frėjaus kūrinių, autorius pats sau buvo nusikalęs geležinius sparnus, kuriuos prieš „išskrisdamas“ į amžinybę po plunksną išdovanojo draugams. Pilies menėse tarp kitų kūrinių pamatysite „neskraidančias paukštes“, „moteris su sparnais“, kurių pavidalai išnirs mistinėje aplinkoje, primenančioje Hefaisto buveinę.

E. Frėjaus kūryboje ir gyvenime gausu humoro ir kontrastų, šį naratyvą paryškinti siekė ir architektas Adomas Rimšelis, kurdamas parodos architektūrą. Jai panaudotos čia pat Pilies menėse sutvertos kompozicijos iš metalo laužo, daiktų iš tauragiškių gyvenimo, tebeturinčių atmintį, surinktų vietinėje metalo supirktuvėje „Metta“. Tam tikra nata čia suskamba ir tvarumo idėja, jau išmestų daiktų atgimimas mene.

Architektūros sprendimas padiktavo ir parodos pavadinimą – METALO ALCHEMIJA, kur tarp geležies nuolaužų ir ugnies raudonumo medžiagos tapybiškų klosčių sklando ir aukštyn pakylėja kūrėjo dvasia, kvapą gniaužianti skulptūrų plastika ir estetika. 

Parodos kuratorė – Kristina Budrytė-Genevičė.

Miesto erdvėse – net kelios parodos 

Festivalio KVADRATU sudedamoji dalis – miesto erdvėse po atviru dangumi veikiančios net kelios parodos. Jas iki rugsėjo 30-osios galite rasti Pilies ir Atgimimo aikštėse, Bažnyčių gatvėje, Jono Viktoro  Kalvano parke, Kartų parko saloje ir Pikniko parke. 

Nuotrauka
nuotrauka
Nuotrauka
Stasys Eidrigevičius 
Ignacy Eidrigevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 21 d. 17.00 val. kviečia į Tauragės pilį – naujoje muziejaus parodų erdvėje bus pristatyta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Atidaryme dalyvaus pats parodos autorius, o parodą parengė Panevėžyje besikuriančio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) komanda. Parodos kuratorė Lina Albrikienė, parodos architektas Darius Baliukevičius.
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šį savaitgalį jau 14-us metus skaudviliškiai organizuoja miesto šventę, truksiančią dvi dienas. Šiais metais bus prisiminta krašto istorija ir daug kur atsispindės faktas, kad Skaudvilėje buvo vienas didžiausių arklių turgų Europoje, sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Nuotrauka
vasaros skaitymo issukis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Visą vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios, šalyje jau aštuntus metus organizuotas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Šiemet priėmusieji iššūkį įvairaus amžiaus žmones buvo kviečiami perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruotis savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. Tauragėje šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo net 1955 skaitytojai. Pasiryžusieji dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusieji varžytuvių pabaigoje apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai išrinkti burtų keliu. 
Nuotrauka
lauksargiai
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-09
Pernai per šalį praėjus desovietizacijos bangai, Tauragės rajone demontuoti 4 sovietiniai paminklai. Daugelyje vietų taip ir liko tuščia, o štai Lauksargiuose rugsėjo pradžioje pastatytas naujas paminklas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šia naujiena socialiniame tinkle pasidžiaugęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-vyriausiasis rinkinių kuratorius Darius Kiniulis užsiminė ir apie rašomą knygą, kurioje nuguls krašto istorijos faktai, nuotraukos, padavimai.
Nuotrauka
posmai
Daivos Genienės ir literatų klubo „Žingsniai“ nuotraukos
Įkelta:
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“. 
Nuotrauka
genutes spektaklis
Genovaitės Urmonaitės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-02
Ak, tos tradicijos! Kaip įsiveržė 2005-aisiais su spektakliu Žemaitės „Trys mylimos“ į Jūros gatvėje stovinčią Košių sodybą, taip ir nerimsta... „Okupuotos“ buvo Agutės ir Zenono Radvilų, Rimutės ir Vaclovo Karbauskių, Danguolės ir Raimondo Ramanauskų, Petro Dedūros sodybos. Ir vis su naujom premjerom, su kokia nors vakaro staigmena, gausa žiūrovų ir visiškai neliūdint, kad baigiasi vasara.
Nuotrauka
laiko zenklai
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-08-19
Smagi rugpjūčio popietė Tauragės kultūros centro prieigose – ten surengtame renginyje „Laiko ženklai“ susiliejo poezija, muzika ir fotografija. 
Nuotrauka
zoline
Tomo Kalašinsko nuotrauka
Įkelta:
2023-08-19
Nuo medžių žemėn bumbsi raudonskruosčiai obuoliai, prinokusios slyvos jaukiai supasi ant šakų, vėjyje banguoja javai. Palengva būriuojasi gandrai, jau tuoj tuoj jie išskirs, mums palikę tik kleketavimo prisiminimus… Gamta ruošiasi rimčiai ir dovanoja mums gausų derlių. Tad lentynos pildosi atsargomis žiemai. Lietuvoje ši šventė pradėta švęsti dar ikikrikščioniškais laikais ir buvo susijusi su padėka už gausų derlių, kuris užaugo per vasarą. Žolinės metu renkami žolynai, jais puošiami namai. Tikėta, kad tądien nuskinti žolynai saugos namus ir šeimynas visus metus, o jų kvapas suteiks vilties ir drąsos įveikti sunkumus. Yra tekę girdėti tokį posakį: jei per Žolines neturėsi rankose gėlių, velnias uodegą įkiš... Žolinė daug kur minėta ir Tauragės rajone: Dauglaukyje, Aukštupiuose, Skaudvilėje ir kitur. 
Nuotrauka
nuotrauka
Pauliaus Žižliausko nuotrauka
Įkelta:
2023-08-10
Šį savaitgalį jau šeštą kartą vyksiantis muzikos ir menų festivalis „Menų Festas“ užims Tauragės pilies erdves. Festivalis kiekvienais metais plečiasi ir Tauragei švenčiant Lietuvos kultūros sostinės metus grįžta su programa, kuri turėtų nepalikti abejingų.
Nuotrauka
nuotrauka
Mortos Mikutytės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-10
Jau rugpjūčio 10 d., 20 val., tauragiškių laukia geros energijos ir kūrybiškumo pliūpsnis – Tauragės pilyje vyks performatyviosios poezijos varžybos „Slemas su ragais‘23“. Nuo 2019 metų vykstantis renginys – kasmet vis populiaresnis.  
Nuotrauka
nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-08-07
Jau dvyliktus metus Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka visus poezijos ir muzikos mylėtojus tradiciškai pakvietė „Prie garažų“, kur buvo galima mėgautis poezija ir muzika. Į laukiamiausią bibliotekos renginį susirinko rekordiškai daug žiūrovų. Buvo dainų, buvo istorijų, buvo juoko ir ašarų... Buvo geras vakaras!   
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-27
Birželio pabaigoje Tauragės gatvėse buvo galima sutikti išties išskirtinę moterį. Praeivių akis traukė jos ryškiai raudona suknelė, rankų darbo papuošalai – megzti raudonai balti karoliai ir medžiaginiai tautiniais baltarusių raštais siuvinėti auskarai, o labiausiai – šukuosena: trumpai kirpti jos plaukai buvo nudažyti raudonai ir baltai – Baltarusijos vėliavos spalvomis. Turbūt ne vienam ją sutikusiam kilo klausimas – kas ji tokia? Tai va, ta moteris apsilankė ir „Tauragės žiniose“. Susipažinome: ji – Galina Bottcher-Treschkova, baltarusė, jau per keturis dešimtmečius gyvenanti Vokietijoje, tačiau savo gimtosios šalies neužmiršusi ir visomis išgalėmis kovojanti už jos laisvę. O į Tauragę ją atvedė pažintis su baltarusių žurnalistu ir poetu Konstantinu Severinecu, mūsų mieste praleidusiu keletą jaunystės metų, pamilusiu Tauragę ir net skyrusiu jai eiles. Nors jo jau nebėra tarp gyvųjų, Galina jo šeimai pažadėjo aplankyti Tauragę.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-07-14
Šeštadienį Lauksargių padangę drebino vasaros kaimo šventės garsai. Suaugusieji galėjo pasiklausyti puikių koncertų, o mažųjų laukė pramogos batutuose bei animatorės.
Nuotrauka
norkaiciai
Bronislovo Ambrozo nuotrauka
Įkelta:
2023-07-07
Smagiai prabėgusi Norkaičių kaimo šventė turėjo net dvi progas – tai buvo ne tik kasmetinė šventė „Šypsausi savo kaimui“, bet ir baigiamoji projekto „Prakalbintų puodynių paslaptys“ dalis.
Nuotrauka
pleneras
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-07
Visą savaitę vykęs pleneras „Laiko ženklai skulptūrose“ šiandien tauragiškius kviečia į uždarymo renginį.
Nuotrauka
jonines
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-30
Ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – Joninės – turi labai senas tradicijas. Rašytiniuose šaltiniuose jos pirmą kartą paminėtos XIV a. Senovės lietuviai vietoj šiandieninių Joninių šventė Rasos šventę. Joninės Tauragėje minėtos ne tik Taurų parke, bet ir bendruomenėse. O Pilies aikštėje net dvi naktis džiugino įspūdinga šviesų instaliacija „Kultūros vainikas“. 
Nuotrauka
Skaudvilės kultūros namų nuotrauka
Skaudvilės kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Paskutinį pavasario penktadienį Skaudvilėje siautė tikra muzikos fiesta – vyko net du muzikos festivaliai, abu turinys senas tradicijas ir pamėgti ne tik skaudviliškių. Vasarą muzikos mėgėjai pasitiko su jaunųjų atlikėjų festivaliu „Jaunasis talentas‘23“. Tuo muzikos šventė Skaudvilėje nesibaigė – jau po kelių valandų prasidėjo kitas festivalis – ilgametes tradicijas turintis respublikinis „Alio, talentai!“.
Nuotrauka
frejus
Arūno Baltėno nuotrauka
Įkelta:
2023-05-31
Iš Tauragės kilusio skulptūros genijaus Edmundo Frėjaus (1949–2009), garsėjusio unikalia technika kurti iš įkaitintos geležies, kūrinių paroda, pavadinta „Metalo alchemija. Edmundo Frėjaus sugrįžimas“, birželio 3-ąją, 16 val., pristatoma Pilyje. Kadaise autorius mokėsi čia buvusioje I-ojoje vidurinėje mokykloje. Pats Edmundas apie savo paauglystę yra sakęs: „Būdamas 14 metų Tauragėje pradėjau dirbti Makso Preso kalvėje mokiniu „gizeliu“, nuo to laiko su kalvyste nesiskyriau“, dažnai pabrėždavo savo žemaitišką kilmę. Tad tam tikra, simboline, prasme E. Frėjaus „neskraidančios paukštės“ sugrįžta ten, kur išsiskleidė menininko sparnai. Viena čia ir liks – skulptūrą „Moteris su sparnais“ skulptoriaus dukros padovanojo Tauragei, 16.30 val. ji bus atidengta.
Nuotrauka
21orkestrai4
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Gegužės 13 d. Pilies aikštėje aidėjo orkestrų atliekamos melodijos – vyko X Lietuvos karinių orkestrų šventė „Muzika viena kalba“. Tauragiškiai išvydo kariuomenės, Karinių oro pajėgų, Karinių jūrų pajėgų bei Sausumos pajėgų orkestrus. Šventė dovanojo unikalų reginį ir priminė apie karinių orkestrų ištakas – ar žinojote, kad pirmasis nepriklausomos Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas įvyko 1919 metais būtent Tauragėje? 
Nuotrauka
metu bibliotekininke
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-07
Ką tik pasibaigusi 23-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė buvo kupina renginių: bibliotekininkai keliavo, diskutavo, rungėsi protmūšiuose, rinko geriausias knygas, rengė susitikimus ir parodas. O paskutinis mėnesio penktadienis, kvalifikacijos diena, virto tikra švente – paskelbti Metų geriausieji, į svečius atvyko, ko gero, populiariausias ir protingiausias šuo Lietuvoje – Kuršis, kuris su savo šeimininke mokymus pavertė ne tik įdomiais, naudingais, bet ir žaismingais.
Nuotrauka
jurgines sartininkuose
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Balandžio 23-iąją minimos Jurginės – lietuviška pavasario žalumos šventė. Senovės Lietuvoje Jurginės būdavo reikšminga diena žemdirbiams ir arkliaganiams. Sekmadienį Sartininkų kultūros namuose Jurginių proga skambėjo gražios tradicinės liaudies dainos. Tradicijos nesibaigė vien dainomis – žaisti žaidimai, spėliotos mįslės ir prisiminti Jurginių posakiai.