Tauragiškis pagerino svarsčių kilnojimo pasaulio rekordą
Įkelta:
2022-11-07
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
Aprašymas

Seržantas Justas Optas pagerino pasaulio rekordą

 

,
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
,
Nuotrauka
optas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka

Lietuvos kariuomenės seržantas tauragiškis Justas Optas pagerino 32 kg svarsčio rovimo  pasaulio rekordą svorio kategorijoje iki 85 kg. Atletas rekordą pasiekė Europos svarsčių kilnojimo čempionate Taline (Estija) dar gegužę. Bet užtruko procedūros – tyrimai dėl dopingo vartojimo ir kiti formalumai, todėl rekordas užskaitytas tik visai neseniai.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo jau dešimtmetį šios sporto šakos rezultatų siekiantis Justas Optas, gegužės 19–22 d. Taline (Estija) surengtame Europos čempionate rezultatas parodytas profesionalų kategorijoje iki 85 kg. Per dešimt minučių reikia išrauti svarmenį viena ranka į viršų kuo daugiau kartų. Galima keisti ranką. Tauragiškis 32 kg svarmenį iškėlė 202 kartus. Pasak pašnekovo, ankstesnis rekordas, pasiektas 2015 m., buvo taip pat 202 kartai, tačiau tą kartą nebuvo vykdoma dopingo kontrolė.

– Aš iškėliau 202 kartus su dopingo kontrole. Rezultatų pripažinimas užtruko. Po gauto neigiamo dopingo testo atsakymo ir sprendimo Tarptautinės svarsčių kilnojimo federacijos konferencija rekordą pripažino. Tai įvyko tik dabar, nors čempionatas vyko gegužės pabaigoje, – pasakojo atletas.

Dešimties metų rezultatas

Iš pažiūros galbūt atrodo nesudėtinga svorį iškelti (išrauti) tiek kartų per ribotą laiką. Tačiau pašnekovas sako, kad taip tik atrodo. Tam reikia daug treniruotis, nusiteikti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Aukštus rezultatus pasaulyje demonstruoja vos dvylika sportininkų.

– Pasiekti tikrai sudėtinga, nes šitokių rovimo veiksmo rezultatų pasaulyje pasiekia gal apie 12 žmonių, bet jie išsidalinę į skirtingas svorio kategorijas. Rezultato tikėjausi, nes tam buvo ruoštasi ir treniruočių metu buvo galima prognozuoti. Gali pabandyti kiekvienas. Pačioms varžyboms ruošiausi apie du mėnesius, bet sportuoju dešimt metų, tai sukaupta patirtis, technika, psichologinis nusiteikimas daro savo. Europos čempionatai vyksta kasmet. Vyksta ir pasaulio, bet į jį nevykau dėl geopolitinės padėties, – pasakoja Justas Optas.

Karys profesionalas

Tauragiškis Justas Optas tarnauja Lietuvos kariuomenėje, turi seržanto laipsnį, yra Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos vyresnysis paramedikas, sporto salėje – Europos svarsčių kilnojimo čempionas, pasaulio vicečempionas ir rekordininkas. Kaip skelbiama Lietuvos kariuomenės išplatintame pranešime, svarsčių kilnojimas yra jėgos sportas, kuriame į svorio kategorijas suskirstyti sportininkai turi kilnoti specialius svarsčius nuo 8 iki 32 kilogramų. Laimėtojas nustatomas pagal svarsčių iškėlimo pakartojimų skaičių. Sportininkai čempionatų programoje atlieka tris disciplinas: ilgą ciklą, stūmimo ir rovimo veiksmus bei estafetę. 

Kaip rašoma pranešime, Justas Optas tarnybą kariuomenėje pradėjo dar 2014 m., kai Rusija pradėjo karo veiksmus Ukrainoje. Išklausė pirmosios medicinos pagalbos kursus, vėliau – pėstininko gelbėtojo kursą, studijavo kineziterapiją. Taip tapo paramediku. 

– Pareigos man patinka. Dažnai atnaujiname žinias, nes privalome išmanyti vaistų vartojimą, dėl traumų prevencijos reikalingos ir anatomijos žinios, – pranešime cituojamas tauragiškis.

Daug pasiekimų

Svarsčių kilnojimu J. Optas susidomėjo dar mokydamasis kaimo mokykloje. Didelio pasirinkimo nebuvo, teko imtis to, kas buvo prieinama. Ši sporto šaka jį sužavėjo tuo, kad ji reikalauja daug jėgos, ištvermės, visapusiško fizinio pasirengimo. Beje, atletas dalyvauja ir Lietuvos bei Latvijos virvės traukimo čempionatuose.

– Sporto pasiekimų daug. Esu tapęs Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionu. Esu pasiekęs pasaulio jaunimo rekordą iki 78 kg rovimo veiksme. Įvykdžiau tarptautinio sporto meistro normatyvą. Tapau suaugusiųjų pasaulio vicečempionu ir Europos čempionu. Lietuvos kariuomenės svarsčių kilnojimo čempionate laimėjimų serija nenutrūksta jau nuo 2014 m. Laimėjau ir šį kartą, – pasiekimus vardija Justas.

Sportininkas varžyboms dažniausiai ruošiasi pats, ilgametė patirtis ir kineziterapijos žinios leidžia ruoštis profesionaliai. Žinoma, jeigu kyla sudėtingesnių klausimų, konsultuojasi su treneriu. 

Tarnyba ir sportas – suderinama 

Sportuodamas Justas Optas kasmet keliauja į Pasaulio ir Europos čempionatus. Jis jau aplankė 11 šalių. Ši sporto šaka ne tokia brangi kaip kitos. Mėgėjiškam lygiui, pasak sportininko, užtenka poros svarsčių namuose. Norint siekti profesionalių rezultatų kainuoja mityba, vitaminai, masažai. Bet ko valgyti negalima.

– Tačiau visa tai vis tiek grįžta dviguba nauda, jautiesi geriau, pasieki aukštesnių rezultatų, – sako pašnekovas. 

Pasak jo, profesionalus karys ir profesionalus sportininkas – suderinama. Karinėje tarnyboje daug profesionalių atletų. Puiki fizinė forma padeda atlikti kario užduotis. Pats atletas stengiasi bėgioti keturis kartus per savaitę, atlikti dvi jėgos ir dvi būtent svarsčių kilnojimo treniruotes. 

– Pati sporto šaka iš tikro yra sveikatinanti. Man ji padeda išlaikyti darbingumą, nors turiu nugaros traumą. Susižaloti įmanoma tik nesaugiai elgiantis ir norint per anksti pasiekti rezultatą, kuriam kūnas dar nepasiruošęs, – sako sportininkas.   

Nuotrauka
futbolas
Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Rugsėjo 13-ąją Plungės visuomenės sveikatos biuras sukvietė futbolo vaikščiojant entuziastus į turnyrą „Plungės taurė 2023 m.“. Susirungti atvyko 12 komandų iš visos Lietuvos, tarp jų ir dvi komandos iš Tauragės trečiojo amžiaus universiteto. Tauragiškius treniruoja Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai Marius Trajanauskas ir Eglė Arlauskienė.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-09-08
Rugpjūčio 22–29 dienomis Tauragės sporto centro merginų ir vaikinų rankinio komandos vyko į Selfoss mieste (Islandija) vykusią stovyklą, į kurią juos pakvietė Tauragės garbės ambasadorius, Lietuvos vyrų rankinio rinktinės vartininkas Vilius Rašimas. Vaikus šioje stovykloje lydėjo rankinio trenerės Inga Jurienė bei Ineta Laugalienė. 
Nuotrauka
rokas baciuska
J. Delfosse photography
Įkelta:
2023-09-04
Lenktynininkas Rokas Baciuška praėjusiais metais tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu FIA pasaulio čempiono vardą, o šiandien dar labiau paryškino savo vardą šalies automobilių sporto istorijoje. Pirmadienį FIA oficialiai paskelbė, kad R. Baciuška apgynė pasaulio ralio-reidų čempionato T4 kategorijos nugalėtojo titulą.
Nuotrauka
cempionatas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-08-17
Europos jaunių U17 merginų rankinio čempionate ant prizininkų pakylos kopė Lietuvos rinktinė. Azerbaidžano sostinėje Baku surengtame antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione Lietuvos rankininkės iškovojo bronzos medalius. Lietuvai čempionate atstovavo ir Tauragės sporto centro trenerės Inetos Laugalienės auklėtinė Gabija Nievaitė.
Nuotrauka
nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2023-08-11
Rugpjūčio 4 d. Vilniaus pasienio rinktinėje, Mickūnuose, vyko VSAT kinologų biatlono su tarnybiniais šunimis varžybos „Ramziui paminėti“. Jose dalyvavo ir Tauragės bėgimo klubo vadovas Linas Naujokas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Sporto klubo „Taurris“ feisbuko nuotrauka 
Įkelta:
2023-08-08
Lietuvos mišrių kovos menų federacijos kovotojai dalyvavo pasaulio sportininkų MMA jaunimo čempionate Abu Dabyje (Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE). Čempionate  dalyvavo ir bronzos medalį iškovojo tauragiškis sporto klubo „Taurris“ narys Matas Barkauskas.
Nuotrauka
nuotrauka
MCH photography nuotrauka
Įkelta:
2023-07-24
Liepos 20–22 dienomis Teruel (Ispanijoje) startavo vienas populiariausių ralio reidų renginių – „Baja Aragon“. Jame kartu su pilna „Toyota Overdrive“ komandos sudėtimi bei kitomis autosporto žvaigdždėmis lenktyniavo Rokas Baciuška. Kaip žinia, šįkart dar neįprastoje jam T1+ klasėje. Pasaulio ralio-reidų čempiono titulą T4 motobagių klasėje šiais metais ginantis R. Bačiuška automobiliu „Toyota Hilux Overdrive“ gėdos nepadarė – užėmė 9 vietą. 
Nuotrauka
rokas
„MCH photography“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-14
Pasaulio ralio-reidų čempiono titulą T4 motobagių klasėje šiais metais ginantis Rokas Baciuška kiek anksčiau nei planuota prisilies prie savo svajonės – T1+ automobilio.  Turėdamas laiko tarp kitų svarbių startų ir gavus netikėtą, bet labai patrauklų „Overdrive Racing“ komandos pasiūlymą, lenktynininkas startuos garsiausiame Ispanijos ralio reido etape „Baja Aragon“. R. Baciuškos navigatoriumi taps bagyje iki šiol sėkmingai lietuviui talkinantis ispanas Oriol Vidal Montijano. 
Nuotrauka
veteranai
Komandos nuotrauka
Įkelta:
2023-06-22
Birželio 10–17 dienomis Portugalijos mieste Albufeiroje įvyko atviras Europos veteranų krepšinio čempionatas, kuriame dalyvavo ir Tauragės komanda. Tauragiškiai varžėsi  60 + m. amžiaus grupėje, kurioje buvo 23 komandos. 
Nuotrauka
Krepsinis
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-16
Birželio 8–11 d. Lenkijoje vyko tarptautinis krepšinio turnyras „Radom Basket Cup“. U13 amžiaus grupėje dalyvavo ir puikiai pasirodė Tauragės sporto centro 2010 m. gimusių berniukų komanda, treniruojama Tado Rapolavičiaus.
Nuotrauka
boksas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-06-15
Birželio 6–10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunučių, gimusių 2009–2010 m., bokso čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei šimtas šalies boksininkų. Jame dalyvavo ir medalius iškovojo Tauragės sporto centro boksininkai bei Tauragės bokso kluba „SC KOVA“ boksininkas.
Nuotrauka
futbolas
FA „Tauras“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-14
Birželio 11-ąją Kaune įvyko Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) Pirmos lygos superfinalo varžybos. Finalinėse kovose rungėsi dvi tauragiškių FA „Tauras“ ekipos. Viena jų pelnė aukso medalius. 
Nuotrauka
skvosas
Tauragės skvošo lygos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-07
Skvošas – sportinis salės žaidimas, kurį raketėmis ir kamuoliuku žaidžia du asmenys. Žaidimo metu kamuoliukas smūgiuojamas į patalpos sienas siekiant neleisti jam liesti grindų daugiau nei vieną kartą iš eilės. Pavasarį įkurta Tauragės skvošo lyga vienija jau 20 žaidėjų.
Nuotrauka
Turnyro akimirka
VSB nuotrauka
Įkelta:
2023-06-01
Gegužės 29-ąją Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Vytauto stadione organizavo futbolo vaikščiojant turnyrą, kuriame dalyvavo 6 komandos iš Plungės, Marijampolės ir Tauragės. Nepatyrę nė vieno pralaimėjimo turnyro nugalėtojais tapo svečiai iš Plungės. 
Nuotrauka
tinklinis
Rimanto Martinavičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-06-01
Gegužės 28-ąją  Rokiškyje vyko Lietuvos veteranų paplūdimio tinklinio čempionato pirmasis etapas, kuriame varžėsi vyrai trijose amžiaus kategorijose: 40+, 50+, 60+. Net dviejose turnyro amžiaus kategorijose puikiai pasirodė ir prizines vietas iškovojo tauragiškiai.
Nuotrauka
svarsciai
Skaudvilės gimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-31
Gegužės 25–28 dienomis Lenkijos mieste Gdanske surengtos „Amber International Tournament“ svarsčių kilnojimo varžybos. Jose dalyvavę Skaudvilės gimnazijos mokiniai iškovojo ne vieną prizinę vietą.
Nuotrauka
bėgimas
TBK feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-28
Tauragės bėgimo klubas (TBK) ir Tauragės sporto centras (SC) birželio 4-ąją Tėvo dienos proga organizuoja bėgimo varžybas. Dalyvių lauks dvi distancijos, jėgas galės išbandyti ir tėvelių ir vaikų komandos trumpojoje distancijoje.
Nuotrauka
optas
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-27
Gegužės 20-ąją Gargžduose surengtas Lietuvos virvės traukimo čempionato 1-asis etapas. Kol kuria planus gimtajame mieste suburti šios sporto šakos komandą, tauragiškiai broliai Justas ir Julius Optai gina Panevėžio komandos garbę. 
Nuotrauka
rankinis
Komandos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Lietuvos rankinio jaunių (U17) čempionate Tauragės sporto centro komanda iškovojo teisę žaisti finaliniame ketverte. Finalinės kovos vyks gegužės 27–28 d. Vilniuje. 
Nuotrauka
sambo
SK „Herkus“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pastarasis mėnuo sėkmingas Tauragės sporto centro ir Tauragės dziudo-sambo klubo „Herkus“ sportininkams – trijuose čempionatuose iškovoti įvairių spalvų medaliai. Varžyboms sportininkus ruošia treneris Mantas Sabaliauskas.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Tauragės jaunieji krepšininkai pasižymėjo draugiškuose turnyruose: Tauragės sporto centro auklėtiniai – Kėdainiuose, o Tauragės krepšinio mokyklos jaunimas – Kretingoje.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Kupiškyje gegužės 20-ąją surengtame Lietuvos vaikų iki 11 metų imtynių čempionate vieni stipriausių buvo Tauragės sporto centro jaunieji imtynininkai. Komandinėje įskaitoje pelnyta antroji vieta, iškovoti šeši medaliai.