Netrukus rinksime Metų renovacijos projektą
Įkelta:
2022-04-01
Nuotrauka
APVA
Aprašymas

Renovuotas daugiabutis Tauragėje.  Nuotrauka iš APVA archyvo.

Nuo balandžio 8 dienos visi Tauragės gyventojai kviečiami atiduoti savo balsą už, jų nuomone, geriausius daugiabučių atnaujinimo projektus. Rinkimus organizuoja Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Pastatų energinio taupumo departamentas, kuris kviečia aktyviai balsuoti ir kartu su visa Lietuva išrinkti geriausius projektus. 

2013 m., kai šalies savivaldybės įsitraukė į daugiabučių modernizacijos procesus, iš viso buvo atnaujinta net 3119 daugiabučių visoje Lietuvoje. Tauragės rajono savivaldybėje šiuo metu renovuoti 75 daugiabučiai – 13,2 proc. visų renovuotinų namų. Palyginimui – bendras visos Lietuvos atnaujintų daugiabučių vidurkis siekia 10 proc. Net 27 gyvenamieji namai po renovacijos Tauragėje pasiekė B energinio taupumo klasę, o 43 – C klasę. 

Nors šįmet tarp Metų renovacijos projektų rinkimų kandidatų nėra nė vieno daugiabučio iš Tauragės, skatiname nelikti abejingiems – susipažinkite su kitais visoje Lietuvoje įgyvendintais projektais bei atiduokite savo balsą. 

APVA Pastatų energinio taupumo departamento direktorius Vytautas Vrubliauskas pasakoja, kad šiais rinkimais siekiama dar geriau ir plačiau informuoti visuomenę apie modernizacijos teikiamas naudas ir naujausias tendencijas. 

„Daugiabučių modernizacijos nauda įvairiapusė: ji padeda sutaupyti pinigus, gamtos resursus bei kurti švaresnę aplinką kiekvienam iš mūsų. Būtent tai stengiamės nuolat priminti Lietuvos gyventojams, o Metų renovacijos projekto rinkimai yra puiki proga tai iliustruoti realiais pavyzdžiais, kuriais jau džiaugiasi daugiabučių gyventojai. Taip pat rinkimų laimėtojai mums atskleidžia, kokiems projektams visuomenė teikia prioritetą, į kokias įgyvendintas priemones atsižvelgia – energijos taupymą, inovatyvių šaltinių diegimą, kvartalinę renovaciją ar kita“, – teigia V. Vrubliauskas. 

Taip pat rinkimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į senų, energetiškai neefektyvių daugiabučių renovacijos svarbą. Pernai metų pabaigoje atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad net 83 proc. apklaustųjų pritartų savo gyvenamojo daugiabučio modernizavimui ir, esant palankioms aplinkybėms, būtų linkę dalyvauti savo gyvenamojo pastato atnaujinimo procesuose. 

„Susidomėjimas daugiabučių atnaujinimu tęsiasi, ypač po šios žiemos – šildymo kainoms pasiekus neregėtas aukštumas, gyventojai ieško naujų būdų, kaip ateityje gali sutaupyti. Būtent gyvenamojo namo atnaujinimas yra vienas efektyviausių sprendimų šiai problemai spręsti“, – sako APVA Pastatų energinio taupumo departamento direktorius.  

Platus Lietuvos renovacijos žemėlapis

Susipažinti su rinkimuose dalyvaujančiais projektais galite dar šiandien – Facebook paskyroje „APVA daugiabučių modernizavimas“ bei naujienų portale, kuriame balandžio 4-8 dienomis vyks balsavimas. 

„Šio projekto tikslas – parodyti kuo platesnį Lietuvos daugiabučių modernizacijos „žemėlapį“ – neapsiriboti tik didmiesčiais, kuriuose yra daugiausia renovuotinų daugiabučių, pristatyti ir regionuose įgyvendintus projektus. Kiekvienas iš rinkimuose dalyvaujančių daugiabučių savaip nusipelnė šios nominacijos. Taip pat stengiamės parodyti ir platų galimų atnaujinimo priemonių spektrą, kuris yra pritaikomas pagal kiekvieno daugiabučio gyventojų poreikius“, – pasakoja V. Vrubliauskas. 

Kas svarbu balsuojant?

APVA Pastatų energinio taupumo departamentas skatina susipažinti su kiekvienu projektu ir įvertinti, kokią naudą gavo visų daugiabučių gyventojai ir tada atiduoti savo balsą. 

„Savo favorito siūlome nerinkti tik pagal nuotraukas ar mažiausias sąskaitas – modernizacija turi ne vieną privalumą, o dalis jų dažnai lieka pamiršti. Įtraukite į savo vertinimą ir tokius kriterijus kaip energinis efektyvumas, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas, draugiškumas aplinkai, bendruomeniškumas ir bendras gatvės, rajono ar net miesto vaizdas. Visi šie kriterijai ilgalaikėje perspektyvoje reikšmingai prisideda prie gyventojų gerovės kūrimo, ekonomikos konkurencingumo stiprinimo bei šalies klimato kaitos mažinimo įsipareigojimų vykdymo“, – pasakoja V. Vrubliauskas. 

Užs. Nr. 23

Nuotrauka
beta2
Nuotrauka
APVA Logo

 

Nuotrauka
APVA
Įkelta:
prieš 1 dieną
Svarstote apie renovaciją, bet trūksta informacijos? Nepamirškite patikrinti aktualios informacijos apie ją interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Jame rasite informaciją apie vykdomus ir baigtus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų metu pasiektus sutaupymus ir kt. 
Nuotrauka
vr
Įkelta:
2022-06-27
Virtualios realybės arenos Tauragėje įkūrėjas ir naujo socialinio projekto „Partizanų paslaptys“ vykdytojas Vytautas Merkelis pasakoja, kad virtuali realybė labai populiarėja švietimo bei mokslo srityje. Dar didelis potencialas neišnaudotas, tokia priemonė dalyvius labai įtraukia, įdomiai ir suprantamai perduoda informacija. Šitą priemonė turėtų būti naudojama ne vien dėl savo inovatiškumo, bet dėl to, kad visų pirma tai veiksmingas metodas, padedantis produktyviai realizuoti mokymo tikslus. Virtualios realybės pagalba vykdant edukacinius renginius ar imituojant kokią situaciją, lavinami kognityviniai įgūdžiai, lengviau įsisavinama informacija.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-23
Nors vis dar yra abejojančių daugiabučių renovacijos nešamomis naudomis, gerieji pavyzdžiai kaimynystėje paneigia visus sklandančius mitus. Pastatams senstant, prastėjant jų energiniam efektyvumui bei šildymo kainoms nuolat augant, vis daugiau žmonių pasiryžta renovacijai.
Nuotrauka
TELE2
Įkelta:
2022-06-20
Vasara – puikus metas leistis į keliones! Jei planuojate poilsį prie jūros ar sodyboje, tačiau su savimi visuomet norite turėti internetą, suskubkite pasinaudoti išskirtiniu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymu ir tapkite plačiausio* interneto Lietuvoje vartotoju – dabar „Laisvo interneto“ sutartį sudaryti galite vos 6 mėn. laikotarpiui!
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-17
Daugiabučio renovacija – rimta investicija į savo nekilnojamąjį turtą, prie kurios prisideda ir valstybė, skirdama finansinę paramą. Butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc. Be to, gyventojams suteikiama galimybė pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis, kurie skirti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui. 
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2022-06-10
Prieš 13 metų Tauragėje įkurta klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukšto lygio gydymo paslaugos gali būti prieinamos ne tik didelių miestų gyventojams. Šioje klinikoje dirba Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai, nuolat diegiamos naujausios technologijos, padedančios rūpintis pacientų sveikata ir puoselėti grožį. Apie klinikos išskirtinumą ir galimybes kalbamės su jos įkūrėju, 20 metų darbo patirties turinčiu burnos chirurgu dr. Bahaa Al Arbied.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-10
Posakį „gera pradžia – pusė darbo“ puikiai galima pritaikyti ir kalbant apie renovacijos projektus. Pirmieji gyventojų susirinkimai, sprendimų priėmimas dėl energinio efektyvumo priemonių diegimo, pasiruošimas rangos darbams – ypač svarbūs žingsniai, siekiant kokybiško daugiabučio modernizacijos proceso.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-06-10
Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai vasarą turės galimybę dalyvauti neeiliniame žaidime, kurio prizų fonde net 1 tūkst. naujų „Samsung“ telefonų. Įrenginių dalybos prasideda birželio 9 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 5 dienos. Klientai beveik 2 mėnesius galės rinkti taškus ir išmėginti savo sėkmę išmaniųjų telefonų loterijoje.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-03
Praėjusią žiemą daugelyje Lietuvos miestų kainos už šildymą gerokai šoktelėjo į viršų. Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą siekiant sutaupyti ateityje. 
Nuotrauka
skelbimas
Įkelta:
2022-05-30
Netrukus legendinė „Bellanca“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ sesė, lankysis Tauragės aerodrome. Todėl čia visų lauks didelė, išskirtinė šventė, skirta visai šeimai.
Nuotrauka
meistras
Įkelta:
2022-05-30
Licencijuoto elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namo projekte – nuo ​​apšvietimo įrengimo iki visiškai smulkių darbų. Kadangi jie  gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti patikimą ir kvalifikuotą profesio
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-27
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų, o šįmet atnaujinti jau 122 gyvenamieji namai. Kas dar naujo renovacijos srityje?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-20
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.
Nuotrauka
bendravimas
Įkelta:
2022-04-28
Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba
Nuotrauka
metalai
Įkelta:
2022-04-28
Metalo menas – unikali meno forma, suteikianti neribotas galimybės. Kai įvaldote pagrindus, jus riboja tik vaizduotė. Šiame straipsnyje pateiksime idėjas bei visą informaciją, kurią reikia žnoti pradedantiesiems, nusprendusiems konstruoti iš metalo.
Nuotrauka
savaitgalis
Įkelta:
2022-04-28
Kas gali būti geriau, nei dienai ar dviem pabėgti iš rutinos ir pailsėti? Juk tam ir skirti savaitgaliai – pakeisti aplinką ir užsiimti tuo, kas Jus labiausiai džiugina. Dažnu atveju tam puikiai tinka kelionės. Tad ką galima aplankyti Lietuvoje savaitgaliais?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-04-28
Skaitymas yra labai svarbus įgūdis. Tiek moksleiviams, tiek studentams ir net darbuotojams neretai tenka skaityti knygas, padedančias tobulėti. Tačiau kartais perskaitytą tekstą atsiminti sunku. Todėl dalinamės patarimais, kurie padės skaitant efektyviau įsiminti informaciją.
Nuotrauka
šildymo sistema
Įkelta:
2022-04-28
Dažnam namo savininkui kyla klausimai apie ekonomiškesnį vandens šildymo sistemų naudojimą. Juk reikia apsvarstyti tiek dalykų: ar boilerį prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla, ar pastoviai laikyti įjungtą, kada metas jį keisti? Čia dalinamės patarimais, kaip sutaupyti naudojant vandens šildymo sistemas.
Nuotrauka
APRANGA
Įkelta:
2022-04-28
Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.