Imtynių čempionas Justas Petravičius: „Nesitreniruosi – nelaimėsi“
Įkelta:
2023-02-05
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Justas dešimtą kartą iškovojo šalies imtynių čempiono titulą

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Justas Petravičius

Tauragiškis imtynininkas Justas Petravičius svorio kategorijoje iki 63 kg laimėjo šalies imtynių čempiono titulą – jau dešimtą kartą. O profesionalus sportininkas kelias prasidėjo gimtajame mieste. Justas mokėsi Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje, o sulaukęs 16-os išvyko mokslų tęsti į Vilniaus Ozo gimnaziją ir prisijungė prie Lietuvos graikų-romėnų rinktinės. Šiuo metu kraštietis kremta mokslus Vytauto Didžiojo universitete.

Ruošiasi tarptautiniam turnyrui

28-erių J. Petravičius gali didžiuotis ne vienu puikiu įvertinimu: dešimt kartų jis yra tapęs Lietuvos suaugusiųjų graikų-romėnų imtynių čempionu, yra laimėjęs 3-iąją vietą Europos graikų-romėnų imtynių čempionate. Atlikdamas savanorišką karo tarnybą dukart tapo ir Kariškių pasaulio čempionato 3-iosios vietos laimėtoju. 

Netrukus sportininkas kartu su dar vienu tauragiškiu – Mindaugu Venckaičiu vyks į tarptautinį turnyrą Prancūzijoje. Jau  balandžio mėnesį sportininkų laukia tarptautinė stovykla Zagrebe (Kroatija), ten jie ruošis Europos čempionatui.

– Jeigu viskas sklandžiai sekasi, treniruočių metu nenutinka jokių traumų, tada ir nuotaikos geros, – paklaustas, kaip jaučiasi ruošdamasis artėjančiam turnyrui, sakė Justas.

Pasak jo, prieš turnyrus dažniausiai treniruotės būna lengvesnės, ne tokios intensyvios. Prieš turnyrą dažniausiai reikia mesti svorį, tad keičiasi ir maisto racionas, ir išgeriamo vandens kiekis.

Atrado mylimą sportą

Justas išbandė ir lengvąją atletiką bei bėgimą, tačiau jo širdį visgi pavergė imtynių sportas. Treniruotis vaikinas pradėjo būdamas dvylikos. Jo pirmasis treneris – Jonas Sabutis. 

– Lengvojoje atletikoje man nelabai sekėsi, į treniruotes nuėjau vos keletą kartų, tad ir nutariau pereiti į imtynes. Pirmą kartą ten mane palydėjo vyresnysis brolis Donatas. Jis pats jau nebeužsiima imtynėmis – žaidžia futbolą Švedijoje, – pasakojo sportininkas.

Imtynės Justą patraukė tuo, kad rezultatas dažniausiai priklauso nuo paties įdėtų pastangų.

– Imtynėse viskas priklauso tik nuo sportininko. Nesitreniruosi – nelaimėsi. Jei norėsi pailsėti ir kažko nepadarysi, beliks kaltinti tik save, – akcentavo Justas. 

Nuotrauka
nuotrauka

Treniruotės užima daug laiko

Sportininkas didžiąją laiko dalį skiria imtynėms. Vienos treniruotės per dieną dažniausiai neužtenka.

– Treniruojuosi du kartus per dieną – ryte ir vakare, maždaug po valandą ar pusantros, – vardijo Justas.

Pasak jo, tik trečiadienis ir šeštadienis būna kiek lengvesnės dienos, nes suplanuota tik po vieną treniruotę. Na, o sekmadieniai skirti poilsiui.

Vyras pripažįsta, kad taip dažnai sportuoti kartais nebesinori:

– Žinoma, kartais būna sunku – nesinori nieko. Manau, kad dažną aplanko panašios nuotaikos, bet pamačius savo rezultatus jos prasisklaido ir vėl norisi būti geriausiu savo srityje.

J. Petravičius teigė dabar laiko galintis skirti tik sportui ir mokslams, niekam daugiau jo nelieka.

Visos Justo dienos dažniausiai suplanuotos iš anksto:

– Mano diena labai paprasta – ryte atsikeliu 8 val., pasigaminu pusryčius, išgeriu vitaminus, atsigeriu kavos, – vardijo imtynininkas. 

Po poros valandų jis jau vyksta į sporto salę ir treniruojasi maždaug iki 13 val. 

– Grįžtu namo apie 13.30 val. Pasigaminu pietus, pavalgau, kiek pailsiu ir vėl išgėręs kavos apie 16 val. važiuoju į salę. Namo grįžtu po dviejų–trijų valandų, tad jau nieko daug ką veikti ir neprigalvosi, – tikino pašnekovas.

Laisvalaikiu Justas sako mėgstantis būti su draugais, vasarą patinka laiką leisti gamtoje, mėgautis BBQ patiekalais, pasivaikščioti pažintiniais takais.

Į Tauragę vaikinui dažnai sugrįžti nepavyksta:

– Iš tikrųjų dažnai būnu išvykęs į stovyklas ar varžybas, tad ir tėvų aplankyti dažnai nepavyksta.

Būsimasis treneris

J. Petravičius rugsėjį įstojo į Vytauto Didžiojo universitetą siekti magistro laipsnio, kad taptų fizinio rengimo treneriu.

Paklaustas, ar tęs sportininko karjerą, ar treniruos jaunimą, tiksliai atsakyti jis dar negali.

– Tolimesnės ateities dar neplanuoju. Kol kas svarstau, kad dar norėčiau sportuoti iki 2028 m. olimpinių žaidynių, jeigu, žinoma, leis sveikata. O vėliau nežinau, – svarstė sportininkas. – 2028 metais, kai vyks olimpiada, man sukaks 32-eji, tada ir galvoju baigti sportininko karjerą.


 

Nuotrauka
aloyzas urbikas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje surengtame Lietuvos lengvosios atletikos meistrų (veteranų) uždarų patalpų čempionate dalyvavęs tauragiškis vienoje iš rungčių užėmė pirmąją vietą ir pagerino Lietuvos rekordą.
Nuotrauka
zygis
„Aktyvi Tauragė“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Baltųjų gandrų dieną – kovo 25-ąją – aktyvūs tautiečiai paminėjo žygiuodami Rambyno kalno teritorija, aplankė M. Jankaus muziejų ir Europoje lygių neturinčios gandrų kolonijos prieigas.
Nuotrauka
sambo
SK „Herkus“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Atvirajame Balstogės (Lenkija) dziudo taurės turnyre dalyvavo Tauragės sporto centro ir SK „Herkus“ sportininkai. Tarp pusketvirto šimto sportininkų iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos ir Lietuvos tauragiškiai pelnė du medalius.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Tauragės jaunieji imtynininkai dalyvavo didžiausiame Europos jaunimo imtynių turnyre „Tallinn Open“. Tarp beveik dviejų su puse tūkstančio sportininkų iš 32 šalių tauragiškiai neliko be medalių. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-25
Iš Žygaičių miestelio kilusi ir šiuo metu Tauragėje gyvenanti  Iveta Lešinskytė ne kartą tapo Lietuvos moterų bokso čempione. Boksininkė ne tik sportuoja, tarnauja kariuomenėje, bet ir mokosi Lietuvos sporto universitete. Sportu nuo 16 metų besidominti moteris jau daugiau nei dešimtmetį nekeičia mylimos sporto šakos ir toliau tobulinasi bei stiprėja.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės KM feisbuko/BBBL nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Tauragės krepšinio mokyklos U10 komanda dalyvavo „Best Baltic Basketball League“ (Geriausia Baltijos krepšinio lyga) ture Estijoje. Tarp penkių komandų iškovota antroji vieta.
Nuotrauka
futbolas
Tauragės FK „Tauras“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-22
Lietuvos futbolo federacija patvirtino šešiolika futbolo klubų, kurie startuos LFF II lygoje. Tarp jų – ir Tauragės „Tauras“. Artėjant lygos startui komandos žaidžia kontrolines rungtynes.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės SC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-21
Sekmadienį, kovo 19-ąją, Garliavoje vyko Lietuvos jaunimo ir jaunių taurės turnyrų finalai. Jų nugalėtojams įteiktos legendinių Lietuvos rankininkų, olimpinių ir pasaulio čempionų taurės. Viena taurių atiteko ir Tauragės rankininkėms.
Nuotrauka
rkl
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Praėjusį savaitgalį „Tauragė“ iškovojo dvi pergales ir turnyrinėje lentelėje, artėjant lemiamoms dvikovoms, pakilo į ketvirtąją turnyrinės lentelės poziciją. Šį savaitgalį, palankiai susiklosčius aplinkybėms, tauragiškiai turi realių šansų pakilti dar laipteliu aukščiau. Tačiau prasčiausias scenarijus gali ekipą nustumti atgal į penktąją poziciją. Lemiamas susitikimas – jau šiandien.
Nuotrauka
krepsinis
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-16
„Tauragės krepšinio dienos“ metu surengtas 35-asis Nepriklausomybės taurės finalas, kuriame triumfavo „Fortūnos“ komanda, įveikusi „Roados“ krepšininkus.
Nuotrauka
boksas
„SC KOVA“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-15
Rygoje surengtame ketvirtajame tarptautiniame moterų bokso taurės turnyre pasižymėjo keturios Tauragės sportininkės. Deja, aukso medalių iškovoti nepavyko, tačiau sportininkės be apdovanojimų neliko.
Nuotrauka
22krepsinio mokykla (2).jpg
Tauragės krepšinio mokyklos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Tauragės krepšinio mokyklos komanda (gimusių 2007 m. ) dalyvavo Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) I diviziono čempionato III ture Tartu mieste (Estija). Turą komanda užbaigė iškovodama trečiąją vietą.
Nuotrauka
rkl
Įkelta:
2023-03-10
Lietuviams krepšinis yra tarsi antra religija. Mūsų tauta reikšmingomis krepšininkų pergalėmis garsėja nuo 1937 metų, kuomet Lietuvos rinktinė pirmą kartą tapo Europos čempione. Tad galime tik pasidžiaugti, kad jau beveik šimtmetį Lietuva augina ir ugdo krepšinio profesionalus, entuziastus ir mėgėjus, o lietuvius krepšininkus palaikančios skanduotės skamba visame pasaulyje.
Nuotrauka
svarsciai
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-09
Trakuose vykusiame XI Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos ilgo ciklo čempionate puikiai pasirodė Tauragės sporto centro sportininkai.
Nuotrauka
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-09
Dvi pergales praėjusią savaitę iškovojusi „Tauragė“ vejasi artimiausius varžovus turnyrinėje lentelėje. Kiekviena pergalė šiuo metu lemiama nenumaldomai artėjant atkrintamosioms.
Nuotrauka
Arūnė Šlefendoraitė (kairėje) tapo Lietuvos jaunių sambo čempione, Vestina Bliavaitė iškovojo bronzą
Manto Sabaliausko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-08
Šiauliuose vykusiame Lietuvos jaunių (2005–2008 m.) ir jaunimo (2003 m. ir jaunesni) sambo čempionate dalyvavo Tauragės sporto centro ir sporto klubo „Herkus“ sportininkės. Merginos pelnė prizines vietas ir čempionės titulą.
Nuotrauka
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-03
Tauragiškis Rokas Baciuška antrame pasaulio ralio-reidų čempionato etape Abu Dhabi Desert Challenge pelnė pirmąją vietą T4 klasėje.
Nuotrauka
rokas baciuska
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Abu Dabyje antrajame 258 km greičio ruože Rokas Baciuška ir šturmanas Oriol Vidal Montijano finišavo antroje vietoje.
Nuotrauka
vestina
Tauragės SC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Tauragės sporto centro auklėtinė Vestina Bliavaitė Atvirajame Lietuvos dziudo čempionate (U-21) Elektrėnuose užėmė trečiąją vietą. Pastaruoju metu sportininkė stabiliai demonstruoja aukštus rezultatus ir šalies čempionatuose kovoja dėl prizinių vietų.
Nuotrauka
rkl taurage
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-27
Praėjusį savaitgalį dvi pergales iškovojusi „Tauragė“ įrodė, kad lemiamomis akimirkomis sugeba susikaupti ir nepasiduoti psichologiniam spaudimui. Tiesa, vienos pergalės galėjo ir nebūti, tačiau tauragiškiams pavyko atsilaikyti.
Nuotrauka
rokas
Marian Chytka nuotrauka
Įkelta:
2023-02-27
Jungtiniuose Arabų Emyratuose startavo antrasis ralio reidų pasaulio čempionato (W2RC) etapas – Abu Dhabi Dessert Challenge. 242 km greičio ruožą Rokas Baciuška ir šturmanas Oriol Vidal Montijano Abu Dabyje įveikė pirmieji.