Imtynių čempionas Justas Petravičius: „Nesitreniruosi – nelaimėsi“
Įkelta:
2023-02-05
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Justas dešimtą kartą iškovojo šalies imtynių čempiono titulą

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Justas Petravičius

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragiškis imtynininkas Justas Petravičius svorio kategorijoje iki 63 kg laimėjo šalies imtynių čempiono titulą – jau dešimtą kartą. O profesionalus sportininkas kelias prasidėjo gimtajame mieste. Justas mokėsi Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje, o sulaukęs 16-os išvyko mokslų tęsti į Vilniaus Ozo gimnaziją ir prisijungė prie Lietuvos graikų-romėnų rinktinės. Šiuo metu kraštietis kremta mokslus Vytauto Didžiojo universitete.

Ruošiasi tarptautiniam turnyrui

28-erių J. Petravičius gali didžiuotis ne vienu puikiu įvertinimu: dešimt kartų jis yra tapęs Lietuvos suaugusiųjų graikų-romėnų imtynių čempionu, yra laimėjęs 3-iąją vietą Europos graikų-romėnų imtynių čempionate. Atlikdamas savanorišką karo tarnybą dukart tapo ir Kariškių pasaulio čempionato 3-iosios vietos laimėtoju. 

Netrukus sportininkas kartu su dar vienu tauragiškiu – Mindaugu Venckaičiu vyks į tarptautinį turnyrą Prancūzijoje. Jau  balandžio mėnesį sportininkų laukia tarptautinė stovykla Zagrebe (Kroatija), ten jie ruošis Europos čempionatui.

– Jeigu viskas sklandžiai sekasi, treniruočių metu nenutinka jokių traumų, tada ir nuotaikos geros, – paklaustas, kaip jaučiasi ruošdamasis artėjančiam turnyrui, sakė Justas.

Pasak jo, prieš turnyrus dažniausiai treniruotės būna lengvesnės, ne tokios intensyvios. Prieš turnyrą dažniausiai reikia mesti svorį, tad keičiasi ir maisto racionas, ir išgeriamo vandens kiekis.

Atrado mylimą sportą

Justas išbandė ir lengvąją atletiką bei bėgimą, tačiau jo širdį visgi pavergė imtynių sportas. Treniruotis vaikinas pradėjo būdamas dvylikos. Jo pirmasis treneris – Jonas Sabutis. 

– Lengvojoje atletikoje man nelabai sekėsi, į treniruotes nuėjau vos keletą kartų, tad ir nutariau pereiti į imtynes. Pirmą kartą ten mane palydėjo vyresnysis brolis Donatas. Jis pats jau nebeužsiima imtynėmis – žaidžia futbolą Švedijoje, – pasakojo sportininkas.

Imtynės Justą patraukė tuo, kad rezultatas dažniausiai priklauso nuo paties įdėtų pastangų.

– Imtynėse viskas priklauso tik nuo sportininko. Nesitreniruosi – nelaimėsi. Jei norėsi pailsėti ir kažko nepadarysi, beliks kaltinti tik save, – akcentavo Justas. 

Nuotrauka
nuotrauka

Treniruotės užima daug laiko

Sportininkas didžiąją laiko dalį skiria imtynėms. Vienos treniruotės per dieną dažniausiai neužtenka.

– Treniruojuosi du kartus per dieną – ryte ir vakare, maždaug po valandą ar pusantros, – vardijo Justas.

Pasak jo, tik trečiadienis ir šeštadienis būna kiek lengvesnės dienos, nes suplanuota tik po vieną treniruotę. Na, o sekmadieniai skirti poilsiui.

Vyras pripažįsta, kad taip dažnai sportuoti kartais nebesinori:

– Žinoma, kartais būna sunku – nesinori nieko. Manau, kad dažną aplanko panašios nuotaikos, bet pamačius savo rezultatus jos prasisklaido ir vėl norisi būti geriausiu savo srityje.

J. Petravičius teigė dabar laiko galintis skirti tik sportui ir mokslams, niekam daugiau jo nelieka.

Visos Justo dienos dažniausiai suplanuotos iš anksto:

– Mano diena labai paprasta – ryte atsikeliu 8 val., pasigaminu pusryčius, išgeriu vitaminus, atsigeriu kavos, – vardijo imtynininkas. 

Po poros valandų jis jau vyksta į sporto salę ir treniruojasi maždaug iki 13 val. 

– Grįžtu namo apie 13.30 val. Pasigaminu pietus, pavalgau, kiek pailsiu ir vėl išgėręs kavos apie 16 val. važiuoju į salę. Namo grįžtu po dviejų–trijų valandų, tad jau nieko daug ką veikti ir neprigalvosi, – tikino pašnekovas.

Laisvalaikiu Justas sako mėgstantis būti su draugais, vasarą patinka laiką leisti gamtoje, mėgautis BBQ patiekalais, pasivaikščioti pažintiniais takais.

Į Tauragę vaikinui dažnai sugrįžti nepavyksta:

– Iš tikrųjų dažnai būnu išvykęs į stovyklas ar varžybas, tad ir tėvų aplankyti dažnai nepavyksta.

Būsimasis treneris

J. Petravičius rugsėjį įstojo į Vytauto Didžiojo universitetą siekti magistro laipsnio, kad taptų fizinio rengimo treneriu.

Paklaustas, ar tęs sportininko karjerą, ar treniruos jaunimą, tiksliai atsakyti jis dar negali.

– Tolimesnės ateities dar neplanuoju. Kol kas svarstau, kad dar norėčiau sportuoti iki 2028 m. olimpinių žaidynių, jeigu, žinoma, leis sveikata. O vėliau nežinau, – svarstė sportininkas. – 2028 metais, kai vyks olimpiada, man sukaks 32-eji, tada ir galvoju baigti sportininko karjerą.


 

Nuotrauka
volanas
Tauragės badmintono klubo „Volanas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 18 dieną Kaune BAUEN arenoje vyko finalinis badmintono A grupės suaugusiųjų ir jaunių Lietuvos taurės etapas. Jame dalyvavo ir puikiai pasirodė Tauragės badmintono klubo „Volanas“ sportininkai.
Nuotrauka
rankinis
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Lapkričio 8-ąją „Bastilijos“ sporto komplekse surengtos Lietuvos rankinio federacijos U-17 jaunių čempionato varžybos. Po atkaklios kovos tauragiškės, treniruojamos Inetos Laugalienės, iškovojo pergalę prieš Kauno rajono sporto mokyklos rankininkes. Tai jau trečioji tauragiškių šio rugsėjį prasidėjusio sezono pergalė.
Nuotrauka
krepsinis
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-23
Spalio 20 d. Kaune įsikūrusiame Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre antrus metus iš eilės vyko Lietuvos respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos 3X3 krepšinio turnyras. Pirmoji vieta atiteko Tauragės apskrities policijos atstovams.
Nuotrauka
rokas
MCH photography nuotrauka
Įkelta:
2023-10-15
Šeštadienį dieną pradėję Agadire, kad pasiektų Zagorą, Maroko ralio dalyviai turėjo įveikti beveik 700 kilometrų. Tauragiškis Rokas Baciuška finišavo ketvirtoje vietoje.
Nuotrauka
 „MTB Tauragė“ nuotrauka
„MTB Tauragė“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-12
Dviratininkų sporto ir laisvalaikio klubas „MTB Tauragė“ dalijasi džiugia žinia – klubo narys Tomas Šimašius tapo penkių etapų varžybų „Žemaitijos taurė“ nugalėtoju mėgėjų 100 kg kategorijos grupėje. Besidžiaugdami pergale klubo nariai kviečia į tradicinį žygį šeštadienį.
Nuotrauka
Kreps
Juozo Jankevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-10-04
Rugsėjo 29–30 dienomis Estijos kurortiniame mieste Pernu vyko Pabaltijo valstybių (Estijos, Latvijos ir Lietuvos) veteranų krepšinio turnyras „Baltijos taurė 2023“. Medaliais pasidabino ir tauragiškiai, gynę sostinės komandos garbę.
Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-03
Jau daugelį metų, pasitinkant Lietuvos policijos dieną, organizuojama sporto šventė, kurioje kviečiamos dalyvauti šalies policijos įstaigų stipriausios trijulių krepšinio, mažojo futbolo ir šaudymo iš tarnybinio ginklo komandos. Tradiciškai šios varžybos vykdavo Vilniuje, tačiau dėl tebesitęsiančio Policijos departamento prie VRM stadiono remonto, šis renginys jau treti metai vykdomas Kaune. Tauragės apskrities policijos pareigūnai pelnė prizines vietas.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-09-29
Iš trijų dienų maratono 2010 metų gimimo komanda su treneriu Tadu Rapolavičiumi grįžo su bronzos medaliais. Tarptautiniame „Tobula Instaliacija Basket Cup 2023“ krepšinio turnyre tauragiškiai, grupės etape, iškovojo tris pergales įveikdami varžovus iš Vilniaus, Klaipėdos ir Lenkijos. Pusfinalyje patirtas pralaimėjimas prieš Palangą, o rungtynėse dėl trečiosios vietos pasiekta pergalė prieš dar vienus varžovus iš uostamiesčio.
Nuotrauka
futbolas
Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Rugsėjo 13-ąją Plungės visuomenės sveikatos biuras sukvietė futbolo vaikščiojant entuziastus į turnyrą „Plungės taurė 2023 m.“. Susirungti atvyko 12 komandų iš visos Lietuvos, tarp jų ir dvi komandos iš Tauragės trečiojo amžiaus universiteto. Tauragiškius treniruoja Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai Marius Trajanauskas ir Eglė Arlauskienė.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-09-08
Rugpjūčio 22–29 dienomis Tauragės sporto centro merginų ir vaikinų rankinio komandos vyko į Selfoss mieste (Islandija) vykusią stovyklą, į kurią juos pakvietė Tauragės garbės ambasadorius, Lietuvos vyrų rankinio rinktinės vartininkas Vilius Rašimas. Vaikus šioje stovykloje lydėjo rankinio trenerės Inga Jurienė bei Ineta Laugalienė. 
Nuotrauka
rokas baciuska
J. Delfosse photography
Įkelta:
2023-09-04
Lenktynininkas Rokas Baciuška praėjusiais metais tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu FIA pasaulio čempiono vardą, o šiandien dar labiau paryškino savo vardą šalies automobilių sporto istorijoje. Pirmadienį FIA oficialiai paskelbė, kad R. Baciuška apgynė pasaulio ralio-reidų čempionato T4 kategorijos nugalėtojo titulą.
Nuotrauka
cempionatas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-08-17
Europos jaunių U17 merginų rankinio čempionate ant prizininkų pakylos kopė Lietuvos rinktinė. Azerbaidžano sostinėje Baku surengtame antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione Lietuvos rankininkės iškovojo bronzos medalius. Lietuvai čempionate atstovavo ir Tauragės sporto centro trenerės Inetos Laugalienės auklėtinė Gabija Nievaitė.
Nuotrauka
nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2023-08-11
Rugpjūčio 4 d. Vilniaus pasienio rinktinėje, Mickūnuose, vyko VSAT kinologų biatlono su tarnybiniais šunimis varžybos „Ramziui paminėti“. Jose dalyvavo ir Tauragės bėgimo klubo vadovas Linas Naujokas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Sporto klubo „Taurris“ feisbuko nuotrauka 
Įkelta:
2023-08-08
Lietuvos mišrių kovos menų federacijos kovotojai dalyvavo pasaulio sportininkų MMA jaunimo čempionate Abu Dabyje (Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE). Čempionate  dalyvavo ir bronzos medalį iškovojo tauragiškis sporto klubo „Taurris“ narys Matas Barkauskas.
Nuotrauka
nuotrauka
MCH photography nuotrauka
Įkelta:
2023-07-24
Liepos 20–22 dienomis Teruel (Ispanijoje) startavo vienas populiariausių ralio reidų renginių – „Baja Aragon“. Jame kartu su pilna „Toyota Overdrive“ komandos sudėtimi bei kitomis autosporto žvaigdždėmis lenktyniavo Rokas Baciuška. Kaip žinia, šįkart dar neįprastoje jam T1+ klasėje. Pasaulio ralio-reidų čempiono titulą T4 motobagių klasėje šiais metais ginantis R. Bačiuška automobiliu „Toyota Hilux Overdrive“ gėdos nepadarė – užėmė 9 vietą. 
Nuotrauka
rokas
„MCH photography“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-14
Pasaulio ralio-reidų čempiono titulą T4 motobagių klasėje šiais metais ginantis Rokas Baciuška kiek anksčiau nei planuota prisilies prie savo svajonės – T1+ automobilio.  Turėdamas laiko tarp kitų svarbių startų ir gavus netikėtą, bet labai patrauklų „Overdrive Racing“ komandos pasiūlymą, lenktynininkas startuos garsiausiame Ispanijos ralio reido etape „Baja Aragon“. R. Baciuškos navigatoriumi taps bagyje iki šiol sėkmingai lietuviui talkinantis ispanas Oriol Vidal Montijano. 
Nuotrauka
veteranai
Komandos nuotrauka
Įkelta:
2023-06-22
Birželio 10–17 dienomis Portugalijos mieste Albufeiroje įvyko atviras Europos veteranų krepšinio čempionatas, kuriame dalyvavo ir Tauragės komanda. Tauragiškiai varžėsi  60 + m. amžiaus grupėje, kurioje buvo 23 komandos. 
Nuotrauka
Krepsinis
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-16
Birželio 8–11 d. Lenkijoje vyko tarptautinis krepšinio turnyras „Radom Basket Cup“. U13 amžiaus grupėje dalyvavo ir puikiai pasirodė Tauragės sporto centro 2010 m. gimusių berniukų komanda, treniruojama Tado Rapolavičiaus.
Nuotrauka
boksas
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2023-06-15
Birželio 6–10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunučių, gimusių 2009–2010 m., bokso čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei šimtas šalies boksininkų. Jame dalyvavo ir medalius iškovojo Tauragės sporto centro boksininkai bei Tauragės bokso kluba „SC KOVA“ boksininkas.
Nuotrauka
futbolas
FA „Tauras“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-14
Birželio 11-ąją Kaune įvyko Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) Pirmos lygos superfinalo varžybos. Finalinėse kovose rungėsi dvi tauragiškių FA „Tauras“ ekipos. Viena jų pelnė aukso medalius. 
Nuotrauka
skvosas
Tauragės skvošo lygos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-07
Skvošas – sportinis salės žaidimas, kurį raketėmis ir kamuoliuku žaidžia du asmenys. Žaidimo metu kamuoliukas smūgiuojamas į patalpos sienas siekiant neleisti jam liesti grindų daugiau nei vieną kartą iš eilės. Pavasarį įkurta Tauragės skvošo lyga vienija jau 20 žaidėjų.