Lietuvos miestų bibliotekoms – tūkstančiai nemokamų mokslo populiarinimo knygų
Įkelta:
2022-03-28
Nuotrauka
biblioteka
,
Nuotrauka
biblioteka
Aprašymas

Iš knygos Pažinimo šaknys ir vaisiai sutiktuvių

,
Nuotrauka
biblioteka
,
Nuotrauka
biblioteka
,
Nuotrauka
biblioteka
Aprašymas

Medžiagų ir technologijų istorinė raida - knygos pristatymas

,
Nuotrauka
biblioteka

Lietuvos mokslų akademija miestų savivaldybėms ir bibliotekoms dovanoja tūkstančius mokslo populiarinimo knygų.

Mokslo populiarinimo knygų seriją „Mokslas visiems“ sudaro net 25 geriausių užsienio ir Lietuvos autorių mokslo populiarinimo darbai, kurie buvo kruopščiai atrinkti, išversti ir išleisti lietuvių kalba. Jų autoriai pristato svarbiausius mokslo ir technologijų pasiekimus, jų poveikį visuomenei ir jos įpročiams, sveikatai, socialiniams ir kitiems procesams.

„Šiuo projektu skatiname pažinti mokslą, susipažinti su naujausiais technologijų ir medicinos pasiekimais. Knygos parašytos populiariai ir suprantamai, todėl tinka kiekvienam moksleiviui, studentui, mokytojui ar tiesiog besidominčiam šiuolaikiniais mokslo pasiekimais“, - pasakoja Lietuvos mokslų akademijos projektų vadybininkė Sigita Zakarevičienė.

Kelionė laiku aplink pasaulį ar dirbtinis intelektas?

Ar norėtumėte leistis į pažintinę kelionę laiku aplink pasaulį, tapti cheminių atradimų liudininkais, susipažinti su šiuolaikiniais fizikos atradimais? O gal trokštate panagrinėti naujausias technologijas: dirbtinį intelektą, robotus, dronus? Pakeliauti alergijos labirintais ir suprasti, kodėl vieni žmonės alergiški, o kiti – ne? Kaip mokslo žinios padeda sutramdyti vėžį? Kaip mokslas atskleidžia kosmines paslaptis?

Visa tai ir dar daugiau galite sužinoti perskaitę mokslo populiarinimo knygų seriją „Mokslas visiems“.  Knygas išleido Lietuvos mokslų akademija ir nemokamai dovanoja moksleiviams, studentams, mokytojams, dėstytojams, mokslininkams, tyrėjams bei miestų ir mokslo įstaigoms.

Knygų serija „Mokslas visiems“ skirta pateikti visuomenei pripažintų, nusipelniusių autorių mokslo populiarinimo knygas, didinti informuotumą apie mokslo ir technologijų vystymosi tendencijas, mokslo pažangos poveikį viešajai politikai, ekonomikai, žmonių mąstymui, sveikatai ir daugeliui kitų gyvenimo sričių, užkirsti kelią pseudomokslo idėjų plitimui.

Siekiant užtikrinti didesnį knygų prieinamumą kuo gausesniam skaitytojų ratui, jos taip pat pateikiamos elektroniniais PDF ir EPUB formatais. Jas galima itin greitai ir patogiai atsisiųsti ir skaityti kompiuteriuose, elektroninėse skaityklėse ar mobiliajame telefone.

Naujausias knygas galima atsiimti Lietuvos mokslų akademijoje. Jos skirtos Lietuvos savivaldybių, aukštųjų mokyklų ir bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekoms bei visiems besidomintiems mokslu. Kviečiame susipažinti su naujausiais leidiniais:

Rūta Dubakienė: Alergijos labirintais

Knyga skirta padėti suprasti alergijos esmę, kas vyksta imuninėje sistemoje alergijos metu ir kodėl vieni žmonės yra alergiški, o kiti – ne. Joje supažindinama su alerginių ligų požymiais, mus supančiais alergenais, aptariama Lietuvos alergologijos istorija ir jos kūrėjai, moksliniai tyrimai.

Romualdas Karazija: Šiuolaikinė fizika smalsiems

Knyga skirta supažindinti su svarbiausiais šiuolaikinės fizikos atradimais bei idėjomis, atskleisti pažintinę jų reikšmę ir įtaką mūsų civilizacijos raidai, iliustruoti tai įvairiais pavyzdžiais bei atradimų istorijomis.

Algirdas Vaclovas Valiulis: Medžiagų ir technologijų istorinė raida

Knygoje aprašoma medžiagų ir technologijų raida, pagrįsta geologijos, paleontologijos, istorijos ir kitų gamtos mokslų medžiaga. Pateikiami raidos faktai grindžiami informacija gauta tiriant organinių ir neorganinių gamtos objektų evoliuciją, nagrinėjamos teigiamos ir neigiamos technologinės plėtros pasekmės.

Jonas Grigas: Pažinimo šaknys ir vaisiai

Knygoje pasakojama, kaip pasaulį keičia mokslas ir iš jo kylančios technologijos, kaip per stulbinančiai trumpą laiką mokslas praplėtė mūsų žinias nuo subatominių dalelių iki visatos elgesio. Pirmojoje knygos dalyje aprašoma, kaip mokslas atskleidžia kosmines paslaptis, gilinasi į sąmonę ir protą, gyvybės kilmę visatoje, laiko esmę ir suvokiamą tikrovę. Antrojoje knygos dalyje nagrinėjamos iš mokslo kylančios naujosios technologijos: dirbtinis intelektas, robotai, dronai, skaity­mo, rašymo ir socialinio bendravimo bei kitos technologijos.

Sam Kean: Paskutinis Cezario atodūsis: mus supančio oro paslaptys

Knygoje pasakojama apie orą, kuriuo kvėpuojame, mūsų planetos atmosferos tapsmą ir sandarą, apie tai, kaip oras nukreipė žmonijos pažangą, įkvėpė revoliucijas ir toliau daro įtaką visam mūsų gyvenimui. Autoriaus lydimi leidžiamės į pažintinę kelionę laiku aplink pasaulį, tampame cheminių atradimų liudininkais.  

Charles Graeber: Proveržis: imunoterapija prieš vėžį

Knygoje pasakojama apie vėžio imunoterapiją, jos metodus, istorinę seką, pateikiama įkvepiančių pasakojimų apie tai, kaip mokslo žinios ir žmogaus valia padeda sutramdyti vėžį.

 Lee McIntyre: Post tiesa

Knygoje paaiškinama post tiesos samprata, post tiesos formavimo ir skleidimo mechanizmai, tradicinės žiniasklaidos populiarėjimo mažėjimo ir socialinių tinklų įtakos didėjimo tendencijos, kova su post tiesos reiškiniu.

Mokslo populiarinimo serijos knygos išleistos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos plėtra ir įgyvendinimas“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Knygos dovanojamos moksleiviams, studentams, mokytojams, dėstytojams, mokslininkams, tyrėjams, žiniasklaidos atstovams ir visiems mokslu besidomintiems. Norintys gauti knygas nemokamai turi užsiregistruoti Lietuvos mokslų akademijoje šiuo el. paštu:  s.zakareviciene@lma.lt. arba atsisiųsti jas į savo kompiuterį

http://www.lma.lt/lma.lt/mokslo-populiarinimo-knygu-serija-mokslas-visiems

Užs.  Nr. 38

Nuotrauka
logo
Nuotrauka
beta2
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
prieš 1 dieną
Svarstote apie renovaciją, bet trūksta informacijos? Nepamirškite patikrinti aktualios informacijos apie ją interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Jame rasite informaciją apie vykdomus ir baigtus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų metu pasiektus sutaupymus ir kt. 
Nuotrauka
vr
Įkelta:
2022-06-27
Virtualios realybės arenos Tauragėje įkūrėjas ir naujo socialinio projekto „Partizanų paslaptys“ vykdytojas Vytautas Merkelis pasakoja, kad virtuali realybė labai populiarėja švietimo bei mokslo srityje. Dar didelis potencialas neišnaudotas, tokia priemonė dalyvius labai įtraukia, įdomiai ir suprantamai perduoda informacija. Šitą priemonė turėtų būti naudojama ne vien dėl savo inovatiškumo, bet dėl to, kad visų pirma tai veiksmingas metodas, padedantis produktyviai realizuoti mokymo tikslus. Virtualios realybės pagalba vykdant edukacinius renginius ar imituojant kokią situaciją, lavinami kognityviniai įgūdžiai, lengviau įsisavinama informacija.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-23
Nors vis dar yra abejojančių daugiabučių renovacijos nešamomis naudomis, gerieji pavyzdžiai kaimynystėje paneigia visus sklandančius mitus. Pastatams senstant, prastėjant jų energiniam efektyvumui bei šildymo kainoms nuolat augant, vis daugiau žmonių pasiryžta renovacijai.
Nuotrauka
TELE2
Įkelta:
2022-06-20
Vasara – puikus metas leistis į keliones! Jei planuojate poilsį prie jūros ar sodyboje, tačiau su savimi visuomet norite turėti internetą, suskubkite pasinaudoti išskirtiniu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymu ir tapkite plačiausio* interneto Lietuvoje vartotoju – dabar „Laisvo interneto“ sutartį sudaryti galite vos 6 mėn. laikotarpiui!
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-17
Daugiabučio renovacija – rimta investicija į savo nekilnojamąjį turtą, prie kurios prisideda ir valstybė, skirdama finansinę paramą. Butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc. Be to, gyventojams suteikiama galimybė pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis, kurie skirti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui. 
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2022-06-10
Prieš 13 metų Tauragėje įkurta klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukšto lygio gydymo paslaugos gali būti prieinamos ne tik didelių miestų gyventojams. Šioje klinikoje dirba Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai, nuolat diegiamos naujausios technologijos, padedančios rūpintis pacientų sveikata ir puoselėti grožį. Apie klinikos išskirtinumą ir galimybes kalbamės su jos įkūrėju, 20 metų darbo patirties turinčiu burnos chirurgu dr. Bahaa Al Arbied.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-10
Posakį „gera pradžia – pusė darbo“ puikiai galima pritaikyti ir kalbant apie renovacijos projektus. Pirmieji gyventojų susirinkimai, sprendimų priėmimas dėl energinio efektyvumo priemonių diegimo, pasiruošimas rangos darbams – ypač svarbūs žingsniai, siekiant kokybiško daugiabučio modernizacijos proceso.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-06-10
Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai vasarą turės galimybę dalyvauti neeiliniame žaidime, kurio prizų fonde net 1 tūkst. naujų „Samsung“ telefonų. Įrenginių dalybos prasideda birželio 9 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 5 dienos. Klientai beveik 2 mėnesius galės rinkti taškus ir išmėginti savo sėkmę išmaniųjų telefonų loterijoje.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-03
Praėjusią žiemą daugelyje Lietuvos miestų kainos už šildymą gerokai šoktelėjo į viršų. Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą siekiant sutaupyti ateityje. 
Nuotrauka
skelbimas
Įkelta:
2022-05-30
Netrukus legendinė „Bellanca“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ sesė, lankysis Tauragės aerodrome. Todėl čia visų lauks didelė, išskirtinė šventė, skirta visai šeimai.
Nuotrauka
meistras
Įkelta:
2022-05-30
Licencijuoto elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namo projekte – nuo ​​apšvietimo įrengimo iki visiškai smulkių darbų. Kadangi jie  gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti patikimą ir kvalifikuotą profesio
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-27
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų, o šįmet atnaujinti jau 122 gyvenamieji namai. Kas dar naujo renovacijos srityje?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-20
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.
Nuotrauka
bendravimas
Įkelta:
2022-04-28
Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba
Nuotrauka
metalai
Įkelta:
2022-04-28
Metalo menas – unikali meno forma, suteikianti neribotas galimybės. Kai įvaldote pagrindus, jus riboja tik vaizduotė. Šiame straipsnyje pateiksime idėjas bei visą informaciją, kurią reikia žnoti pradedantiesiems, nusprendusiems konstruoti iš metalo.
Nuotrauka
savaitgalis
Įkelta:
2022-04-28
Kas gali būti geriau, nei dienai ar dviem pabėgti iš rutinos ir pailsėti? Juk tam ir skirti savaitgaliai – pakeisti aplinką ir užsiimti tuo, kas Jus labiausiai džiugina. Dažnu atveju tam puikiai tinka kelionės. Tad ką galima aplankyti Lietuvoje savaitgaliais?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-04-28
Skaitymas yra labai svarbus įgūdis. Tiek moksleiviams, tiek studentams ir net darbuotojams neretai tenka skaityti knygas, padedančias tobulėti. Tačiau kartais perskaitytą tekstą atsiminti sunku. Todėl dalinamės patarimais, kurie padės skaitant efektyviau įsiminti informaciją.
Nuotrauka
šildymo sistema
Įkelta:
2022-04-28
Dažnam namo savininkui kyla klausimai apie ekonomiškesnį vandens šildymo sistemų naudojimą. Juk reikia apsvarstyti tiek dalykų: ar boilerį prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla, ar pastoviai laikyti įjungtą, kada metas jį keisti? Čia dalinamės patarimais, kaip sutaupyti naudojant vandens šildymo sistemas.
Nuotrauka
APRANGA
Įkelta:
2022-04-28
Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.