Kaip santykius keičia bendravimas per atstumą?
Įkelta:
2022-04-28
Nuotrauka
bendravimas

Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba.

Svarbiausia – bendravimas

Partneriai turi kalbėtis apie savo poreikius ir troškimus. Asmenys turi suprasti vienas kito požiūrį, kad galėtų rasti bendrą kalbą ir išlikti laimingi, nepaisant skirtumų. Labai svarbu būti atviriems ir nuoširdiems. Tai reiškia, kad partneriai turėtų išsakyti viską, kas juos neramina. Kuo bendravimas skurdesnis, tuo dažniau neraminantys klausimai lieka viduje. Tai silpnina draugystę, nes nuoširdumas yra principinis dalykas, ypač santykiuose per atstumą. Negana to, bendravimas taip pat reiškia pasitikėjimo kūrimą.

Pasistenkite bendrauti kuo daugiau ir įvairiausiais būdais (žinutėmis, programėlėmis, vaizdo ar telefono skambučiais, žaidimais, laiškais, nuotraukomis, vaizdo įrašais, elektroniniais laiškais ir t. t.), kad būtumėte susiję su partneriu taip, tarsi tarp judviejų nebūtų jokio atstumo. Bendravimas santykiuose per atstumą kompensuoja fizinio artumo nebuvimą.

Ar reikia bendrauti nuolatos?

Didžiąją santykių per atstumą dalį sudaro bendravimas. Jei bendravimas tampa nuobodus, nuobodūs pasidaro ir santykiai. Pora, kuri kasdien kelias valandas praleidžia kalbėdama telefonu, netrukus pritrūks dalykų, apie kuriuos galėtų šnekėtis. Žinoma, jeigu abu esate patenkinti bendravimo dažnumu, viskas gerai. Tačiau jei vienas iš jūsų mano, kad kalbate per daug arba per mažai, abu turėtumėte atsižvelgti į tai.

Norint palaikyti sveikus santykius per atstumą, idealiausia susitarti dėl 2-3 dienų per savaitę, kai galėsite nevaržomai kalbėtis kelias valandas. Tai suteiks jums abiem pakankamai laiko užsiimti savais reikalais, todėl turėsite kuo nauju ir įdomiu pasidalinti.

Neužsisklęskite rutinoje

Kai bendravimas tampa per daug nuspėjamas ir kupinas rutinos, kenčia pora. Tai galioja visiems santykių tipams. Tad pabandykite pakeisti laiką, kada skambinate, vietą, iš kurios skambinate, skambučių pobūdį, turinį ar žinutės formatą vien tam, kad nustebintumėte savo partnerį. Jei sugebėsite būti spontaniški ir nenuspėjami, maksimaliai išnaudosite kiekvieną suteiktą galimybę bendrauti su mylimuoju. Jei to negalėsite padaryti, jūsų bendravimas ilgainiui taps antraeile užduotimi darbų sąraše.

Kaip išpildyti fizinio artumo poreikius?

Fizinio artumo trūkumas sukelia seksualinį nusivylimą. Vienas dalykas, kurį galite padaryti, kad kiek palengvintumėte šią problemą, yra darbas ties jūsų bendravimu, taip stiprinant emocinį ryšį.

Tačiau yra ir kitos išeitys. Pavyzdžiui, galima išbandyti seksą telefonu. Kai kurie mano, jog seksas telefonu tinka tik žodžio kišenėje neieškantiems žmonėms. Tačiau visko galima išmokti ir, jei norėsite, žodyną išlavinti.

Abipusiu sutarimu verta išbandyti sekso lėles (https://fantazijos.lt/). Natūralaus žmogaus kūno dydžio sekso lėlės yra skirtos tiek vyrų, tiek moterų malonumui. Moteriški variantai turi oralines, vaginalines ar analines angas. Vyriškos sekso lėlės pasižymi tikroviško dydžio falu ir tekstūra.

Dovanokite meilę ir komplimentus

Abejonės, nesaugumo jausmas ir pavydas yra dažnos bėdos santykiuose per atstumą. Todėl rekomenduojama dažnai vienas kitam naudoti žodinius patikinimus. Jie padeda sumažinti šiuos neigiamus jausmus ir paaiškinti, kokią poziciją užimate kaip pora.

Išreikškite vienas kitam savo meilę spontaniškai: saldžiais žodžiais, komplimentais ar tikrais meilės prisipažinimais. Kitą kartą kalbėdamiesi pasakykite partneriui, kaip stipriai mylite ir vertinate šiuos santykius. Kartais per didelį atstumą galime pamiršti, kaip stipriai kas nors mus brangina. Trumpa žinutė ar skambutis, primenantis žmogui priežastį, dėl kurios išliekate stiprūs šiuose santykiuose, gali praskaidrinti jo dieną. Taip pat nedvejodami švęskite kiekvienas metines ir savo, kaip poros, svarbias datas.

Nuotrauka
vbendravimas

Dažniausiai kylančios problemos

Jei nors viena pusė neįdeda pastangų į bendravimą, santykiams gali kilti iššūkių. Dažniausios problemos ir konfliktų priežastys, kylančios santykiuose per atstumą, yra šios:

 • Nesiklausymas;
 • Sumaištį sukelti gali gramatikos klaidos rašant žinutes;
 • Nesidalijimas jausmais – tai trukdo užmegzti emocinį ryšį;
 • Neaiškiai reiškiamos mintys;
 • Visiškas nesilankymas vienas pas kitą;
 • Nuobodūs pokalbiai – po kurio laiko prarandamas susidomėjimas kalbėtis su partneriu;
 • Sunkumai dėl laiko juostų skirtumo;
 • Bendravimo dažnumo problemos;
 • Neišklausomas kito asmens požiūris;
 • Kalbama vien apie dalykus, kurie kitam asmeniui neturi prasmės;
 • Nekalbama apie reikšmingus dalykus;
 • Varginančios techninės interneto prieigos ar ryšio problemos.

Daugelis per atstumą gyvenančių porų daug laiko praleidžia kalbėdamosi, taip bandydamos pajusti emocinį ryšį ir kompensuoti fizinio artumo trūkumą. Svarbu suprasti, kad šis ryšys pasiekiamas per bendravimo kokybę, o ne kiekybę.

Sveikas bendravimas yra iššūkis poroms, kuriančioms santykius per atstumą. Būtent bendravimas daugiausiai lemia tai, ar tokie santykiai bus sėkmingi. Žinoma, svarbu apsvarstyti ir kitus dalykus – kaip pavyks susidoroti su fizinio artumo trūkumu, įveikti technines problemas ar net laiko juostų skirtumus.

Užs. Nr. 51

Nuotrauka
APVA
Įkelta:
prieš 1 dieną
Svarstote apie renovaciją, bet trūksta informacijos? Nepamirškite patikrinti aktualios informacijos apie ją interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Jame rasite informaciją apie vykdomus ir baigtus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų metu pasiektus sutaupymus ir kt. 
Nuotrauka
vr
Įkelta:
2022-06-27
Virtualios realybės arenos Tauragėje įkūrėjas ir naujo socialinio projekto „Partizanų paslaptys“ vykdytojas Vytautas Merkelis pasakoja, kad virtuali realybė labai populiarėja švietimo bei mokslo srityje. Dar didelis potencialas neišnaudotas, tokia priemonė dalyvius labai įtraukia, įdomiai ir suprantamai perduoda informacija. Šitą priemonė turėtų būti naudojama ne vien dėl savo inovatiškumo, bet dėl to, kad visų pirma tai veiksmingas metodas, padedantis produktyviai realizuoti mokymo tikslus. Virtualios realybės pagalba vykdant edukacinius renginius ar imituojant kokią situaciją, lavinami kognityviniai įgūdžiai, lengviau įsisavinama informacija.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-23
Nors vis dar yra abejojančių daugiabučių renovacijos nešamomis naudomis, gerieji pavyzdžiai kaimynystėje paneigia visus sklandančius mitus. Pastatams senstant, prastėjant jų energiniam efektyvumui bei šildymo kainoms nuolat augant, vis daugiau žmonių pasiryžta renovacijai.
Nuotrauka
TELE2
Įkelta:
2022-06-20
Vasara – puikus metas leistis į keliones! Jei planuojate poilsį prie jūros ar sodyboje, tačiau su savimi visuomet norite turėti internetą, suskubkite pasinaudoti išskirtiniu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymu ir tapkite plačiausio* interneto Lietuvoje vartotoju – dabar „Laisvo interneto“ sutartį sudaryti galite vos 6 mėn. laikotarpiui!
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-17
Daugiabučio renovacija – rimta investicija į savo nekilnojamąjį turtą, prie kurios prisideda ir valstybė, skirdama finansinę paramą. Butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc. Be to, gyventojams suteikiama galimybė pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis, kurie skirti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui. 
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2022-06-10
Prieš 13 metų Tauragėje įkurta klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukšto lygio gydymo paslaugos gali būti prieinamos ne tik didelių miestų gyventojams. Šioje klinikoje dirba Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai, nuolat diegiamos naujausios technologijos, padedančios rūpintis pacientų sveikata ir puoselėti grožį. Apie klinikos išskirtinumą ir galimybes kalbamės su jos įkūrėju, 20 metų darbo patirties turinčiu burnos chirurgu dr. Bahaa Al Arbied.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-10
Posakį „gera pradžia – pusė darbo“ puikiai galima pritaikyti ir kalbant apie renovacijos projektus. Pirmieji gyventojų susirinkimai, sprendimų priėmimas dėl energinio efektyvumo priemonių diegimo, pasiruošimas rangos darbams – ypač svarbūs žingsniai, siekiant kokybiško daugiabučio modernizacijos proceso.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-06-10
Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai vasarą turės galimybę dalyvauti neeiliniame žaidime, kurio prizų fonde net 1 tūkst. naujų „Samsung“ telefonų. Įrenginių dalybos prasideda birželio 9 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 5 dienos. Klientai beveik 2 mėnesius galės rinkti taškus ir išmėginti savo sėkmę išmaniųjų telefonų loterijoje.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-03
Praėjusią žiemą daugelyje Lietuvos miestų kainos už šildymą gerokai šoktelėjo į viršų. Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą siekiant sutaupyti ateityje. 
Nuotrauka
skelbimas
Įkelta:
2022-05-30
Netrukus legendinė „Bellanca“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ sesė, lankysis Tauragės aerodrome. Todėl čia visų lauks didelė, išskirtinė šventė, skirta visai šeimai.
Nuotrauka
meistras
Įkelta:
2022-05-30
Licencijuoto elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namo projekte – nuo ​​apšvietimo įrengimo iki visiškai smulkių darbų. Kadangi jie  gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti patikimą ir kvalifikuotą profesio
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-27
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų, o šįmet atnaujinti jau 122 gyvenamieji namai. Kas dar naujo renovacijos srityje?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-20
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.
Nuotrauka
metalai
Įkelta:
2022-04-28
Metalo menas – unikali meno forma, suteikianti neribotas galimybės. Kai įvaldote pagrindus, jus riboja tik vaizduotė. Šiame straipsnyje pateiksime idėjas bei visą informaciją, kurią reikia žnoti pradedantiesiems, nusprendusiems konstruoti iš metalo.
Nuotrauka
savaitgalis
Įkelta:
2022-04-28
Kas gali būti geriau, nei dienai ar dviem pabėgti iš rutinos ir pailsėti? Juk tam ir skirti savaitgaliai – pakeisti aplinką ir užsiimti tuo, kas Jus labiausiai džiugina. Dažnu atveju tam puikiai tinka kelionės. Tad ką galima aplankyti Lietuvoje savaitgaliais?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-04-28
Skaitymas yra labai svarbus įgūdis. Tiek moksleiviams, tiek studentams ir net darbuotojams neretai tenka skaityti knygas, padedančias tobulėti. Tačiau kartais perskaitytą tekstą atsiminti sunku. Todėl dalinamės patarimais, kurie padės skaitant efektyviau įsiminti informaciją.
Nuotrauka
šildymo sistema
Įkelta:
2022-04-28
Dažnam namo savininkui kyla klausimai apie ekonomiškesnį vandens šildymo sistemų naudojimą. Juk reikia apsvarstyti tiek dalykų: ar boilerį prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla, ar pastoviai laikyti įjungtą, kada metas jį keisti? Čia dalinamės patarimais, kaip sutaupyti naudojant vandens šildymo sistemas.
Nuotrauka
APRANGA
Įkelta:
2022-04-28
Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.
Nuotrauka
sodas
Įkelta:
2022-04-26
Įsibėgėjantis pavasaris signalizuoja apie artėjančius sodo darbus, tačiau, norint džiaugtis išpuoselėta ir jaukia aplinka, teks įdėti ne tik pastangų ir laiko, bet ir investicijų. Ekspertai pastebi, jog pastaraisiais metais keičiasi ir supratimas apie sodą: neapsiribojama nuo smalsių akių apsaugančiomis žaliuojančiomis gyvatvorėmis, vis daugiau dėmesio skiriama šiuolaikiškiems ir kompleksiškiems projektams. Kiek jų įgyvendinimas paplonina piniginę ir kodėl vis tik verta investuoti?