Kaip išsirinkti elektromobilį: 5 naudingi patarimai
Įkelta:
2024-06-20
Nuotrauka
auto

Šiuolaikinėje rinkoje kasmet pasirodo vis daugiau elektrinių transporto priemonių, todėl neretai tampa pakankamai sudėtinga suprasti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Todėl, jei jau kurį laiką svarstote, kaip išsirinkti elektromobilį, pateikiame jums keletą paprastų, tačiau naudingų patarimų, padėsiančių lengviau įsigyti tinkamą elektromobilį.

1. Visiškai elektrinis ar hibridinis automobilis?

Šiuo metu rinkoje yra 3 tipų elektrinės transporto priemonės: visiškai elektrinės akumuliatorinės elektrinės transporto priemonės (BEV), prie elektros lizdo prijungiamos hibridinės elektrinės transporto priemonės (PHEV) ir įprastinės, neprijungiamos hibridinės elektrinės transporto priemonės (HEV).

BEV

 • Visiškai elektriniai;
 • Varomi tik dideliu akumuliatoriumi;
 • Pripildoma tik elektra (nenaudoja benzino ar dyzelino);
 • Labiausiai taupo degalus;
 • Geriausiai tausoja aplinką.

PHEV

 • Iš dalies elektrinis, iš dalies tradicinis ICE variklis;
 • Varomi tiek vidutinio dydžio akumuliatoriumi, tiek ir benzininiu/dyzeliniu varikliu;
 • Pripildoma elektra ir benzinu arba dyzelinu;
 • Vidutiniškai taupo degalus (jei įkraunama kiekvieną dieną);
 • Padeda aplinkai (jei įkraunama kasdien).

HEV

 • Tradicinis variklis ir labai mažas akumuliatorius;
 • Variklis varomas benzinu ir (arba) dyzelinu (ir šiek tiek akumuliatoriaus pagalbos);
 • Pildoma tik benzinu ir (arba) dyzelinu;
 • Maža degalų ekonomija;
 • Nedidelė nauda aplinkai.

2. Kaip greitai įkraunamas elektromobilis?

Jei turite galimybę automobilį statyti savo nuosavame kieme, įsigijus BEV arba PHEV, geriausia įsirengti specialią įkrovimo stotelę. Tačiau kintamosios srovės stotelėje elektromobilio įkrovimas gali būti lėtas arba vidutinio greitumo. Kai tuo tarpu nuolatinės srovės stotelėje įkrovimas gali būti labai greitas.

Jei neturite galimybės įkrovimo stotelę įrengti prie namų, dabar yra daugybė galimybių įkrauti elektromobilius įvairiose miesto vietose. Tokias įkrovimo stoteles visuomet galite surasti pasinaudoję „carOne“ mobiliąją programėle, kurią galite atsisiųsti iš www.carone.app.

Kaip bebūtų, pagrindinis veiksnys, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis visiškai elektrinį BEV, yra greitasis arba nuolatinės srovės įkrovimas.

Kiekvienam BEV automobiliui nustatyta maksimali greitojo nuolatinės srovės įkrovimo sparta. Ji gali būti 80 kW, 100 kW, 150 kW, 150 kW, 240 kW ir t. t. Nuolatinės srovės įkrovimas leidžia greitai padidinti automobilio veikimo spartą.

Pavyzdžiui, jei 20 minučių greitojo įkrovimo stotelėje bus prijungtas 50 kW galios įkroviklis, nuvažiuosite apytiksliai 100 kilometrų daugiau. Kita vertus, reikėtų pažymėti, jog naujesnių greitųjų įkroviklių galia yra nuo 150 iki 350 kW. Tai reiškia, kad jei jūsų elektromobilio vidinis maksimalus nuolatinės srovės įkrovimo greitis yra 100 kW, jis gali būti įkraunamas tik 100 kW greičiu, net ir naudojant daug galingesnį įkroviklį.

Ką gi, jei paprastai vykstate į tolimesnes keliones ar kasdien daug laiko praleidžiate kelyje, jums gali būti naudinga pasirinkti BEV su dideliu nuolatinės srovės įkrovimo greičiu.

3. Kokį akumuliatorių pasirinkti?

Renkantis elektromobilį labai svarbu atsižvelgti į tai, koks yra konkrečios elektrinės transporto priemonės akumuliatoriaus veikimo nuotolis.

 • BEV automobilius maitina tik akumuliatorius, todėl prieš rinkdamiesi šio tipo transporto priemonė, turėtumėte gerai įvertinti jo įveikiamą atstumą.
 • HEV automobiliai varomi benzinu ir (arba) dyzelinu, todėl jums tereikia įprastai įsipilti degalų, todėl tokių automobilių nuvažiuojamas nuotolis nėra problema.
 • PHEV baterijos veikimo nuotolis, priklausomai nuo modelio, paprastai yra 30-60 kilometrų, o kai baterija išsikrauna, galite naudoti benzininį/dyzelinį variklį. Tai reiškia, kad nuvažiuojamą transporto priemonės atstumą galite lengvai koreguoti pildydami degalus. Taigi, jei jums svarbus didesnis ekologiškumas ir galimybė sutaupyti daugiau lėšų, vertėtų pasirinkti PHEV su kuo didesniu akumuliatoriaus įveikiamu atstumu.

4. Kiek galite sutaupyti?

Greičiausiai apie elektromobilio įsigijimą galvojate ne tik dėl ekologiškumo, tačiau ir dėl galimybės sutaupyti degalams. Elektros energija yra pigesnė nei benzinas ar dyzelinas, todėl per metus galima sutaupyti šimtus eurų, jei nuspręstumėte pasirinkti visiškai elektrinį BEV automobilį.

Pavyzdžiui, jei įsigysite elektromobilį su 50 kWh akumuliatoriumi, kurio efektyvumas yra didelis, 50 kWh sukauptos elektros energijos padės jums nuvažiuoti vidutiniškai apie 320 kilometrų (6,4 km už kWh). Tačiau jei akumuliatoriaus efektyvumas yra prastesnis, 50 kWh akumuliatorius gali padėti įveikti tik 240 kilometrų (vienai kWh tenka tik 4,8 km).

Taigi, jei akumuliatorius yra mažesnio efektyvumo, kelionės kainuos brangiau. Todėl rinkdamiesi elektromobilį, palyginkite akumuliatoriaus efektyvumą. Tai galite lengvai padaryti padaliję akumuliatoriaus nuvažiuojamą atstumą iš naudingosios akumuliatoriaus talpos kWh. Kuo didesnį skaičių gausite, tuo geriau.

5. Kaip atrodo automobilio eksploatacija?

Įprastiniame automobilyje su pavarų dėže (nesvarbu, ar kalbėtume apie mechaninę, ar automatinę pavarų dėžę) greitėjant pavarų perjungimas šiek tiek vėluoja.

Visiškai elektra varomame BEV elektromobilyje, kuriame nėra jokių pavarų, elektros variklio galia perduodama iš karto ir nuolatos. Dėl šios priežasties transporto priemonei greitėjant nebūna jokios delsos, o energija iš akumuliatoriaus būna tiekiama itin sklandžiai. Taigi, nemaža dalis šiuolaikinių elektromobilių pasižymi labai dideliu pagreičiu. Kai kurie naujausi modeliai 100 kilometrų greitį gali pasiekti vos per 3,1 sekundės.

Todėl jei jums svarbu, kad jūsų naujasis elektromobilis pasižymėtų dideliu pagreičiu ir galia, BEV elektromobilis gali būti būtent tai, ko jūs ieškote.

Kita vertus, PHEV ir HEV transporto priemonėse taip pat yra naudojami elektros varikliai, kad būtų padidintas įprasto variklio našumas. Todėl prieš priimdami galutinį sprendimą, paprasčiausiai patikrinkite įvairių šiuolaikinėje rinkoje siūlomų elektromobilių pagreičio statistiką.

Užs. Nr. 94

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-07-09
Vasara daliai studentų – pats darbymetis. Kai kurie jų atradę daugiau laisvo laiko nuo mokslų skuba užsidirbti ir įgyti naudingos patirties, o rudenį vėl grįžti į universitetų suolus. Tačiau sėkminga studento Granto patirtis prekybos tinkle „Lidl“ liudija – jei darbdavys lankstus, galima sėkmingai dirbti ir prasidėjus mokslo metams. Kokias darbo sąlygas studentams siūlo „Lidl“ ir kuo labiausiai džiaugiasi čia dirbantys jaunuoliai?
Nuotrauka
tepalai
Įkelta:
2024-07-02
Automobilių tepalai – tai tarsi automobilio kraujas, užtikrinantis variklio veikimą sklandžiai ir be gedimų. Tačiau, kaip ir daugelio kitų techninių sričių atveju, apie tepalus sklando daugybė mitų. Ką iš tikrųjų reikia žinoti apie automobilių tepalus? Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai pasitaikančius mitus ir pateiksime faktus, kurie padės jums geriau suprasti tepalų svarbą ir jų poveikį jūsų automobilio varikliui.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2024-06-28
Tyrimai rodo, kad saugumo jausmas darbe, kurį užtikrina sąžiningai mokamas atlyginimas, plačios karjeros galimybės ir pozityvi aplinka, tiesiogiai prisideda prie didesnės darbuotojų motyvacijos ir pasitenkinimo darbu. Stabiliai ir užtikrintai besijaučiantys kolektyvo nariai yra lojalesni bei geriau atlieka savo kasdienes užduotis. Ekspertai pasakoja, kokių veiksmų turėtų imtis darbdaviai, norintys, kad jų darbuotojai jaustųsi saugūs ir užtikrinti.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2024-06-27
Rita visą gyvenimą svajojo dirbti prekybos srityje, todėl tik pamačiusi naujienas apie „Lidl“ veiklos pradžią Lietuvoje, be jokių abejonių nusprendė užpildyti anketą ir kandidatuoti į laisvą poziciją. Pradėjusi dirbti kaip pardavėja, moteris „Lidl“ prekybos tinkle skaičiuoja jau aštuonerius metus, o penkerius iš jų eina vadovaujamas pareigas. Šiuo metu „Lidl“ parduotuvei Kaune, Raudondvario pl., adresu Ežero g. 3, vadovaujanti Rita sako, kad šios pareigos padėjo jai augti ne tik profesinėje srityje, bet prisidėjo ir prie teigiamų asmenybės pokyčių.
Nuotrauka
oro
Įkelta:
2024-06-26
Vilniaus Vingio parko renginiai išsiskiria savo grandioziškumu, nes čia vyksta pačios didžiausios ne tik sostinės, bet ir visos šalies šventės. Viena iš jų – tai garsioji Dainų šventė, kuri šiemet minės savo šimtmetį. Šiame parke taip pat švenčiamas sostinės gimtadienis ir Šv. Kristoforo vardadienis
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2024-06-26
Kaip sukurti daugiau jaukumo namuose? Į jaukius namus visada norisi sugrįžti pailsėti, atsipalaiduoti ir nusiraminti. Tai ypatinga vieta - ramybės oazė, saugus prieglobstis ir erdvė, kurioje galite atsikvėpti po įtemptos, iššūkių kupinos dienos. Kaip, pasitelkę kelias paprastas gudrybes galite savo namų keturis kampus paversti jaukia vieta gyventi ir priimti svečius? Spalvų žaismas Spalviniai sprendimai sienoms, grindims ir dekoracijoms stipriai lemia buto atmosferą. Jei norite, kad jis būtų jaukesnis, rinkitės šiltą spalvų paletę - rinkitės atspalvius, kurie dažniausiai asocijuojasi su vasara ir maloniu oru lauke. Pavyzdžiui, galite sukurti vasaros nuotaiką savo kambaryje, nudažydami vieną sieną šilta spalva. Jei jums priimtinesnis šviesesnis interjeras, rinkitės pastelines spalvas - jos nepavaldžios laikui, o jų švelnūs, atostogų įkvėpti atspalviai suteiks jums gerą nuotaiką. Taip pat galite pamatyti, kokį ryškų efektą galite pasiekti, jei nuspręsite sienas nudažyti oranžine, ruda ar raudona spalva. Taip optiškai sumažinsite interjerą, jis taps jaukus ir šiltas. Tiems, kurie nenori perdažyti sienų, alternatyvus sprendimas - rinktis šiltų tonų dekoracijas ir aksesuarus (pavyzdžiui, užuolaidas, sofą ar dekoratyvines pagalvėles). Spalvos, kurios jūsų namus padarys jaukesnius: kapučino, švelni dramblio kaulo, ruda ir smėlio spalva. Atmosferinis apšvietimas Dar vienas būdas sukurti jaukius namus - apgalvotai žaisti su šviesa. Apgalvotas apšvietimas net paprasčiausiam kambariui gali suteikti jaukumo ir stilingo įvaizdžio. Rinkitės šiltą, išsklaidytą šviesą, o tuos baldų elementus, kuriuos, jūsų manymu, verta ypač pabrėžti (pavyzdžiui, skaitymo kampelį), išryškinkite. Čia puikiai tiks sieniniai šviestuvai bei toršerai. Jaukią atmosferą taip pat galite sukurti tikra liepsna, todėl pasirinktose vietose pastatykite žvakių ir leiskite, kad jus užlietų cinamono ir apelsinų, vanilės, gvazdikėlių, vaisių ar mėgstamų gėlių kvapas. Tokiu paprastu, bet labai veiksmingu būdu savo namus padarysite jaukius, kupinus šilumos ir nepakartojamos atmosferos. Malonūs audiniai Kad jūsų namai būtų jaukūs, turėtų netrūkti medžiagų, kurios būtų tokios pat jaukios ir malonios liesti. Pirmiausia pasikliaukite savo intuicija: vietoj brangaus marmuro rinkitės šilto, laikui nepavaldaus medžio eleganciją, o ant grindų patieskite minkštą - geriausia pūkuotą kilimą. Nustebsite, kokį įspūdingą efektą galite pasiekti vos keliais atskirais baldais. Dekoratyvinės pagalvėlės (vienspalvės ar raštuotos) taip pat yra būtinos jaukiuose namuose - jos ne tik gražiai papuošia kambarį, bet ir yra praktiškas aksesuaras, kurį įvertinsite, ypač jei vakare žiūrėsite televizorių ar skaitysite mėgstamo autoriaus knygą.
Nuotrauka
lova
Įkelta:
2024-06-26
Lova yra pagrindinė kiekvieno miegamojo dalis. Nuo tinkamai pasirinktos lovos bei žinoma, čiužinio priklauso kasdienio poilsio patogumas ir komfortas. Taip pat labai svarbi baldų estetika. Platus gaminių asortimentas leidžia priderinti lovą prie bet kokio miegamojo dizaino. Klasikinės medinės lovos, minkšti baldai - ką rinktis?
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2024-06-26
Finansinį stabilumą darbuotojams garantuoja ne tik darbo užmokesčio dydis, bet ir įmonėje taikomos atlygio sistemos. Pasak „Lidl Lietuva“ valdybos narės ir personalo vadovės Sandros Savickienės, aiški informacija apie uždarbį ir jo augimo perspektyvas padeda pritraukti naujus bei išsaugoti lojalius darbuotojus.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2024-06-26
Birželio 29 d. prasidės ir net savaitę tęsis vienas svarbiausių šalies kultūros renginių – Dainų šventė, šiemet mininti 100 metų sukaktį. Puoselėti lietuviškas tradicijas kviečiantis mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ pasirūpino, kad šventės dalyviai galėtų sklandžiai mėgautis kiekviena akimirka – Vilniaus Vingio parke įdiegė specialią masiniams renginiams skirtą ryšio įrangą, o taip pat pasirūpino papildomu ryšio sustiprinimu ir Kalnų parke. Šie sprendimai leis užtikrinti itin kokybišką ryšį net ir susibūrus itin dideliems žmonių srautams.
Nuotrauka
fejerverkai
Įkelta:
2024-06-20
Kadangi fejerverkai yra svarbi daugumos pagrindinių metų švenčių dalis, papasakosime jums viską, ką reikia žinoti apie fejerverkų istoriją - nuo jų kuklios pradžios, kai jie buvo visiški nelaimingi atsitiktinumai, iki įspūdingos jų dabarties.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2024-06-18
Kūno stiprybės ir sveikatos reikia nusipelnyti. Ji pasiekiama kasdienių treniruočių metu, kadangi treniruojamas žmogaus kūnas stiprėja ir tampa sveikesnis, o netreniruojamas priešingai – darosi silpnas. Todėl labai svarbios reguliarios treniruotės atliekant kad ir trumpą, bet veiksmingą mankštą kasdien. Norėdami išmokti sportuoti dar taisyklingiau ir atrasti Jums optimaliai tinkamą tempą, užsirašykite į sporto klubą, kuriame dirbantys profesionalūs treneriai padės laikytis tinkamo veiksmų plano.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2024-06-17
Siekiant auginti sėkmingą organizaciją, svarbu sukurti aplinką, kurioje darbuotojai jaustųsi įvertinti ir būtų motyvuoti reikšti savo nuomonę, siūlyti idėjas. Darbuotojų nuomonė ir pastebėjimai skatina inovacijų atsiradimą, taip pat padeda nustatyti galimas problemines sritis. „Lidl Lietuva“ atstovės pasakoja, kad užtikrinti, jog kolektyvo nariai galėtų laisvai reikšti savo nuomonę bei pasiūlymus, padeda specialus įrankis – „Mano idėja“ platforma.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-06-13
Lauko žaidimai yra esminė vaikystės dalis, kuri skatina kūrybiškumą, fizinį aktyvumą ir socialinius įgūdžius. Lauko žaislai padeda vaikams smagiai leisti laiką lauke, tyrinėti aplinką ir lavinti svarbius įgūdžius. Šiame straipsnyje aptarsime populiariausius lauko žaislus vaikams ir jų teikiamą naudą.
Nuotrauka
game
Įkelta:
2024-06-10
Lažybos su draugais – puikus pasirinkimas, kai norisi ir gero laiko, ir azarto, ir kažko naujo. Tai gali būti puiki proga linksmai praleisti laiką ir geriau pažinti savo draugų asmenybę.
Nuotrauka
gėlės
Įkelta:
2024-06-10
Gėlės į namus pristatymo paslauga yra ypatingas būdas parodyti meilę ir dėmesį savo artimiesiems ir draugams. Tai yra puiki galimybė nustebinti, išreikšti jausmus ir suteikti džiaugsmą ne tik per šventes, bet ir kasdienybėje. Žmonės dažnai renkasi šią paslaugą dėl jos patogumo, patikimumo ir emocinės vertės. Istorijos ir atsiliepimai iš tų, kurie pasinaudojo gėlių pristatymo paslauga iš  https://www.geliufeja.lt/ , rodo, kad tai yra nepakeičiama dovana, kuri sukelia šypseną ir šilumą.
Nuotrauka
gydytojas
Įkelta:
2024-06-07
Gyvenimas po traumos gali tapti sudėtingas ir iššūkių kupinas. Nuo fizinių sužalojimų iki emocinių sunkumų – traumų pasekmės gali paveikti kiekvieną gyvenimo sritį. Tačiau yra veiksmingas būdas padėti žmonėms atsigauti ir grįžti į normalų gyvenimą – tai ergoterapija. Štai penkios pagrindinės priežastys, kodėl reikėtų rinktis ergoterapiją po traumos.
Nuotrauka
veidas
Įkelta:
2024-06-06
Ką dažniausiai pastebime veide ir kas greičiausiai padeda susidaryti bendrą įspūdį? Galbūt atsakymas jus nustebins, bet vienas svarbiausių veido bruožų yra antakiai. Jie tarytum „įrėmina“ veidą, suteikia jam gyvybingumo, grakštumo ir išraiškingumo bei gali iš esmės pakeisti išvaizdą. Tinkamai suformuoti ir prižiūrimi antakiai gali norima kryptimi pabrėžti veido bruožus ir netgi užmaskuoti tam tikrus trūkumus.
Nuotrauka
internetas
Įkelta:
2024-06-05
Ieškote greitai veikiančio, dideliu pralaidumu pasižyminčio interneto įvairiems savo naršymo poreikiams? Metas išbandyti privalumus, kuriais pasižymi šviesolaidinis internetas, specialiai pritaikytas patogiam naršymui. Su šviesolaidiniu internetu galėsite pasiekti reikiamus duomenis virtualioje erdvėje, patogiai naršyti kone visoje Lietuvos teritorijoje, taip pat užsienyje.
Nuotrauka
žoliapjove
Įkelta:
2024-06-04
Sodininkystė – tai ne tik pomėgis ar būdas praleisti laiką, bet ir gyvenimo būdas, kuris reikalauja nemažai laiko, pastangų ir žinių. Tradiciškai vejos priežiūra buvo laikoma viena iš sudėtingiausių sodininkystės užduočių, ypač jei reikia prižiūrėti didesnius plotus. Tačiau technologijų pažanga ir modernių įrankių, tokių kaip traktoriukas žoliapjovė, atsiradimas keičia mūsų požiūrį į sodininkystę ir vejos priežiūrą. Šis straipsnis aptars, kaip traktoriukas žoliapjovė keičia sodininkystės kultūrą ir kokie yra pagrindiniai šios inovacijos privalumai.
Nuotrauka
basutės
Įkelta:
2024-06-03
Atidarius basučių sezoną, derėtų pasirūpinti ne tik nauja pora ar dviem, bet ir pėdų grožių bei būkle. Kartais rodos, net ir naudojant įvairiausius kremus, pėdos vis tiek lieka suskirdusios, šiurkščios, sausos. Iš užsidegimo turėti kuo įmanoma švelnesnes pėdas, pamirštame paprasčiausius dalykus, padedančius pasiekti šio tikslo. Pasidomėkime keletu veiksmingiausių būdų, kaip pasirūpinti pėdomis šiuo šiltuoju sezonu.
Nuotrauka
dovana
Įkelta:
2024-06-03
Kiekvienas, kas kada nors kraustėsi į naujus namus, žino, kiek daug laiko, pastangų ir finansinių išteklių šis procesas gali pareikalauti. Naujakuriai dažnai jaučia tiek džiaugsmą, tiek stresą, tad praktiška dovana gali būti puikus būdas parodyti dėmesį ir palengvinti įsikūrimą naujame būste, tačiau ką padovanoti, kad dovana būtų tikrai naudinga ir funkcionali? Štai keletas idėjų, kurios padės išsirinkti tinkamą dovaną naujakuriams.
Nuotrauka
tapetai
Įkelta:
2024-05-31
Laukiate gimstančio vaikelio? Kai ruošiatės naujausio savo šeimos nario atvykimui, natūralu, kad norite užtikrinti, kad namai būtų saugi, patogi ir svetinga jūsų mažyliui aplinka. Tačiau, kad ruošti būtų lengviau ir paprasčiau, pristatome jums penkis patarimus, kurie padės paruošti namus būsimai tėvystės kelionei.
Nuotrauka
kortos
Įkelta:
2024-05-31
Kortų žaidimai yra ne tik puikus būdas praleisti laiką, bet ir puiki priemonė bendrauti bei stiprinti socialinius ryšius. Jie gali būti žaidžiami bet kokio amžiaus žmonių, įvairiose vietose ir progomis – nuo šeimos vakarų namuose iki draugų susibūrimų ar net oficialių turnyrų. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl kortų žaidimai yra tokie populiarūs, kokios yra jų pramoginės ir socialinės naudos, ir kokie yra populiariausi kortų žaidimai, kuriuos galite išbandyti.