Praradęs teisę vairuoti vyriškis teigė apie tai nežinojęs
Įkelta:
2022-05-22
Nuotrauka
akistata
Aprašymas

Asociatyvi pexels.com nuotrauka

Teisę vairuoti automobilį praradęs vyriškis apie tai nieko nežinojo. Tai paaiškėjo balandį Tauragės apylinkės teisme išnagrinėjus vairuotojo, kuriam už vairavimą neturint tam teisės buvo skirta bauda, skundą.

Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate sausį T. K. buvo nubaustas 300 eurų bauda už tai, kad jis gruodžio 21-ąją Šilalės mieste, Šuolių gatvėje, vairavo automobilį, nors tuo metu teisė  vairuoti transporto priemones jam buvo sustabdyta. 

Vairuotojas baudos mokėti neskubėjo, o policijos sprendimą skundė. Vyras Tauragės apylinkės teismui nurodė, kad esą pareigūnai jo niekaip neinformavo (nei žodžiu, nei raštu), kad teisė vairuoti jam sustabdyta, kai gruodžio 17-ąją jam buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas už tai, jog lengvai apgirtęs vairavo transporto priemonę. T. K. teigė, kad  jam taip pat turėjo būti surašytas ir įteiktas nušalinimo nuo transporto priemonės vairavimo aktas bei sprendimas sustabdyti teisę vairuoti, bet esą šių dokumentų jam pasirašyti niekas nedavė ir neįteikė.

Liudytoju pripažintas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjas Tomas Remeikis teisme nurodė, kad praėjusių metų gruodžio 17-ąją buvo sustabdytas automobilis, vairuotojo pareigūnas paprašė dokumentų. Tačiau, jo žodžiais, nuo T. K. sklido alkoholio kvapas, jam nustatytas girtumas. T. Remeikis tikino, kad vairuotojas buvo informuotas, jog jam bus surašytas protokolas, tačiau esą tarnybiniame automobilyje dėl informacinių sistemų trikdžių nepavyko jo suformuoti. Vairuotojas, anot tyrėjo, pats domėjosi, kiek laiko jam bus sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones ir jam viskas buvo išaiškinta, o automobilis perduotas jo žmonai. 

Teisme kilo abejonių, ar T. K. tikrai buvo informuotas apie teisės vairuoti atėmimą. „Šiai aplinkybei nustatyti teismas iš policijos pareikalavo pateikti vaizdo ir garso įrašą iš tarnybinio automobilio, kuriuo tarnybos metu 2021 m. gruodžio 17 d. naudojosi T. Remeikis, tačiau gautas atsakymas, jog nėra galimybės pateikti vaizdo garso įrašo, kadangi įrašai sistemoje saugomi ne ilgiau kaip 60 dienų. Kitų duomenų, patvirtinančių, jog T. K. apie teisės vairuoti sustabdymą buvo informuotas žodžiu, byloje nėra. Šiuo atveju, negalima daryti vienareikšmiškos išvados, jog visi įvykio vietoje pareigūnų atlikti veiksmai buvo pakankami T. K. suprasti, jog jo teisė vairuoti transporto priemones yra sustabdyta“, – konstatavo Tauragės apylinkės teismo teisėjas Osvaldas Briedis.

Vairuotojo skundas buvo tenkintas – 300 eurų bauda panaikinta.

 

Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sekmadienio popietę ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad Tauragės rajone, Skaudvilės tvenkinyje skęsta žmogus. Atvykus ugniagesiams, kiti žmonės jau buvo ištraukę vyrą iš tvenkinio.
Nuotrauka
112
Įkelta:
2022-06-26
Keršto akys aklos, sako lietuvių liaudies išmintis. Tuo galėjo įsitikinti ir kerštingo plano prieš savo močiutę ėmęsis vyriškis, sukėlęs gaisrą jos ūkiniame pastate. Tauragės apylinkės teisme gegužės 18-ąją jam paskelbtas baudžiamasis įsakymas. Bylos duomenimis, V. M.  praėjusių metų gegužę degaus skysčio tyčia užpylė  ant savo močiutės ūkinio pastato medinių dalių, jį padegė ir tokiu visuotinai pavojingu būdu tyčia sunaikino pastarajai priklausantį turtą. Sudegė ne tik 15 tūkst. eurų vertės namas, bet jame buvęs nukentėjusiajai priklausantis turtas – malkos, aliuminės kopėčios, diskinis pjūklas su varikliu, kibirai, grėbliai, krepšiai. Bendra žala įvertinta  16 420 eurų. 
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-25
Kovodami su nelegaliu alkoholio pardavinėjimu Tauragės apskrities policijos pareigūnai dirba pagal atskirus planus ir stebi tam tikras vietas, kurios jiems atrodo įtartinos. Tai gali būti girtaujančių asmenų susibūrimo vietos arba patalpos, į kurias dažnai įeina ir netrukus išeina daug žmonių, kurių išvaizda išduoda jų turimą priklausomybę alkoholiui. Gegužės 11-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, pradėtą po to, kai pareigūnai sučiupo vieną naminukės prekyba besivertusią moterį.  
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-06-22
Tauragės apylinkės teismas išnarpliojo dokumentų klastojimo bylą. Gegužės 2-ąją paskelbtu nuosprendžiu jis pripažino kaltu jau anksčiau teistą E. L., kuris kito asmens vardu nusipirko automobilį. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis įvykdė iš keršto. 
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-21
Birželio 20-ąją, apie 3.30 val., ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių kaime, Vilties gatvėje kilo gaisras ūkiniame pastate.
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2022-06-20
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi net 4 ikiteisminius tyrimus dėl sustabdytų neblaivių vairuotojų Tauragės apskrityje – 1 iš jų sustabdytas Tauragėje, 1 – Pagėgių apskrityje ir 2 neblaivūs vairuotojai Šilalės apskrityje.
Nuotrauka
teisėtvarka
Įkelta:
2022-06-18
Linksmas vakaras pasibaigė tikra šeimos drama – prireikė medikų, vėliau įsikišo ir policijos pareigūnai. Anksčiau neteistas Šilalės rajono gyventojas balandžio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą dėl žmonos sesers sumušimo.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-16
Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Pagėgių gyventojui ir paskyrė galutinę vienerių metų  ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams už neteisėtą prisijungimą prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos ir neviešų klientų duomenų parsisiuntimą.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-15
Vakar 16.16 val. ugniagesiai gelbėtojai sulaukė iškvietimo į Tauragės r., Mažonų sen., Mažonų kaimą.  Pranešta, kad Tvenkinio gatvėje dega transporto priemonė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-06-14
Vakar Tauragės apskrities policijos pareigūnams pranešta apie automobilių stovėjimo aikštelėje rastą apgadintą automobilį.
Nuotrauka
Nelaime
Įkelta:
2022-06-10
Į darbą ėjusi tauragiškė Simona nė nenujautė, kokia nelaimė ją ištiks pakeliui. Žingsniuodama pro Tauragėje, Gedimino gatvėje, esantį 31-uoju numeriu pažymėtą renovuojamą pastatą, ji pajuto stiprų smūgį ir veriantį galvos skausmą. Moteris sako traumos pasekmes jaučianti iki šiol, todėl prašys atlyginti jai padarytą žalą. Daugiabutį renovuojančios bendrovės direktorius tikino, kad ši situacija jam kelia abejonių – galbūt siekiama pasipinigauti? Tačiau jeigu žala buvo padaryta, už tai įmonei atsakyti teks, kalbėjo jis.
Nuotrauka
konservai
Įkelta:
2022-06-09
Kaltinėnuose (Šilalės r.) aptikus nelegalų konservų fabrikėlį būta nemenko sujudimo – atvažiavo Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai. Negana to, prireikė dar ir greitosios medicinos pagalbos, ir policijos pareigūnų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-06-08
Vakar, apie 23 val., namuose, Šilalės rajone, Bijotų kaime, neblaivus (3,13 prom.) vyras, gimęs 1976 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gimusiai 1978 m.