Pavasario darbai sode ir aplink: kada svarstyti apie paskolą aplinkai gražinti?
Įkelta:
2022-04-26
Nuotrauka
sodas

Įsibėgėjantis pavasaris signalizuoja apie artėjančius sodo darbus, tačiau, norint džiaugtis išpuoselėta ir jaukia aplinka, teks įdėti ne tik pastangų ir laiko, bet ir investicijų. Ekspertai pastebi, jog pastaraisiais metais keičiasi ir supratimas apie sodą: neapsiribojama nuo smalsių akių apsaugančiomis žaliuojančiomis gyvatvorėmis, vis daugiau dėmesio skiriama šiuolaikiškiems ir kompleksiškiems projektams. Kiek jų įgyvendinimas paplonina piniginę ir kodėl vis tik verta investuoti?

Pandemija paskatino atsigręžti į gamtą: pradėjo vertinti net mažiausius žalius plotus                            

Sodo dizaino ir projektavimo specialistė Aušrinė Šečkuvienė pasakoja, kad pandemijos metai gerokai sustiprino visuomenės ryšį su gamta: dauguma pradėjo labiau vertinti jos teikiamus malonumus ir net mažiausius turimus žalius plotus puoselėja kur kas intensyviau nei anksčiau.

„Tautiečių suvokimas apie žemę ir jos darbus smarkiai keičiasi. Išryškėjo ne tik išaugęs vartotojų poreikis agrokultūrai puoselėti, bet ir sodo dizaino darbams. Bendrai tendencijos tokios, kad net ir miestiečiai prašo suprojektuoti pakeltas lysves, kur galėtų auginti prieskonines žoleles ar salotas tiesiog po langais.  Na, o  turintys didesnį žemės plotą – t. y. sodybas, sodus – jau kelia ir rimtesnius lūkesčius, nori konceptualiai suprojektuotos aplinkos. Čia susipina ir tvarumas, estetika bei, žinoma, komfortas“, – sako dizainerė.

Investuoja ne tik į augalus, bet ir į papildomus sodo statinius

Pirmiausia, specialistės teigimu, rekomenduojama susiprojektuoti konceptualųjį planą, augalų schemas, tuomet ieškoti atitinkamų apšvietimo sprendimų ir apgalvoti kietųjų dangų klausimą. Kiek kokios žalumos ir gėlių norėsis, ką verta sėti ir sodinti, pasak dizainerės, taip pat yra individualus klausimas, kuriam aktualios kiekvieno asmeninės išgalės.

„Visuomet verta pasikonsultuoti su specialistu ir įsivertinti galimybes: į ką verta investuoti, o kur verčiau pataupyti“, – pastebi pašnekovė.

Jos teigimu, gerokai keičiasi ir požiūris į sodų komfortą. Daugelį darbų šiais laikais galima pasilengvinti renkantis automatizuotą techniką, pavyzdžiui, laistymo ar žolės pjovimo sistemas. Be to, šiuo metu, anot A. Šečkuvienės, populiarėja ir kita sodų tendencija – specialiosios paskirties statinių ranga.

„Dažnai specialios paskirties sodo statiniai turi kelias funkcijas: juose gali būti erdvė įvairiems padargams susikrauti, ir erdvė pramogoms, pavyzdžiui, mini baseinui, pirčiai ir pan. Tai tarsi naujas primityviųjų pavėsinių variantas, tik šie statiniai kur kas tvirtesni, ilgaamžiškesni. Įsigyti galima jau pagamintus statinius arba projektuotis su architektu, tad kaina, žinoma, labai individuali, tačiau matome, kad žmonės linkę investuoti ir džiaugtis teikiama pridėtine verte“, – įsitikinusi specialistė.

Minimaliam sodo projektui – bent keli tūkstančiai eurų, tačiau investicijos atsiperka

Ne vienerius metus sodo dizaino darbais užsiimanti A. Šečkuvienė įsitikinusi, jog norint atnaujinti ar pilnai sukurti sodo įvaizdį, visuomet teks skirti daugiau lėšų. Suma priklauso nuo turimo ploto, tačiau net ir valdant mažesnį lopinėlį, stipriai taupyti neverta, antraip metai iš metų teks spręsti pasikartojančias problemas.

„Standartinė užklausa skamba identiškai – „Bandžiau, sodinau, tvarkiau, nepavyko – padėkit!”. Štai kodėl, neturint bazinių žinių ir patirties, verta kreiptis pagalbos“, – teigia A. Šečkuvienė.

Jai antrina ir GENERAL FINANCING BANKO Rizikos valdymo departamento direktorius Eimantas Palionis, teigdamas, kad moderniu, žaliuojančiu landšaftu pasižymintis nekilnojamojo turto objektas visuomet bus įkainojamas brangiau.

„Paprastai įsibėgėjant pavasario sezonui, juntamas suintensyvėjęs klientų poreikis ieškant papildomų finansavimo šaltinių būtent su sodo darbais susijusioms išlaidoms. Žmonės suinteresuoti įsigyti modernesnės įrangos, skirti lėšų apželdinimui, aplinkos tvarkymui, o paskutiniu metu populiarėja ir investicijos į stambesnius projektus, įskaitant papildomus statinius. Vieni investuoja, kad džiaugtųsi patys, kiti tvarko tikėdamiesi pakilusios vertės objektą parduoti“, –  tikina E. Palionis

Pasak sodo dizainerės, mažam sklypui apipavidalinti derėtų nusimatyti maždaug 3000 eurų sumą, tačiau galutinė sąmata priklausys nuo poreikių. E. Palionis pastebi, kad vartojimo paskolų sumos sodo atnaujinimo darbams yra gana skirtingos, ypatingai paskutiniu metu, kai stipriai auga tiek statybinių medžiagų, tiek specialistų kainos. Pasirinkus vartojimo paskolą, pasiskolintas lėšas galima naudoti pagal poreikį – pirkti augalus, įvairias medžiagas ir įrankius, atsiskaityti už specialistų atliktus darbus. Planuojant finansus, dažnai pasirenkamas ir pirkimas išsimokėtinai, kai pirkinį galima naudoti iš karto, o už jį atsiskaityti dalimis per numatytą laikotarpį.

„Vis dėlto, ilgalaikėje perspektyvoje užsakovas laimės – juk daili aplinka neabejotinai augina bendrą turto vertę”, – teigia GENERAL FINANCING BANKO atstovas.

Užs. Nr. 45

Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-07-01
Svarstote apie renovaciją, bet trūksta informacijos? Nepamirškite patikrinti aktualios informacijos apie ją interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje. Jame rasite informaciją apie vykdomus ir baigtus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų metu pasiektus sutaupymus ir kt. 
Nuotrauka
vr
Įkelta:
2022-06-27
Virtualios realybės arenos Tauragėje įkūrėjas ir naujo socialinio projekto „Partizanų paslaptys“ vykdytojas Vytautas Merkelis pasakoja, kad virtuali realybė labai populiarėja švietimo bei mokslo srityje. Dar didelis potencialas neišnaudotas, tokia priemonė dalyvius labai įtraukia, įdomiai ir suprantamai perduoda informacija. Šitą priemonė turėtų būti naudojama ne vien dėl savo inovatiškumo, bet dėl to, kad visų pirma tai veiksmingas metodas, padedantis produktyviai realizuoti mokymo tikslus. Virtualios realybės pagalba vykdant edukacinius renginius ar imituojant kokią situaciją, lavinami kognityviniai įgūdžiai, lengviau įsisavinama informacija.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-23
Nors vis dar yra abejojančių daugiabučių renovacijos nešamomis naudomis, gerieji pavyzdžiai kaimynystėje paneigia visus sklandančius mitus. Pastatams senstant, prastėjant jų energiniam efektyvumui bei šildymo kainoms nuolat augant, vis daugiau žmonių pasiryžta renovacijai.
Nuotrauka
TELE2
Įkelta:
2022-06-20
Vasara – puikus metas leistis į keliones! Jei planuojate poilsį prie jūros ar sodyboje, tačiau su savimi visuomet norite turėti internetą, suskubkite pasinaudoti išskirtiniu mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pasiūlymu ir tapkite plačiausio* interneto Lietuvoje vartotoju – dabar „Laisvo interneto“ sutartį sudaryti galite vos 6 mėn. laikotarpiui!
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-17
Daugiabučio renovacija – rimta investicija į savo nekilnojamąjį turtą, prie kurios prisideda ir valstybė, skirdama finansinę paramą. Butų savininkams, turintiems teisę gauti kompensacijas už šildymą, visos renovacijos išlaidos padengiamos 100 proc. Be to, gyventojams suteikiama galimybė pasinaudoti kreditais su lengvatinėmis palūkanomis, kurie skirti energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui. 
Nuotrauka
implantera
Įkelta:
2022-06-10
Prieš 13 metų Tauragėje įkurta klinika „Implantera“ – puikus įrodymas, kad aukšto lygio gydymo paslaugos gali būti prieinamos ne tik didelių miestų gyventojams. Šioje klinikoje dirba Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti specialistai, nuolat diegiamos naujausios technologijos, padedančios rūpintis pacientų sveikata ir puoselėti grožį. Apie klinikos išskirtinumą ir galimybes kalbamės su jos įkūrėju, 20 metų darbo patirties turinčiu burnos chirurgu dr. Bahaa Al Arbied.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-06-10
Posakį „gera pradžia – pusė darbo“ puikiai galima pritaikyti ir kalbant apie renovacijos projektus. Pirmieji gyventojų susirinkimai, sprendimų priėmimas dėl energinio efektyvumo priemonių diegimo, pasiruošimas rangos darbams – ypač svarbūs žingsniai, siekiant kokybiško daugiabučio modernizacijos proceso.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2022-06-10
Išankstinio mokėjimo paslaugos „Pildyk“ vartotojai vasarą turės galimybę dalyvauti neeiliniame žaidime, kurio prizų fonde net 1 tūkst. naujų „Samsung“ telefonų. Įrenginių dalybos prasideda birželio 9 dieną ir tęsis iki rugpjūčio 5 dienos. Klientai beveik 2 mėnesius galės rinkti taškus ir išmėginti savo sėkmę išmaniųjų telefonų loterijoje.
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-06-03
Praėjusią žiemą daugelyje Lietuvos miestų kainos už šildymą gerokai šoktelėjo į viršų. Rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė, jog tai dažną privertė susimąstyti ne tik apie būsto renovaciją, bet ir atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą siekiant sutaupyti ateityje. 
Nuotrauka
skelbimas
Įkelta:
2022-05-30
Netrukus legendinė „Bellanca“, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ sesė, lankysis Tauragės aerodrome. Todėl čia visų lauks didelė, išskirtinė šventė, skirta visai šeimai.
Nuotrauka
meistras
Įkelta:
2022-05-30
Licencijuoto elektriko samdymas yra svarbus žingsnis bet kuriame namo projekte – nuo ​​apšvietimo įrengimo iki visiškai smulkių darbų. Kadangi jie  gali būti pavojingi, labai svarbu samdyti patikimą ir kvalifikuotą profesio
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-27
Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų, o šįmet atnaujinti jau 122 gyvenamieji namai. Kas dar naujo renovacijos srityje?
Nuotrauka
APVA
Įkelta:
2022-05-20
Lietuva turi didelių planų – iki 2050 m. planuojama modernizuoti apie 30 tūkst. šalies energetiškai neefektyvių ir senų daugiabučių. Skaičiuojama, kad po atnaujinimo jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. 
Nuotrauka
kelione
Įkelta:
2022-05-18
Kiekvienas mūsų nugyventa diena yra dar viena diena šiame pasaulyje, tad atrodytų, jis nebeturėtų mūsų stebinti. Tačiau, taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes jei pažiūrėsime atidžiau, netruksime pastebėti, kad pasaulis kiekvieną sekundę keičiasi ir kiekvieną iš jų galėtų mus nustebinti dar negirdėtu faktu. Tad pats metas sužinoti apie tai daugiau.
Nuotrauka
stresas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-18
Lėtinis stresas – viena opiausių problemų,  kadangi su juo susiduria ypač didelė dalis žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais vis auga. Belieka tik pridurti, kad lėtinis stresas gali sukelti ir labai rimtų problemų. Tad, kokios jos ir kaip to išvengti?
Nuotrauka
vaskas
Įkelta:
2022-05-11
Depiliacija vašku - tai plaukų šalinimo procesas, kurio metu naudojamas juostinis depiliacinis vaškas, kad plaukai būtų veiksmingai pašalinti nuo šaknų. Salonams.eu naudojame tik geriausius produktus, kurie specialiai sukurti taip, kad nedirgintų odos.
Nuotrauka
bendravimas
Įkelta:
2022-04-28
Šiandieninė kultūra neretai teigia, kad santykiai gali būti sėkmingi tik tada, kai asmenys yra fiziškai arti vienas kito. Tačiau vis dažniau susiduriama su santykių per atstumą iššūkiu. Tokie santykiai tikrai nėra pasmerkti žlugti – tik pasikeičia jų pobūdis ir sustiprėja komunikacijos svarba
Nuotrauka
metalai
Įkelta:
2022-04-28
Metalo menas – unikali meno forma, suteikianti neribotas galimybės. Kai įvaldote pagrindus, jus riboja tik vaizduotė. Šiame straipsnyje pateiksime idėjas bei visą informaciją, kurią reikia žnoti pradedantiesiems, nusprendusiems konstruoti iš metalo.
Nuotrauka
savaitgalis
Įkelta:
2022-04-28
Kas gali būti geriau, nei dienai ar dviem pabėgti iš rutinos ir pailsėti? Juk tam ir skirti savaitgaliai – pakeisti aplinką ir užsiimti tuo, kas Jus labiausiai džiugina. Dažnu atveju tam puikiai tinka kelionės. Tad ką galima aplankyti Lietuvoje savaitgaliais?
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-04-28
Skaitymas yra labai svarbus įgūdis. Tiek moksleiviams, tiek studentams ir net darbuotojams neretai tenka skaityti knygas, padedančias tobulėti. Tačiau kartais perskaitytą tekstą atsiminti sunku. Todėl dalinamės patarimais, kurie padės skaitant efektyviau įsiminti informaciją.
Nuotrauka
šildymo sistema
Įkelta:
2022-04-28
Dažnam namo savininkui kyla klausimai apie ekonomiškesnį vandens šildymo sistemų naudojimą. Juk reikia apsvarstyti tiek dalykų: ar boilerį prišildyti kiekvieną kartą, kai vanduo atšąla, ar pastoviai laikyti įjungtą, kada metas jį keisti? Čia dalinamės patarimais, kaip sutaupyti naudojant vandens šildymo sistemas.
Nuotrauka
APRANGA
Įkelta:
2022-04-28
Coco Chanel yra pasakiusi, kad paprastumas – elegancijos pagrindas. Ji buvo visiškai teisi: kad atrodytumėte prabangiai, nebūtina išleisti daug pinigų. Tereikia žinoti keletą gudrybių, kurios padės atrodyti stilingai ir elegantiškai.