Teismas išteisino smurtu apkaltintą judėjimo negalią turintį vyrą
Įkelta:
2022-01-04
Nuotrauka
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Aprašymas

Tauragės apylinkės teismo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) nuosprendžiu išteisino šilutiškį, kaltintą kitam vyrui sukėlus fizinį skausmą ir nežymiai sutrikdžius šio sveikatą, nustatęs, kad vyras nepadarė jam inkriminuotos veikos.

Kaip skelbiama tauragės apylinkės teismo pranešime, vyras buvo apkaltintas, kad šių metų pavasarį namo bendro naudojimo koridoriuje tyčia sudavė metaliniu laužtuvu kitam vyrui į kairę ranką ir veidą, tuo sukeldamas fizinį skausmą ir padarydamas poodinę kraujosruvą smakre, nežymiai sutrikdžiusį sveikatą.

Šilutiškis dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu neprisipažino. Jis paaiškino, kad teisme prasidėjus jo ir žmonos skyrybų procesui, jis buvo išsinuomojęs sodybą, kurią jos savininkams pardavus, nutarė grįžti gyventi į bendrą su sutuoktine butą. Sutuoktinė, išgirdusi šią žinią, pasakė, kad jis negrįžtų, nes ši jo nelaukia ir neįsileis į butą. Jis pasisamdė transporto priemonę, kuria parsivežė savo daiktus. Grįžus, neįgaliojo vežimėliu privažiavus prie savo buto durų, žmona iš vidaus užrakino durų spynas. Jis kelis kartus beldė, trenkė į duris, garsiai šaukė, bet į butą įleistas nebuvo. Tuomet paskambino į policiją ir išsikvietė pareigūnus. Taip pat iš savo automobilio pasiėmė metalinį laužtuvą. Sugrįžęs prie savo buto durų, pamatė ateinančius žmonos seserį ir šios sutuoktinį A. J. Sutuoktinei į butą įleidus seserį ir policijos pareigūnę, vyras, neįgaliojo vežimėliu privažiavęs prie buto durų, į jas keletą kartų sudavė laužtuvu, sakydamas, kad jas išlauš. A. J., sakydamas, kad neleis laužti buto durų, nutvėrė jį už rankos, apsuko neįgaliojo vežimėlį ir kibo jam į krūtinę, abiem rankomis griebė už laužtuvo.

Ikiteisminiame tyrime nukentėjusiuoju pripažintas A. J. paaiškino, kad sutuoktinės seseriai paprašius, jie nuvyko pas ją. Sutuoktinei įėjus į butą, jis liko laiptinės koridoriuje. Neįgaliojo vežimėliu judantis vyras, nieko nelaukęs, trenkė jam metaliniu laužtuvu. A. J., pamatęs jo rankose iškeltą laužtuvą, abiem rankom griebė už jo. Kadangi vyras nenorėjo jo paleisti, besigrumiant vos neišvertė jo iš minėto vežimėlio, tačiau laužtuvą iš rankų išplėšė. Jam kliuvo į alkūnę ir barzdą, dėl ko skaudėjo, o smakras buvo mėlynas.

Teismas, ištyręs byloje esančius įrodymus, patikėjo kaltinamojo parodymais, kuriuos patvirtina liudytojų parodymai bei policijos pareigūnų tarnybinių kūno kamerų vaizdo ir garso įrašai, nes jie atitinka objektyvią bylos tiesą. O nukentėjusiojo A. J. ir liudytojų - jo sutuoktinės bei kaltinamojo sutuoktinės parodymus vertino kritiškai, kadangi šie asmenys nėra objektyvūs ir yra įtemptuose konfliktiniuose santykiuose su kaltinamuoju, be to, nukentėjusiojo parodymus teismas įvertino kaip prieštaringus ir abejones keliančius kaltinamojo parodymams dėl veiksmų pradžios, eigos ir pabaigos, kurių nepavyko pašalinti procesinėmis priemonėmis.

Teismas kilusias abejones aiškino kaltinamojo naudai, ir konstatavo, kad esant tokiai situacijai, šilutiškis dėl kaltinimo sukėlus A. J. fizinį skausmą ir nežymiai sutrikdžius sveikatą, išteisintinas kaip nepadaręs veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Be to, teismas paliko nenagrinėtais nukentėjusiojo pareikštą ieškinį dėl jam nusikalstamais veiksmais padarytos 1000 Eur neturtinės žalos bei Klaipėdos teritorinės ligonių kasos ieškinį dėl turtinės žalos atlyginimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui už nukentėjusiajam suteiktas gydymo paslaugas, nurodydamas, kad civiliniai ieškovai turi teisę pareikšti ieškinį civilinio proceso tvarka.

Šį nuosprendį per 20 dienų nuo jo paskelbimo galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 17 valandų
Policijos pareigūnams gerai žinomas, ne kartą teistas R. L. balandžio 19-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį už sugyventinės sumušimą.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato įvykių suvestinėje – keli įvykiai: Tauragės rajone apgadintas baseinas, pavogtas dviratis, Pagėgiuose pavogti vamzdžiai, sudegė girto vyro vairuotas automobilis.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities policija informuoja, kad gegužės 26 d. apie 14 val. gavo vyro, gimusio 1960 metais, pranešimą apie iš sąskaitos dingusią nemažą sumą pinigų.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužės 24 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai vykdydami akcizais apmokestinamų prekių kontrolę, Šilutės rajone, Pjaulokių kaime, miške, rado įrangą naminei degtinei gaminti.
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-05-23
Tauragės apylinkės teismas balandžio 22-ąją išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl praėjusiais metais Tauragėje įvykusios skaudžios avarijos, kurioje nukentėjo ir vaikas. Avarijos kaltininkas gailėjosi, aiškino, kad buvo išsiblaškęs, dėl to nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio ir su juo susidūrė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-05-20
Anksčiau 7 kartus už vagystes, smurtą, narkotinių medžiagų turėjimą teistas R. N. šįkart „prisidirbo“ nugvelbęs iš Tauragėje parduotuvės 8,4 euro vertės degtinės butelį. Tauragės apylinkės teismas jį už įvykdytą vagystę nuteisė areštu.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-05-19
Tauragės apskrities policija informavo gavę pranešimą dėl neteisėtai, Šilalės rajone, Kaltinėnų miestelyje, laikomų lygiavamzdžio šautuvo šovinių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nuotrauka
dingo
Įkelta:
2022-05-18
Policija išplatino pranešimą apie dingusį vyrą. Gegužės 16-ąją,  apie 12 val. iš sodybos, Šilutės rajone, Minijos kaime, išėjo ir iki šiol negrįžo Rimgaudas Juozas Strumyla, gimęs 1949 metais.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-16
Savaitgaliui praėjus, policijos pareigūnai pastebi, kad gyventojai vis dar pakliūna į sukčių pinkles. Šį kartą iš asmens apgaulės būdu b uvo išvilioti 2800 eurų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-05-16
Teisėsaugai gerai žinomas, net 9 kartus teistas E. P. Tauragės apylinkės teisme išgirdo nuosprendį dėl jam pateiktų kaltinimų sumušus pas jį namuose prisiglaudusį vyriškį.