Rokas Baciuška: „Duokit man vairą ir aš vairuosiu“
Įkelta:
2022-07-27
Nuotrauka
baciuska palangoje
Aprašymas

Rokas Baciuška šiemet startavo 1006 km lenktynėse Palangoje. Povilo Slavinsko nuotrauka

 

Tradicinėse 1006 km lenktynėse Palangoje su Nyderlandų komanda dalyvavo tauragiškis Rokas Baciuška. Jis kartu su dar dviem jaunais lietuvių lenktynininkais savo klasėje finišavo pirmi, bendroje įskaitoje – aštunti. Ankstesniais metais lenktynėse nestartuota dėl dar prieš starto procedūrą sugedusio automobilio , tad šįkart keltas maksimalus tikslas. Pasikalbėjome su Roku po lenktynių, nurimus aistroms, ne tik apie šias prestižines lenktynes, bet ir apie ateities planus.

Kovėsi su lyderiais

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Rokas Baciuška, bendroje įskaitoje aštuntoji vieta ir pirmoji savo klasėje – maksimalus rezultatas, kokį buvo įmanoma pasiekti turint kur kas silpnesnę techniką. Lenktynėse Rokas ir komandos nariai (Justas Jonušis ir Vilius Kibildis) važiavo „BMW M4 Silhoutte“, kurį atvežė Joost Ursem vadovaujama „JR Motosport“ komanda iš Nyderlandų, specialiai šioms lenktynėms subūrusi jaunų, bet talentingų lietuvių trejetą.

Tai – galingas, lenktynėms pritaikytas automobilis, bet akivaizdu, kad jis neprilygo trasoje važiavusiems „Audi R8 LMS“, „Lamborghini Huracan“, „Mercedes AMG GT3“ ar „Porsche 911 GT3 CUP“. Lenktynių pagrindinė kova ir virė tarp „Audi“ ir „Porsche“.

– Pasirodymas geras. Padarėm viską, kas įmanoma. Kur kas silpnesne technika pakovojom su greičiausiais. Rezultatas – 8 vieta bendroje įskaitoje. Bet kokiu atveju savo klasėje finišavom pirmi, ir tai yra puiku. Slapta tikėjomės finišuoti greičiausiųjų penketuke, bet su pusantro karto galingesnėmis „bombomis“ konkuruoti buvo labai sunku, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Rokas.

Pasitaikė smulkių gedimų

Tai buvo debiutinės lenktynės Rokui, bet bandymas – antrasis. Praėjusį kartą Rokas neišvažiavo į trasą dėl automobilio gedimo dar prieš startą. Todėl, kaip sako pašnekovas, šiemet kelti maksimalūs tikslai – kovoti dėl pergalės savo klasėje. Gedimų neišvengta, teko startuoti iš rikiuotės galo, bet galutiniam rezultatui tai nesutrukdė. 

– Šiemet važiavom tik dėl pergalės savo klasėje ir uždavinį įvykdėm. Tai kaip ir viskas gerai. Automobilis sveikas, veikė be trūkumų. Tik truputį gaila kvalifikacijos sugadinto rezultato – sugedo vienas elektroninis daviklis ir lenktynėse turėjom startuoti iš rikiuotės galo. Tačiau kadangi jos vyksta 8 su puse valandos, tai didelės įtakos galutiniam rezultatui neturėjo, – apie nesklandumus kalbėjo Rokas.  

Ambicingi sportininkai

Komanda iš Nyderlandų jau buvo paskelbusi apie dalyvavimą lenktynėse, kai buvo paskelbta apie dar vieną registruotą automobilį, kurį vairuos trys jauni, bet jau pasižymėję lietuvių lenktynininkai. Pranešime spaudai tąkart komandos savininkas aiškino, kad nenorėjo vežtis lenktynininkų, kai Lietuvoje važiuoti gali pasaulyje jau pasižymėję jauni sportininkai. Rokas debiutiniame Dakaro ralio maratone iškovojo trečiąją vietą savo klasėje ir į Lietuvą pirmasis parvežė beduino statulėlę. Jo komandos kolegos taip pat pasižymėję įvairiuose raliuose.

– Manau, sprendimas buvo idealus – jauni, greiti, ambicingi žmonės, visi atėję iš kartingo, todėl turi daug kontaktinės kovos patirties. Ir rezultatas parodė, kad visa tai pasiteisino. Treniravomės iki lenktynių tik vieną dieną Zolderio trasoje Nyderlanduose. Su komandos nariais esu puikiai pažįstamas, nes tai mano seni konkurentai Lietuvos kartingo čempionato KZ2 įskaitoje. Esame bičiuliai, tad ir atmosfera komandoje buvo puiki. Komanda patenkinta, uždaviniai įvykdyti, todėl viskas atrodo gerai, – komandos sprendimą ir kolegas įvertino Rokas.

Prestižinės lenktynės

Rokui labiau įprastos kartingo trasos ir bagių lenktynės dykumos raliuose. Tačiau jaunasis lenktynininkas sako, kad šios 1006 km lenktynės yra lietuviškasis Le Manas, kuriose yra garbė dalyvauti bet kurios klasės automobilių sporto atstovui. Rokas sako, kad jam svarbiausia – automobilių sportas, tad kurioje trasoje ar ant kurios dangos tai vyksta, ne taip ir svarbu.

– Čia susirenka visa žiniasklaida, visi rėmėjai. O dėl lenktynių tipo – man iš esmės tas pats, ką vairuoti – duokit vairą, ir aš vairuosiu. Nors žiedinės lenktynės, ypač ilgų distancijų, man galbūt labiau prie širdies. Štai ir šiais metais planavome lenktyniauti Europos GT4 čempionate. Jau buvome sutarę su „Aston Martin racing“. Man pavyko praeiti atranką į „Aston Martin“ jaunųjų talentų programą, į kurią patenka tik du sportininkai, tačiau dėl karo šiuos planus teko atidėti. Žiūrėsim, kaip seksis kitais metais surinkti biudžetą, – pasakoja R. Baciuška.

Svarbiausias tikslas – trečioji vieta pasaulio čempionate

Paklaustas apie ateities planus, ar ketina vėl dalyvauti Dakaro ralio maratone, Rokas teigė, kad kol kas vienintelis ir svarbiausias tikslas – baigti Pasaulio ralio-reidų čempionatą, kuriame Rokas šiuo metu yra trečiojoje vietoje. 

– Liko dar du etapai. Noriu bent jau išlaikyti šią poziciją. O jeigu pasiseks – sudalyvausiu testuose ar netgi lenktynėse su GT4 kategorijos automobiliu. Bet tai priklausys nuo biudžeto ir rėmėjų. Dėl Dakaro ralio kol kas neturim tikslaus atsakymo. Yra svarstomi keli variantai, tačiau galutinai nenuspręsta, – šių metų tikslais pasidalino Rokas

Nuotrauka
volanas
Tauragės badmintono klubo „Volanas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 18 dieną Kaune BAUEN arenoje vyko finalinis badmintono A grupės suaugusiųjų ir jaunių Lietuvos taurės etapas. Jame dalyvavo ir puikiai pasirodė Tauragės badmintono klubo „Volanas“ sportininkai.
Nuotrauka
rankinis
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Lapkričio 8-ąją „Bastilijos“ sporto komplekse surengtos Lietuvos rankinio federacijos U-17 jaunių čempionato varžybos. Po atkaklios kovos tauragiškės, treniruojamos Inetos Laugalienės, iškovojo pergalę prieš Kauno rajono sporto mokyklos rankininkes. Tai jau trečioji tauragiškių šio rugsėjį prasidėjusio sezono pergalė.
Nuotrauka
krepsinis
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-23
Spalio 20 d. Kaune įsikūrusiame Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre antrus metus iš eilės vyko Lietuvos respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos 3X3 krepšinio turnyras. Pirmoji vieta atiteko Tauragės apskrities policijos atstovams.
Nuotrauka
rokas
MCH photography nuotrauka
Įkelta:
2023-10-15
Šeštadienį dieną pradėję Agadire, kad pasiektų Zagorą, Maroko ralio dalyviai turėjo įveikti beveik 700 kilometrų. Tauragiškis Rokas Baciuška finišavo ketvirtoje vietoje.
Nuotrauka
 „MTB Tauragė“ nuotrauka
„MTB Tauragė“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-12
Dviratininkų sporto ir laisvalaikio klubas „MTB Tauragė“ dalijasi džiugia žinia – klubo narys Tomas Šimašius tapo penkių etapų varžybų „Žemaitijos taurė“ nugalėtoju mėgėjų 100 kg kategorijos grupėje. Besidžiaugdami pergale klubo nariai kviečia į tradicinį žygį šeštadienį.
Nuotrauka
Kreps
Juozo Jankevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-10-04
Rugsėjo 29–30 dienomis Estijos kurortiniame mieste Pernu vyko Pabaltijo valstybių (Estijos, Latvijos ir Lietuvos) veteranų krepšinio turnyras „Baltijos taurė 2023“. Medaliais pasidabino ir tauragiškiai, gynę sostinės komandos garbę.
Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-03
Jau daugelį metų, pasitinkant Lietuvos policijos dieną, organizuojama sporto šventė, kurioje kviečiamos dalyvauti šalies policijos įstaigų stipriausios trijulių krepšinio, mažojo futbolo ir šaudymo iš tarnybinio ginklo komandos. Tradiciškai šios varžybos vykdavo Vilniuje, tačiau dėl tebesitęsiančio Policijos departamento prie VRM stadiono remonto, šis renginys jau treti metai vykdomas Kaune. Tauragės apskrities policijos pareigūnai pelnė prizines vietas.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-09-29
Iš trijų dienų maratono 2010 metų gimimo komanda su treneriu Tadu Rapolavičiumi grįžo su bronzos medaliais. Tarptautiniame „Tobula Instaliacija Basket Cup 2023“ krepšinio turnyre tauragiškiai, grupės etape, iškovojo tris pergales įveikdami varžovus iš Vilniaus, Klaipėdos ir Lenkijos. Pusfinalyje patirtas pralaimėjimas prieš Palangą, o rungtynėse dėl trečiosios vietos pasiekta pergalė prieš dar vienus varžovus iš uostamiesčio.
Nuotrauka
futbolas
Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Rugsėjo 13-ąją Plungės visuomenės sveikatos biuras sukvietė futbolo vaikščiojant entuziastus į turnyrą „Plungės taurė 2023 m.“. Susirungti atvyko 12 komandų iš visos Lietuvos, tarp jų ir dvi komandos iš Tauragės trečiojo amžiaus universiteto. Tauragiškius treniruoja Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai Marius Trajanauskas ir Eglė Arlauskienė.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-09-08
Rugpjūčio 22–29 dienomis Tauragės sporto centro merginų ir vaikinų rankinio komandos vyko į Selfoss mieste (Islandija) vykusią stovyklą, į kurią juos pakvietė Tauragės garbės ambasadorius, Lietuvos vyrų rankinio rinktinės vartininkas Vilius Rašimas. Vaikus šioje stovykloje lydėjo rankinio trenerės Inga Jurienė bei Ineta Laugalienė. 
Nuotrauka
rokas baciuska
J. Delfosse photography
Įkelta:
2023-09-04
Lenktynininkas Rokas Baciuška praėjusiais metais tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu FIA pasaulio čempiono vardą, o šiandien dar labiau paryškino savo vardą šalies automobilių sporto istorijoje. Pirmadienį FIA oficialiai paskelbė, kad R. Baciuška apgynė pasaulio ralio-reidų čempionato T4 kategorijos nugalėtojo titulą.
Nuotrauka
cempionatas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-08-17
Europos jaunių U17 merginų rankinio čempionate ant prizininkų pakylos kopė Lietuvos rinktinė. Azerbaidžano sostinėje Baku surengtame antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione Lietuvos rankininkės iškovojo bronzos medalius. Lietuvai čempionate atstovavo ir Tauragės sporto centro trenerės Inetos Laugalienės auklėtinė Gabija Nievaitė.
Nuotrauka
nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2023-08-11
Rugpjūčio 4 d. Vilniaus pasienio rinktinėje, Mickūnuose, vyko VSAT kinologų biatlono su tarnybiniais šunimis varžybos „Ramziui paminėti“. Jose dalyvavo ir Tauragės bėgimo klubo vadovas Linas Naujokas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Sporto klubo „Taurris“ feisbuko nuotrauka 
Įkelta:
2023-08-08
Lietuvos mišrių kovos menų federacijos kovotojai dalyvavo pasaulio sportininkų MMA jaunimo čempionate Abu Dabyje (Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE). Čempionate  dalyvavo ir bronzos medalį iškovojo tauragiškis sporto klubo „Taurris“ narys Matas Barkauskas.
Nuotrauka
nuotrauka
MCH photography nuotrauka
Įkelta:
2023-07-24
Liepos 20–22 dienomis Teruel (Ispanijoje) startavo vienas populiariausių ralio reidų renginių – „Baja Aragon“. Jame kartu su pilna „Toyota Overdrive“ komandos sudėtimi bei kitomis autosporto žvaigdždėmis lenktyniavo Rokas Baciuška. Kaip žinia, šįkart dar neįprastoje jam T1+ klasėje. Pasaulio ralio-reidų čempiono titulą T4 motobagių klasėje šiais metais ginantis R. Bačiuška automobiliu „Toyota Hilux Overdrive“ gėdos nepadarė – užėmė 9 vietą. 
Nuotrauka
rokas
„MCH photography“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-14
Pasaulio ralio-reidų čempiono titulą T4 motobagių klasėje šiais metais ginantis Rokas Baciuška kiek anksčiau nei planuota prisilies prie savo svajonės – T1+ automobilio.  Turėdamas laiko tarp kitų svarbių startų ir gavus netikėtą, bet labai patrauklų „Overdrive Racing“ komandos pasiūlymą, lenktynininkas startuos garsiausiame Ispanijos ralio reido etape „Baja Aragon“. R. Baciuškos navigatoriumi taps bagyje iki šiol sėkmingai lietuviui talkinantis ispanas Oriol Vidal Montijano. 
Nuotrauka
veteranai
Komandos nuotrauka
Įkelta:
2023-06-22
Birželio 10–17 dienomis Portugalijos mieste Albufeiroje įvyko atviras Europos veteranų krepšinio čempionatas, kuriame dalyvavo ir Tauragės komanda. Tauragiškiai varžėsi  60 + m. amžiaus grupėje, kurioje buvo 23 komandos. 
Nuotrauka
Krepsinis
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-16
Birželio 8–11 d. Lenkijoje vyko tarptautinis krepšinio turnyras „Radom Basket Cup“. U13 amžiaus grupėje dalyvavo ir puikiai pasirodė Tauragės sporto centro 2010 m. gimusių berniukų komanda, treniruojama Tado Rapolavičiaus.
Nuotrauka
boksas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-06-15
Birželio 6–10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunučių, gimusių 2009–2010 m., bokso čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei šimtas šalies boksininkų. Jame dalyvavo ir medalius iškovojo Tauragės sporto centro boksininkai bei Tauragės bokso kluba „SC KOVA“ boksininkas.
Nuotrauka
futbolas
FA „Tauras“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-14
Birželio 11-ąją Kaune įvyko Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) Pirmos lygos superfinalo varžybos. Finalinėse kovose rungėsi dvi tauragiškių FA „Tauras“ ekipos. Viena jų pelnė aukso medalius. 
Nuotrauka
skvosas
Tauragės skvošo lygos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-07
Skvošas – sportinis salės žaidimas, kurį raketėmis ir kamuoliuku žaidžia du asmenys. Žaidimo metu kamuoliukas smūgiuojamas į patalpos sienas siekiant neleisti jam liesti grindų daugiau nei vieną kartą iš eilės. Pavasarį įkurta Tauragės skvošo lyga vienija jau 20 žaidėjų.