Kas gi maloniau už atpalaiduojančią vonią po darbingos savaitės? Jūsų laikas namuose gali būti vertas net ir jaukiausios SPA šventovės vardo – tereikia pagalvoti, kaip savo vonios kambarį galite padaryti patrauklesnį sau.
1. Ar jums pavyksta palaikyti tvarką vonios kambaryje?
Žinoma, tvarka ir švara yra pirmas žingsnis atsipalaidavimo link – pašalinkite nereikalingus daiktus, išvalykite nešvarumus ir kalkių nuosėdas. Ypač svarbu pasirūpinti, kad vonios kambaryje nebūtų jokio nemalonaus kvapo.
2. Kaip sukurti estetišką vonios kambarį SPA ritualams?
Pirmiausia, kiekvienas jums reikalingas daiktas privalo turėti sau skirtą vietą. Pavyzdžiui, jei jūsų naudojamas muilas ar kietasis šampūnas vis slysta nuo vonios krašto, vertėtų pagalvoti apie muilinę, kuri, kaip puikus vonios aksesuaras, sukurs estetiškesnį vaizdą. O jeigu muilinė jums asocijuojasi su plastikiniu, greitai savo prekinę išvaizdą prarandančiu padėkliuku, būtinai apsilankykite Formadore el. parduotuvėje – nuo aukščiausios kokybės porceliano, elegantiško chromo spalvos padėkliukų čia rasite net ir magnetinių muilinių minimalistiniam vonios kambariui!
Išsirinkę muilinę, taip pat pagalvokite, kaip vonios kambaryje laikote savo rankšluosčius. Rinkitės aukščiausios kokybės medvilnės gerai sugeriančius rankšluosčius – tai svarbus akcentas po kiekvienos atpalaiduojančios vonios. Laikykite rankšluosčius jums pasiekiamoje vietoje, t.y. pakabintus prie vonios.
Pojūčiams
Visgi vonios kambario estetika nėra tik apie aksesuarus – kaip ir kiekviename SPA kambaryje ar masažo kabinete, taip ir jūsų vonioje atsipalaidavimo valandėlę turėtų vyrauti švelnus apšvietimas. Pritemdykite šviesą arba užsidekite žvakių, kad greičiau atsipalaiduotumėte. Rytietiškų smilkalų ar eterinių aliejų kvapai gali dar labiau sustiprinti jūsų namų SPA atmosferą.
Be to, vonios kambaryje vertėtų turėti nešiojamą garso kolonėlę. Juk muzika ar gamtos garsų simfonijos padeda greitai nuraminti mintis ir pasinerti į vonios malonumus. Kadangi savo ritualus kuriate jūs, galite susikurti atskirą SPA grojaraštį – nuo energingesnės dainos vonios prileidimui ir persirengimui iki ramesnės melodijos meditacijai.
3. Kokia vonia atpalaiduoja geriausiai?
Kalbant apie atpalaiduojančios vonios ritualus, svarbu žinoti, kad karščiausia vonia nebūtinai atpalaiduoja labiausiai – iš tiesų vandens temperatūra turėtų siekti iki 38 °C. Pernelyg karštas vanduo ne tik sukelia diskomfortą kūnui, bet ir dirgina bei išsausina odą, taip pat turėdamas neigiamą poveikį plaukams bei skalpui. Be to, per karšta vonia gali sutrikdyti jūsų miego ciklus.
Prisileidę savo vakaro vonią, praturtinkite ją natūraliais priedais. Štai magnio (Epsom) druska padės atpalaiduoti pavargusius raumenis ir detoksikuos kūną. Rinkitės patikimų gamintojų eterinius aliejus, turinčius aromaterapinį poveikį:
● levandų eterinis aliejus – atsipalaidavimui;
● pipirmėčių ar eukaliptų – kvėpavimo takams ir sveikatos gerinimui;
● ramunėlių ar rožių – sausai ir sudirgusiai odai.
Svarbu: prieš lašindami eterinį aliejų į vonią būtinai jį praskieskite su kokosų ar migdolų aliejumi, kad aliejus geriau išsisklaidytų vonioje. Jeigu vonioje jau yra Epsom druskų, to daryti nereikia.
Prabangūs vonios burbulai
Norėdami paįvairinti savo vonios ritualą, rinkitės SPA pojūtį kuriančias vonios bombas, turinčias odą maitinančių ingredientų. Vėlgi svarbu rinktis natūralius produktus, kad išvengtumėte galimo dirginimo dėl sintetinių priedų.
Veido ir plaukų kaukės
Mėgaudamiesi raminančia muzika ir vonios aromatais, lepinkite save nuo galvos iki kojų – užsidėkite lakštinę veido kaukę ir maitinkite savo plaukus naudingais ingredientais, pavyzdžiui, aloe vera ekstraktu ar medaus ir alyvuogių aliejaus kauke.
Drėkinimas
SPA procedūrų metu šalia laikykite stiklinę vandens ar puodelį žolelių arbatos – tai padės palaikyti organizmo hidrataciją. O išlipę iš vonios ir nusisausinę kūną švelniu rankšluosčiu sudrėkinkite kūną natūraliu losjonu ar sezamų aliejumi, turinčiu begalę naudingų savybių.
Sąmoningumas
Kol vonios SPA ritualai vienam atrodo kaip galimybė pakrauti išvargusį kūną, iš tiesų gebėjimas skirti laiko sau ypač prisideda prie mūsų emocinės sveikatos. Jeigu dirbate sunkų protinį darbą, skirkite laiką vonioje atlikdami sąmoningumo praktikas. Sutelkite dėmesį į vandens pojūtį, eterinių aliejų kvapus ir muzikos garsus. Pamirškite rūpesčius ir leiskite savo protui būti dabarties akimirkoje – jūs to tikrai nusipelnėte.
Užs. Nr. 114