Politikų diskusija neįvyko, meras surengė tiesioginę transliaciją
Įkelta:
2022-09-29
Nuotrauka
meras
Nuotraukos autorius:
Momentinė transliacijos nuotrauka 
Aprašymas

Meras Dovydas Kaminskas atsakė į tauragiškių klausimus 

 

 

 

Iniciatyvinė grupė „Žinau, ką renku“ rugsėjo 19-ąją ketino surengti diskusiją ir prisiminti Tauragės mero duotus pažadus ir patikrinti, ar įsipareigojimai vykdomi. Planuota, kad diskutuos Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas bei kiti savivaldos politikai. Kaip pranešta renginio išvakarėse, savivaldybės tarybos opozicija dalyvauti atsisakė, tad diskusija atšaukta. Tą vakarą surengtoje tiesioginėje transliacijoje meras aptarė duotus pažadus prieš praėjusius mero rinkimus, atsakė į tauragiškių klausimus. 

Diskusija buvo atšaukta

„Ar dar nepamiršai, ką merai žadėjo prieš rinkimus? Ar seki, ką merai veikia praėjus rinkimams?

Mes tikrai nepamiršome ir kviečiame tave kartu prisiminti duotus pažadus ir patikrinti, ar meras vykdo duotus įsipareigojimus, diskusijoje su Tauragės rajono meru Dovydu Kaminsku bei kitais savivaldos politikais“, – skelbė diskusijos organizatoriai. 

Deja, diskusija neįvyko, nes, kaip informavo organizatoriai, „opozicija persigalvojo – iš pradžių sutiko, bet vėliau atsisakė joje dalyvauti“. 

Rajono meras D. Kaminskas, viešai paskelbęs įrašą feisbuke, rašo: „Gaila. Suprantu, kad gyva ir vieša diskusija opozicijai neatrodo patraukli, nes reikės kalbėti argumentais, o ne tiesiog šaukti, kaip viskas blogai. Taip pat gyvoje diskusijoje reikės greitai reaguoti, o ne skaityti iš vakaro nušlifuotus sakinius, kurie dažniausiai tik gražiai skamba antraštėse, bet yra nutolę nuo klausimo esmės“. 

Rugsėjo 19-osios vakarą meras surengė tiesioginę transliaciją, kurios metu aptarė turėjusios vykti diskusijos pagrindinę  temą – kaip sekasi įgyvendinti per praėjusius rinkimus duotus 3 pagrindinius pažadus. 

Trys pažadai

Nevyriausybinės organizacijos „Žinau, ką renku“ puslapyje užfiksuoti trys mero pažadai: Tauragė – 2023 Lietuvos kultūros sostinė, atnaujintas Centro turgus ir Tauragės arenos statybos. 

– 2019 m. prieš mero rinkimus daviau tris pažadus. Pirmasis – Tauragė – 2023 Lietuvos kultūros sostinė. Šis pažadas įvykdytas, nes Tauragės nominuota kitais metais Kultūros sostine. Tauragiškiai klausia apie projekto viešinimą, tai jis netrukus prasidės. Renginių numatyta tikrai daug. O nominuota Tauragės kultūros sostine ne tik už tai, kokie renginiai dar vyks, bet ir už tai, kas  organizuojama. Tradicinių renginių tikrai neatsisakysime, bus ir naujų iniciatyvų, renginių, – tiesioginės transliacijos metu kalbėjo meras, pridūręs, kad turintieji idėjų gali kreiptis į savivaldybę.  

Kitas mero pažadas – atnaujinti turgelį Dariaus ir Girėno g. 

– Važiuojantieji pro šalį mato jau visai kitokį vaizdą ir turbūt jau pamiršome, kaip atrodė turgelis. Sutvarkyta teritorija, pastatyti nauji kioskai, kol kas vyksta terasų įrengimo darbai. Tikimės, kad spalio mėnesį galėsime oficialiai atidaryti turgų, nors jau ir dabar vyksta prekyba, – teigė meras. Pasak mero, turgelio įrengimas vyko trimis etapais. Sutvarkyta aikštė, nuotekos, elektros tinklai, ir tai kainavo 297 tūkst. eurų. Naujos prekyvietės ir kioskai atsiėjo 621 tūkst. eurų. Paskutinis etapas – terasų įrengimas, tai kainuos 64 tūkst. eurų.

– Manau, spėjome nupirkti geromis kainomis, nes šiandien, manau, atsieitų 30 proc. brangiau.  

Kaip sakė meras, ne taip lengvai įgyvendinamas trečiasis pažadas – Tauragės arenos statyba.

– Per praėjusius trejus metus pavyko parengti, manau, tikrai gerą projektą, nei per mažą, nei per didelį, su erdvėmis, kokių mums reikia. Procesas nebuvo lengvas, įtrauktos visos bendruomenės, – teigė meras. 

Nuo praėjusių metų lapkričio prasidėję viešieji pirkimai, pasak D. Kaminsko, nėra tokie sėkmingi.

Pirmojo pirkimo vertinimas pradėtas po karo Ukrainoje pradžios, kainos kilo sparčiai, tad rangovas nebesutiko pasirašyti sutarties nustatytomis kainomis. Antrasis pirkimas nutrauktas dėl gautų pretenzijų.

– Praėjusią savaitę vėl paskelbėme pirkimą. Tikėkimės, kad jis vyks sklandžiai ir galėsime pradėti statyti areną, –  pirmadienį kalbėjo meras. 

Per tą laiką, pasak D. Kaminsko, kartu su Seimo nariais Aušrine Norkiene ir Romualdu Vaitkumi pasiekta, kad projektas būtų įtrauktas į Valstybės investicijų programą. 

– Šiemet iš Valstybės investicijų programos galėjome gauti 1 mln. 200 tūkst. eurų, bet neturime rangovo, tad lėšų gauti negalėjome, – apgailestavo meras.  

Šio pažado įvykdymą meras įvertino trečdaliu.

Apie tauragiškių skaudulius 

Ko gero, Gedimino gatvė, pasak mero, jau šiemet turėtų būti atnaujinta, nes tai pažadėjo darbų rangovas „Kauno tiltai“.   

Tarailių gatvės šaligatvių remonto šiemet tikėtis negalima, nes kol kas vyksta gatvės atnaujinimo darbai. 

Tarailių mikrorajono automobilių stovėjimo aikštelių remonto irgi teks palaukti iki 2025 m. Kol kas projektuojamos aikštelės, įrašytos eiliškumo sąraše aukščiau. Gera žinia tarailiškiams – projektuojamas dviračių ir pėsčiųjų takas nuo hipodromo iki Tarailių bendruomenės aikštelės. 

Paklaustas dėl mokytojų pritraukimo į rajoną, meras pirmiausia paminėjo kompensacijas už keliones į darbą ir iš jo. 

– Kad mokytojai atvyktų ir įsikurtų Tauragėje, reikia didesnių programų, kurias svarstome. Penkiems asmenims kompensuojame vadybos studijas ir tikimės, kad jie dalyvaus mokyklų vadovų konkursuose, – teigė D. Kaminskas, pridūręs, kad ilgalaikės mokytojų pritraukimo programos savivaldybė neturi, bet ji labai reikalinga.

Atsakė meras ir į kitus tauragiškių klausimus.  

Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-09
Artėjant 2023 m. kovo 5 d. vyksiantiems savivaldybių tarybų ir merų rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad rinkimų stebėtojų kandidatūras registruoja ir asmens duomenų apsaugą užtikrina savivaldybių rinkimų komisijos. 
Nuotrauka
rinkimai
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2023-01-09
Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos posėdyje aptarta, kaip kandidatams sekasi pateikti pareiškinius dokumentus. Komisijos pirmininkas Tadas Pauparis susirinkusiuosius informavo – viena partija, elektroninėje sistemoje pildydama dokumentus, vietoje kandidatų nuotraukų pateikia įvairius paveikslėlius, tarp jų  – prabangaus „Ferrari“ automobilio nuotrauką. 
Nuotrauka
savivalda
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-05
Paskelbta investuotojo atranka projektui „Tauragės savivaldybės gatvių infrastruktūros modernizavimas privačios partnerystės būdu“. Su privataus investuotojo prisidėjimu planuojama išasfaltuoti 20 Tauragės miesto gatvių. Apie tai skelbia Tauragės savivaldybė.
Nuotrauka
padekos vakaras
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Gruodžio 21-ąją Tauragės kultūros rūmuose surengtas tradicinis metų renginys – mero padėkos vakaras. Renginio metu įvertinti nusipelnę Tauragės rajono žmonės, jų iniciatyvos ir darbai. Už įvairius nuopelnus nominantams įteiktos Tauro rago statulėlės ir Garbės ženklai.
Nuotrauka
egle eitutyte
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-06
Gruodžio 6 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistės pareigas pradėjo eiti nauja darbuotoja – Eglė Eitutytė. Darbuotoja koordinuos projekto „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ komunikacijos sklaidą rajone ir Lietuvoje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-03
Lapkričio 29-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų narių sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Iki antradienio  savivaldos rinkimuose Tauragėje buvo užsiregistravusios keturios politinės partijos. 
Nuotrauka
geles
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės savivaldybės administracija šio mėnesio viduryje sudarė keturias sutartis įvairioms reprezentacinėms prekėms įsigyti. Tam numatyta išleisti 20 tūkst. eurų.
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-18
Iki metų pabaigos, planuojama, Tauragėje duris atvers Pusiaukelės namai. Juose apsigyvens iš mūsų krašto kilę nuteistieji, kurie baigia atlikti bausmę ir yra motyvuoti įsilieti į visuomenę. Už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą, praėjusį penktadienį savivaldybių asociacijos renginyje Tauragės savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“. Tuo tarpu pastato, kuriame turėtų įsikurti Pusiaukelės namai, savininkas, kol sutartis su ministerija nepasirašyta, nieko komentuoti nenori.
Nuotrauka
meras
Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-09-29
Oficialiai patvirtinta, kad savivaldos rinkimai kitąmet vyks kovo 5-ąją. Tą dieną gyventojai rinks savivaldybės tarybos narius ir merą. Jau buvo aišku, kad dėl mero posto pavasarį kausis 5 kandidatai, o vakar apie savo kandidatavimą pranešė dabartinis rajono meras Dovydas Kaminskas. 
Nuotrauka
Žygaičių seniūnė Lina Baziliauskienė
Įkelta:
2022-07-24
​​​​​​​Lina Baziliauskienė nuo spalio mėnesio dirba Žygaičių seniūne. Daugiau nei 12 metų dalyvaujanti visuomeninėse veiklose buvusi Kęsčių kaimo bendruomenės „Elbenta“ pirmininkė, buvusi Tauragės šeimos gerovės centro direktorė džiaugiasi sugrįžusi dirbti į Žygaičius ir dalijasi planuojamais darbais bei projektais, kuriais stengiasi pagerinti Žygaičių seniūnijos žmonių gyvenimą bei pritraukti į miestelį daugiau turistų.
Nuotrauka
autobusas
Įkelta:
2022-04-08
Susisiekimo ministerija skelbia, kad trys šalies savivaldybės – Tauragės, Druskininkų ir Jonavos – skatindamos gyventojus aktyviau naudotis viešuoju transportu, artimiausiu metu planuoja įsigyti 16 naujų elektrinių autobusų. Šiems projektams įgyvendinti skirtos Europos Sąjungos (ES) sanglaudos fondo lėšos.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2022-03-30
Tauragės savivaldybės administracija pasirašė paslaugų teikimo sutartį su įmone, kuri rūpinsis savivaldybės pastato langų, lifto švara iš išorės. Trejų metų sutarties vertė – 12 tūkst. eurų.  
Nuotrauka
Įkelta:
2019-12-30

Tauragės Žalgirių gimnazijoje jau kelerius metus įgyvendinama personalizuoto mokymo idėja – gimnazistai visus mokslo metus rengia projektus, vėliau juos pristato. Gimnazijos MMP koordinatorė, anglų k. mokytoja ekspertė Janina Pukelienė įsitikinusi, kad tai naudinga visapusiškai: gimnazistai ne tik gali akademiškumą sieti su praktika, mokytis savarankiškumo, atsakomybės, laiko planavimo ir išsiaiškinti, kokia sritis mokinį domina labiausiai, nes tai ir raktas sėkmingoms ateities studijoms.

Nuotrauka
Įkelta:
2017-05-02

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracijoje įvyko konkursas versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo projekto specialisto pareigoms užimti. Jį laimėjo  verslininkė Justina Marozaitė, vadovaujanti sušių barui „Šaukštelio studija“.