Tūkstančius kilometrų įveikęs keturračių entuziastas po smūgio Tauragėje paniro į komą
Įkelta:
2022-01-09
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Po Lietuvą keturračiu keliauti mėgusio vyro gyvenimas po apsilankymo Tauragėje pasikeitė visam laikui. Čia jis patyrė avariją, kurioje buvo itin sunkiai sužalotas. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį avarijos kaltininkei K. K., kurios vairuojamas automobilis parbloškė keturračio vairuotoją, po avarijos panirusį į savaitę trukusią komą. 

Bylos duomenimis, praėjusių metų gegužės 14-ąją, 20.10 val., važiuodama Tauragės miesto Tremtinių gatve, K. K. automobiliu „Citroen C5“ įvažiavo į sankryžą, besiribojančią su pagrindine Stoties gatve. Automobilis nesustojo ir nepraleido pagrindiniu keliu iš dešinės pusės atvažiavusio keturračio motociklo, kurį vairavo nukentėjusysis. Transporto priemonės susidūrė. Keturračio vairuotojui medikai nustatė sunkų sveikatos sutrikdymą. Kaip paaiškėjo ligoninėje, vyrui susiformavo kraujosruva pakaušio srityje, lūžo smilkinys, atsirado kraujosruvų po galvos smegenų minkštaisiais dangalais. Lūžo ir keli šonkauliai, mentės. 

Automobilio vairuotoja K. K. kalta prisipažino ir paaiškino, kad tuo metu vyko kartu su savo drauge, privažiavusi sankryžą esą automobilį pristabdė, bet prieš įvažiuodama į sankryžą visiškai jo nesustabdė. Moteris teigė, kad žvalgėsi į vieną pusę, į kitą, matė vieną automobilį, artėjantį jos link Stoties gatve, tačiau įvertinusi situaciją nusprendė, kad pravažiuos, ir įvažiavo į pagrindinį kelią. Tuo metu į ją lėkusio keturračio vairuotoja nepastebėjo. K. K. aiškino, kad tuo metu švietė saulė ir ją akino, tai neva trukdė pamatyti atvažiuojantį keturratį. Kaltinamoji teigė pajutusi smūgį į dešinę automobilio pusę. Kai ji išlipo iš automobilio, pamatė ant asfalto gulintį vyrą. 

Šalia avarijos kaltininkės sėdėjusi draugė teigė, kad keturračio vairuotojas buvo be sąmonės, tiesa, jo akys buvusios kiek pramerktos, tačiau į nieką nereagavo. Vyriškis, teigė liudininkė, nedėvėjo šalmo. Įvykio vietoje netrukus sustojo kitas automobilis, iš jo išlipę žmonės atskubėjo padėti. Viena moteris ant gatvės gulėjusiam vyrui nuo galvos nuėmė movą, atitraukė megztinio užtrauktuką. Keturračio vairuotojui iš kairės ausies bėgo kraujas. Netrukus atvyko iškviesti medikai. 

Nukentėjusysis teisme liudijo, kad dėl patirtos galvos traumos savaitę buvo komos būsenos. Iki šiol jis teigė pamenantis tik vienintelį dalyką, kuris nutiko įvykio dieną, – važiuodamas iš Klaipėdos į Švėkšną pakeliui sustojo įsipilti kuro. Nukentėjusysis negalėjo prisiminti, nei kaip atvyko į Tauragę, nei kas joje nutiko. 

Po eismo įvykio avarijos kaltininkė bendravo su nukentėjusio žmona ir iš jos sužinojo apie vyro būklę. K. K. atsiprašė, su nukentėjusiuoju susitaikė ir gailėjosi dėl padarytos nusikalstamos veikos.

Į avarijos vietą atvykę policijos pareigūnai nustatė, kad K. K. buvo blaivi. 

Dėl to, kad nukentėjusysis ir kaltinamoji susitaikė, teismas nusprendė pastarąją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. K. K. vyrui jau buvo atlyginusi per 7,7 tūkst. eurų neturtinės žalos iš 20 tūkst. eurų, kuriuos sutiko sumokėti. Be to, pasirašyta taikos sutartimi K. K. įsipareigojo atlyginti ir 3 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų nukentėjusiajam.

Nukentėjusiojo žmona pasakojo, kad jos vyras itin mėgo keturračiu keliauti po Lietuvą. Jis net buvo sukūręs feisbuke grupę, kurioje skelbdavo apie įvairias aplankytas vietas. Prieš avariją, anot jos, vyras per Lietuvą buvo nukeliavęs per 100 tūkst. kilometrų, o tą dieną, kai įvyko lemtingas susidūrimas, turėjo įveikti dar 800 kilometrų. Apie tai, kad įvyko avarija, žmona sužinojo iš netoliese gyvenusio vyro bendražygio. Iš kur pastarasis apie įvykį sužinojo pirmiau, moteris negalėjo atsakyti.

Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 17 valandų
Policijos pareigūnams gerai žinomas, ne kartą teistas R. L. balandžio 19-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį už sugyventinės sumušimą.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato įvykių suvestinėje – keli įvykiai: Tauragės rajone apgadintas baseinas, pavogtas dviratis, Pagėgiuose pavogti vamzdžiai, sudegė girto vyro vairuotas automobilis.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės apskrities policija informuoja, kad gegužės 26 d. apie 14 val. gavo vyro, gimusio 1960 metais, pranešimą apie iš sąskaitos dingusią nemažą sumą pinigų.
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužės 24 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai vykdydami akcizais apmokestinamų prekių kontrolę, Šilutės rajone, Pjaulokių kaime, miške, rado įrangą naminei degtinei gaminti.
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-05-23
Tauragės apylinkės teismas balandžio 22-ąją išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl praėjusiais metais Tauragėje įvykusios skaudžios avarijos, kurioje nukentėjo ir vaikas. Avarijos kaltininkas gailėjosi, aiškino, kad buvo išsiblaškęs, dėl to nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio ir su juo susidūrė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-05-20
Anksčiau 7 kartus už vagystes, smurtą, narkotinių medžiagų turėjimą teistas R. N. šįkart „prisidirbo“ nugvelbęs iš Tauragėje parduotuvės 8,4 euro vertės degtinės butelį. Tauragės apylinkės teismas jį už įvykdytą vagystę nuteisė areštu.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-05-19
Tauragės apskrities policija informavo gavę pranešimą dėl neteisėtai, Šilalės rajone, Kaltinėnų miestelyje, laikomų lygiavamzdžio šautuvo šovinių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nuotrauka
dingo
Įkelta:
2022-05-18
Policija išplatino pranešimą apie dingusį vyrą. Gegužės 16-ąją,  apie 12 val. iš sodybos, Šilutės rajone, Minijos kaime, išėjo ir iki šiol negrįžo Rimgaudas Juozas Strumyla, gimęs 1949 metais.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-16
Savaitgaliui praėjus, policijos pareigūnai pastebi, kad gyventojai vis dar pakliūna į sukčių pinkles. Šį kartą iš asmens apgaulės būdu b uvo išvilioti 2800 eurų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-05-16
Teisėsaugai gerai žinomas, net 9 kartus teistas E. P. Tauragės apylinkės teisme išgirdo nuosprendį dėl jam pateiktų kaltinimų sumušus pas jį namuose prisiglaudusį vyriškį.