Nelegalių konservų gamintojams – baudos
Įkelta:
2022-06-09
Nuotrauka
konservai
Aprašymas

Nelegaliame konservų fabrikėyje – antisanitarinės salygos. VMVT Tauragės departamento nuotraukos

 

Kaltinėnuose (Šilalės r.) aptikus nelegalų konservų fabrikėlį būta nemenko sujudimo – atvažiavo Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai. Negana to, prireikė dar ir greitosios medicinos pagalbos, ir policijos pareigūnų.

Gegužės 11-ąją, apie 20 val., Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamentas gavo aplinkosaugininkų pranešimą, kad Šilalės rajone, Kaltinėnuose, galimai nelegaliai medžiojami gyvūnai, gaminami konservai. Specialistai nedelsdami išvyko į vietą. Informacija pasitvirtino.

– Į tokius pranešimus, kuriuos būtina patikrinti kuo greičiau, visada reaguojame iškart, nesvarbu, diena ar naktis. Tai gali būti pranešimai apie nelegalią medžioklę ar gamybą, skriaudžiamus gyvūnus, – „Tauragės žinioms“ pasakojo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė.

Pasak jos, šįkart Šilalės rajono gyventojai, į kurių namus pasibeldė specialistai, labai piktinosi būtent dėl to, kad jie atvyko vėlų vakarą. Vis dėlto pranešimai pasitvirtino su kaupu – nors paties gaminimo proceso neužfiksuota, patalpoje stovėjusi konservų gaminimo įranga – du vadinamieji autoklavai buvo ką tik užmerkti, net „Fairy“ putos dar nesukritusios. 

– Sąlygos konservų gaminimui buvo visiškai netinkamos, antisanitarinės. Visur baisi netvarka: mėtėsi dėžės, įrankiai, dažai, įvairūs kiti daiktai, pilna dulkių ir pelėsio. Įrengtas dušas, kur, matyt, plaunama mėsa, yra ir kaladė mėsai kapoti, – teigė A.Stumbrienė.

T. A. namų rūsyje rasta kone pusė tūkstančio dėžių įvairių konservų, dalis jų pagaminti iš šernienos. Kaltinėniškis bandė aiškinti, esą prieš kone dvejus metus pagaminti konservai skirti savoms reikmėms. Tačiau kodėl tada jie buvo laikomi šiltame rūsyje? T. A. tikino gaminęs konservus todėl, kad ruošiasi karui, ir buvo labai agresyvus. Įtarimą kėlė ir tai, kad kiti rūsyje sandėliuoti daiktai sukrauti bet kaip, tačiau konservų dėžės sudėtos tvarkingai, dėžutės su lipdukais, žyminčiais, kas ten yra, ir net atskirtos viena nuo kitos popieriumi, kad nesusibraižytų. Matant bendrą netvarką iškart aišku, kad šitos dėžės paruoštos išvežimui.   

Kad konservai gaminami pardavimui, žmogus neprisipažino. 

Šaldiklyje rasta žvėrienos: stirnienos, šernienos, žuvies, kuri, beje, tokio dydžio, kurios gaudyti negalima. Žuvies buvo daug ir įvairios – upėtakių, sterkų, lydekų, stintų.   

T. A. prieš keletą metų yra baustas už brakonieriavimą. Pradėjus klausinėti, iš kur gavo mėsos, jis nurodė vieną medžiotoją iš Rietavo medžioklės klubo. Jo mobiliajame telefone rasta daug nuotraukų su medžioklės laimikiu. Pagal datas ant nuotraukų išsiaiškinta, kad didžioji dalis sumedžiotų žvėrių net netirti dėl trichineliozės ir afrikinio kiaulių maro arba galbūt tirti nelegaliai. Iš tokios mėsos pagaminti konservai kelia pavojų juos valgančiųjų sveikatai.

Tą pačią naktį specialistai apsilankė ir pas medžiotoją, iš kurio T. A. neva imdavo mėsą. Paaiškėjo, kad skerdiena dorojama nelegalioje, neregistruotoje lupykloje. Patikrinimo metu žmogus ėmė skųstis, kad blogai jaučiasi, ir prašė atvykti kitą dieną. Tačiau ir kitą dieną jo sveikata buvo prasta, tad specialistai iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Dėl aukšto kraujospūdžio vyras buvo išgabentas į ligoninę.

– Tą patį vakarą važiavome į dar vieną patikrinimą, irgi Kaltinėnuose, – pasakojo A. Stumbrienė, – ten irgi radome nelegalų konservų gamybos fabrikėlį. Žmonės prisipažino, kad konservus parduoda, esą tiesiog neturėjo laiko užsiregistruoti VMVT. Konservų kiekiai čia buvo kur kas didesni ir pasirinkimas labai didelis: nuo šernienos su žirniais, su grikiais, perlinėmis kruopomis iki vištienos. Tačiau bent jau šerniena sumedžiota legaliai – įrodyta, kad mėsa buvo tirta. Ant dėžių surašytos kainos, kiekiai, – pasakojo A.Stumbrienė.

Pasak jos, konservų gamintojams teks susimokėti už nelegalią veiklą. Kadangi baudžiami pirmą kartą, bauda sieks apie 300 eurų, be to, visą produkciją teks utilizuoti.

Abu konservų gamintojai turės utilizuoti tiek nelegaliai antisanitarinėmis sąlygomis pagamintus konservus, tiek šaldikliuose rastą skerdieną.

– Nelegaliai gamintus, užtat pigesnius konservus perkantys žmonės taupo savo pačių sveikatos sąskaita, – teigia VMVT Tauragės departamento patarėja.

 

Nuotrauka
iesko
Įkelta:
2022-08-09
Tauragės apskrities policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti vaizdo kameromis užfiksuotą vyrą, vairuojantį automobilį „Toyota Avensis“ (universalas, pilkos spalvos).
Nuotrauka
su mobiliaisiais
Įkelta:
2022-08-08
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 2-5 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuojant transporto priemones naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis.
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-08-07
Net dukart prieš savo sutuoktinę ranką pakėlęs A. U. sulaukė jos atleidimo. Liepą prieš Tauragės apylinkės teismą stojęs vyriškis pažadėjo daugiau nebesmurtauti. 
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-08-03
Vedęs, profesinį išsilavinimą įgijęs V. N. Tauragės apylinkės teisme turėjo paaiškinti savo žiauraus poelgio priežastis. Vyras birželio 3-ąją buvo nuteistas už tai, jog pasmaugė 4 šuniukus. 
Nuotrauka
vagis
Įkelta:
2022-07-29
Kad reikia saugotis vagių, prekybos centrų apsaugos darbuotojams jokia naujiena. Tačiau vienos parduotuvės apsaugininkai, sulaikę vagišius, po kurio laiko suprato, kad ir patys buvo apvogti – iš stebėjimo posto nugvelbta banko kortelių. Anksčiau už žmogaus laikymą nelaisvėje bei plėšimą teistam O. L. birželio 17-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis.